Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2016., 19:59   #1041
Kotor mi je u planu u lipnju a u CG nisam bio još od Yuge. Kaj se promijenilo, što valja vidjeti sada, novo, staro, dobro? I gdje otići na dobru lokalnu (ili balkansku) klopu?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:01   #1042
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kotor mi je u planu u lipnju a u CG nisam bio još od Yuge. Kaj se promijenilo, što valja vidjeti sada, novo, staro, dobro? I gdje otići na dobru lokalnu (ili balkansku) klopu?
Pozdrav,

koliko se promijenilo u odnosu na doba Juge - ne znam - nisam se tada ni rodio
Uglavnom po pričama ljudi - kako je bilo prije i kako je sada - nebo zemlja.

Vidjeti stari grad, od muzeja, svake građevine koja je tamo, te obavezno otići na tvrđavu poviše grada.
Sve je blizu - Budva, Tivat ... otići u unutrašnjost koliko god govorili da je tamo kao urnebes - cuo sam je da interesantno za posjetiti.

Klopa - ovdje se spominjalo na forumu par restorana. Jedan skuplji ali sa dobrom sizom. Mi smo jesli po starom gradu, nista posebno.

ti ces najbolje povuci paralelu Crna Gora tada i Crna Gora danas. Javi obavezno.

Klopa
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:07   #1043
[QUOTE=Zvek;57894977]Unutrasnjost CG je rang Eritreje, Kambodze i sl. Primorije je ljeti prebukirano Leskovackim rostiljima, turbo folkom tako da se ni tu nema sta vidjeti.[/QUOTE

zar samo rostilj i glazba predstavlaju nesto sto bi trebalo vidjeti kada negdje dođes - ili nista ostalo nisu vidio?

bio sam ja i ljeti, doduse jedan dan - i folka i čevapa nisam vidio.

ne bi se slozio da u Crnoj Gori, zbog narodne glazbe koja tresti iz restorana i iz kojih se dime rostilji- ne vidis razvedenu obalu, prekrasno more, divne plaze, kulturnu bastinu, kontrast .... i sve svedes na jedan nazivnik - nemas sto vidjeti.
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:09   #1044
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
hhahha dobar si, Zvek.Sve je to tacno tako nego srecom, izgleda nisu to dozivjeli ovaj put.
Inace, najjaca mi je ova recenica: ,,Uglavnom, Crna Gora koja strahovito ide naprijed, razvija se i raste...''
Znaci,zaista pojma nemate dje smo i sto se sve odje desava ali mozda je tako i bolje. A dvije krave su nama inace
na granicu...Zbog kontrole...Salim se )

Meni je drago da ste se fino proveli i da niste imali nikakvih problema.
krave definitivno maknite s granice jer daje dojam da cete se provesti po prognozi Zveka

a to valjda ne zelite
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:03   #1045
Ako je neko bio u Budvi i Herceg Novom tokom ljetnjih spica tesko da ce se proveo na moru. Opet u Ulcinju i Velikoj Plazi ima na hiljade Albanaca tako da se ni tamo nema sto traziti.
Na CG primoriju jedino nije lose otici na dan-dva (za vise nema potrebe) u periodu april-maj i oktobar-novembar.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:42   #1046
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kotor mi je u planu u lipnju a u CG nisam bio još od Yuge. Kaj se promijenilo, što valja vidjeti sada, novo, staro, dobro? I gdje otići na dobru lokalnu (ili balkansku) klopu?
Mene je Kotor ko grad oduševio. Prekrasan je. Budva je razvikana i vjerojatno u litnje doba sva vre od mladosti i ludosti, ali s turističke strane se ne može usporediti s Kotorom.

Mada me Kotor onako u jesenskim misecima podsjeća na Dubrovnik (i kruzeri su počeli pristajati). Ljudi su se iselili iz starog grada i sve se podredilo turizmu. U jesenja doba djeluje pomalo sablasno bez ljudi unutar zidina. Mada ima i to svoju draž.
Kad sam zadnji put bio potrefio sam na otvaranje izložbe u Pomorskom muzeju, a zapravo sam samo zastao ispred muzeja da poslušam klapu HRM koja je gostovala pri otvorenju, a onda je voditeljica muzeja mene i bolju polovicu pozvala da dođemo na otvorenje iako sam bio neprikladno obučen. Ona je samo na to odmahnula rukom i pozvala nas. Tu smo joj slučajno upoznali i muža koji je inače turistički vodič. Uglavnom, osjećali smo se ko doma.

