Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 13:34   #121
Quote:
yawanna kaže: Pogledaj post
Onda ćemo tako probat... Hvala ljudi.


p.s. Kod citrusa mi ne smetaju komadići, dapače
Citrusi su fini u blenderu. Jutros sam si radila narancu, jabuku i spinat u njemu. Malo mi smetaju vlakna spinata ali sama sam si kriva kad mi se ne da blendat minutu-dvije na velikoj brzini. Ovako stavim na slaboj brzini minutu max zbog straha da ne probudim susjede
No sok iz sokovnika je zakon, cista slatka tekucina i stvarno prija. Puno bolji nego da samo cijedis citrus, jer iscjedi i vlakna koliko moze.
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 14:37   #122
Obično vlakna od korjenastog nisu potrebna toliko... Zato se i radi onda na sokovniku...

Ali zelenjava je izrazito hranjiva u soku iz blendera, koji opet treba biti snažan da usitni toliko dobro da je lakše sve za probavu i da se lakše asimilira u tijelo.

Kome god je Vitamix preskup - ima LifeEnergy komercijalni blender od 2500W a kome je i to preskupo ima sasvim dovoljno dobar Combine 7600 blender od 1500W za 1300 kn.. Jest da nije 800 kn ali nije niti 350W - osjeti se razlika...
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 15:11   #123
Quote:
elvar kaže: Pogledaj post
Obično vlakna od korjenastog nisu potrebna toliko... Zato se i radi onda na sokovniku...

Ali zelenjava je izrazito hranjiva u soku iz blendera, koji opet treba biti snažan da usitni toliko dobro da je lakše sve za probavu i da se lakše asimilira u tijelo.

Kome god je Vitamix preskup - ima LifeEnergy komercijalni blender od 2500W a kome je i to preskupo ima sasvim dovoljno dobar Combine 7600 blender od 1500W za 1300 kn.. Jest da nije 800 kn ali nije niti 350W - osjeti se razlika...
Moj ima 1100W i na istu bazu ide i blender i sokovnik i multipraktik i jako sam zadovoljna njime.
Jedino sta zelene sokove uglavnom radim ujutro pa mi je u 8 ili ranije bad ga palit na najjacoj brzini i dugo ga drzati jer buci a ja imam susjede koji mozda vole spavat
No u drugo doba dana, ko jucer navecer (kad sam radila mlijeko od soje) pustim ja njega da zuji i usitni sve ko zmaj
Skrta sam dati puno novaca jer zivim sama pa se vitamix ne isplati kupovat.
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 15:27   #124
Ma naravno... dok je god čovjek zadovoljan sa onime što ima - ne treba mu ništa više jeli tako?
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:57   #125
Quote:
elvar kaže: Pogledaj post
Obično vlakna od korjenastog nisu potrebna toliko...
Zašto nisu?
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 11:31   #126
Quote:
elvar kaže: Pogledaj post
Combine 7600 blender od 1500W za 1300 kn.. Jest da nije 800 kn ali nije niti 350W - osjeti se razlika...
Dakle, moj Lidlov blender je crknija... I sad mi svakako treba novi, ovaj put neki dobri.. Potražit ću taj Combine 7600


ps. Nađoh ga tu: http://shop.larimarcode.com/hr/combi...0-blender.html
Jeste li naručivali preko te stranice? Traže gotovinsku uplatu, a dostava je tek nakon 1.3. Inače ne volin takva plaćanja, preferiran pouzećen..
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.

Zadnje uređivanje yawanna : 25.01.2013. at 11:37.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 18:51   #127
Pogledaj post kojim kreiramo novu vrstu trgovine i razloge...
http://shop.larimarcode.com/hr/blog/...rstu-trgovine/

A do sada smo uspješno isporučili blendere 2500W neki su čekali i 2,5 mjeseca... Pogledaj ocjene:
http://shop.larimarcode.com/hr/revie...t/list/id/257/

a na kraju svega - ako i dalje se sumnja, kupac jednostavno može sačekati standardnu dostavu onda kada dođe po standardnoj cijeni...
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 18:55   #128
Quote:
yawanna kaže: Pogledaj post
Zašto nisu?

