Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 09:21   #21
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
U najboljem slučaju, ova inicijativa može povuči nešto medijske pozornosti koju će narediti birokrati iz EU. A narediti će sa svrhom da nam svima poruče: - ""Eto vidite da se stvari ne mogu rješavati na državnoj razini. Moramo biti ujedinjeniji, čvršći, monolitniji; - jer samo se tako možemo obraniti od turbulencija u svijetu. Samo smo zajedno jači"".

A ekonomsku krizu i sigurnosne probleme su sami proizveli, ili pomogli proizvesti.

Plače se naravno neće dič.
Zanimljivo je to da peticiju, ili podršku, što je to već, možeš potpisati na stranici koja se nalazi na službenoj stranici Europske komisije.

Koja ironija.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:28   #22
A sad sam skužio....oni bi svima dali jednake plaće.
Kladim se da im je cilj da i brat radnik Njemac ima istu plaću kao i brat radnik Hrvat.
Ali ne njemačku nego hrvatsku...
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:47   #23
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Voljela bi sa suverenist-pravaš pogleda koliko toga u Hrvatskoj financira ta ista EU koja je sranje.

Recimo, internetsku stranicu Porezne uprave pomoću koje poduzetnici predaju obrasce Poreznoj - financirala je EU. Pelješki most - financira EU.

I masu toga drugog.

Neto plaće u kapitalizmu nisu stvar države već poslodavac - radnik i Država pa ni Unija tu ne mogu ništa. Visine plaće u pojedinoj državi ovisi o poreznom opterećenju, gospodarskoj situaciji, BDP-u..... i puno toga drugog.

Da zaključim - EU financira puno toga, financira ono što može (infrastrukturu, ono što je zajedničko, državno, vlasništvo).

Pravaš ili zbog neznanja ili zbog pokvarenosti traži da EU financira ono što u kapitalizmu ne može financirati.
Financira nam poreznu stranicu ha ha ha, da li će nam financirati i obrasce za porez na nekretnine financirati?

Pelješki most financira EU, a baš da vidim taj most, ja inače smatram da su mi najsuplje stvari bile one besplaten, jedino ono što sam dobio od oca i matere smatram da sam dobio, sve drugo je imalo računicu.

znamo kako EU financira, pokupi nam mladež i onda da za neki ples o kvotama u saboru.

sve ono što mi EU financira itekako košta, bogati kad daju, oni imaju računicu, oni investiraju, guraju svoje proizvode.


Više bi volio da Hrvatska ima Hrvate na vlasti koji će pokrenut Hrvatsku, nego ove slugane koji su uništili RH i sad traže od EU milostinju.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:49   #24
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
U najboljem slučaju, ova inicijativa može povuči nešto medijske pozornosti koju će narediti birokrati iz EU. A narediti će sa svrhom da nam svima poruče: - ""Eto vidite da se stvari ne mogu rješavati na državnoj razini. Moramo biti ujedinjeniji, čvršći, monolitniji; - jer samo se tako možemo obraniti od turbulencija u svijetu. Samo smo zajedno jači"".

A ekonomsku krizu i sigurnosne probleme su sami proizveli, ili pomogli proizvesti.

Plače se naravno neće dič.
Moguća je i ta pozadina, ali mi već jesno njihova kolonija i nećemo imati više ni penzije jer su nam očerupali sav mirovinski fond.

možda da mladež u Irskoj radi za naše penziće
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:56   #25
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ova inicijativa me pomalo podsjeca na one lijevicarske price o potrebi izjednacavanja placa izmedju zena i muskaraca.

Krajnja desnica i krajnja ljevica uvijek imaju slicne poglede na ekonomiju tako da se osobno ne cudim cinjenici da je kod nas prodvodnik inicijative HCSP-ovac.



Inace...mogu se potezom pera izjednaciti place...to se zove uravnilovka...a cije posljedice osjecamo i dan danas.

Imali smisla?..nema...umjesto izjednavacanja placa ono sto bi doista trebalo izjednaciti je produktivnost a sa njome ce izjednaciti i place....ali ovo drugo se nemoze postici nikakvim dekretima....ja bi ga prvi potpisa da moze.
Ako već od Jadranke i Kolinde moram slušati to kako žene moraju imati jednaku plaću kao i muškarci (makar imamo iste plaće), ne vidim zašto ja onda ne bi inzistirao i na tome, da Hrvat ima jednaku plaću kao i Francuskinja ili Dankinja za isti posao kad smo svi pod istom vladom EK.

