Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 15:28   #501
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
po 100ti puta -novca ima...oni koji tvrde drugacije nemaju pojma o cemu govore.
Znas li koliki su prihodi drzave? to sto su joj rashodi apsolutno nerelalni sasvim je drugi par rukava. Misliti da ce se u slucaju da se avioni ne kupe -taj novac potrositi na ovo sto ti govoris -sasvim je nerealno i na granici naivnosti. Ukoliko ne ode na avione -sustav ce ga progutati kao da ga nikada nije ni bilo...nevjerojatno je da to ne uvidjas.
Da, vidim da ga ima.
trošimo ga na podizanje plaća uhljebima i nove limuzine.

Za kupovinu isluženih američkih fantoma uzet ćemo novi kredit kojeg će nam dobrostivo dati upravo ti amerikanci.
win-win situacija.

Za amerikance.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:37   #502
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da, vidim da ga ima.
trošimo ga na podizanje plaća uhljebima i nove limuzine.

Za kupovinu isluženih američkih fantoma uzet ćemo novi kredit kojeg će nam dobrostivo dati upravo ti amerikanci.
win-win situacija.

Za amerikance.
Čim pričaš o Fantomima, jasno je koliko se razumiješ u tematiku.

Činjenica je da se do sada nije ništa ulagalo u vojsku. Vojska je svedena na lovačko društvo. Čak i bez tih ulaganja i vojske, novac je opljačkan, Todorići i slični su profitirali a Hrvatska je sustavno devastirana i uništena. Dakle, zbog obnove zrakoplovstva niti će propasti država, niti će građani biti siromašniji. Sva moguća šteta već je učinjena.

Osim toga, ovo ulaganje je potrebno a samo je kap u moru ulaganja koja se inače vrše redovito a nepotrebna su i spadaju u rasipanje novca (kupnje limuzina, oklopnih automobila za dužnosnike, kupnje službenih vozila, luksuz sa državne i lokalne dužnosnike, korupcije, pljačke, farbanja tunela, štetni ugovori, pogodovanja stranim državama, projekti financiranja demokracije u Ukrajini, Togu i Zimbabveu, migranti, socijalne pomoći onima o kojima se nesmije govoriti, državničke otpremnine, uhljebljivanja po ministarstvima itd.).
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:39   #503
Paz oni sanjaju o avionima a nek se prosetaju do Jankomira da vide .kako je zavrsila donacija onih kamiona iz Iraka
Eno trunu a ni za staro zeljezo nisu jer su puni betona asam dovoz nas je kostao vise nego da smo nove kupili
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:44   #504
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Paz oni sanjaju o avionima a nek se prosetaju do Jankomira da vide .kako je zavrsila donacija onih kamiona iz Iraka
Eno trunu a ni za staro zeljezo nisu jer su puni betona asam dovoz nas je kostao vise nego da smo nove kupili
Ti kamioni su ionako smeće. Tako ja mogu donirati svoju staru matičnu ploču koja je riknula pa mi više nije potrebna...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:51   #505
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Ti kamioni su ionako smeće. Tako ja mogu donirati svoju staru matičnu ploču koja je riknula pa mi više nije potrebna...
Da smece koje smo mi platili a sad to opet radimo sa starim avionims
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:02   #506
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Da smece koje smo mi platili a sad to opet radimo sa starim avionims
Dobro, nije baš ista kategorija. MRAPovi se baš nisu osobito iskazali u borbama ali to nitko ne može reći za F-16 koji je jedan od najboljih višenamjenskih zrakoplova danas. Pogotovo izraelski krcati elektronikom...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:11   #507
Novac se uvijek moze potrositi na nesto drugo...i za svaku stvar se moze naci da se moze kupiti nesto drugo (ne samo za avione..). Novac za novu skolsku dvoranu se mogao namjeniti za ljekove ili obnovu bolnice...

Zelim reci da takvom logikom nigdje necemo dospjeti i ta retorika je sasvim kriva po meni.

