Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2007., 12:46   #1
GMO i vegani

Kaj će oni sada jesti kad se i u povrće stavljaju geni i slično?
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 12:47   #2
Mislim

geni riba...
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 16:10   #3
Ima još jeda radikalan primjer- post i životinjski geni u povrću. A sad ne znam čiji se još geni uzimaju, čula sam za ribe, a to je ok kad je post u pitanju.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 00:05   #4
Šalite se jel da?
cropduster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:29   #5
ma lako za vegane! kako ce mesojedi jest meso u koje se stavlja gen blitve ?!?!?
ne brini za vegane, to su vecinom ljudi koji su jako osvjesteni vezano sa hranu koju kupuju. mislim da malo njih kupuje pome u kauflanda koje sve jednako izgledaju. postoje proizvodaci hrane koji svojim certifikatima garantiraju da ne proizvode GMO hranu, e takvih ce se vegani drzat
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:47   #6
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
ma lako za vegane! kako ce mesojedi jest meso u koje se stavlja gen blitve ?!?!?
ne brini za vegane, to su vecinom ljudi koji su jako osvjesteni vezano sa hranu koju kupuju. mislim da malo njih kupuje pome u kauflanda koje sve jednako izgledaju. postoje proizvodaci hrane koji svojim certifikatima garantiraju da ne proizvode GMO hranu, e takvih ce se vegani drzat
A i na plotu piše....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 01:13   #7
Pa zar stvarno mislite da postoji nešto od kumica na placi pa sve do Bille, Konzuma, Gtro itd, a da nije GMO. Pa sve, ama baš sve je GMO hrana. Svo sjemenje koje kupujemo i sijemo na tobože ekološkim površinama, sve je GMO.
trajekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:39   #8
ne bi li nas vise trebalo brinuti kako gmo hrana utjece na nase zdravlje, nego eticki problemi?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:11   #9
Brine me itekako! Danas su mladi sve bolesniji od svih GMO-a i E-ača koje nam stavljaju u hranu. Kada bi krenula u detaljniju analizu, ne bi bilo proizvoda koje bi pojela. Pa čak ni onog iz vlastitiog vrta, jer mi je vrt uz cestu i jer je tlo dovoljno zagađeno prijašnjim pesticidima kojih se neću riješiti u sljedećih 10 god.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 14:07   #10
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Brine me itekako! Danas su mladi sve bolesniji od svih GMO-a i E-ača koje nam stavljaju u hranu. Kada bi krenula u detaljniju analizu, ne bi bilo proizvoda koje bi pojela. Pa čak ni onog iz vlastitiog vrta, jer mi je vrt uz cestu i jer je tlo dovoljno zagađeno prijašnjim pesticidima kojih se neću riješiti u sljedećih 10 god.
Bolje bolestan od hrane nego gladan.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:02   #11
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ne bi li nas vise trebalo brinuti kako gmo hrana utjece na nase zdravlje, nego eticki problemi?
kakvi etički problemi?
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.