Uravnilovka, tu je riječ bolje reć zlorabio Sanader, pa nisam ja za uravnilovku kad mi netko nešto pokrade, ja sam da se lopini otme i vrati onom kome je pokradeno.

Ako su proeuropski političari zaduživali moj narod kako bi financirali stranu industriju (uvoz), onda to nije moj dug.

Ja kažem da bi barem ako ništa drugo ,njemačak autoindustrija trebala vraćat naš dug i kojekakvi proizvođači računala i mobitela, pa mi smo naše kredite utukli u njih.

Obnovljivi izvori energije, opet Hrvat financira stranu industriju vjetrenjača

https://www.youtube.com/watch?v=ehmwWuRSsYI
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:44   #26
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Financira nam poreznu stranicu ha ha ha, da li će nam financirati i obrasce za porez na nekretnine financirati?

m dobio, sve drugo je imalo računicu.

znamo kako EU financira, pokupi nam mladež i onda da za neki ples o kvotama u saboru.

sve ono što mi EU financira itekako košta, bogati kad daju, oni imaju računicu, oni investiraju, guraju svoje proizvode.
Ma, sve jasno.

Ti imaš stav prema EU i ništa, nikakvi argumenti, taj stav ne mogu promijeniti. Za tebe je EU zlo, ona uzima i kada daje, a kada daje daje bezveze ......

Tko sam ja da te razuvjeravam?

Uglavnom, ako ti ipak samom padne na pamet pogledati što sve EU financira i s koliko novaca nije problem naći podatke.

Uostalom, Hrvatska je EU i ako EU nešto financira u Hrvatskoj to znači da nešto istovremeno financira i u EU.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:59   #27
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ma, sve jasno.

Ti imaš stav prema EU i ništa, nikakvi argumenti, taj stav ne mogu promijeniti. Za tebe je EU zlo, ona uzima i kada daje, a kada daje daje bezveze ......

Tko sam ja da te razuvjeravam?

Uglavnom, ako ti ipak samom padne na pamet pogledati što sve EU financira i s koliko novaca nije problem naći podatke.

Uostalom, Hrvatska je EU i ako EU nešto financira u Hrvatskoj to znači da nešto istovremeno financira i u EU.
Neka isfinancira jednu nuklearku od 1000+ megawata da imamo čime pogoniti našu industriju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:07   #28
Nije meni cilj da ismijavam, omalovazavam ili da diskreditiram autora naslova. Svjestan sam da autor teme zeli postici ozbiljnu raspravu .

Ali tema ciljana na hipotezu kao da raspravljamo o Sjedinjenim Americkim Drzavama da se one razoruzaju a sve ostale zemlje svijeta naoruzaju da budemo svi jednaki. Smisao EU sigurno nije da budemo jednaki.

A to je ne napisani zakon.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:12   #29
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Nije meni cilj da ismijavam, omalovazavam ili da diskreditiram autora naslova. Svjestan sam da autor teme zeli postici ozbiljnu raspravu .

Ali tema ciljana na hipotezu kao da raspravljamo o Sjedinjenim Americkim Drzavama da se one razoruzaju a sve ostale zemlje svijeta naoruzaju da budemo svi jednaki. Smisao EU sigurno nije da budemo jednaki.

A to je ne napisani zakon.
Pa ovo podebljano i je poanta, jer kad smo ulazili u EU ljudi su govorili čak i o bespovratnim sredstvima, ono kao EU će nama nešto dati, iskustvo je pokazalo da je smisao EU-a kolonizacija.

Kao kad su Englezi, Francuuzi, Niskozemci i i slični narodi krstarili planetom i osvajali kolonije, oni možda jesu izgradili nešto u tim kolonijama, za svoje ljude, ali u biti kolonije su tu da ih se iskorištava!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:13   #30
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ma, sve jasno.

Ti imaš stav prema EU i ništa, nikakvi argumenti, taj stav ne mogu promijeniti. Za tebe je EU zlo, ona uzima i kada daje, a kada daje daje bezveze ......

Tko sam ja da te razuvjeravam?

Uglavnom, ako ti ipak samom padne na pamet pogledati što sve EU financira i s koliko novaca nije problem naći podatke.