Vlakna od zelenog su puno hranjivija nego vlakna od korjenastog. U načelu.

Oboje je zdravo, ali onaj tko recimo svaki dan blenda sokove vrlo brzo shvati da mu tijelo više traži zelenjavu a manje korjenasto...
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:01   #129
Ha? Kako to mislis vlakna su hranjiva??? Mi ih ne mozemo probaviti. Bakterije u nasim crijevima nesto malo mogu, ali vlakna se ne jedu zbog hranjive vrijednosti, za to imamo ugljikohidrate, proteine i masti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:13   #130
Ma znaš šta sam mislio Iskoristivost toga što si naveo iz vlakana...

E da, i kada se dobro zblendaju onda se i mogu probaviti...
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:41   #131
Fakat ne znam na sto si mislio Ne iskoristavamo vlakna zbog njihove hranjive vrijednosti. Iskoristavamo ih za regulaciju probave, snizavanje kolesterola, usporavanje apsorpcije secera... Kako se, za konkretno te svrhe, vlakna iz korjenastog povrca razlikuju od onih iz zelenog lisnatog povrca?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:50   #132
Vidim da barataš generalijama i hvala na informacijama. Ja ću ipak onako svoje osobno..

Znači, na fizičkoj razini, ima ih previše. Puno više nego u zelenjavi. Samim time nepotrebno...

Na energetskoj razini, dobijaju energiju indirektno od sunca preko gornje zelenjave, a zelenjava direktno od sunca.

I kada duže vremena piješ te sokove, počneš više tražiti zelenjavu.

A sve ostalo, tehnički, zannstveno, doktorski i tako dalje, stoji i osobno poštujem (iako se i to mijenja kroz povijest pa čak i unatrag samo 10 godina)
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:57   #133
Na Gastronomiji prevladavaju znanstveno pismeni forumasi. Alternativa ti je malo gore.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 20:09   #134
Quote:
elvar kaže: Pogledaj post
Vidim da barataš generalijama i hvala na informacijama. Ja ću ipak onako svoje osobno..

Znači, na fizičkoj razini, ima ih previše. Puno više nego u zelenjavi. Samim time nepotrebno...

Link, nešto, baš sam sad znatiželjna
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 20:46   #135
Ako prevladavate ne znači valjda da ste zatvoreni i za one 'ostale' ?

I ne vidim ništa ne znanstveno u dosad izrečenom... Aha da, energija... Hm, znaš li ti da je znanost več zaključila da je sve energija? A materija (time i vlakna i naše tijelo) odraz te energije na jednoj razini... O razinama bi se dalo raspravljati ali to je kao da raspravljamo sada o okusima... Zašto ne poštuješ onda i tuđe okuse?

Ali ajde neću vas više spamati... Isprike gospon policajac što sam uzurpirao sveto mjesto znanosti gastronomije...

p.s. molim admina da pobriše sve moje postove
__________________
Ok... potpis je kako i treba :)
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 21:27   #136
Energije o kojima ti brijes spadaju u pseudoznanost, a ne u znanost.

Hrana ima kemijsku energiju. I mi ju mozemo koristiti. Vlakna imaju kemijsku energiju. I mi ju ne mozemo iskoristiti tako da vlakna pojedemo. Ali mozemo tako da ih zapalimo. Mozemo se grijat na drva.

Postujem tudje ukuse. Ali ne postujem praznovjerje, pseudoznanost, nadrilijecnistvo i raznorazna sarlatanstva. A pogotovo ne postujem kad netko pokusava svoj ukus nametnuti drugima, a kad ga se pita za objasnjenje, popljuje znanost jer se ona "mijenja kroz povijest", ne uzimajuci u obzir cinjenicu da se znanost i mijenja upravo zato jer je znanstvena metoda ispravna, dok pseudoznanstvenici ostaju pri svome koliko god se njihove tvrdnje pobijalo.

