Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 14:00   #221
Brzina je solidna 30 mbit/s, na tv i drugom laptopu je sve ok. Njoj i nije neki laptop ali normalno gleda netflix i you tube pa sam mislila da je možda velika rezolucija na hbo go. Ništa, preporučit ću da pauzira par minuta pa nastavi pa ćemo vidjeti.
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:42   #222
HBO GO je sad dostupan za sve sa internet pristupom kao npr. Pickbox i Netflix, samo što su se za razliku od Netflixa potrudili oko našeg tržišta pa sve ima lokalizaciju. Tako se to radi. Prvi mjesesec je besplatan, nakon toga 49,99 kn mjesečno.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:49   #223
da stvarno odlična ponuda i mislim da će time stvarno približiti ljudima streaming sadržaja jedina mana za sada je to što se može platiti jedino master i visa kreditnom karticom pa se nadam da će uskoro dodati još novih načina.

Također bojim se da je ovo još jedan veliki udarac na pickobx koji po istoj cijeni nudi puno puno manje sadržaja

Zadnje uređivanje skroby17 : 30.11.2017. at 18:31.
skroby17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 01:12   #224
Napokon su odlučili da odvoje HBO od streaminga Jedva sam čekao jer stvarno mi se ne da plaćati da ga imam na tv kad ga ne bi stigao gledati
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:23   #225
HBO 1, HBO 2, HBO 3

Koliko vidim na stranicama od HBO HR, ako se ima paket HBO od drugog providera, onda daju da se besplatno registriras i na HBO GO.

Npr b.net HBO Premium koji uz HBO ima i Cinemax kosta oko 59 ili 69 (HD), pa mi se cini zgodno uzeti od njih, a onda HBO besplatno. Jer i ja sam imala racunicu da mi se ne da uzeti nesto sto necu imati vremena gledati.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 01:56   #226
Ako se ne varam Čuvari Galaksije 2 su ove godine Novogodišnji film iznenađenja.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:07   #227
da li netko ima problema sa hbo go chromecastom sa moba ili laptopa na smart tv?
nekad zablokira, nekad daje duplu sliku, nekad je ok...

zna li netko kako to rijesiti?
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 21:10   #228
Ima li netko problema sa HBO GO uslugom u vidu stalnih prekida u streamanju?

Kod mene preko H1 TV-a stalno zastajkuje, a pauze su i po pola minute.
Svejedno je da li koristim Chromecast, PC ili PS4.

Koristim samostalnu HBO GO uslugu (ne preko operatera!).
Prosječni bandwith mi je nekih 9 mbps, a za razliku od HBO GO-a na istim uređajima mi Netflix radi perfektno, tako da očito nije do moje infrastrukture.
__________________
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 18:25   #229
Zašto HBO Live na GO usluzi tako loše radi (stalno prekida, izbacuje stotinu grešaka raznih) a niti titlovi im uopće ne rade. Nemam baš tako loš internet da bi se to dešavalo. Ili je tako i kod drugih?

VOD sadržaj normalno streama bez prekida i sa titlovima.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 20:28   #230
nama izuzetno loše radi općenito - na ps4 stalno staje i trokira, funkcija 'nastavi gledati' samo zašteka sve i moramo resetirati; na mobu mi se uopće već tjednima ne želi pokrenuti nijedna serija niti film, javlja 'reprodukcija videa nije bila uspješna' kaj je fakat za popizditi, a na prastarom ipadu donekle funkcionira ali bez premotavanja i ikakvog prčkanja (to sam spremna pripisati uređaju).
ocjena 2 sve skupa, užasno loše radi, a nemamo problema s internetom inače.
i čisto za usporedbu, netflix radi ko podmazan na svim uređajima. al je*at ga, komotni smo, jednom kad se navučeš na streaming servise teško se vratiti torrentima
harukimurakami is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 10:00   #231
Huh,

