Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 15:42   #501
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
O čemu ti to?
Možeš dešifrirati svoj post i kakve veze ima sa mojim?
Ukratko, ne drže se baze. Klingonci su promjenjeni i izgledom i ponašanjem
Old Danas, 15:43   #502
Quote:
Manja je razlika između DS9 i klingonaca sad , nego između Kirka i DS9 klingonaca.
Tehnologija i perspektiva publike se mjenja. Maske i izgled aliena se mora mjenjati sa njima.
Dok god se drže neke baze promjene su dobrodošle, bar po meni.
Pa jednostavno objašnjenje jest da je njihov izgled rezultat genetskih pokusa, jer se zna da su oni izvodili te stvari na sebi.
U budućnosti su vratili svoj 'stari izgled'.. Ili je možda čak i ovo njihov pravi izgled, a u budućnosti genetska prilagodba..Dalo bi se o tome.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:49   #503
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Ash, kapetan, njihove tajne?
Njihovi ožiljci, njihova motivacija, njihova prošlost?
Klingonci su antagonisti, ali sukob s njima nije samo pucačina bez mozga, kako si ju ti definirao, već su Klingonci ovdje pokretač radnje, motivator, uzrok, izvor, i oni su ono što pokreće Burnham, kapetana, Asha..Imaju malo veću funkciju u seriji, kao što je i taj sukob s Klingoncima dio šire priče..dublje priče..Oprosti, ali to je malo dublja psihologija.
Ti možda ne voliš malo teže priče, ali to nije razlog da popljuješ seriju bez argumenata. Klingonci i sukob s njima imaju i svoju svrhu, glavna junakinja će iz te čitave priče izaći..drugačija, promijenjena, sa drugačijim gledištima..Pitanje je šta će biti sa Ashom, capitanom i Stametsom. Oni su mi najdraži likovi u seriji.
Da netko ne zna o čemu je riječ pomislio bi da se gleda ekranizacija Dostojevskog

Dobra je to SF serija ali pretjeruješ sa hvalospjevima. Serija ko i svaka druga SF serija, nema tu niš' dubokog. Interesantna zabava

Meni i dalje smeta povezivanjem sa Star Trekom sa kojim nema nikakve zajedničke osnove i prevelika količina međuljudskih (i ostalih) veza. Eventualno ako je to bio mirror universe i sada se se stvorili u "osnovnom" Star Trek svemiru E to bi bio fantastičan obrat
Old Danas, 16:46   #504
Nimerya, da su se u TOSu pogonili s vinilom ne bi riječ rekao. No mijenjanje bilo koje serije na način da postane neraspoznatljiva od svojih predhodnika je nešto drugo. Misliš da je ok izmišljat toplu vodu?
Odgovori s citatom
Old Danas, 17:46   #505
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ukratko, ne drže se baze. Klingonci su promjenjeni i izgledom i ponašanjem
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nimerya, da su se u TOSu pogonili s vinilom ne bi riječ rekao. No mijenjanje bilo koje serije na način da postane neraspoznatljiva od svojih predhodnika je nešto drugo. Misliš da je ok izmišljat toplu vodu?
Čim smo vidjeli likove znali smo da su klingonci. Bez sumnje, pez premišljanja.
To je dovoljan dokaz da su promjene samo kozmetičke, prilagođene današnjoj publici.
Kao što sam rekao veće su promjene od TOS do DS9, nego od DS9 do discovery što se tiče izgleda, tehnologije i ponašanja.

Što se mene tiče promjene su dobrodošle. Šmirglati cijelo vrijeme jedno po istom je bezveze.
Old Danas, 20:08   #506
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A čuj, ovdje žele iskušati nešto novo i originalno, i to mi se sviđa.
Vjerujem da će do kraja sezone doći i objašnjenje zašto im nije uspjelo integrirati tehnologiju spora kao osnovu pogona, tako da neće biti nelogičnosti u slijedu događaja.
Meni je to zanimljivo: spore, miceliji koji se pružaju čitavom galaktikom, dugoživci navigatori.
I ona 'stabla' (kako ih vi zovete), tj. Pahvanci, dosta su zanimljivi. Planet je sličan onom iz 'Avatara'.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 20:15   #507
Quote:
Čim smo vidjeli likove znali smo da su klingonci. Bez sumnje, pez premišljanja.
To je dovoljan dokaz da su promjene samo kozmetičke, prilagođene današnjoj publici.
Kao što sam rekao veće su promjene od TOS do DS9, nego od DS9 do discovery što se tiče izgleda, tehnologije i ponašanja.

Što se mene tiče promjene su dobrodošle. Šmirglati cijelo vrijeme jedno po istom je bezveze.
Da..Pa valjda u ovom vremenu ima više grupa Klingonaca: ovi su 'pravi', dok su oni prikazivani u vrijeme Kirka bili GMO. A i u ovoj seriji ima tih GMO grupa Klingonaca, ali ih ne prikazuju, očito. Mene kod Klingonaca isto zbunjuje pomalo taj izgled, ali ponašanje ne. Sprdaju se sa njima, ali vidi se da su to Klingonci ipak. Šteta šta je Kol mrtav, bio mi je najzabavniji. Ova La'Rell je malo dublji lik od njega, ali je kretenuša zbog onoga šta je napravila Ashu.
Nije pretpostavila da će se s njegovim karakterom dogoditi nešto, što je trebala pretpostaviti. On sigurno neće na kraju ispasti ono što je ona zamislila i sva šteta koju mu je napravila na kraju će joj se vratiti.
I neka. Ako joj se sviđao, trebala ga je poštedjeti jako loših stvari i malo se bolje postarati o njemu.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 20:21   #508
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mislim da sam to već komentirao, dramatično je kada se napravi nešto suprotno pravilima flote. E sad, pogledaj koliko je epizoda prošlo kako bi upoznali karakter likova i došli do tih dramatičnih scena koje opisuješ.

