Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2024., 22:43   #6661
Quote:
zoeva kaže: Pogledaj post
Koje su prednosti a koje mane pbz visa premium kartice? Trenutno sam u hpb banci i treba mi kartica s kojom ću moći plaćati na rate. Isplati li se uzimati Visa premium ili je bolje potpuno prijeći na Zabu?
Ja ti imam zabu i prezadovoljna sam. Otkazala sam pbz premium visu iz razloga sto tamo nikad ne znas koliki ti je limit jer stalno mjenjaju nesto.
Zaba ti stavi na kreditnoj limit za jednokratno i zaseban za rate. I znas koliko imas, svako prodajno mjesto prihvaca zaba rate, mozes i naknadno podjelit na rate, sto ne mozes kod pbz premium vise i tako.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 23:06   #6662
Kakva ti je Zaba kao banka, imas kod njih tekući?

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 01:03   #6663
Imam i ZABA mi je i više nego okej.
Nikad nisam imala problema, sve funkcionira, jasno definirani kartični limiti koji se ne mjenjaju, a i više su nego zadovoljavajući. Sve ugovaram putem m-zabe, bankomati na svakom čošku, aplikacija ne šteka nikada.
Realno ZABA je ZABA, bila i ostala. Vodeća banka u HR sa najviše klijenata.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 23:15   #6664
Postaviti cu i tu pitanje, da li koja kreditna kartica nudi mogucnost placanja na rate ali na inozemnim web stranicama? Hvala unaprijed na odg.
Petitapetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 07:24   #6665
Ne postoji. Jedino što se može napraviti je uzeti karticu koja svaki trošak dijeli na rate (npr. Diners RateToGo) ili revolving karticu (npr. Visa premium revolving, Diners revolving, MasterCard revolving...) pa otplaćivati postepeno.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 09:47   #6666
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ne postoji. Jedino što se može napraviti je uzeti karticu koja svaki trošak dijeli na rate (npr. Diners RateToGo) ili revolving karticu (npr. Visa premium revolving, Diners revolving, MasterCard revolving...) pa otplaćivati postepeno.
Hvala na odg. kako to funkcionira, molim malo pojasnjenje. Do sad nikad nisam koristila kartice na rate
Petitapetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 19:29   #6667
Vi provučete karticu jednokratno, a vama svaki mjesec dolazi račun za iznos rate uvečan za trošak kamate. Kod revolvinga isto karticu provučete jednokratno, a kad vam dođe račun birate koliko želite uplatiti. Minimalni iznos je 20 eura ili 3-5% ukupne potrošnje zavisno o kartici koju imate, a na preostalu glavnicu se obračunava kamata koja dospijeva mjesečno.
Npr za RateToGo imate ugovoreno da se svaki iznos veći od 26,55 eura dijeli na 24 rate i napravili ste trošak od 1000 eura. Taj iznos će se podijeliti na 24 rate i obračunati kamata od 7%. Vama će stizati računi slijedeća 24 mjeseca po cca 45 eura.
U slučaju revolvinga birate sami koliko ćete uplatiti. Napravili ste isti trošak od 1000 eura. Na računu vam piše da imate trošak od 1000 eura i da ste obavezni uplatiti (pretpostavimo da je minimalni iznos otplate 4%) 40 eura. Vi možete uplatiti samo 40 eura, možete uplatiti 100 eura. S uplaćenim iznosom se zatvara eventualna kamata i iznos revolvinga, a na ostatak se obračunava kamata od 7% godišnje.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:28   #6668
Da pitam
Imam kovane forinte,pa me zanima tko ih na području Siska mjenja?
Nešto sam čuo HPB?
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.