Jedino ispravno pitanje je da li nama treba vojska i zrakoplovstvo ili ne. S obzirom na povijest i na trenutno okruzenje..pa i na ono sto se mozda moze ocekivati -moje je misljenje da nam treba -to je sve i mislim da je to jedini nacin na koji se treba postaviti. Jako bih volio da grijesim naravno...i mozda su u pravu oni koji kazu da nam ne treba..ali za sada se ne slazem s njima.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:35   #508
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Isto kao što je preskupo opremiti i urediti bolnicu u Klaićevoj.
Isto kao što je i preskupo kupiti vozila vatrogascima.
Isto kao što je i preskupo liječiti bolesnu djecu.


Ali nije preskupo kupovati limuzine za političare, plaćati prevelike penzije kvaziratnicima i davati milijarde eura za islužene avione.
Jedno nema veze s drugim. Da se više kontroliraju bolovanja te zahtjevi pacijenata za određenim pretragama i da se uvede red u bolnice, novac ulupan u pretrage bio bi korišten za obnovu bolnice.

Ako postoji problem unutar resora onda riješenje nije zabit glavu u pijesak i samo filat jednu rupu novcima iz druge vreće.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Srbiju smo razbucali lovackim puskama
Bih nemre napasti ni sama sebe

Ono puno demagogije malo stvarnih cinjenica
Uz ogromne ljudske žrtve, materijalnu štetu i stravične zločine koji su počinjeni nad civilima. Slažem se s tobom, puno demagogije, malo stvarnih činjenica.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pazi 95 smo imali 300 tenkova danas imamo 24 i sad bu 12 isluzenih mlaznjaka napravilo razliku
Ono dajte najte
Svrha nadzvučne komponente nije samo i isključivo održavanje ratne premoći na nebu. Postoje i dužnosti i zadaće u mirnodopskim uvjetima koje moraju biti ispunjene.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:34   #509
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Novac se uvijek moze potrositi na nesto drugo...i za svaku stvar se moze naci da se moze kupiti nesto drugo (ne samo za avione..). Novac za novu skolsku dvoranu se mogao namjeniti za ljekove ili obnovu bolnice...

Zelim reci da takvom logikom nigdje necemo dospjeti i ta retorika je sasvim kriva po meni.

Jedino ispravno pitanje je da li nama treba vojska i zrakoplovstvo ili ne. S obzirom na povijest i na trenutno okruzenje..pa i na ono sto se mozda moze ocekivati -moje je misljenje da nam treba -to je sve i mislim da je to jedini nacin na koji se treba postaviti. Jako bih volio da grijesim naravno...i mozda su u pravu oni koji kazu da nam ne treba..ali za sada se ne slazem s njima.
Činjenica koju je teško pobiti je da privatni sektor mora puno puno ojačati kako bi mogao efektivno podržavati državni sektor. Upitno je kakve će avione RH kupiti, u kakvom stanju će oni biti. Da bi država imala kvalitetno opremljenu vojsku i zrakoplovstvo mora imati dosta novčića u proračunu za vojsku, a naš proračun je blaga katastrofa. Samo porazgovaraj s ljudima unutar sustava i shvatit ćeš koje je to rasulo.

Dok se ekonomija oporavlja i dok privatni sektor ne naraste dovoljno da može podržavati veće financijske izdatke za ovakve projekte postoji privremeno riješenje u obliku Air policinga (primjer Slovenije). Air policing je dovoljan da se u mirnodopsko vrijeme ispune sve moguće misije koje donosi kupovina novih borbenih zrakoplova, a za vlastite mislim da ipak moramo pričekati bolja vremena.

