Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2018., 00:00   #6021
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Agrokor otkrio koliko vrijede njegove kompanije

PROCIJENJENA vrijednost kompanija sustava Agrokor koja je raspoloživa za vjerovnike tih društava kreće se ukupno u rasponu od 1,8 do 3,8 milijardi eura, navodi se u najnovijem dokumentu izvanredne uprave objavljenom na internetskim stranicama Agrokora.
Procijena plus minus 2 miljarde eura?? A dobro.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 09:15   #6022
Precizno...
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:02   #6023
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Procijena plus minus 2 miljarde eura?? A dobro.
Nije problem što procjena može varirati plus ili minus 2 milijarde EUR, već to treba gledati u odnosu na osnovnu brojku koja se procjenjuje a to je isti red veličine, a to samo govori koji su diletatnti radili procjenu, ali kada su pisali račun za svoje procjeniteljske usluge onda su vjerojatno bili daleko precizniji.

I ono što je jako bitno u svemu je da ako je gornja procjena 3,8 milijardi EUR, a dug je 7 ili više milijardi EUR, kojom to magijom će se kroz neko razumno vrijeme moći vratiti dug od 7 miljardi EUR, jer se on može pokriti samo iz nove dobiti, a da bi se ta dobit ostvarila koje je ionako upitna tu se ima i troškova.

Dali netko možda zna koliko su prosječne stope profita za ovakve kompanije i koliko bi potencijalnim vlasnicima koji bi svoje dugove pretvorili u vlasništvo nad koncernom trebalo da povrate te svoje dugove preko vlasničkog udjela u budućoj dobiti koncerna, koja je ionako pod velikim pitanjem.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 13:29   #6024
Evo još jednog uspješnog poduzetnika bivšeg premijera!

Quote:
Trgovački sud donio je rješenje kojim na javnu dražbu idu nekretnine Nive inženjeringa u stečaju, tvrtke što ju je osnovala Niva d.d. bivšeg premijera Nikice Valentića, koja vjerovnicima duguje više od 130 milijuna kuna, a uvjete i način prodaje na javnoj dražbi sud će odrediti naknadno.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospo...%2bprometa

Dug preko 126,5 milijuna kuna, a u stečaj ide tvrtka koja posjeduje imovinu koja jedva pokriva 3,8 miljuna kuna.

Ako je bio sposoban razlika je već davno pospremljena na sigurno mjesto, a možda se i pridruži ovome u Londonu.

Prema nezavisnoj procjeni ovaj u omjeru nestalo/ostalo je daleko uspješniji poduzetnik od gazde Tode.

Vrijeme je da se napravi lista najuspješnjih poduzetnika u RH svih vremena, može po više kriterija, apsolutni iznos duga propale firme, po omjeru nestalo/ostallo, a dalje smišljajte sami i pokažite kreativnost.

Zadnje uređivanje Cuka : 15.03.2018. at 16:29.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 16:28   #6025
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Dali netko možda zna koliko su prosječne stope profita za ovakve kompanije i koliko bi potencijalnim vlasnicima koji bi svoje dugove pretvorili u vlasništvo nad koncernom trebalo da povrate te svoje dugove preko vlasničkog udjela u budućoj dobiti koncerna, koja je ionako pod velikim pitanjem.
amazon (kao najveca kompanija na svijetu koja se bavi trgovinom / prodajom) ima od 500 do 1 miljardu eura profita u tromjesecju

https://www.recode.net/2018/2/1/1696...-2017-earnings

Nekad naravno ima i gubitak od nekoliko stotina miljuna eura.

konzum je imao gubitak od 1.9 miljardu kuna u 2016

Revizija Agrokora: Gubitak Konzuma u 2016. gotovo 1,9 milijardi kuna


Tako da sanse da se isplate dugovi iz "nove" zarade su male do nikakve. Cijeli sustav i je propao jer je bio neprofitabilan. To sto je obitelj todoric trosila za privatne potrebe je samo mali dio novca u odnosu na gubitak cijelog agrokor sustava.

Znaci, da je agrokor amazon postojale bi sanse da za par godina se otplate dugovanja....agrokor nije amazon
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 16:47   #6026
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
amazon (kao najveca kompanija na svijetu koja se bavi trgovinom / prodajom) ima od 500 do 1 miljardu eura profita u tromjesecju

https://www.recode.net/2018/2/1/1696...-2017-earnings

Nekad naravno ima i gubitak od nekoliko stotina miljuna eura.

konzum je imao gubitak od 1.9 miljardu kuna u 2016

Revizija Agrokora: Gubitak Konzuma u 2016. gotovo 1,9 milijardi kuna


Tako da sanse da se isplate dugovi iz "nove" zarade su male do nikakve. Cijeli sustav i je propao jer je bio neprofitabilan. To sto je obitelj todoric trosila za privatne potrebe je samo mali dio novca u odnosu na gubitak cijelog agrokor sustava.