Uostalom, Hrvatska je EU i ako EU nešto financira u Hrvatskoj to znači da nešto istovremeno financira i u EU.
Stvar je u tome, što mi ne želimo vidjeti pravo stanje stvari, pa više koštaju svi ti mladi koji su otišli vanka, nego da nam pet Peljeških mostova naprave skroz besplatno.

A ja se najviše bogatog bojim kad mi daje, jer on investira.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 01:19   #31
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa ovo podebljano i je poanta, jer kad smo ulazili u EU ljudi su govorili čak i o bespovratnim sredstvima, ono kao EU će nama nešto dati, iskustvo je pokazalo da je smisao EU-a kolonizacija.
svašta se govorilo i pisalo... a i prikazivalo po medijima.

Tko se sjeća onih propagandnih filmića sa početka 2010ih? Ono ni Staljin ne bi podvaljivao svojoj raji kad je bio u naponu snage...
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:12   #32
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome, što mi ne želimo vidjeti pravo stanje stvari, pa više koštaju svi ti mladi koji su otišli vanka, nego da nam pet Peljeških mostova naprave skroz besplatno.

A ja se najviše bogatog bojim kad mi daje, jer on investira.
A mladi odlaze van jer EU financira Pelješki most?

Ili bi ti zatvorio granice i zabranio odlazak mladih iz Hrvatske? Albanija je bila najzatvorenija država u Europi, znaš li kakva je bila Albanija i kakva je danas?

Znaš li kakva je bila Kina (ogromna država od milijardu ljudi) dok se nije otvorila?

Što misliš kakva bi bila Hrvatska za 10 ili 20 godina da se zatvorimo i da samo ovi naši *sposobni* političari i poduzetnici drmaju ovdje?

Da se vratimo na financiranje EU, jučer sam slušala dnevnik Nove tv. Očekujemo novac od EU za odštetu građanima stradalim u požarima i poplavama, informatizaciju školstva, poticanje neke proizvodnje nisam zapamtila koje i nisam zapamtila ostalo.

Ali evo - ajmo ti i ja do kraja tjedna slušati dnevnike i davati izvještaj za što sve EU daje novac Hrvatskoj.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:14   #33
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

A ja se najviše bogatog bojim kad mi daje, jer on investira.
Naravno da investira. Pa EU je kapitalistička, Hrvatska je kapitalistička a što će kapitalist nego investirati?!

Srušili smo socijalizam i sada se čudom čudimo investitorima, profitu .... ?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:08   #34
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
A mladi odlaze van jer EU financira Pelješki most?

Ili bi ti zatvorio granice i zabranio odlazak mladih iz Hrvatske? Albanija je bila najzatvorenija država u Europi, znaš li kakva je bila Albanija i kakva je danas?

Znaš li kakva je bila Kina (ogromna država od milijardu ljudi) dok se nije otvorila?

Što misliš kakva bi bila Hrvatska za 10 ili 20 godina da se zatvorimo i da samo ovi naši *sposobni* političari i poduzetnici drmaju ovdje?

Da se vratimo na financiranje EU, jučer sam slušala dnevnik Nove tv. Očekujemo novac od EU za odštetu građanima stradalim u požarima i poplavama, informatizaciju školstva, poticanje neke proizvodnje nisam zapamtila koje i nisam zapamtila ostalo.

Ali evo - ajmo ti i ja do kraja tjedna slušati dnevnike i davati izvještaj za što sve EU daje novac Hrvatskoj.
Iako poziv nie upučen meni, osjećam se pozvanim. I želim samo reči da dok EU ne isfinancira s dvije trečine ili tri četvrtine jednu nukolearku od 1000+ megavata da nemam što dobrog misliti o njoj.

Nek nam lijepo isfinancira (bez ikakve fige u đepu) tu nuklearku, pa neka se mi onda sami počnemo snalaziti koja i kakva industrija će nam trošiti struju iz nje. Dok nema snažnih elektrana nema ni struje za pogon industrije. To što momeentalno ima viška elektrana je samo zato što nema industrije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:28   #35
To su gluposti gdje bi slobodnije države u trgovinskom smislu izdvajale više i siromašile svoju ekonomiju. Već sad to rade kroz EU fondove. Plaća nije jednaka jer je Hrvatska odma iza Grčke od članica EU po ekonomskim slobodama. Politka jednakih plaća je uvod u raspad EU. To nešto kao da BiH zagovara jednake plaće kao u Hrvatskoj a mi im pumpamo novac koji stvorimo. Tržište će napraviti svoje,nestaju uhljebi u obrazovanju jer nema potražnje za njihovim neznanjem kroz pad nataliteta a vijek ljudi koji su radili u komunizmu ide kraju pa djeca neće više imati uzor slabo plaćenih roditelja i države kao spasitelja.

