Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 23:28   #1
Metal Gear Solid 2: Substance [PC] problem

Ovako, igrao sam prošle godine MGS 2 na kompu. Konfiguracija tada mi je bila sljedeća:
Intel Pentium 4, 3GHz
512 RAM
Radeon 9550 128 MB

Sjećam se da sam morao malo smanjiti efekte, i staviti an rezoluciju 800x600 @32 bita i igra je radila savršeno.

Sada mi je ponovno došla želja da ju odigram, ali... javio se problem. Naime, igra je užasno spora. Što me ne bi toliko čudilo da sada imam malo bolju konfiguraciju (isti procesor, 1GB RAM i Radeon X1650 Pro 256 MB).

Pokušavao sam sve, smanjivati efekte, rezolucije, razne kombinacije i ništa. Napomenut ću da sam prvi put igrao piratsku kopiju, sada sam si kupio original igru. Updateo sam drivere, defragmentirao disk - rezultat ostaje isti. Komp mi inače nije usporen i druge igre rade normalno.

Čak sam bio stavio sve efekte na minimum, a rezolciju na najmanju moguću, nema pomaka. I da, skinuo sam MGS patch v2.0.

Također, koristim Zone Alarm Pro, pokušao sam ga ugasiti, pa onda pokrenuti, također bez efekta.

Help, anyone... da je bilo koja druga igra ne bi se zabrinjavao, ali ovo je MGS...
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:53   #2
imam tu igru doma i prije nekolko tjedana sam je pokusao igrat medutim na pocetku igre je mrak i nekakva kisa pada ....kako da prodem taj level ..nemrem nikak proci taj level..pa sam je prestao igrat??
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:59   #3
Quote:
mariola5 kaže: Pogledaj post
imam tu igru doma i prije nekolko tjedana sam je pokusao igrat medutim na pocetku igre je mrak i nekakva kisa pada ....kako da prodem taj level ..nemrem nikak proci taj level..pa sam je prestao igrat??
to ti je uvodna animacija.+mgs nema lvl več više etape radnje.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 00:01   #4
Quote:
mariola5 kaže: Pogledaj post
imam tu igru doma i prije nekolko tjedana sam je pokusao igrat medutim na pocetku igre je mrak i nekakva kisa pada ....kako da prodem taj level ..nemrem nikak proci taj level..pa sam je prestao igrat??
Level? Nemaš tamo levela. Imaš Mission Objective, a to je samo jedan - naći put do hangara u tankeru i uslikati nove prototipove Metal Geara koje on prevozi.

No, da li mi netko može pomoći oko tog niskog FPS probelma? To je ono što me zanima, ne walkthrough.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 15:07   #5
Probaj ovaj patch:

http://www.4players.de/4players.php/...load/4775.html
vladobrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 15:16   #6
Problem ti je najvjerojatnije šta nemaš najnovije drivere za grafičku.
SolidSnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 16:59   #7
Quote:
Problem ti je najvjerojatnije šta nemaš najnovije drivere za grafičku.
Ne čitate što sam napisao:
Updateo sam drivere i skinuo sam MGS patch v2.0..

Čak sam bio instalirao igru, i pokrenuo je bez patcha, radi normalno, sve se vidi, ali je usporena. Zatim sam je deinstalirao, ponovno instalirao, stavio patch v1.01 pa pokrenuo, isto. Onda sam opet uninstall/reinstall i stavio patch v2.0, bez promjene.

Probao sam sa crackom, bez cracka (budući da imam original), još uvijek je usporeno. Bez obzira na koju rezoluciju ili efekete stavim, dok mi sve druge igre rade odlično.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 19:56   #8
Jel ti instaliran opengl?
SolidSnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:44   #9
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
to ti je uvodna animacija.+mgs nema lvl več više etape radnje.
ma evo ponovo sam krenuo igrat iz pocetka....nemrem proci ta pocetak i taj mrak jer nis ne vidim neznam kam treba uopce ic ..neka kisa pada i i mrak je sebe uopce nevidim...molim pomoc
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:54   #10
Quote:
SolidSnake kaže: Pogledaj post
Jel ti instaliran opengl?
Ne znam, vjerojatno je. No, nema veze, instalirao sam ga sada opet, tako da sada je u svakom slučaju. Kada ponovno isprobam igru ću javiti ako ima promjene.

Problem je što sam sa starom grafičkom, Radeon 9550 128MB, igrao bez problema, sada sa novom Radeon X1650 Pro 256MB, igra je usporena? I mean, WTF??? Zar ne bi trebalo biti obrnuto???

Je li moguće da nova grafička nema nešto što je stara imala, što mi nevjerojatno zvuči? Jedina razlika je u shader modela, X1650 ima 3.0, 9550 je imala 2.0, ali 3.0 je bolji od 2.0, zar ne? Meni nije jasno...

Čak razmišljam da vratim staru karticu unutra samo da ponovno odigram taj MGS.

@Mariola
Ako ti je sve crno, bez tekstura onda nisi stavio patch. Igra ti mora izgledati ovako

Skini si patch. Trebalo bi ti raditi.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 00:13   #11
Quote:
Ventilation Shaft kaže: Pogledaj post
Ne znam, vjerojatno je. No, nema veze, instalirao sam ga sada opet, tako da sada je u svakom slučaju. Kada ponovno isprobam igru ću javiti ako ima promjene.

Problem je što sam sa starom grafičkom, Radeon 9550 128MB, igrao bez problema, sada sa novom Radeon X1650 Pro 256MB, igra je usporena? I mean, WTF??? Zar ne bi trebalo biti obrnuto???

