Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2007., 16:27   #1681
e ovako. u nedoumici sam pa vas molim za pomoć. zanima me dal ovo što imam može bit psorijaza.
imam vanjske strane desnog stopala na i oko zgloba nešto već par mjeseci... ugl. to izgleda kao velika fleka promjera oko 10cm, crvenkasto-smećkaste boje, koža mi je nekako zgužvana na tom mjestu, jako hrapava, suha i pomalo se ljuska. mažem to plimycolom već kojih 2 tjedna al baš i nema neke promjene.
upućeni, molila bih za odgovor je li to možda psorijaza.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:52   #1682
Ako se na ribice treba dolaziti svako par godina onda očito nije izliječena, već zaliječena.
agimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 19:03   #1683
I kosta 1000 eura po tretmanu. Vec je pisano dosta o tim ribicama.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 19:07   #1684
[QUOTE=agimus;11279268]




Nadam se da će i Okto i Nebojša (koliko sam shvatio ovdje 2 najteža slučaja) bar stvari dovesti pod kontrolu.

Srdačan pozdrav za Vas.
Moje stanje je da ga nazovem sada donekle zadovoljavajuće.
Što je za nekoga zadovoljavajuće stanje,po meni to je relativna stvar kada imate psorijazu u obimu u kom je ja imam.
Kod mene nastaju problemi na kraju ljeta i početkom proljeća,odnosno u periodima prelaznih godišnjih doba,jesni i proljeća.Poslije toga samo po sebi dolazi do znatnog povlačenja psorijaze pa čak i do stadijuma kao da je i nemam.

Što se tiče Okta on se poodavno ne javlja,koji su razlozi zaista je teško reći.
Pogledajte njegove slike koje je priložio i pročitajte njegova 2-3 poslednja posta pa sami prosudite.

U svakom slučaju ja sam sa Vama da zajedno podijelimo sve ove muke ove proklete boleštine.

Za sve članove lijep pozdrav!
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:35   #1685
Dobro jutro.

Kada smo vec kod okta nije nam nikad izneo, zvanicne, krajnje rezultate svog ondasnjeg teskog i nerazjasnjenog stanja.
Probacu da ga kontaktiram na mobtel.

S verom u Boga

Zadnje uređivanje IZLECENI : 16.11.2007. at 12:18.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:48   #1686
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
e ovako. u nedoumici sam pa vas molim za pomoć. zanima me dal ovo što imam može bit psorijaza.
imam vanjske strane desnog stopala na i oko zgloba nešto već par mjeseci... ugl. to izgleda kao velika fleka promjera oko 10cm, crvenkasto-smećkaste boje, koža mi je nekako zgužvana na tom mjestu, jako hrapava, suha i pomalo se ljuska. mažem to plimycolom već kojih 2 tjedna al baš i nema neke promjene.
upućeni, molila bih za odgovor je li to možda psorijaza.
da li nešto jest ili nije psorijaza možeš saznati jedino ako odeš dermatologu i nakon obavljenog i dobivenog histološkog nalaza
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:17   #1687
Primecujem i bojim se da je forum svaki dan sve neaktivniji .

Da li je mozda vec sve receno na stranicama ovog foruma???

Pozdrav
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:16   #1688
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Primecujem i bojim se da je forum svaki dan sve neaktivniji .

Da li je mozda vec sve receno na stranicama ovog foruma???

Pozdrav
Mislim da smo već svi pomalo umorni od borbe sa ovom našom ružnom bolesti
hanacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:40   #1689
Takav nam je horoskop :-) ili sudbina,ali točno je to da je toliko toga već rečeno na ovom forumu,na žalost medicina se vrti u krug sa terapijama za psorijazu.Kožne bolesti su još uvijek velika nepoznanica.Sumnjam da i na američkim web stranicama ima nešto novo.Uvijek se sjetim dijela jednog vica o Škotima kad su plivali da Amerike,kad je rečeno"Šuti sine i plivaj dalje"
Pozdrav svima zajedno.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:44   #1690
Nemojte tako.

Ne treba gubiti nadu nikada.
Sta da kazu ljudi koji boluju od mnogo tezih bolesti, ili se nalaze u zivotno jako teskim situacijama.

