Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2018., 19:24   #1
Odnos majka sin

Je li normalno da majka češka - mazi svog sina koji je stariji od 30 godina? Inače se stalno svađaju.

Zadnje uređivanje krckica : 08.10.2018. at 19:35.
krckica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 12:17   #2
Osobno mislim da nije.

Poznajem par slučajeva gdje sin ima tako okvirno 30 godina i baci se majci u krilo, ona ga češka, mazi ko malo dijete. Meni to ne štima. Ne shvaćam potrebu da se odrastao muškarac/žena mazi s mamom. Ali s druge strane sam dobio komentar da je to normalno, da tako pokazuju nježnost unutar obitelji, i da majka tako i kćerku koja je mlađa (ali odrasla osoba) mazi i češka.

Meni je ok kad ne vidiš roditelje neko vrijeme, pa kad dođeš, zagrliš ih, poljubiš, ali sad neko ležanje i mazikanje, a već si se davno odvojio od dojenja, ne shvaćam. Ali, opet valjda treba uzet u obzir kakav im je inače odnos i kako funkcioniraju. Ako se stalno svađaju pa se tako maze, to definitivno nije baš normalno.
__________________
Extreme acts of cruelty require a high level of empathy.
NovemberMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 14:07   #3
Quote:
krckica kaže: Pogledaj post
Je li normalno da majka češka - mazi svog sina koji je stariji od 30 godina? Inače se stalno svađaju.
Zavisi o kakvoj vrsti maženja govorimo.

Svaka majka će ponekad da pomazi svoga potomka bez obzira da li on ili ona imaju 5, 15, 25, 35 ili 55 godina.

Jednostavno to je dio njenog instinkta kao majke.
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 10:36   #4
Quote:
krckica kaže: Pogledaj post
Je li normalno da majka češka - mazi svog sina koji je stariji od 30 godina? Inače se stalno svađaju.
Nije, zapravo nije normalno ni pitati je li to normalno
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 20:55   #5
Nije.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 01:57   #6
Te veze,postoje ali su one u psihološkome smislu devijantne-bolesne pošto se na taki način stvara čvrsta simbiotska veza na relaciji majka-sin.Nakon toga,ako sluč. nađe curu danas-sutra, ka prvo niti jedna nije dostojna njegovoga sina,a ka druga stvar javlja se velika ljubomora dok na sina prebacuje krivicu, u stilu kako ju sada isti zapostavlja, izigrava nemočnu pačenicu isl kerefeke.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 11:41   #7
Nije.
marla_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 20:56   #8
Quote:
krckica kaže: Pogledaj post
Je li normalno da majka češka - mazi svog sina koji je stariji od 30 godina? Inače se stalno svađaju.
obavezno štivo za taj problem. jedan od tabua, ali itekako postoji.
Ima knjiga baš o tome, odlična kjniga.

https://www.psychologytoday.com/us/b...-kenneth-adams
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 04:50   #9
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
obavezno štivo za taj problem. jedan od tabua, ali itekako postoji.
Ima knjiga baš o tome, odlična kjniga.

https://www.psychologytoday.com/us/b...-kenneth-adams
Dobra knjiga!
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 09:33   #10
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Dobra knjiga!
https://wondery.com/shows/i-survivor/

moj omiljeni podcast voditelj priča svoju priču i iskustvo sa majkom.
Covert affeirs, odlično.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 10:02   #11
da... a neko je na temi "otrovni roditelji" postavio ovaj link. korisno za procitati.
marla_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 07:59   #12
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
obavezno štivo za taj problem. jedan od tabua, ali itekako postoji.
Ima knjiga baš o tome, odlična kjniga.

https://www.psychologytoday.com/us/b...-kenneth-adams

For example, guys who experienced covert incest with mom might struggle to maintain an erection with their wife or a serious girlfriend, but with a stranger they don’t have that problem because they don’t feel burdened and the sex doesn’t feel icky.


Obustaviti češkanje, odmah!
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 10:54   #13
Mislim da ne mora biti nužno seksualnih konotacija u igri, postoji još jedan aspekt, a to je gdje majka ne percipira da je dijete odraslo i ponaša se prema tom odraslom djetetu kao prema malom djetetu, a to isto odraslo dijete taj odnos prihvaća i ne da se od mame jer mu i dalje pruža sigurnost, pažnju...

Ima i narodna "poslovica", da se "dijete kada odraste treba ostaviti materine suknje (ili sise)" odvojiti se i živjeti samostalno.

Ali kada u istom stambenom objektu žive ljudi u par generacija, onda se ta djeca ne uspijevaju odvojiti od roditelja, roditelji do kasne starosti se ponašaju prema već daleko odrasloj djeci kao prema malim klincima, a ne kao sebi ravnopravnim odraslim osobama.

