Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 00:21   #5881
Imam čovjeka koji je odavde te ima firmu u Njemačkoj. Ja sam na taj način uzeo auto iz Berlina prošle godine.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Old 21.11.2017., 07:34   #5882
Quote:
richardwagner kaže: Pogledaj post
HVALA na ovom savjetu, fercera 100%
Jutros išao sa kolegom po BMW 316, 2013.g u Nuernberg upravo se vratio i tako odradio drugi uvoz u mjesec dana,
Osiguranje za žute tablice kupljene mobitelom dok smo čekali u redu, ušteda ispadne skoro 100EUR.
Sa mobitela sam ženi na šalteru mailom poslao/proslijedio potvrdu osiguranja i sve prošlo OK, još mi je dala isprintano, sve to sa 150 riječi njemačkog i dvije ruke. Nemogu vjerovati da službenici na šalteru mogu biti tako ljubazni i strpljivi, da sam znao gdje sam otišao bi do nekog "konzuma" po ciglicu kave.
Na povratku nas još POLIZEI zaustavio jer je skužio da smo stali pred raskrižjem i gledali gdje ćemo pita jel treba hilfe. Dečki vozili ispred nas dobra 2 km do izlaza na autobahn. Naviknut na kulturu, radne navike i ophođenje naše milicije i ove dvojice švaba neusporedivo.
Za koji dan kada prođe carina i kompletan uvoz napišem par riječi sa brojkama.
Jel' ti se da napisati sve o kompletnom uvozu, uskoro planiram nešto uvesti pa bih volio pročitati sve o tome na jednom mjestu. Hvala!
Tunjica is offline  
Old 21.11.2017., 08:29   #5883
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
@ Gojko, što ti nije jasno.. (?)..

ajde barem "dokaži" da si pokušao shvatiti malo više od "kako možeš uštedit 100 evrića"..
(iskreno: TEŠKO da je baš ušteda 100 €, osim u pojedinačnim slučajevima)

dakle dočaraj "što si uopće razumio", tad će bit lakše ocijeniti, što ti još triba reći..

Ovako ispada, da (pored 2 relativno precizna opisa) ja ti mogu staviti i 3. - 5. opis / a da ti ponovo ništa ne shvatiš..

2 ili 3 put je stavljen "link" gdje kupiti "osiguranje u Njemačkoj online".., ja ne prepoznajem da si se zabavio sa jednim slovom od toga..;

dakle preciziraj malo.., što nije jasno ? (točno "od koje točke")

@lalala123 - znaš ti onu pjesmu "kako je lepo biti glup"?

Prvo ne vidim da sam tebe išta pitao. Drugo iskreno ja nisam nigdje vidio hebeni link. A ti meni kažeš na 295 stranica da je 2-3 puta stavljen link.

Dobro kaj je sa glavom ?

I zašto netko tko je nedavno kupovao nebi stavio link?
Mislim ne kužim taj bahati stav ko da si pokupio svu pamet svijeta...
gojko88 is offline  
Old 21.11.2017., 09:40   #5884
A jeste sigurni da će PPMV (ovaj pravi porez na aute koji se računa na bazi emisije CO2) biti skuplji?

Ako je intencija zakonodavca(tj. države) da bude skuplji onda ne bi ništa mijenjali jer (ako sam ja dobro shvatio, ispravite me ako griješim) će se uvođenjem WLTP-a dogoditi da će se iznosi CO2 emisije podići.

Što znači, ako država hoće i dalje dizati trošarinu, onda ne treba ništa mijenjati jer će se u istu formulu ubacivati "viši" parametri što nužno znači veća davanja.

Tipa, renolov 1.6 dci 130 u aktualnom meganu testiran po NEDC-u daje 103 g/km co2 dok će po WLTP-u ta gramaža biti viša. Ne znam brojke ali bubam, 117 umjesto dosadašnjih 103.

Jednostavno, ako država želi još više love, ne dira ništa nego samo čeka kupnju auta testiranih po WLTP-u i dere za određen postotak višu trošarinu.

Zašto onda mijenjaju propis ako žele skuplje?

Jesam ja nešto krivo shvatio ili...
Troskot is offline  
Old 21.11.2017., 11:30   #5885
Lala daj link na sunce ako ti je život mio...
...i potrudi se opisati postupak, umjesto vježbanja "meštra od zanata"
Toliko si nadrobio bezveze a ljudima pomogao nisi...:klap:
črni is offline  
Old 21.11.2017., 11:33   #5886
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Zašto onda mijenjaju propis ako žele skuplje?
Možda zato jer im treba još love, a kako takove najave ne prolaze najbolje kod glupe rulje koja im inače daje glasove, onda to zapakiravaju u nedefinirane i neobjašnjive pakete najava da se rulja veseli, dok će još više love ići u proračun bez dna?
Mutt is offline  
Old 21.11.2017., 15:42   #5887
Quote:
gojko88 kaže: Pogledaj post
@lalala123 - znaš ti onu pjesmu "kako je lepo biti glup"?

Prvo ne vidim da sam tebe išta pitao. Drugo iskreno ja nisam nigdje vidio hebeni link. A ti meni kažeš na 295 stranica da je 2-3 puta stavljen link.