Meni se od zadnjeg ažuriranja HBO GO aplikacije za Android stvar stubokom popravila i više nemam prekidanja tijekom gledanja (možda zna jednom zapeti u 1 sat gledanja)
Problem mi stvara s vremena na vrijeme greška pri loginu u aplikaciju, ali ovo drugo se popravilo.
Kao da su nadogradili servere.
__________________
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 13:11   #232
Young Sheldon već dostupan na HBO GO, a od 1.7. i prve dvije sezone TBBT. Nadam se da stižu i ostale sezone uskoro.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 13:20   #233
Tek 1.7.? Vidim da će 3.6. ići i The middle.
deni44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 15:58   #234
Nisam ni znao da je Young Sheldon dostupan na HBO GO... baš sam ga krenuo gledati, zanimljiva serija
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 15:29   #235
Da li vam se svaki put prilikom otvaranja HBO GO na PC pojavi obavijest o GDPR? Isključim je ali svaki put se pojavi.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 17:29   #236
Ne, samo prvi put je izbacilo. Možda zato jer se ne izlogiravam iz browsera.

No ono što je iritantno je da na Smart TV aplikaciji su nešto mrdali i sad kad gledaš seriju epizodu za epizodom svaki put na početku moraš aktivirati titlove, inače ne rade. Iako je u postavkama sve uredno podešeno na jeziku
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 17:33   #237
Ni ja se ne odjavljujem ali mi uvijek izbacuje obavijest... Valjda će se srediti samo od sebe, mada i ne gledam mnogo preko PC
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:58   #238
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Ne, samo prvi put je izbacilo. Možda zato jer se ne izlogiravam iz browsera.

No ono što je iritantno je da na Smart TV aplikaciji su nešto mrdali i sad kad gledaš seriju epizodu za epizodom svaki put na početku moraš aktivirati titlove, inače ne rade. Iako je u postavkama sve uredno podešeno na jeziku
Da, i mene to muči. Također ne pamti ni zadanu veličinu titlova, pa mi stalno prebacuje na srednje.

S vremena na vrijeme mi javlja grešku pri otvaranju aplikacije da ne može izvršiti prijavu korisnika. Tada je moram doslovno preinstalirati na smartphone. Onda radi nekoliko dana, pa opet zeza i tako se vrtimo u krug.
__________________
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 18:02   #239
Doslovno svi do jednog streaming servisa (barem ovi dostupni u HR) na tečaj kod Netflixa kako se izrađuju aplikacije od mobitela do smart tv-a, i koje sve funkcije trebaju imati. Svakoj nešto negdje fali
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 09:15   #240
HBO GO

Da malo dignem temu... uzeo sam pred tjedan dana trial HBO GO pa da napišem kratku aktualnu recenziju...

Dakle koristim Smart TV app na Samsung Tizen sustavu i Android app na Huawei fonu s Androidom 7.0.

Krenimo od pozitivnih stvari...
Odlična lokalizacija sadržaja, neusporedivo bolja od Netflixa i Amazon Primea. Sve na što sam bacio oko je kvalitetno titlovano. Nije titl bitan samo za ljude koji ne znaju Engleski. Recimo navečer staviš klince spavat i moraš poprilično stišat TV pa dobro dođu titlovi za lakše praćenje. Crtići, dječji filmovi i serije imaju i Hrvatski voiceover što je još bolje za djecu koja ne mogu dovoljno brzo čitati titlove ili ne znaju još čitati.
Izbor sadržaja je sasvim solidan. Ima odličnih novih serija, dokumentaraca, filmova,... ali i kvalitetnih starijih izdanja.
Izbor sadržaja za djecu je daleko bolji od konkurencije. Ima tu hrpa Disneya, crtanih ali i igranih serija i filmova s Hrv. voiceoverom. Stvarno daleko bolji izbor za djecu nego kod konkurencije.