Znaci, da je agrokor amazon postojale bi sanse da za par godina se otplate dugovanja....agrokor nije amazon
To samo pokazuje da ako je kompanija nerentabilna da je nema smisla dalje održavati na životu, već vrijedi ona daj što daš i idemo dalje ispočetka od nule, jer je to onda dugoročno gledano najjeftinije i najbezbolnije riješenje, a neće biti dugogodišnje agonije kako to inače kod nas ide, a na kraju rezultat je i gori od onoga nego da se odmah presjeklo i krenulo drugim putem. Naravno oštri rez boli, ali rane se prije zaliječe, jer ovako ćemo imat bolesnika na umoru koji nikako neće umrijeti, ali će opterećivati dugoročno cijelo društvo svojim troškovima i gubit će se bespotrebno energija na ionako propalu stvar, umjesto da se ta energija usmjeri u profitabilnu tvrku koja ima izglede ostvarivati dobit.

Priroda sama radi selekciju, a mi kao društvo nakaradnim zakonima spriječavamo tu prirodnu selekciju i tome najviše škodimo sebi samima a i onima koji znaju i mogu, jer se njima uzima i daje neuspješnima, umjesto da im se omogući što brži i kvalitetniji rast.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 07:33   #6027
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
To samo pokazuje da ako je kompanija nerentabilna da je nema smisla dalje održavati na životu, već vrijedi ona daj što daš i idemo dalje ispočetka od nule, jer je to onda dugoročno gledano najjeftinije i najbezbolnije riješenje, a neće biti dugogodišnje agonije kako to inače kod nas ide, a na kraju rezultat je i gori od onoga nego da se odmah presjeklo i krenulo drugim putem. Naravno oštri rez boli, ali rane se prije zaliječe, jer ovako ćemo imat bolesnika na umoru koji nikako neće umrijeti, ali će opterećivati dugoročno cijelo društvo svojim troškovima i gubit će se bespotrebno energija na ionako propalu stvar, umjesto da se ta energija usmjeri u profitabilnu tvrku koja ima izglede ostvarivati dobit.

Priroda sama radi selekciju, a mi kao društvo nakaradnim zakonima spriječavamo tu prirodnu selekciju i tome najviše škodimo sebi samima a i onima koji znaju i mogu, jer se njima uzima i daje neuspješnima, umjesto da im se omogući što brži i kvalitetniji rast.
Dakle stečaj ako sam dobro shvatio? Meni se čini da je to preveliki gigant pa da ga se samo tako pusti da napravi svoj časni krug prema grobu. Ono što je gosp Ramljak napravio izgleda mi kao bolje rješenje, premda je sigurno i njemu stečaj prvo pao na pamet kad je vidio o kakvim dugovima se tu radi. Naravno onaj bolesni dio poslovanja nema smisla spašavati, ali Konzum i takve kompanije pustiti da umru, iako su u globalu dobre kompanije (ali ugušene Todinim briljantnim poslovanjem koje glasi zadužuj se dok može, a kad više ne može, javi se Plenkiju), bilo bi šteta ugasiti, pošto pola Hrvatske ekonomije direktno ili indirektno posluje s njima. Naravno otpis duga od 70% inače ni od tog plana neće biti sreće...
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 13:30   #6028
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Dakle stečaj ako sam dobro shvatio? Meni se čini da je to preveliki gigant pa da ga se samo tako pusti da napravi svoj časni krug prema grobu. Ono što je gosp Ramljak napravio izgleda mi kao bolje rješenje, premda je sigurno i njemu stečaj prvo pao na pamet kad je vidio o kakvim dugovima se tu radi. Naravno onaj bolesni dio poslovanja nema smisla spašavati, ali Konzum i takve kompanije pustiti da umru, iako su u globalu dobre kompanije (ali ugušene Todinim briljantnim poslovanjem koje glasi zadužuj se dok može, a kad više ne može, javi se Plenkiju), bilo bi šteta ugasiti, pošto pola Hrvatske ekonomije direktno ili indirektno posluje s njima. Naravno otpis duga od 70% inače ni od tog plana neće biti sreće...
Ne treba biti skroman, već treba reći istinu da i uz otpis duga od 100% ništa se neće promjeniti jer će cijeli sistem i dalje generirati dug i ubrzo bi sve bilo po starom kao što je i danas.