Dobro kaj je sa glavom ?

I zašto netko tko je nedavno kupovao nebi stavio link?
Mislim ne kužim taj bahati stav ko da si pokupio svu pamet svijeta...
Pitao si "netkog".. (?).. pa s obzirom da sam ja "STAVIO tu temu".., osjećao se "pozvan"..

Čak rado pomognem..(!).. al manje rado ponavljam nešto više puta, dok imam spoznaju da "pričam u prazno".. Zato..: precizna pitanja su samo OD POMOĆI.., ne za "nekog ljutit"..

Inače: klik..

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5832
lalala123 is online now  
Old 21.11.2017., 15:44   #5888
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Lala daj link na sunce ako ti je život mio...
...i potrudi se opisati postupak, umjesto vježbanja "meštra od zanata"
Toliko si nadrobio bezveze a ljudima pomogao nisi...:klap:
ma jesam brate, PROBAO (!).., gle iskreno.!..

i tebi isto.. klik..:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5832

pa kad bude dodatnih pitanja.. Navali..
lalala123 is online now  
Old 21.11.2017., 16:15   #5889
Zanima me je li tko uvozio BMW 118D u hr. 2012-2013 godište i koliko bi se mogle očekivati troširane na takav auto.
Knight1911 is offline  
Old 21.11.2017., 16:44   #5890
Quote:
Knight1911 kaže: Pogledaj post
Zanima me je li tko uvozio BMW 118D u hr. 2012-2013 godište i koliko bi se mogle očekivati troširane na takav auto.


10-13tkn, ovisi od opreme
Topla piva is offline  
Old 21.11.2017., 17:53   #5891
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
ma jesam brate, PROBAO (!).., gle iskreno.!..

i tebi isto.. klik..:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5832

pa kad bude dodatnih pitanja.. Navali..
Eto vidiš da možeš kad hoćeš. Drugi put kad netko pita za ovo samo link na ovo i sve pet umjesto filozofiranja lakše je i bezbolnije.
Znači ako hoću žute table u trajanju od 5 dana + zelena karta to je 36,50 eura + 13 eura izdavanje pločica? Jesu to svi troškovi za petodnevne tablice? I ako znaš kako se na njemačkom zovu ti uredi u kojima se izdaju zollke? Frend planira gore sam po auto pa da ga mogu uputiti...isto je tutlek za njemački kao ja pa da ga ne vozaju bzveze.
črni is offline  
Old 21.11.2017., 18:34   #5892
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Eto vidiš da možeš kad hoćeš. Drugi put kad netko pita za ovo samo link na ovo i sve pet umjesto filozofiranja lakše je i bezbolnije.
Znači ako hoću žute table u trajanju od 5 dana + zelena karta to je 36,50 eura + 13 eura izdavanje pločica? Jesu to svi troškovi za petodnevne tablice? I ako znaš kako se na njemačkom zovu ti uredi u kojima se izdaju zollke? Frend planira gore sam po auto pa da ga mogu uputiti...isto je tutlek za njemački kao ja pa da ga ne vozaju bzveze.
HALO EJ..!!! ti ga već sad zajebavaš namjerno.. (?!)..

..samo što "otpada IBAN" (nema poreza u toj priči) i jeftiniji je registracijski ured (ugl. cca. 13 €).. "kupite žute tablice".. i vozi...

..drugi put kad te netko pozove da postaviš preciznije pitanje = prethodno podrazumijeva da bar prikažeš "volju da pročitaš s razumijevanjem"..
lalala123 is online now  
Old 21.11.2017., 20:33   #5893
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
Imam čovjeka koji je odavde te ima firmu u Njemačkoj. Ja sam na taj način uzeo auto iz Berlina prošle godine.
Koliko naplaćuje takvu uslugu?
sstrmi is offline  
Old 22.11.2017., 09:25   #5894
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Pitao si "netkog".. (?).. pa s obzirom da sam ja "STAVIO tu temu".., osjećao se "pozvan"..

Čak rado pomognem..(!).. al manje rado ponavljam nešto više puta, dok imam spoznaju da "pričam u prazno".. Zato..: precizna pitanja su samo OD POMOĆI.., ne za "nekog ljutit"..

Inače: klik..

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5832
Eto zahvaljujem na odgovoru!
Nisi se morao osjećati prozvanim jer niti sam ikoga direktno pitao, niti sam znao tko je pokrenuo temu.
Mislim ajde da sam idiotno trazio da netko napiše postupak kompletnog uvoza koji je gotovo već napisan na svakoj drugoj stranici, još bi shvatio tvoju reakciju jer bi i ja popizdio.

Svi bi si tu trebali biti od neke pomoći, ali na takav način odgovoriti da je sigurno 2,3 puta već napisano, a ima 295 stranica, je u najmanju ruku bedasto.

Evo ako tebi, ili ikome drugome, nije problem, još me zanima samo jedan stavr.
A to se te žute zollke. Netko kaže da bez problema možeš doći u HR sa njima, netko da moš nahebat u austriji i sloveniji...

E sad me zanima koja je točno prava istina !