I da, slažem se sa Zvekom, puno je lipše doživit Crnu Goru sada i posebno u listopadu kad odu turisti, a šipci počnu pucati.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:14   #1047
Kotor je prepredivan grad, mm i bratu se vise svidja od Dubrovnika. Kotor i Du su meni ravnopravni po ljepoti.. Meni je prekrasno i to sto ima puno malih skrivenih trgova (ljubitelj malih trgova ).
Budva nas je ugodno iznenadila, i to zato sto su vecina konstantno pljuc pljuc po Budvi, pa smo ocekivali sve najgore, a ono..Budva ima bas lijep stari grad sa sarmantnim trgicima i ulicicama, lijepu plazu Mogren II (fora je tunelcic izmedju dvije uvale), a i promenada je ljeti zanimljiva, muskarci mogu napasati oci na curama (ja kao zensko tvrdim, skupa sa bratovom curom, da nismo nigdje vidjeli toliku kocentraciju zgodnih cura na jednom mjestu kao u CG, pogotovo u Budvi (a nije da se nisam naputovala po Europi), a i mm i brat ce isto potvrditi)i big porcijama hrane. Uz to je zgodno otici na izlet brodom po budvanskoj rivijeri (juznije od Budve), skrivaju se krasne ne bas napucene plaze. Isto tako je i zanimljiv otocic Sv. Nikola, preko puta Budve.
Meni je i Perast predivan, treba se popesti na vrh zvonika crkve, odatle puca krasan panoramski pogled na Gospu od Skrpjela. Perast ima oko 25 rimokatolickih crkvi, a zivi sad oko 50 Hrvata tamo. Gospu od Skrpjela svakako vidjeti, Risan ima dusu (i ljeti je pust), tamo pogledati glasoviti anticki mozaik i par renesansnih palaca. Prcanj je isto krasan, s palacama i najljepsom baroknom rkt crkvom na ovoj strani Jadrana. Prcanj je turisticki potcijenjen.
Nama je bilo jako lijepo i ugodno, sve nam se poklopilo savrseno, a isli smo skroz na blef, bez unaprijed rezerviranog smjestaja i ilalvog info, samo sam znala za pov. znamenitosti i povijest, a sve ostalo smo istrazili tamo. Umjesto dva tri dana, ostali smo 8-9 dana.. I to bez obilaska Lovcena (to smo ostavili za iduci posjet, jer je bilo i vruce, pa smo i landrali po brojnim plazama), juznije od Petrovca nismo isli, nismo stigli. A da, ono sto mi je upalo u oci je svugdje puno puno cvijeca i cvijeca () i jako uredno, cisto (npr Tivat ima krasnu rivu i odlicno su napravili hortikulturu).
I da, taxija ima svugdje, dovoljno je biti na ulici i kad prodje taxi, zamahnuti i on ce vam stati ako je sloboda, sto je nama bilo super, jer nam se nekad nije dalo ici vlastitim autom i razmisljati di parkirati itd.
I imali smo svugdje s domacima izvrsna iskustva.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:13   #1048
Hvala vam, javit ću se s dojmovima!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 00:54   #1049
Sto se tice klope, mi smo jeli i po finjaka restoranima i po standovima, kako nas gdje uhvatila glad (a pogotovo muske),i slabo pamtim imena restorana, ali sto je sigurno, u CG su stvarno obilne porcije, obilnije nego u Hr.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 01:27   #1050
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Meni je prekrasno i to sto ima puno malih skrivenih trgova (ljubitelj malih trgova ).

Meni je i Perast predivan, treba se popesti na vrh zvonika crkve, odatle puca krasan panoramski pogled na Gospu od Skrpjela.
Nasmijana, kad već spominješ male trgove tebi se sigurno sviđa Stari Grad na Hvaru. Mene je osvojio upravo trgovima. Možda nije toliko razvikan, ali je uistinu prekrasan gradić.