Da u sljedećoj epizoda Lorka raznese Zemlju jer eto, ustao se na krivu nogu, mene to ne bi iznenadilo

Ponoviti ću opet, više mi liči na vođu bande ili dijela Orionskog sindikata nego na kapteana flote. Radi što god hoće i ntko mu niš' ne može...da barem to razjasne
Uh..Nemoj pretjerivati za Lorcu. Jest neuravnotežen, paranoidan i sa PTSP-om, ali on ipak dobro zna tko su neprijatelji, a tko nisu.
Mene ne bi čudilo da raznese klingonski matični planet, definitivno ima takav psihološki profil. Ali treba ga razumjeti, tko zna šta je sve prošao. Pun je mržnje i bijesa prema Klingoncima, djeluje mi kao prava tempirana bomba. Jedva čekam razrješenje njegove priče.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 21:19   #509
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Ako ti ne vidiš dramu i slagalicu u seriji, tvoj problem. Neki zamjećuju stvari koje drugima promiču, ili ne prate površno seriju.
Ash, kapetan, njihove tajne?
Njihovi ožiljci, njihova motivacija, njihova prošlost?
Klingonci su antagonisti, ali sukob s njima nije samo pucačina bez mozga, kako si ju ti definirao, već su Klingonci ovdje pokretač radnje, motivator, uzrok, izvor, i oni su ono što pokreće Burnham, kapetana, Asha..Imaju malo veću funkciju u seriji, kao što je i taj sukob s Klingoncima dio šire priče..dublje priče..Oprosti, ali to je malo dublja psihologija.
Ti možda ne voliš malo teže priče, ali to nije razlog da popljuješ seriju bez argumenata. Klingonci i sukob s njima imaju i svoju svrhu, glavna junakinja će iz te čitave priče izaći..drugačija, promijenjena, sa drugačijim gledištima..Pitanje je šta će biti sa Ashom, capitanom i Stametsom. Oni su mi najdraži likovi u seriji.
To što ti u metaforičkom prikazu sukoba Kardasijaca i Bajoraca vidiš priču za klince, tvoj je problem. To što alegorijski koncept Trek serija kao što su npr. TOS/TNG vidiš kao nešto za klince također je tvoj problem.
Ne pratim ja STD površno, nego je STD površan. Epizode ove serije nemaju nikakve smislene priče kao što je bila dugačka tradicija Treka, nego su samo isprazna pucačina i nadjebavanje tko će biti brutalniji, agresivniji, nadrkaniji, "mračniji" i sl. bullshit. Samo zato što su likovi nadrkani, to ih ne čini kompleksnima. Cijela budućnost STD-a je jedna bullshit budućnost koja u svom kvazi realizmu izgleda patetična. Ničega uzornoga i pozitivnoga tu nema. Ovo je potpuna izdaja Roddenberryjeve ideje. Ne treba pogrešno razumjeti, volim i ja "mračne" i "složene" likove (i čak poremećene likove), ali ne kao glavne likove Trek serije; volim i ja dobru distopiju, ali Trek nije distopija (doduše neke situacije i epizode u Treku mogu biti distopijske). Koliko znam, u Trek univerzumu je 3. svjetski rat na Zemlji bio 2064. i ljudi su se otada davno opametili. U godini 2250 i nekoj očekivao bi bar malo veći stupanj osviještenosti i prosvijećenosti, no STD nam nudi likove kao da su hibridi nekih ološa 20. i 21. stoljeća. Molim? Ne hvala. Ovo je totalni crap. Boli me briga što će biti s Ashom, kapetanom i Stametsom... mogu ih ti tzv. Klingonci pojesti i za večeru što se mene tiče (onu kadetkinju Silly neka prvu pojedu za predjelo...). Serija je ionako u svojoj suštini očajnički pokušaj robovanja raznim trendovima (a la GoT), pa tako ne bi ni iznenadilo da je svaki od tih likova, bilo da je kapetan ili tko već, već u startu više-manje potrošan... Meh. Ovo se toliko udaljilo od Star Treka da je ENT serija sad zapravo još prilično dobra Star Trek serija u usporedbi s ovime (iako je i sam ENT već bio pokušaj razvodnjavanja i udaljavanja od TOS/TNG/VOY koncepta). No, dobro, valjda će im STD donijeti neku brzu paru i kakvu takvu gledanost.
Mr. Beam is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 21:25   #510
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
Enterprise mi nije bio baš sjeo, ali niti jednom mi cijeli serijal nije bio toliko naporan za gledati; i likovi koji su gotovo svi negledljivi kao u STD.
Enterpriseova prva sezona je ekvivalent ovome. U TNG su birani šarmantni likovi, ili likovi sa fantastičnom glumom kao Q ili Pikar ... Ovdje kao da je neko odradio obrnutu selekciju!
fijesta is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.