Ovo vase stanje i nije toliko strasno. Samo napred

Imajte VERE
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 00:46   #1691
Normalno je da interes preko svih foruma raste i pada, pa tako i preko ovoga.Sve ovisi koliko je novih ljudi uključeno u forum, jer se na taj naćin šire spoznaje o toj bolesti, a i naćini liječenja se proširuju jer uvijek netko donese nešto novo. Ne treba očekivati da će se komunikacijom preko ovog foruma pronaći lijek za psorijazu u nekom razumnom roku, i pitanje dali će se naći uopće. Svrha ovog foruma je da si međusobno pomognemo kako što lakše prebroditi tegobe koje nosi ova bolest, a tu su individualna saznanja nezamjenjiva. Zato nemojmo gubiti nadu, surađujmo nesebično i dalje, možda nam uspije!!!!!
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 09:57   #1692
Evo najnovije što su meni dali za psorijazu (udruženu s Bechterevljevom bolesti) je Metothrexat (6 mjeseci) i 3 injekcije Extencilina (kroz 3 mjeseca) jer su mi u tijelu otkrili streptokoku. Inače mi psorijaza ne jenjava već zadnjih godinu i par mjeseci.
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:06   #1693
Quote:
Sophie13 kaže: Pogledaj post
Evo najnovije što su meni dali za psorijazu (udruženu s Bechterevljevom bolesti) je Metothrexat (6 mjeseci) i 3 injekcije Extencilina (kroz 3 mjeseca) jer su mi u tijelu otkrili streptokoku. Inače mi psorijaza ne jenjava već zadnjih godinu i par mjeseci.
Imam druga koji boluje od Bechterevljeve bolesti, leci se na VMA, kazu da je tu jedan od retkih lekara koji se bavi tom temom. Ako Vam treba info mogu da VAs spojim.

POzdrav.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:10   #1694
Quote:
milivoj12 kaže: Pogledaj post
Ne treba očekivati da će se komunikacijom preko ovog foruma pronaći lijek za psorijazu u nekom razumnom roku, i pitanje dali će se naći uopće.top:

Treba jos naglasiti da je ovo samo Vase subjektivno vidjenje ( shvatanje ) situacije i stanja na forumu, koje ne mora apriori da odgovara cinjenicnom stanju, isto kao i moje ili bilo cije vidjenje.

S verom u Boga
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 14:33   #1695
pozdrav svima,
iako je živa istina da u zadnje vrijeme slabo razgovaramo, ja ću ipak postaviti pitanje koje sam zaboravila pitati svoje doktore.
Da li je moguće imati psorijazu i u vulgaris obliku i u gutata obliku?
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:52   #1696
Quote:
zuko kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
iako je živa istina da u zadnje vrijeme slabo razgovaramo, ja ću ipak postaviti pitanje koje sam zaboravila pitati svoje doktore.
Da li je moguće imati psorijazu i u vulgaris obliku i u gutata obliku?
MIslim da je stari forumas "okto" upravo to i imao.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 23:54   #1697
[QUOTE=okto;9211528]



Bogu hvala, nije ertrodermija vec folikularni oblik psorijaze koji je redak i zajedno sa vulgarisom moze da bukne svuda po telu... ali vraticemo se na to kasnije...

Poslije kraće pauze evo me sa Vama.
Ako su Zuko i Izlečeni mislili na ovaj dio Oktovog izvještaja po izlasku iz bolnice,moje mišljenje se sastoji u sledećem.
dali se okto pravlino izrazio kada je kazao folikularni oblik psorijeze.
Što je vulgarna psorijaza i kako se liječe to nažalost svi znamo.
Bolijest vezana za termin folikul,folikulitis,folikularni itd.spada u grupu bolijesti čiji su uzročnici bakterije tipa streptokoke,stafilokoke itd.
napadju korijen dlake što se manifestuje sa pojavom gnojnih papula.bolijest se prenosi sa osobe na osobu ili sa jednog dijele tijela na drugi utrljavanjem u kožu.Može da zahvati čitavo tijelo,izuzev dlanova i tabana.
postojanje foruma je neophodno,ovo je jedino mjesto gdje mozemo razmijeniti mišljenja u načinu ublazavanja naših problema,vrsta terapija itd.Jednostavno ovdje vidimo da nijesmo sami i da ima gore o gorega.
Pozdrav za sve članove foruma.
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 02:31   #1698
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Treba jos naglasiti da je ovo samo Vase subjektivno vidjenje ( shvatanje ) situacije i stanja na forumu, koje ne mora apriori da odgovara cinjenicnom stanju, isto kao i moje ili bilo cije vidjenje.

S verom u Boga
Naravno da je to moje subjektivno mišljenje, a kakovo bi drugo moglo i biti. Činjenično stanje je jednako stanju u kojem se nalazi svaki od forumaša, a rezultati su na žalost loši, što se tiće činjenica. Zato smo tu i dalje i nadamo se da će se činjenice promijeniti na bolje.
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:38   #1699
okto, ajde javi se malo, bila bih ti zahvalna da mi malo razjasniš taj folikularni oblik psorijaze.

Postavila sam ono pitanje o vulgaris i gutata obliku, jer osim što imam histološkim nalazom potvrđen vulgaris oblik po laktovima i potkoljenicama, imam i dosta tih kapljičnih tvorbi po nadlanicima i to u zadnjih tjedan dana. Dr me zbog toga poslao na bris grla i nosa.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:39   #1700
Nebojša, zahvaljujem na odgovoru
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.