Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2016., 17:59   #41
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ajd prvo da je Dan antirkist to si započeo negirao si Toru gdje je Dan sudac 12 plemena..Da vidim kako će to kontra argumentirati.

Pa može ovo poslije.Ok ?
Smiri se, ocito si previse pritjesnjen, ako je vladalacko zezlo u Judi znaci da je Mesija judejac a ne danovac.
A Isus je iz judina plemena kao sto je i prorekao Jakov.
Dan je u izraelu najmalobrojnije pleme sto Jakov koristi kao metaforu za one koji su najmalobrojniji, a to su spasenici i suci koje je postavio Bog.
Najbolji su uvijek najmalobrojniji, posebna vrsta ljudi.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:04   #42
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Smiri se, ocito si previse pritjesnjen, ako je vladalacko zezlo u Judi znaci da je Mesija judejac a ne danovac.
A Isus je iz judina plemena kao sto je i prorekao Jvakov.
Dan je u izraelu najmalobrojnije pleme sto Jakov koristi kao metaforu za one koji su najmalobrojniji, a to su spasenici i suci koje je postavio Bog.
Najbolji su uvijek najmalobrojniji, posebna vrsta ljudi.
Nudim ti fer opciju da po redu diskutiramo,nema nikakve tenzije bez brige.
Tesko ti je povjerovati znam jer prejudiciraš.No probaj bar na tren.

Ako je Dan sudac 12 plemena po Tori dio koji sam dao na uvid a vidio si što piše a Isus isto tako kaže za sebe da će suditi 12 plemena.
Je li onda Isus Dan ?

Je li to paralela na koju pisac aludira?

Ostalo ćemo nakon toga.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:11   #43
Ovo je retorika pokvarenog kazetofona.
Vec je dokazano da je Mesija Judejac, a ako je tako to znaci da je i Sudac, te je ocito da je Dan u ovom slucaju samo metafora, jer Biblija nije sama sebi kontradiktorna.
Ovo je elegantno objasnjenje, dok ti ne das neko elegantnije kako bi objasnio tu navodnu kontradiktornost nemamo o cemu diskutirati.
Ili mislis izrezati iz tore citate koji ti ne odgovaraju, kao sto izrezujes i toru iz biblije.
Ako to cinis kakav si onda ti vjernik ustvari?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:16   #44
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ovo je retorika pokvarenog kazetofona.
Vec je dokazano da je Mesija Judejac, a ako je tako to znaci da je i Sudac, te je ocito da je Dan u ovom slucaju samo metafora, jer Biblija nije sama sebi kontradiktorna.
Ovo je elegantno objasnjenje, dok ti ne das neko elegantnije kako bi objasnio tu navodnu kontradiktornost nemamo o cemu diskutirati.
Ili mislis izrezati iz tore citate koji ti ne odgovaraju, kao sto izrezujes i toru iz biblije.
Ako to cinis kakav si onda ti vjernik ustvari?
Piše da je Dan tj pleme Dana stvarno pleme i da će biti Sudac 12 plemena i u tom istom poglavlju je Judino pleme stvarno isto kao i Dan i ostala plemena.
Tako da od metafore ništa.

Možemo li dalje?

Ako je Dan sudac 12 plemena u starom zavjetu a u novom zavjetu se pominje 12 plemena i sudac Isus..Je li to paralela da je u pitanju Mesija iz plemena Dan kojeg Židovi negiraju jer drže da je Mesija iz plemena Jude?


Kapish? Folow me or not in details? Yes or no?

Možemo poslije na onaj tvoj citat budem ti nešto i o tome iako sam pisao bio ali nisi pratio ili namjerno negiraš ne znam..No poslije


A ti nisi vjernik uopće no samo ti pokazujem koliko tvoje trolanje je amatersko morati ćeš unaprijediti nivo.To je razlog.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:19   #45
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Piše da je Dan tj pleme Dana stvarno pleme i da će biti Sudac 12 plemena i u tom istom poglavlju je Judino pleme stvarno isto kao i Dan i ostala plemena.
Tako da od metafore ništa.

Možemo li dalje?

Ako je Dan sudac 12 plemena u starom zavjetu a u novom zavjetu se pominje 12 plemena i sudac Isus..Je li to paralela da je u pitanju Mesija iz plemena Dan kojeg Židovi negiraju jer drže da je Mesija iz plemena Jude?


Kapish? Folow me or not in details? Yes or no?

