Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2014., 17:11   #21
Baš sam nedavno bio u prirodoslovnom pa da podijelim dojmove.

Na prvom katu se nalazi zbirka kamenja, minerala, meteora i sličnih stvari. Kao potpuni laik na tom području mogu reči da neki od eksponata zbilja izgledaju predivno. Ima još i dio posvečen našim znanstvenicima iz srodnih područja, sve u svemu par soba, niš preveliko.

Drugi kat je veći i ima neku posebnu atmosferu, u stilu H.P. Lovecraft susreće Indianu Jonesa...Škripavi parketi, ceduljice ispisane krasopisom, uski hodnici zatrpani drvenim vitrinama iz kojih vas umjetnim očima prate više od stoljeća stari preparirani primjerci ptica, životinja i raznih ljigavih, puzavih stvari koje žive na mračnim mjestima....ajd možda sam se malo previše uživio Uglavnom, pregled živog svijeta od najjednostavnijih do najsloženijih organizama. Glavna atrakcija je preparirani divovski morski pas.

Da ste posjetili muzej prije 100 godina vjerojatno bi sve izgledalo identično. Simpa mjesto za pogledat, ima taj neki starinski šarm, ulaznica je 10-20 kuna, meni se dopalo.
Gomez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 17:36   #22
Kad sam već tu da preporučim neke koji dosad nisu spominjani:

Muzej automobila Ferdinand Budicki: Auti me baš ne zanimaju al sam otišao pogledati iz znatiželje jer se radilo o novosti u muzejskoj ponudi. Ostao sam ugodno iznenađen količinom i raznovrsnošću izloženih automobila i popratnog sadržaja. Automobilski fanatici bi vjerojatno mogli dati bolju ocjenu.

Muzej naivne umjetnosti: Ovo mi je baš bonbončić od muzeja. Nije prevelik, ali ima dobar izbor slika i ako se posvetite detaljnom obilasku može vam oduzeti više vremena nego bi se reklo na prvi pogled.

Muzej prekinutih veza: Fora ideja i izvedba. Osobno sam bio samo jednom, al svaki put kad mi dođu gosti izvana predložim im obilazak jer se radi o nečem originalnom. Lijep primjer kako se sa dobrom idejom može obogatiti kulturno(?)-zabavna ponuda za domaće i turiste.
Gomez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 01:04   #23
Da se i ja uključim. U ponedjeljak, 16.12. je jeftiniji upad u Umjetnički paviljon, pa iskoristite. No, radit će samo do 18 sati!
S obzirom da je karta za izložbu Miro inače 50 kn, bit će neki popust.

Zaintrigirali ste me tim pohvalama za Prirodoslovni muzej, Gomez hvala na opisu što tamo ima, otići ću!

Slažem se za Muzej prekinutih veza, a napomenula bih da su oni u nekom trenutku mijenjali postav, tako da možeš slobodno otići ponovno...vidjet ćeš nove stvari! Dobra je ideja da rotiraju izloške! Meni je najveća fora bila sjekira, kojim je zenska isjekla namjestaj u zajednickom stanu, i dnevnik gospodje od 60 godina koja je imala aferu s dečkom od 30! Rekla je da zeli ostaviti dnevnik muzeju da ga ne nadju djeca kad ona umre, jer bi ih to pogodilo! haha
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 10:45   #24
Iskreno, mene je muzej prekinutih veza malo ugnjavio, smorio što bi se reklo... sve je to OK, ideja za svaku pohvalu ali nakon 10, 15 exponata i raznih "šmrc, šmrc jadan ja priča" već mi je sve krenulo na onu stvar...
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 17:38   #25
U kojem muzeju u Hrvatskoj, a može i u Zagrebu, ima najviše eksponata iz vremena ranog srednjeg vijeka, razdoblja prvih hrvatskih kneževina i hrvatskog kraljevstva?

Ako post nije pozicioniran u adekvatnoj temi, molim moderaciju da ga premjeste. Hvala.
Žbaltica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:45   #26
Možda probati u Povijesnom muzeju...
sumnjam da ijedan naš muzej(referiram se na Zg) ima stalni postav na temu koju ti tražiš, možda u sklopu neke izložbe se dotaknu Hrvatske povijesti iz tog razdoblja.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 12:50   #27
Prošli tjedan pogledao izvrsnu izložbu Toni Mažuranić - Material Girls.
Šteta pa je trajala kratko, samo 2 tjedan. Ionako je kvantitetom slika manjeg obujma, svaka slika(ulje na platnu) je izvrsno prikazala slikaričinu kritiku današnjeg prikaza ženskog tijela u popularnim ženskim časopisima.
Od slike ženskog lica koji je prikriven šljokicama, do lica koje je napravljeno kao ogledalo. Ženske osobe s preizraženim usnama. Svaka slika ima svoju priču koja stoji iza nje.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 14:31   #28
Obišao sam tiflološki muzej, zanimljivo mjesto posvećeno slijepim osobama, njihovim postignućima i društvenoj brizi za njih.