Još nešto, možda bi bilo bolje da se dodatno ojača protupožarna eskadrila, možda da mi naplaćujemo drugima gašenje požara (nekakav protupožarni air policing), ipak su u tome naši piloti veliki eksperti te u tom pravcu imamo mnogo mnogo kapaciteta za daljnji razvoj i stjecanje profita.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:25   #510
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Jedno nema veze s drugim. Da se više kontroliraju bolovanja te zahtjevi pacijenata za određenim pretragama i da se uvede red u bolnice, novac ulupan u pretrage bio bi korišten za obnovu bolnice.
Čitav sustav zdravstva ima rupa koliko hoćeš, sami doktori i njihov sustav rada je također jedna rupa koja stvara gubitke...

Izbor aviona je jeben, sa jedne strane 2 preskupa a sa druge 2 stara krša malo jeftinija pa se usreći ako možeš.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:07   #511
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Čitav sustav zdravstva ima rupa koliko hoćeš, sami doktori i njihov sustav rada je također jedna rupa koja stvara gubitke...

Izbor aviona je jeben, sa jedne strane 2 preskupa a sa druge 2 stara krša malo jeftinija pa se usreći ako možeš.
Ako nam vec zdravstvo ima rupe, kakvo ce nam tek biti zrakoplovstvo?
Zamisli tek da imamo podmornicarstvo?

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01 koristeći Tapatalk
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:15   #512
Bit će super dok bude trajala euforija i hajp kako imamo bolje avione od Srbije. Kasnije po starom.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:28   #513
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
Ako nam vec zdravstvo ima rupe, kakvo ce nam tek biti zrakoplovstvo?
Zamisli tek da imamo podmornicarstvo?

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01 koristeći Tapatalk
Zato nam golf tereni već unaprijed po difoltu imaju rupe! Sigurno je sigurno!

Ovi tereni iznad Dubrovnika već su unaprijed jedna velika rupa.

Inače ja sam da lansiramo koji satelit u svemir, jer ako to mogu neke nerazvijene afričke države možemo i mi. A i ti sateliti imaju svoju svrhu i namjenu. Treba u RH osim razvoja zrakoplovstva pokrenuti i razvoj svemirske tehnologije, što u civilne a što u vojne svrhe.

Osim toga satelit se može imati već za cca 2 milje USD, što je u rangu dva blindirana automobila koje naručuje policija za štićene osobe. A ti sateliti mogu poslužiti i za detektiranje požara, snimaju predmete veličine desetak centimetara i mogu biti opremljeni i raznim senzorima. Tu nas nema nigdje, a neke afričke države iz trećeg svijeta su daleko ispred nas po pitanju ove tehnologije.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:24   #514
300 milijuna kuna godisnje polovni ili 600 milijuna novi. Radi se o otplati na 10 godina. Ne moze se cekati dok gospodarstvo jos ojaca. Minuta je do dvanaest da prvi avioni dodju u trenu kad migovi vise ne budu mogli uzletjeti. Ne letjeti, nego uzletjeti. Letjeti ne bi smjeli ni sad. Ako se sad odluka odgodi prica sa HRZ je gotova zauvijek. Ako vecina ljudi u drzavi te novce zeli popiti i pojesti, zivimo u demokraciji, neka vam bude. Nato ne sluzi tome da brani one koji se ne zele brinuti o sebi samima nego da se clanice koje sukladno mogucnostima jednako doprinose potpomazu. Jasno je definirano koliko je to. 2% bdp-a. Tako su nama novi F16 ponudjeni nesluzbeno za 88 milijuna komad, a po ugovorenom poslu iste takve Bahrein placa 150 milijuna komad.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:29   #515
Bloger Krule je objasnio uhodanu praksu, kad ide na tehnički sa svojom starom kantom od auta. Tutne sto kunića i prolazi. Valjda i naši piloti migova to rade?
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:48   #516
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
300 milijuna kuna godisnje polovni ili 600 milijuna novi. Radi se o otplati na 10 godina. Ne moze se cekati dok gospodarstvo jos ojaca. Minuta je do dvanaest da prvi avioni dodju u trenu kad migovi vise ne budu mogli uzletjeti. Ne letjeti, nego uzletjeti. Letjeti ne bi smjeli ni sad. Ako se sad odluka odgodi prica sa HRZ je gotova zauvijek. Ako vecina ljudi u drzavi te novce zeli popiti i pojesti, zivimo u demokraciji, neka vam bude. Nato ne sluzi tome da brani one koji se ne zele brinuti o sebi samima nego da se clanice koje sukladno mogucnostima jednako doprinose potpomazu. Jasno je definirano koliko je to. 2% bdp-a. Tako su nama novi F16 ponudjeni nesluzbeno za 88 milijuna komad, a po ugovorenom poslu iste takve Bahrein placa 150 milijuna komad.
Kolega mislis na ovu Americku ponudu F16??
A zasto nebi od svedjana kupili bas nove avione??
Ovdje se stalno ponavlja avioni od 30 godina, jesu li ti Gripeni losi ili sto,novi su??