Možemo poslije na onaj tvoj citat budem ti nešto i o tome iako sam pisao bio ali nisi pratio ili namjerno negiraš ne znam..No poslije
Ne kapiram, ako je tako kako je Bog dopustio da sotona sudi na poslijednjem sudu?
Evo objasni jer mi to stvarno nije logicno.
Ja cu te pitat a ti me pouci.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:25   #46
Da se podsjetimo, na ovom linku rekao si da Dan i Mesija sudi 12 plemena, Jakov mesiju nije ni spomenuo u citatu kojeg si citirao.
Opet pitam, kako Bog zmiji - sotoni dopusta suditi ikome ako zmija - sotona treba biti sudena?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=28
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:27   #47
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Pa sad mi nije jasno zašto sudca zmiju Dana Isusa treba netko zgaziti?
I tko?
Nekima prosto premalo biblijskih citata, treba im lirike običnih ljudi da bi napokon shvatili...
https://www.youtube.com/watch?v=rZqv0uftOlI

kitili se poglavari što ne bi i ti
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:28   #48
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne kapiram, ako je tako kako je Bog dopustio da sotona sudi na poslijednjem sudu?
Evo objasni jer mi to stvarno nije logicno.
Ja cu te pitat a ti me pouci.
Ti stalno negiraš stari zavjet gdje je Dan sudac 12 plemena?

Tebi je to sotona..lol

Što dalje da onda objašnjavam?


Čak i ta priča sotona ne pije vodu jer sotona je tužitelj po kršćanskom shvaćanju a ne sudac.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:31   #49
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ti stalno negiraš stari zavjet gdje je Dan sudac 12 plemena?

Tebi je to sotona..lol

Što dalje da onda objašnjavam?


Čak i ta priča sotona ne pije vodu jer sotona je tužitelj po kršćanskom shvaćanju a ne sudac.
Malo si zbunjen ili sto?
Ne negiram ja nista nego samo kazem: Ja cu te pitat a ti me pouci.
Kako Bog daje nekoj zmiji da sudi?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:41   #50
I citirao si ovo:
"16 Dan će suditi narodu svojemu, kao samo jedno od plemena Izraelovih.
17 Dan je kao zmija na putu, kao guja na stazi, koja ujeda konja za petu, i konjanik pada nauznak.Postanak 49"
.
Tu ne pise da su Dan i Mesija zmija ili sto vec zelis reci.
Samo se danu daje jedna od zmijinih osobina.

"Matej 10,16, Eto, ja vas šaljem kao ovce među vukove.Budite dakle mudri kaozmije i bezazleni kao golubovi!"

Evo Bog - Isus ovdje ucenike ne smatra zmijama nego im samo daje jednu od njenih osobina.
To je metafora ili ti prispodoba, kao sto ih ima i u tori, izgleda da ti one ne odgovaraju upravo kad su najlogicnije.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:41   #51
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Malo si zbunjen ili sto?
Ne negiram ja nista nego samo kazem: Ja cu te pitat a ti me pouci.
Kako Bog daje nekoj zmiji da sudi?
Tako piše u Tori nisam ja pisao Toru.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:46   #52
Question

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Tako piše u Tori nisam ja pisao Toru.
To znam.
Nego to NIJE ODGOVOR nA MOJE pitanje.
Molio bih neki odgovor?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:55   #53
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Tako piše u Tori nisam ja pisao Toru.
Istina, nisi koji si pisao bilo što od knjiga, a ipak nijednom se ne potvrdiš kako spada
a forumašima nekako dosta provokacija x100 tema koje ničemu ne vode



Dođe mi da pomislim - testiraš moderatore.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:58   #54
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
To znam.
Nego to NIJE ODGOVOR nA MOJE pitanje.
Molio bih neki odgovor?
Je li bog pisao bibliju? Tako si rekao.Javi se njemu ne meni i pitaj ga kako to da zmija sudi 12 plemena.

Ili preformuliraj pitanje.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:03   #55
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Je li bog pisao bibliju? Tako si rekao.Javi se njemu ne meni i pitaj ga kako to da zmija sudi 12 plemena.

Ili preformuliraj pitanje.
Pa ti si veliki hebrejski torarirst, zelim onda od tebe odgovor na pitanje.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:04   #56
Alatničaru@ podcjeti me na onaj citat koji si bio ubacio vezano za žezlo Jude tu sam ti ostao dužan pojašnjenje nastaviti ćemo poslije ili sutra nisam baš siguran sada,naravno ako želiš.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:06   #57
Ne spinaj, tvrdis da je Isus zmija, kako je Bog dao zmiji da sudi?
To je tema.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:44   #58
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Alatničaru@ podcjeti me na onaj citat koji si bio ubacio vezano za žezlo Jude tu sam ti ostao dužan pojašnjenje nastaviti ćemo poslije ili sutra nisam baš siguran sada,naravno ako želiš.
Za jednog gospodina u godinama nije lijepo da tako bjezis iz debate.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 20:25   #59
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Za jednog gospodina u godinama nije lijepo da tako bjezis iz debate.
Imam ja i drugih obaveza no kad bi me platiti pisati mogao bi osam sati dnevno pa ako moze urgiraj trebam posao.Ne brini necu zaboraviti! Do not doubt !
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 21:12   #60
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne spinaj, tvrdis da je Isus zmija, kako je Bog dao zmiji da sudi?
To je tema.
Ništa je ne tvrdim sve u bibliji stoji i dao sam citate.

A drugo je pitanje kako to da odjednom sad zmija u potizivnom kontextu?

Kad se vratiš s odmora nastaviti ćemo.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.