U muzeju se nalazi dosta multimedijalnih sadržaja prilagođenih slijepim osobama, kompjuterske prezentacije, dokumentarni filmovi, predmeti izloženi za opipavanje i slično. Prikazan je kratki pregled povijesti brige za slijepe osobe u Hrvatskoj, udžbenici, knjige i razne verzije pisama za slijepe, pomagala za rad i učenje i slično... Izložena je i stvarno dojmljiva zbirka kipova koje su izradili slijepi umjetnici, kao i kratki dokumentarac o svakom od njih.

Najupečatljiviji dio posjeta mi je bila tzv. tamna soba. Radi se od dijelu muzeja koji je u totalnom mraku pa taj prostor morate istražiti služeći se svim ostalim osjetilima. Dezorijentirajuće i novo iskustvo u kontroliranim uvjetima, vjerojatno jedino mjesto na kojem možete isprobati tako nešto.

Na ulazu je bio simpatičan gospodin s kojim možete podijeliti dojmove nakon posjeta, upad je 20 kn, za studente 10, za osobe s invaliditetom i pratnju besplatno(bar tak piše na stranici), svakako preporučam
Gomez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 11:18   #29
^Moram ga vec jednom obici, nekim otuznim scenarijem, uvijek mi izmakne...

Ja sam nedavno bio na izlozbi Prica o duhanu, Etnografski muzej.
Veoma zanimljiva izlozba koja prati pricu duhana od samih zacetaka do svog vrhunca u 70,80-ih godina 20.st.
Ne prepopustiti baciti pogled na tv koji pokazuje reklame koje su bile itekako agresivne i bez imalo zadrske zagovarale stav daje duhan zdrav.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 01:13   #30
Jel se popravio Msu,ide prva srijeda pa ne znam da li otici?
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 01:20   #31
Povijesni muzej je fantastican.I Mimara nudi stosta od povijesti.
Galba Sulla Oas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 21:49   #32
Hrvatski muzej naivne umjetnosti, nazalost nije azuran s novim izlozbama, ili barem sporadicnim predstavljanjima umjetnika naivnog kursa iz drugih drzava, no svejedno preporuka uzeti vremena i posjetiti kako su nasi Hrvatski slikari pristupili naivnoj umjetnosti.
Slike su predivne, ionako nekima takav kurs slikanja nece sjesti zbog naglasenosti tj. iskrivljenim proporcijama ili izrazito jarkim, za neke i djecackim bojama.
No mene su odusevile, svidja mi se jasnoca linija, sto nema stupnjevanja boja nego se ide iz boje u boju...
Najvise sam vremena potrosio pred Rabuzinovim i Kovacicevim slikama.
Mucho velika preporuka.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 14:50   #33
klovićevi dvori - vasko lipovac
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:49   #34
Jel ima što aktualno što bi se dalo vidjeti u prosincu? Htjela bih spojiti šetnju medju štandovima i posjet muzeju
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:46   #35
Ovaj petak je Noć muzeja.
Jumpin Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:36   #36
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
klovićevi dvori - vasko lipovac
Klovićevi dvori-Vlaho Bukovac... : )
Osvojen sam njegovim slikama i živoposnim životom.
Jedva čekam ostala razdoblja.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 01:55   #37
bila sam jučer na izložbi o nikoli tesli i moram reći da nažalost nisam oduševljena jer sam očekivala više.
meni je koncept izložbe pomalo zbrčkan.
kužim da su tesli htjeli pristupiti artistički, ali mene se nije osobito dojmio taj artizam, osobito tako kao nabacan na hrpu, a informativni sadržaj nisam uspijevala popratiti ni uz najbolju volju, premda sam slušala nasnimljene komentare, jer je zvuk bio pretih da bi se moglo pratiti.
s druge strane, komentari autorice izložbe koji su se dali pročitati pored pojedinih izložaka, a u kojima objašnjava vlastitu motivaciju za takav pristup, djelovali su mi diletantski. kao školski sastavak.
ne znam, možda je do mene.

dobar trenutak bio mi je mjerenje razine stresa uređajem za mjerenje razine stresa.
prije mene mjerilo je troje ljudi i tu sam ispala dost relaksirana, praktički pobjednik u grupi.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 23:46   #38
Na Teslu nisam išao niti ću. No zato se čeka nadolazeća o Katarini Velikoj. : )
I nadam se što prije drugoj od Bukovčeve trilogije.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 02:45   #39
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
No zato se čeka nadolazeća o Katarini Velikoj. : )
sutra je otvorenje. to se stvarno isplati vidjeti.

https://www.jutarnji.hr/kultura/art/...amere/7179423/
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 21:53   #40
Na kraju nisam išao. Nećkao se danas, ali se odlučio za Nedostupnu baštinu u Povijesnom.
No ne žalim, skinuo si pdf fajl o izložbi sa stranice muzeja, 173. stranice je i više nego dovoljno da proniknem u njezin život.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.