Da bude jasnije, jesu li MIG 29 sto braca Srbi kupuju jaci od novih Gripena I koliko??
Odjednom nam je opcija kupovati izraelski F16. OK nemam nista protiv al zar avion proizveden 80 tih nije vec stara oprema....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:29   #517
Pravi odgovor na to bi bio zaista predug. Sve o tome pise na prikladnoj temi na VPiT. Ja sam u zrakoplovstvu bio jednom davno i prilicno kratko a tamo ima ljudi koji su sada dio tog sustava.

Uglavnom, novi f16 koji nam je ponudjen je cudo tehnike, uz bok avionima 5. generacije.

Izraelski Barak koji je ponudjen je navodno block40 koji je proizveden pocetkom devedesetih i po karakteristikama je usporediv sa Gripenom. Razlika je sto je gripen novi ili skoro novi, kako koga pitas, ali je po cijeni skoro identican novom f16 sa kojim je neusporediv.

Taj isti Barak i danas sluzi u najuvjezbanijoj i najspremnijoj vojsci svijeta te upravo prolazi program nadogradnje a slican block40 je sastavni dio borbene eskadrile u Avianu. Toliko o izraubanim kantama.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:00   #518
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Kolega mislis na ovu Americku ponudu F16??
A zasto nebi od svedjana kupili bas nove avione??
Ovdje se stalno ponavlja avioni od 30 godina, jesu li ti Gripeni losi ili sto,novi su??

Da bude jasnije, jesu li MIG 29 sto braca Srbi kupuju jaci od novih Gripena I koliko??
Odjednom nam je opcija kupovati izraelski F16. OK nemam nista protiv al zar avion proizveden 80 tih nije vec stara oprema....
Ali to je F16 kako ne kužiš to nemre biti stara kanta makar ima 30 i nešto ko i Mig 21 koji sad leti iznad nas...
Ej znaš ti kaj je F16 ...

Djeca koda skupljaju slićice autića
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:15   #519
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali to je F16 kako ne kužiš to nemre biti stara kanta makar ima 30 i nešto ko i Mig 21 koji sad leti iznad nas...
Ej znaš ti kaj je F16 ...

Djeca koda skupljaju slićice autića
12 aviona nije baš neka eskadrila kojom se vodi rat protiv ozbiljnog protivnika.

Mi kupujemo avione zato da nam piloti ne odu na burzu rada, jer kad jednom izgubiš letačku sposobnost onda ju jako teško vratiš nazad
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:15   #520
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
Ako nam vec zdravstvo ima rupe, kakvo ce nam tek biti zrakoplovstvo?
Zamisli tek da imamo podmornicarstvo?
Zrakoplovstvo nam je već u k***. Dolazak novih aviona to neće promijeniti. Problem je puno dublji i ne može se iskorijeniti gomilanjem tehnike. Podmorničarstvo smo imali (nasljedili mrvice + know-how od bivše države) pa se svega odrekli. Pametnom dosta.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.