Tako da, sasvim je OK da tebi ne pase konzumirati vlakna iz korjenastog povrca. Ali, ako ces ovdje tvrditi da ih mi ne trebamo koliko trebamo neka druga vlakna, budi itekako spreman na to da ces trebati obrazloziti svoje tvrdnje. I, ne, pljuvanje po znanosti i izmisljanje nekakvih ciribu-ciriba energija ne spada u objasnjavanje. Biljka svjetlosnu energiju iz Sunca pretvara u kemijsku, i to je energija koju dobivamo iz biljaka, svejedno, iz lista ili iz korijena, dobivamo kemijsku energiju. Ljudi, za razliku od biljaka, ne mogu koristiti svjetlosnu energiju da se prehrane, ma sto pojedini forumasi na Alternativi tvrdili
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 22:20   #137
Quote:
elvar kaže: Pogledaj post
I ne vidim ništa ne znanstveno u dosad izrečenom... Aha da, energija... Hm, znaš li ti da je znanost več zaključila da je sve energija? A materija (time i vlakna i naše tijelo) odraz te energije na jednoj razini... O razinama bi se dalo raspravljati ali to je kao da raspravljamo sada o okusima... Zašto ne poštuješ onda i tuđe okuse?
Raspravljanje unutar znanosti je nesto dijametralno suprotno od raspravljanja o ukusima i misljenjima. Ito zbog krajnjeg rezultata. Jedno dolazi do istine, a drugo proizvodi samo skup stavova.
Alternativci jako vole tu rijec energija. Pa se preseravaju s pozitivnom i negativnom energijom. S energijom prostorije ili energijom kojom netko zraci. Sve to nema nikakve znanstvene osnove i proizvod je potpunog nerazumijevanja fizike i/ili kemije.
Kazes da je sve energija. Nisam tocno sigurna na sto mislis. Mislis na famoznu jednadzbu E=mc^2? Zao mi je sto cu te razocarat, ali ta konverzija se ne koristi unutar ljudskog tijela za proizvodnju energije. Za pogon ljudskog tijela se koristi kemijska energija hrane, a sam proces je opisan ovdje.
Takodjer mi nije jasno o kakvim razinama energije ti pricas? Na pamet mi padaju energetske razine elektrona u atomu (link) ali to nije primjenjivo na ovu temu.

Spominjes da se treba postovati tvoj ukus o razinama energije. Sorry, ali to tako ne ide. Ako nesto tvrdis, potkrijepi to. Kao sto Hitchens rece: "extraordinary claims require extraordinary evidence and that what can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence"

Zapravo me jako zanimaju linkovi koje ces, nadam se, postaviti da potkrijepis svoje tvrdnje.
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:07   #138
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ljudi, za razliku od biljaka, ne mogu koristiti svjetlosnu energiju da se prehrane, ma sto pojedini forumasi na Alternativi tvrdili
neki ljudi mogu, rijetki, ali mogu, nismo svi isti.


http://www.telegraph.co.uk/news/worl...-70-years.html
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 23:10   #139
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:00   #140
Već dulje vrijeme promatram sokovnike na tržištu i što ljudi hvale i gledam tu vervitu i nikako mi cijena nije pasala kao i mnogima od vas, već sam skoro i zagrizao ali u njihovoj ponudi sam vidio onu magičnu loptu koja pere veš bez praška, a tu loptu su svi popljuvali, bilo čak i na Provjerenom kao i na Galileu , hvala toj lopti što nisam nasjeo , odala firmu lopta i čekao sam čekao dok evo nije se pojavio isti sokovnik u grupaciji Gorenje http://www.elipso.hr/mali-kucanski/s...NJE-JC4800VMX/ , dakle ako hoćete ušparati skoro 1000 kuna na sokovniku i za te novce kupiti blender eto prilike.......e da i blender gledam i mislim si pa u čemu je kvaka da je cijena takva a ima prekidač on/off od elektrokontakta koji košta možda 5-6 kuna hehe, pa me zanima također ako netko ima ovaj blender jel zadovoljan s njime...
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/b...GORENJE-B600B/ ........
twinser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.