I da, potvrđujem za Perast. Jedino je malo nezgodno autom ići donjom cestom, uz more. Voziš i imaš neki osjećaj da je pogrešno to što radiš, da bi to tribala biti šetnica, a ne prometnica. U svakom slučaju gradić vridan pažnje.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 07:40   #1051
Da, i Starigrad na Hvaru me je isto osvojio, pogodio si. Nama je cesta bila ok, nismo primijetili da je nezgodna.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 11:08   #1052
Quote:
Zvek kaže: Pogledaj post
Unutrasnjost CG je rang Eritreje, Kambodze i sl.
Nisam bio ni u Eritreji ni u Kambodži, ali sam bio na Durmitoru; ako su te lokacije imalo usporedive, svakako ću jednog dana i u Eritreju i u Kambodžu...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 16:52   #1053
Meni je Perast mnogo ljepši i prijatniji od Kotora. Cak i u jeku sezone tamo se moze fino odmoriti.
U Kotoru sad nema neke guzve, ali ljeti se iskrcavaju kruzeri i to dosta kvari atmosferu.
Najbolja stvar u Kotoru je tvrđava iznad i steta sto nije bolje uredjena, te Orjen sa koga je odlican pogled.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 20:17   #1054
Kad sam se lani s ekipom vraćao iz Grčke, preko Albanije, i u Crnoj Gori smo odlučili provesti koji dan - i toliko mi se svidilo da bi se jednog dana rado vratio samo u CG.

Nakon albanske granice ubrzo smo se spustili na obalu pa od Bara išli prema Budvi, usput se kupajući i razgledavajući. U samu Budvu nismo išli nego smo išli na Cetinje pa Lovćen i obišli taj nacionalni park. U malom mjestu Pobori iznad Budve smo pojeli vrhunsku jagnjetinu i teletinu, u konobi na kraju tog mjestašca u kojoj smo tada bili jedini gosti, izrazito dragi domaćini.

U Boki smo noćili kod također izuzetno ljubaznih domaćina u Orahovcu, obišli Kotor, koji je prekrasan, ali je bio i turistima napučen u kolovozu tada. Zatim smo stali kratko i u Nikšiću i obišli manastir Ostrog u blizini kojeg smo također po preporuci fino večerali (iako ne kao u Pobori), ali morao bih provjeriti kako se konoba, dosta velika, s panoramskim pogleodm, zove.

Taj dan smo završili u Žabljaku na dvije noći kod opet dragih ljudi, kako bi planinarili malo po Durmitoru, koji je izvrstan. Zadnji dan prije odlaska prema Hercegovini smo još otišli na rafting na Tari, koji je bio prilično soft jer je ipak već bio kolovoz.

I onda na putu prema Mostaru smo uspjeli skrenuti na cestu na kraju koje je bio granični prijelaz za lokalno stanovništvo, tako do smo napravili 2x50 km uzalud. To nam uopće krajem tog dana više nije trebalo, ali dogodi se.

Uglavnom, odlično jelo i pilo, vrlo uređeno primorje, ali i simpatičan kontinentalni dio, prometnice kvalitetom iznad očekivanja, treba se kad-tad vratiti.
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 10:37   #1055
Uskoro idem na poslovni put u Podgoricu. Poslijepodneva će mi biti slobodna pa bi me zanimalo što vrijedi posjetiti, ako može neka preporuka. Hvala

I da li se stigne u poslijepodnevnim satima skočit do Skadarskog jezera? Da li je to izvedivo?

Zadnje uređivanje Daisy28 : 12.04.2016. at 10:49.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 15:55   #1056
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nama je cesta bila ok, nismo primijetili da je nezgodna.
Nije ni meni bila nezgodna, nego je nezgodno (čitaj: neprirodno) voziti njome jer se jadni pješaci moraju sklanjati, auti moraju usporavati. Uglavnom, problem je što je dosta usko, toliko da nema mista za nogostup i imam osjećaj da je auto tu samo smetnja.



__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 18:49   #1057
Perast . Mi smo gustali u sporoj voznji, jer usput i puno vidis.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 20:14   #1058
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Meni je Perast mnogo ljepši i prijatniji od Kotora. Cak i u jeku sezone tamo se moze fino odmoriti.
U Kotoru sad nema neke guzve, ali ljeti se iskrcavaju kruzeri i to dosta kvari atmosferu.
Najbolja stvar u Kotoru je tvrđava iznad i steta sto nije bolje uredjena, te Orjen sa koga je odlican pogled.