A stečaj ne znači da bi Konzum i slične kompanije nestale tj. kako kažeš umrle. jer dolazi novi gazda, management kojeg su svi hvalili (a to su pretežno uhljebi po političkoj liniji) leti na cestu, reorganiziraju se neke stvari, a staf (tehničko osoblje) i radnici nastavljaju dalje s radom za novog vlasnika. Moji kolege koji su se iselili u Australiju doživjeli su tako nešto već par puta i cijeli stečaj i preustroj tvrtke trajao je samo 3 dana, manageri su dopili pedalu, a svi ostali su dalje nastavili raditi, pauza dok se provodio stečaj trajala je samo 3 dana, kod nas praznici traju duže od toga.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 15:54   #6029
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Dakle stečaj ako sam dobro shvatio? Meni se čini da je to preveliki gigant pa da ga se samo tako pusti da napravi svoj časni krug prema grobu.
Kako ti točno zamišljaš stečaj? Mislim, uspoređuješ ga sa sahranom...
Quote:
Naravno onaj bolesni dio poslovanja nema smisla spašavati, ali Konzum i takve kompanije pustiti da umru, iako su u globalu dobre kompanije (...) bilo bi šteta ugasiti...
Ozbiljno smatraš Konzum zdravom i dobrom kompanijom koju je, eto, sjebao Gazda, a sad će bez njega činiti čuda ???
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 20:34   #6030
Quote:
Ozbiljno smatraš Konzum zdravom i dobrom kompanijom koju je, eto, sjebao Gazda, a sad će bez njega činiti čuda
Meni je Konzum sinonim za krađu, pokvarenu hranu. Ne kažem da je sve pokvareno ali sam se nagledao sranja i sranja.
A u pljačku i kriminal smo se uvjerili. Tako da...bojkot dok ne krepa trulo govno.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 22:15   #6031
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Meni je Konzum sinonim za krađu, pokvarenu hranu. Ne kažem da je sve pokvareno ali sam se nagledao sranja i sranja.
A u pljačku i kriminal smo se uvjerili. Tako da...bojkot dok ne krepa trulo govno.
Ništa kod stečaja kako to rade na trulom zapadu ne krepava, već se radi reorganizacija tvrtke po novim valsnikom. U principu dolazi do promjene rukovodećeg kadra, jer očito da nisu znali što i kako s tvrtkom i kako organizirati poslovanje da bi bilo profitabilno.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 13:41   #6032
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Dali netko možda zna koliko su prosječne stope profita za ovakve kompanije i koliko bi potencijalnim vlasnicima koji bi svoje dugove pretvorili u vlasništvo nad koncernom trebalo da povrate te svoje dugove preko vlasničkog udjela u budućoj dobiti koncerna, koja je ionako pod velikim pitanjem.
Nisam siguran, al mislim za cca 15-20 godina.

Bolje posijati orahe i ljesku, pa investiciju vratit za 8-10 godina.

Čak da je i ne vratiš u spomenutom roku, imaš vlastite orahe. Kupiš još dobroga kvalitetnog meda i zabava udvoje može početi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 12:28   #6033
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Procijena plus minus 2 miljarde eura?? A dobro.
Nije to ništa neobično, zapravo je vrlo logično.

Ukratko rečeno - ono što se zove "likvidacijska vrijecdnost" nužno mora bitno odudarati od vrijednosti koju procjenjuješ da tvrtka i dalje živi i radi (uvijek vrijedi princip procjene neograničenog poslovanja - jer tvrtke nemaju neki "rok dospijeća").

Znači imaš jednu vrijednost koja kaže - koliko je procijenjena vrijednost ako je sada likvidiraš, a kolika ako procijeniš da će dalje raditi i davati neke koristi.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 14:56   #6034
Slovenci odbili Lex Agrokor.

http://hr.n1info.com/a288378/Vijesti...x-Agrokor.html

Ono što je za Agrokor odnosno Hr pogubnije je što se nitko iz vlade ne bavi njihovim ponovnim kršenjem EU prava u slučaju njihovog Lex Mercatora, jedini je Grbin o tome govorio te ih i prijavio EK.