U ovom primjeru vidim da je osnova problema majka koja ne pušta dijete od sebe, češkajući ona vlada njime.
To da se svađaju, normalno, jer "dijete" ima svoja razmišljanja koja su drukčija od majčinih. Ali kako živi u "klopci" i ne može se osloboditi majčinog utjecaja, dolazi do svađa, a kako također nije dovoljno samostalan i samouvjeren, na kraju se ipak priklanja majci za utjegu i pušta da ga češka, odnosno da ga tješi i pruži mu potrebnu zaštitu.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 11:46   #14
Imam ja jedan primjer.
Majka mi se ponaša ko govno. Ne želi mi kuhati niti pomagati.
Trenutno se krećem pomoću štake zato što sam pretrpio prometnu nesreću.
Kad smo u dobrim odnosima onda mi opet svaku radnju prati ili procjenjuje.

Zašto je to tako?

Pa vrlo vjerojatno zato što postoji stariji brat koji je, prema njoj, uspješniji. Drugim riječima, ima diplomu koju si može zabiti u guzicu - radi u skladištu. Zbog toga uživa privilegije koje je meni majka uskratila nakon što sam prekinuo studij zbog prisilnih razloga.

Ta nepravda mi teško pada na psihu zato što sam ipak prvostupnik, fakultet želim završiti, ali ne mogu. Odnose u familiji ne mogu mijenjati zato što se moj glas toliko ne uvažava - ja sam na neki način zadužio obitelj. Sve me to pogađa zato što očekujem kakav takav tretman dok se ne oporavim od posljedica nesreće.

Pišem i razmišljam o samoubojstvu, trošim zadnje novce na kupljeni gablec koje sam dobio kao pomoć zbog nesreće. Razmišljam kako ću posuditi novac od susjeda zato što mi pomoć za njegu stiže tek za mjesec dana. Morat ću rado do doktora dadne neke tablete za duševne bolove - a nakupilo se toga proteklih mjeseci.

Jeben je to život...
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 23:19   #15
Quote:
klto kaže: Pogledaj post
Imam ja jedan primjer.
Majka mi se ponaša ko govno. Ne želi mi kuhati niti pomagati.
Trenutno se krećem pomoću štake zato što sam pretrpio prometnu nesreću.
Kad smo u dobrim odnosima onda mi opet svaku radnju prati ili procjenjuje.

Zašto je to tako?

Pa vrlo vjerojatno zato što postoji stariji brat koji je, prema njoj, uspješniji. Drugim riječima, ima diplomu koju si može zabiti u guzicu - radi u skladištu. Zbog toga uživa privilegije koje je meni majka uskratila nakon što sam prekinuo studij zbog prisilnih razloga.

Ta nepravda mi teško pada na psihu zato što sam ipak prvostupnik, fakultet želim završiti, ali ne mogu. Odnose u familiji ne mogu mijenjati zato što se moj glas toliko ne uvažava - ja sam na neki način zadužio obitelj. Sve me to pogađa zato što očekujem kakav takav tretman dok se ne oporavim od posljedica nesreće.

Pišem i razmišljam o samoubojstvu, trošim zadnje novce na kupljeni gablec koje sam dobio kao pomoć zbog nesreće. Razmišljam kako ću posuditi novac od susjeda zato što mi pomoć za njegu stiže tek za mjesec dana. Morat ću rado do doktora dadne neke tablete za duševne bolove - a nakupilo se toga proteklih mjeseci.

Jeben je to život...
Mislim da bi ovo trebalo prebaciti na temu "Otrovni roditelji" .
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 09:22   #16
Ako je to iz neke fore ok. Lijepo je da ljudi imaju skladne i tople odnose unutar obitelji. Ako nist ne radi u zivotu osim kaj se češka s mamom onda je problem

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 15:07   #17
Quote:
krckica kaže: Pogledaj post
Je li normalno da majka češka - mazi svog sina koji je stariji od 30 godina? Inače se stalno svađaju.
Nije, opako vuče na edipa i majčinu nemogućnost da prihvati da joj je dijete odraslo, dakle radi se o malo većim kompleksima u glavi od strane majke, a muškarac je tu stavljen u formu dječačića kojem se ne dopušta da odraste i odvoji se od majčine sise...gadno miriše na primisli o incestu...

Ima i drugi fenomen po meni još gori, kada majka sa 40+ hoda u dopičnjaku sa sisama na izvolite, dok je dijete malo ima divan pogled u majčino međunožje, a kad ostari ima potpuno iskrivljen pogled na žene i sexualnost...

Divota i krasota za svakog muškarca...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 18:49   #18
možda to i ne mora imati seksualne konotacije,ali to je zavođenje.ne mora zavođenje biti seksualno. ali nije dobro kad roditelji zavode svoju djecu.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.