Hvala svima koliko vas ima !
gojko88 is offline  
Old 22.11.2017., 14:16   #5895
Meni su rekli da Slovenija radi probleme zbog žutih i da moraju crvene, ali u hr viđam bez problema žute.. Sad što je prava istina..
črni is offline  
Old 22.11.2017., 15:04   #5896
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da Slovenija radi probleme zbog žutih i da moraju crvene, ali u hr viđam bez problema žute.. Sad što je prava istina..
A tak sam i ja svasta cuo. A poznanik i nedavno dosao iz DE na zutim zollkama....
volio bi i ja znati kakva je točno situacija jer baš mi se i ne plaćaju dodatne kazne po putu..
gojko88 is offline  
Old 22.11.2017., 19:48   #5897
Quote:
gojko88 kaže: Pogledaj post
A tak sam i ja svasta cuo. A poznanik i nedavno dosao iz DE na zutim zollkama....
volio bi i ja znati kakva je točno situacija jer baš mi se i ne plaćaju dodatne kazne po putu..
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Vožnja sa žutim tablicama jeste problematična u drugim državama, ali postoji "medjurješenje". Pošto se one u Njemačkoj stavljaju i na vozila koja nemaju tehnički pregled, za vožnju u drugim državama EU, obavezno treba uraditi dvije stvari:
1. Tehnički pregled vozila
2. Osiguranje na tih 5 dana uz koje se MORA dobiti zeleni karton.

U toj varijanti i ako policija zaustavi vozača, u principu neće praviti probleme, jer su te dvije najbitnije zakonske stavke zadovoljene: tehnički ispravno vozilo i osiguranje koje "pokriva" i druge države, a ne samo Njemačku.
Vezano za pitanje žutih tablica. Je li aktualan ovaj leonasov post od prije par godina?
Cromeister Mali is offline  
Old 22.11.2017., 20:24   #5898
Quote:
Cromeister Mali kaže: Pogledaj post
Vezano za pitanje žutih tablica. Je li aktualan ovaj leonasov post od prije par godina?
Pored što su Leonas-ovi prilozi 99,99 % ISPRAVNI.. u ovom slučaju svakako (više) NIJE ispravno "da se njemačke "žute tablice" izdaju bez važećeg tehničkog pregleda".
(u iznimnim situacijama se mogu dobiti.., ali sa NAZNAKOM u "prometnoj" da vožnja može ići isključivo do "najdalje susjednog okruga".. - što u pravilu znači "nikad preko granice", a nipošto "do Hrvatske". )

U daljnjem vrijedi bez obzira na sve "rekla-kazala"..: Sa tim njemačkim "žutim tablicama" NEMA problema transferirati vozilo iz Njemačke do Hrvatske.., dakle NEMA problema ni u Austriji, niti u Sloveniji, ako su vozilo i papirologija u redu, te se "vozite u redu"..

Kao što je Leonas naznačio. VRLO je za preporučiti da kod uzimanja "žutih tablica" uzimate verziju, gdje je uključen "zeleni karton" !!

..postoji verzija bez toga.. - (transferi unutar Njemačke).. razlika u cijeni je na razini 2 - 3 €.. dakle NEMOJTE to štediti; odnosno obratite pažnju da to imate.

Tada 100 % važi, kao što je Leo napisao..:

"U toj varijanti i ako policija zaustavi vozača, u principu neće praviti probleme, jer su te dvije najbitnije zakonske stavke zadovoljene: tehnički ispravno vozilo i osiguranje koje "pokriva" i druge države, a ne samo Njemačku."
lalala123 is online now  
Old 22.11.2017., 20:31   #5899
Quote:
gojko88 kaže: Pogledaj post

...." Svi bi si tu trebali biti od neke pomoći, ali na takav način odgovoriti da je sigurno 2,3 puta već napisano, a "ima 295 stranica", je u najmanju ruku bedasto."

Evo ako tebi, ili ikome drugome, nije problem, još me zanima samo jedan stavr.
A to se te žute zollke. Netko kaže da bez problema možeš doći u HR sa njima, netko da moš nahebat u austriji i sloveniji...

E sad me zanima koja je točno prava istina !

Hvala svima koliko vas ima !
..onaj "link" koji sam mislio (a ti pitao).., nije bio na 295 stranica, nego unutar jednog priloga.., ali tamo relativno precizno opisano.

ovo za "žute tablice".., vidi tu koji centimetar gore u prilogu ispred ovog.. i TO TI JE ISTINA. NEĆEŠ najebat.
lalala123 is online now  
Old 22.11.2017., 21:10   #5900
Quote:
sstrmi kaže: Pogledaj post
Koliko naplaćuje takvu uslugu?
Meni nije ništa naplatio, a sad jel nešto mijenjao ne znam, no sumnjam. Ako ti treba broj javi se u inboks, on je sada svako malo u francuskoj, njemačkoj, nizozemskoj i sl.

Btw. ekipa, pitao me kolega da mu sutra bacim oko na ovaj Golf. Što vam se čini? Znam da nije uvoz, ali nisam znao gdje drugo da pitam.

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-...oglas-24030075
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.