Quote:
Mjere ograničenja poslovnih transakcija između slovenskog trgovačkog društva u kojeje Vlada imenovala izvanrednog člana uprave i povezanog trgovačkog društva koje imavećinsku kontrolu nad tim društvom, a koje se nalazi u pravnom postupku radi insolventnosti predstavlja povredu jamstva temeljne slobode kretanja kapitala na unutrašnjem tržištu Europske unije propisanim čl. 63. UFEU. Prema praksi Suda Europske unije (Sud pravde)odredba čl. 63.UFEU odnosi se između ostalog i na izravna ulaganja jednog trgovačkog društva u drugo trgovačko društvo:
https://edoc.site/prijava-lex-mercator-pdf-free.html
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 07:41   #6035
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ništa kod stečaja kako to rade na trulom zapadu ne krepava, već se radi reorganizacija tvrtke po novim valsnikom. U principu dolazi do promjene rukovodećeg kadra, jer očito da nisu znali što i kako s tvrtkom i kako organizirati poslovanje da bi bilo profitabilno.
Otkud ti to znas kako zavrsava stecaj na zapadu?
Ja ti iz prve ruke mogu reci da kompanija u likvidaciji - tako se to zove na zapadu, otpusti sve zaposlene osim direktora, racunovodje i mozda jos nekoliko clanova uprave koji rade na zakljucenju likvidacije sa odvjetnickom firmom koja likvidaciju radi. Onda se rasprodaje imovina da se podmire dugovanja i kad je sve gotovo, otpusta se i ova ekipa. Firme vise nema, nema zaposlenih i gotova prica. Samo iznimno, netko kupi firmu u likvidaciji i ona nastavlja rad, naravno ne svi zaposleni i ne na isti nacin. Ove price da svi zaposleni ostaju osim managementa i dalje zaposleni i da sve ide kao prije - to je sve sto je babi milo, to se babi snilo.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 07:53   #6036
Ta Grbinova tužba EK je isto priča koja će se razvijati tek nakon što se svedu svi računi, kao što je i afera sa VW-om koji je postupak pred sudom koje će trajati neko vrijeme. A za samu nagodbu ima daljnje obezvrijeđivanje imovine , jer jako teško reći nekom da dobiva udio u poduzeću koje je pod ovrhom pred sudom u Sloveniji. Teško je takvu vrijednost analizirati i teško je napraviti nagodbu. Samim tim vrača se Sberbank u igru oko konačne nagodbe i potpisivanja sporazuma između Agrokora i Sbera-a gdje se nepotrebno izgubilo vrijeme. Sama priča sa nepriznavanjem Sberovih potraživanja i bahatim pristupom Ramljaka, je već u početku mnogima bila smiješna. Ako ideš u neku nagodbu gdje ćeš kao jedan od elemenata poravnanja davati i udio u vlasništvu, ne odbacuješ na onako argoanatan način jednog od najvećih kreditora koji te zasipa tužbama, a samim tim i nemaš jasnu sliku vrijednosti kompanije jer ne znaš gdje će prihvatiti naš Lex, gdje neće.

NA kraju financijaši dobijaju glavnu ulogu u novom holdingu kao što su ga imali i kod Alvareza

http://www.poslovni.hr/hrvatska/doba...grokoru-338817

Todorić zbog niza nelogičnih postupaka će voditi procese koji će biti krajnje zanimljivi za pratiti. Na kraju pitanje je koliko dobavljači dobijaju cijelom pričom i kako će oni u svemu ovome proći.
Rubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 09:28   #6037
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Ove price da svi zaposleni ostaju osim managementa i dalje zaposleni i da sve ide kao prije - to je sve sto je babi milo, to se babi snilo.
Nemam velikih znanja o tome "kako je na zapadu", ali mi, čisto laički, nije jasno: tvrdiš da bi u slučaju stečaja, na primjer, Jamnica, Ledo i ostali prestali postojati?

Ovako na prvu loptu padaju mi na pamet prijevoznici (Čazmatrans, CroatiaBus, Autoprijevoz Imotski) koji su bili u stečaju, vozili cijelo vrijeme tijekom tečaja (koliko god bilo spooky da te vozi "CroatiaBus u stečaju" ), i evo ih danas živi zdravi.

