Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 11:24   #1
Crvene okrugle fleke na licu

Dakle imam problem s djetetom (9).
Za vrijeme dok je bolovao od upale grla na jednoj strani lica su mu se pojavile male kružne flekice (kao ožiljci koji nastanu nakon uboda komarca) s tim da na samoj površini kože nije bilo nikakvih manifestacija u vidu prištića, hrapavosti, svrbeža ili pečenja.
U početku sam mislila da je to možda od visoke temperature, ili da je možda reakcija na antibiotik, no i mjesec dana nakon što je ozdravio flekice se nisu povukle, nego se čak područje zahvaćeno i blago proširilo.
Kod pedijatrice smo dobili Geokorton - kojeg smo koristili 5 dana, ali je stanje ostalo nepromijenjeno.
Dermatologinja je izjavila da još nije vidjela ništa slično (budući je zahvaćena samo jedna strana lica i nigdje na tijelu više nema nikakvog sličnog crvenila)
Dobili smo kremicu koja ublažava crvenilo kože i uputu da stavljamo hladne obloge.
Nakon tri tjedna tih tretmana - stanje je nepromijenjeno.
Ova pojava ne stvara neku fizičku nelagodu djetetu, ali zaista ružno izgleda i ono već lagano dobiva komplekse od izlaska iz kuće...

Da li je netko imao sličnih problema ili barem čuo nešto na ovu temu....

Budući da bih željela potražiti i drugo mišljenje, može li netko preporučiti dobrog dermatologa?

Hvala
misica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:29   #2
ja bih ti preporučila privatnu dermatologicu ali koja ima ugovor sa HZZO-om u Domu zdravlja Trnje.

žena je fakat fantastična
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 18:38   #3
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja bih ti preporučila privatnu dermatologicu ali koja ima ugovor sa HZZO-om u Domu zdravlja Trnje.

žena je fakat fantastična

Hvala
misica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:35   #4
Možda je urtikarija..alergijska reakcija na neki lijek koji je dobivao...opiši bolje te fleke..jel više kao osip..jesu izdignute iznad razine kože..
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 18:36   #5
Quote:
The Dutchman kaže: Pogledaj post
Možda je urtikarija..alergijska reakcija na neki lijek koji je dobivao...opiši bolje te fleke..jel više kao osip..jesu izdignute iznad razine kože..
Ne - površina kože je glatka, ne svrbi i ne peče - niti je ikada ranije....
pod pregledom povećalom ne vidi se ništa na površini - niti prištići niti ljuskice - dakle radi se samo o crvenim okruglim flekicama....
misica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.