Evo odlicnog komentara ! I meni je Perast predivan. Tako mirno mjesto, osuncano, zdravo, prijatno i predivno. Nema mi nista ljepse nego predvece
tamo negdje pored mora sjesti na veceru, kad se ima ))

InterMezzo, promjenilo se mnogo toga. Ja sam jednim dijelom dijete iz Yuge,
ali daleko od toga da sam stara ) Jos mozda dvije generacije iza mene su primale cuvenu crvenu maramu i plavu kapicu sa znackom ))

Ono sto najprije treba vidjeti,a sto ti je GrofMario vec predlozio,svakako jeste Stari grad i tvrdjava San Djovani iznad grada. E sad, u Starom gradu naravno da je naljepsa katedrala Sv.Tripuna, zastitnika grada Kotora, koja je ujedno i jedan od simbola grada.Zatim tu su Sv.Luka, pa pravoslavna crkva Sv.Nikola,na kojoj ces vidjeti zastavu, ali crkvenu nego malo mnaipulisu tako..Inace je sve ok, cak postoje manifestacije ( npr.dan Sv.Tripuna,kada kad obje crkve ucestvuju ), onda pomorski muzej pogledaj, jer ima mnogo interesantnih vrijednosti, palate, ...Vidjeces kad samo udjes u Stari grad.

Sto se tice zidina i njihovog odrzavanja, u pravu ste da nijesu dobro ocuvani i da slabo ko o tome vodi racuna. Zaista postoji Zavod za zastitu spomenika, medjutim,tvrdjava je u nadleznosti ostinske Direkcije za zastitu i uredjenje prostora. Dobro vam je i uci u Istorijski arhiv, koji ima najbogatiju i najvrijedniju kulturnu gradju...Npr.tamo postoji Statut koji je jos iz XIV vijeka. Ali taj arhiv je u sukobu sa cetinjskim koji zaposljava redovno i vise ljudi nego sto treba,zbog glasova, ali u Kotor izgleda, po njima, peti radnik ne treba.

Sljedeca stvar sto se promjenila jeste da su prije neku godinu donijeli
Zakon o teritorijalnoj organizaciji Crne Gore, koji je uvojio i Parlament a predsjednik podrzao...Zakon kojim je Kotoru ukinut status grada,status koji je imao vjekovima. Nekako su uspjeli unistiti i simbole grada...Nema ti vise hotela Fjord,naspram Starog grada ne sija vise nista,zatim vaterpolo klub Primorac je jad i bijeda a bazen ruina.Tu neko kao da gleda unistiti sve sto je bas kotorsko.

Inace i jeste razlika nebo-zemlja, i sto se tice gradnje,onda zivota,raspolozenja, same atmosfere...Ljudi su bili drugaciji.
Sad brate, od ovih mocnika grade kuce i zgrade dje stignu,samo li srede
dozvolu,a nema veze ugrozava li to sto i uklapa li se u ambijent.

I jos moras znati da se svakodnevno desavaju obracuni i ubistva.Nisam neko
ko gleda da ocrni svoju drzavu ali ja je ovakvu nisma htjela.
Znaci, to je vec postalo nesnosno da se svaki dan nekome zapali auto ili nekoga ubiju.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:03   #1059
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
I jos moras znati da se svakodnevno desavaju obracuni i ubistva.Nisam neko
ko gleda da ocrni svoju drzavu ali ja je ovakvu nisma htjela.
Znaci, to je vec postalo nesnosno da se svaki dan nekome zapali auto ili nekoga ubiju.
Nisam znao da je tako često. Na poslu sam dosta u kontaktu s Crnogorcima i, moram reći, svi koje poznajem dobri su i pristojni ljudi. Najdraže mi je slušati jednog iz Tivta. Taj ima najlipši govor.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:25   #1060
Kotor je izgubio statut grada??? Sto je sad sluzbeno selo ili?
Ma namjerno unistavaju Kotor. Kao i Perast. Ima tu i politike, na zalost.
I ja imam samo ugodna iskustva, a ovo za vaterpolo klub Primorac mi je zao cuti, znala sam neke vaterpoliste (bili smo smjesteni kdo jednog koji je tad bio u upravi kluba, super covjek).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.