Osim toga, nije mi jasno u čemu se sadašnja nagodba (u kojoj se vjerovnicima objašnjava da se moraju luati nogama u guzicu od sreće ako dobiju 30% potraživanja) razlikuje od ozloglašenih predstečajnih nagodni? Ima neka pravna kvaka koja ih razlikuje ili što?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 09:38   #6038
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Otkud ti to znas kako zavrsava stecaj na zapadu?
Ja ti iz prve ruke mogu reci da kompanija u likvidaciji - tako se to zove na zapadu, otpusti sve zaposlene osim direktora, racunovodje i mozda jos nekoliko clanova uprave koji rade na zakljucenju likvidacije sa odvjetnickom firmom koja likvidaciju radi. Onda se rasprodaje imovina da se podmire dugovanja i kad je sve gotovo, otpusta se i ova ekipa. Firme vise nema, nema zaposlenih i gotova prica. Samo iznimno, netko kupi firmu u likvidaciji i ona nastavlja rad, naravno ne svi zaposleni i ne na isti nacin. Ove price da svi zaposleni ostaju osim managementa i dalje zaposleni i da sve ide kao prije - to je sve sto je babi milo, to se babi snilo.
Stečaj je jedno, a likvidacija je drugo.
Sam stečaj je u svojoj suštini promjena vlasnika kapitala, tako da zaposleni i ne znaju što se dogodilo i da su oni jučer radili kod jednog gazde a danas kod drugog, što ne znači da i tamo stečajni postupak ne može voditi u likvidaciju gospodarskog subjekta, kad stvarno svi ostaju bez posla.

Ja se osobno slažem s onima koji smatraju da je prije luđačkog Plenkovićevog uplitanja, koje nema nikakvog uporišta u sferi racionalnog, još i postojala nekakva šansa za zdravljenje kompanije, a da nakon "ramljakijade", dirigirane od strane Škegre iz pozadine, ta šansa više ne postoji.
Naprosto je trebalo pustiti Tonyja III da u suradnji sa Sberbankom, uz potpuni Todorićev pristanak i distanciranje, u okviru postojećih zakonskih propisa, odradi posao do kraja.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 13:04   #6039
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Otkud ti to znas kako zavrsava stecaj na zapadu?
Ja ti iz prve ruke mogu reci da kompanija u likvidaciji - tako se to zove na zapadu, otpusti sve zaposlene osim direktora, racunovodje i mozda jos nekoliko clanova uprave koji rade na zakljucenju likvidacije sa odvjetnickom firmom koja likvidaciju radi. Onda se rasprodaje imovina da se podmire dugovanja i kad je sve gotovo, otpusta se i ova ekipa. Firme vise nema, nema zaposlenih i gotova prica. Samo iznimno, netko kupi firmu u likvidaciji i ona nastavlja rad, naravno ne svi zaposleni i ne na isti nacin. Ove price da svi zaposleni ostaju osim managementa i dalje zaposleni i da sve ide kao prije - to je sve sto je babi milo, to se babi snilo.
Pričaš ono što neznaš i nisi niti vidio. Ja 90 bio u Australiji u posjeti kod familije i frendova. Frend radio u jednoj tvrtki koja je otišla u stečaj. Došao novi gazda i otpustio managere i tvrtka nastavila dalje raditi sa istim radnicima i tehičkim osobljem. Stečaj je trajao točno 3 dana. U vrijeme dok je trajao stečaj bio sam kod frenda gost 7 dana. Dakle ja sam bio dulje u gostima kod frenda nego što je trajao stečaj. A ti sad pričaj lovačke priče i dalje.

Nemora svaka tvrtka u stečaju ići u likvidaciju, gdje piše da netko drugi nije spreman kupiti takvu tvrtku. Uhodani lanac trgovina kao što je Konzum je primamljiv većini investitora, jer ima već potrebne lokacije i kupce koji idu u te trgovine, neke koje nisu rentabilne se zatvore, ali cijeli lanac i dalje posluje, nakon reorganizacije i promjene načina poslovanja. Ne vidim jedan razlog zašto bi netko išao uništavati ono što je dobra baza za bilo što u trgovini. Jedino što se više ne može poslovati na dosadašnji naćin, a tu je problem u managementu, a ne radnicima.

A i poslovni model im je bio glup, jer su ljudi često puta čekali bespotrebno u redu dok je netko plaćao račune za struju i slično, jer nisam došao u trgovinu da stojim u redu dok netko plaća račune koje može i u banci ili na pošti, već da nešto kupim i to platim i idem dalje. Mogli su još uvest da blagajnice rade na blagajni i pedikuru i manikuru.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 22:43   #6040
Zar nikome nije cudno kako je Agrokor bio povezan sa gomilom drugih tvrtki iz drugih bransi. Kako je moguce da jedna Zagreb Montaza kredit koji je sama dobila od HBORa samo proslijedi Agrokoru? Koliko takvih slucajeva ima. Agrokor je bio HDZ ova reket kasica prasica, sa kojom je morao poslovati ili ju financirat svatko tko je htio poslovat u RH. Bit ce zanimljivo ako se ikad rasvijetli tko je u stvari bio pravi vlasnik Agrokora i za sto je Agrokor sve sluzio. Ovo sto se objavljuje u javnosti je za djecu nizih razreda osnovne skole.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.