Sad malo o nedostacima...
Ono što nedostaje je izbor kvalitetnih sci-fi naslova, pogotovo kvalitetnijih i smislenih serija (ili sam ja prekritičan) i nema koncerata (barem ih ja nisam našao).
Tehnička kvaliteta je za moj ukus loša. Od 7 dana koliko koristim uslugu, 3 dana smo na TV aplikaciji uglavnom imali mutnu sliku izuzetno niske rezolucije (ne piše koliko, ali procjenjujem da je oko 640x320 ili tako nešto jer je naočigled slika bila znatno mutnija nego na SD programima Iskon TVa ili sa zemaljske antene). Povremeno bi se slika poboljšala na nešto što je izgledalo kao HD ili blizu toga, ali bi se brzo vratilo na mutnu sliku. Brzina pristupa Internetu mi je 80Mbit/s preko kabla, dakle nije u tome problem.
Jedno jutro mi se dogodilo da pola sata nije bilo moguće dobiti sadržaje na Android aplikaciji pa sam za taj dan odustao od mobilne verzije. Aplikacija je bila ažurirana, a wifi brzina 40Mbit/s.
Titlovi su loše grafički oblikovani na TV aplikaciji. Problem je u tome što slova nemaju dovoljnu sjenu i malo su presitna čak i na mom 49" TVu kojeg gledam s udaljenosti oko 3-3,5 metra. Nedostatak sjene se obično primijeti na početku serije kad se ispod prikazuju info o glumcima i slično na bijeloj podlozi. Kasnije to više nije toliki problem. Nije to grafička kvaliteta prikaza titlova kao na TV programima, ali recimo da je dovoljno dobro, barem meni.
Nigdje se na TV aplikaciji ne može provjeriti bitrate niti rezolucija slike, da li je eventualno signal u HDRu, koji je format zvuka itd... Na Netflixu se to može.
Jedan od većih nedostataka, barem meni, je nedostatak sorround zvuka kojeg Netflix ima. Dakle, obična stereo tehnologija stara koliko, 50-60 godina?
Mobilna aplikacija, za razliku od Netflixa, nema mogućnost downloada za offline gledanje pa nisam mogao gledati u tramvaju jer mi je flat rate mobilni Internet i dalje malo preskup.

Koristio sam prethodno i Amazon Prime tjedan dana i Netflix mjesec dana pa da malo usporedim s HBO GO... Netflix je tehnički najkvalitetniji (4k HDR slika, 5.1 sorround zvuk, rijetko ima problema s narušenom kvalitetom slike itd..). Izbor sadržaja je IMHO na HBO GO podjednako dobar kao i na Netflixu, ako ne i bolji. Pogotovo sadržaji za djecu kojih je na Netflixu daleko manje. Na Netflixu je lokalizacija gotovo nepostojeća - svega par sezona par serija i par filmova pa je tu HBO GO bez konkurencije. Amazon prime je po meni najlošiji od tri koja sam testirao. Nit lokalizacije, nit nekog velikog izbora sadržaja, nit nešto posebna tehnička kvalitetna. Imaju nešto malo lokaliziranih sadržaja, ali jako malo, baš kao Netflix po tom pitanju.

Možete li napisati svoje osvrte, možda neku preporuku kvalitetnih aktualnih sadržaja na HBO GO (izbor je ogroman pa je u moru sadržaja teško na prvu uočiti nešto što je nadprosječno kvalitetno)? Ima li netko info misle li u HBO GO poraditi na tehničkoj kvaliteti - sorround zvuk, stabilnost kvalitete streamova, 4k, HDR, mogućnost downloada na fon, itd...? Od svega navedenog, stabilnost kvalitete streamova je za mene jedini showstopper. Nemrem si zamislit da plaćam pretplatu da bih gledao mutnu sliku. Halo HBO GO!? Ostale tehničke nedostatke mogu nekako probavit, ali jedva, pogotovo sorround zvuk koji smatram izuzetno bitnom komponentom praćenja filmova i serija. Kad bi Netflix lokalizirao sadržaje, ne bi više imao konkurenciju.
Hagstrom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.