Je li moguće da nova grafička nema nešto što je stara imala, što mi nevjerojatno zvuči? Jedina razlika je u shader modela, X1650 ima 3.0, 9550 je imala 2.0, ali 3.0 je bolji od 2.0, zar ne? Meni nije jasno...

Čak razmišljam da vratim staru karticu unutra samo da ponovno odigram taj MGS.

@Mariola
Ako ti je sve crno, bez tekstura onda nisi stavio patch. Igra ti mora izgledati ovako

Skini si patch. Trebalo bi ti raditi.
kod tebe je slika super ..imam patch 1.01 i 2.0 ..medutim sad kad sam instalirao patch bilo koji onda nemogu uci u igru pise da nemam cd ..pa opet napravim overwrite sa crackom i udem i opet isto sve crno jedva se vidim u igri..hm neznam ..daj jos koji savjet ako imas
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 00:26   #12
mislim da mi crak ne valja daj neku stranicu sa novim crackom da ovaj maknem ako znas?
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 01:06   #13
ma texture me zajebavaju..kad odem na plant onda mi je sve naranđasto..kad instaliram patch opet me trazi crack kao da je nestao ...jedino novi crack
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:58   #14
Quote:
mariola5 kaže: Pogledaj post
ma texture me zajebavaju..kad odem na plant onda mi je sve naranđasto..kad instaliram patch opet me trazi crack kao da je nestao ...jedino novi crack
Nije nestao nego ti treba crack za novu, patchiranu verziju. A gdje ga možeš naći to ti neću reći ovdje jer sam tako već zaradio ban. Pogledaj PM.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 18:00   #15
Quote:
Ventilation Shaft kaže: Pogledaj post
Nije nestao nego ti treba crack za novu, patchiranu verziju. A gdje ga možeš naći to ti neću reći ovdje jer sam tako već zaradio ban. Pogledaj PM.
hvala instalirao sam novi crack i radi super na 1600x1200 32bit jos jednom thanks!pooz
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 23:13   #16
A meni ništa ne pomaže, na 1600x1200 ili 640x480 učinak je isti. Igra je usporena, baš kao u slowmotionu.

Ako pak sve stavim na minimum, najlošije moguće postavke, onda ide normalno npr. 5-6 sekundi, i onda se na 1-2 uspori, pa opet normalno 5-6 sek, pa se opet na 1-2 uspori (tj. zatrza, više nego uspori).

Pa u ku... i nova grafička i sve skupa!
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 00:08   #17
Quote:
Ventilation Shaft kaže: Pogledaj post
A meni ništa ne pomaže, na 1600x1200 ili 640x480 učinak je isti. Igra je usporena, baš kao u slowmotionu.

Ako pak sve stavim na minimum, najlošije moguće postavke, onda ide normalno npr. 5-6 sekundi, i onda se na 1-2 uspori, pa opet normalno 5-6 sek, pa se opet na 1-2 uspori (tj. zatrza, više nego uspori).

Pa u ku... i nova grafička i sve skupa!
meni radi ok!evo moje konf......
Matična ploča sa Intel 965P chipsetom
Procesor Intel Core 2 Duo E6700
(2×2.67GHz, 1066MHz, 775-pin, 4MB)
Memorija 2 GB DDR2 PC800 Dual Channel
Grafička kartica GeForce 8800GTS 320MB DDR3 ...daj mi reci kak da prodem misiju na pocetku ....ubijem onu zensku na docku gore znas ona sta bombe baca i neznam vise kam da idem treba nesto slikat a nemam pojma sta
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 00:12   #18
probaj zadnji dravjer instalirati za grafu........hm ja sam uvijek bjezao od atija ..imao sam atija prije 8 god ati7000 ako se sjecas te grafe ,,non-stop mi je nesto srala ..bila je uzas
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 00:21   #19
a da probas novu igricu skinut sa neta ..mozda taj orginal nevalja ....ako hoces dat cu ti link na PM od kud sam ja skinuo javi ak hoces
mariola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 00:25   #20
Quote:
mariola5 kaže: Pogledaj post
probaj zadnji dravjer instalirati za grafu...
To je prvo šta napravim kada si instaliram bilo koju igru, updateam drivere i pogledam je li izašao koji patch za igru. Ne pomaže. Nije stvar u driveru, jer mi je sa Radeonkom 9550 igra radila super, a ta je grafička prilično stara.

Quote:
daj mi reci kak da prodem misiju na pocetku ....ubijem onu zensku na docku gore znas ona sta bombe baca i neznam vise kam da idem treba nesto slikat a nemam pojma sta
Gledaj, no offense, ali ako ne znaš gdje dalje već sada, možda bolje da ne igraš uopće MGS2. Ozbiljno, u igri imaš preko 4-5 sati razgovora i isto toliko sati animacija gdje ti uvijek kažu što moraš i gdje moraš, samo trebaš slušat i čitat. To je bit MGS-a - priča.

Za ovo gdje si ti zapeo, trebaš uslikati prototip Metal Gear Raya kojeg prevoze marinci, a koji se nalazi u hangaru tankera. Ne sjećam se točnog puta. Moraš ga uslikati iz 3 ili 4 pozicije, i te slike uploadati Otaconu. Tu ti misija završava.

Quote:
a da probas novu igricu skinut sa neta ..mozda taj orginal nevalja ....ako hoces dat cu ti link na PM od kud sam ja skinuo javi ak hoces
Hvala, ali ne treba, imam ja kopiju doma.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.