Upravo zbog politike jednakosti plaća ne samo za ovime nego i vrijednošću da 8 sati rada nezahtijevnijeg posla vrijedi isto kao i zahtijevnijeg imamo potplaćenost jer novac onih koji se bore za dobro ljudi uvijek završi u džepovima osobnog interesa koje imaju preplaćeni pojedinci koji su borci protiv tržišta isključivo zbog sebe kako ne bi bili suočeni sa realnošću vlastite precijenjenosti. Zbog ne znanja stvaranja novih vrijednosti dolaze ideje poreza na nekretnine,mobitele,aute starije od 10 god a čitava socijalisitčka ideja velikih nameta je samodestruktivna u rukama rukovoditelja iste jer potiču niti natalitet a obitelj je nešto negativno unatoč tome što je to jedina zdrava socijalisitčka zajednica.

Zadnje uređivanje Detektor : 26.09.2017. at 18:43.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:43   #36
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
A mladi odlaze van jer EU financira Pelješki most?

Ili bi ti zatvorio granice i zabranio odlazak mladih iz Hrvatske? Albanija je bila najzatvorenija država u Europi, znaš li kakva je bila Albanija i kakva je danas?

Znaš li kakva je bila Kina (ogromna država od milijardu ljudi) dok se nije otvorila?

Što misliš kakva bi bila Hrvatska za 10 ili 20 godina da se zatvorimo i da samo ovi naši *sposobni* političari i poduzetnici drmaju ovdje?

Da se vratimo na financiranje EU, jučer sam slušala dnevnik Nove tv. Očekujemo novac od EU za odštetu građanima stradalim u požarima i poplavama, informatizaciju školstva, poticanje neke proizvodnje nisam zapamtila koje i nisam zapamtila ostalo.

Ali evo - ajmo ti i ja do kraja tjedna slušati dnevnike i davati izvještaj za što sve EU daje novac Hrvatskoj.
Ja ne zatvaram granicu, ja samo postavljam javno pitanje, želimo li ili ne želimo Hrvatsku i to je to!

Priznajmo si da su žrtve bile uzaludne ili djelujmo tako da RH dobije budućnost!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:44   #37
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Naravno da investira. Pa EU je kapitalistička, Hrvatska je kapitalistička a što će kapitalist nego investirati?!

Srušili smo socijalizam i sada se čudom čudimo investitorima, profitu .... ?
Pojam kapitalizma meni ne znači ama baš ništa, mene zanima tko je VLASNIK kapitala!!!!!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 05:53   #38
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Nije meni cilj da ismijavam, omalovazavam ili da diskreditiram autora naslova. Svjestan sam da autor teme zeli postici ozbiljnu raspravu .

Ali tema ciljana na hipotezu kao da raspravljamo o Sjedinjenim Americkim Drzavama da se one razoruzaju a sve ostale zemlje svijeta naoruzaju da budemo svi jednaki. Smisao EU sigurno nije da budemo jednaki.

A to je ne napisani zakon.
znaci,smisao eu je da budemo ne jednaki...
pa to smo bili i prije eu...
mi se ne priblizavamo,mi zaostajemo...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 05:54   #39
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja ne zatvaram granicu, ja samo postavljam javno pitanje, želimo li ili ne želimo Hrvatsku i to je to!

Priznajmo si da su žrtve bile uzaludne ili djelujmo tako da RH dobije budućnost!
usli smo u zonu sumraka...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:35   #40
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja ne zatvaram granicu, ja samo postavljam javno pitanje, želimo li ili ne želimo Hrvatsku i to je to!

Priznajmo si da su žrtve bile uzaludne ili djelujmo tako da RH dobije budućnost!
RH ima buducnost. To je buducnost trulog debla po kom uhljepski crvi ruju u potrazi za jos malo iskoristivog materijala.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.