Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 21:22   #3341
@olif: ja sa izuzimam ...ako what hi fi misli da komad žice uzrouje vidnu/čujnu razliku u digitalnom zvuku/slici, Zemlja je osuđena na propast, virus je posvuda...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:31   #3342
I ja im odavno baš ne vjerujem previše !



S onim AQ Diamondom bi ovaj gore Gugi moral iskočiti s ekrana i poklopati ovu zaostalu muhu kaj me upravo zajebava i brnka oko tipkovnice....

(P.S. na slici je Samsung Qled 4k QE65Q7FAM, osvrt nedavno urađen)

P.S. MKII.....@MytByte, a nisam ti rekao da npr. AudoQuest Pearl ima i strelicu za smjer kak ga moraš uštekati (od izvora ka TV-u)....aha....a kaj buš sad rekel....

I da , kabeli izgledaju zvana sasvim pristojno...

Zadnje uređivanje olif : 16.11.2017. at 22:13.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:44   #3343






Koje su od dviju + dviju slika od HDMI Monster kabela (bolji...kao), a koji od Supre (malo "lošije" ,..kao)....?
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:14   #3344
@olif: određena razlika se vidi no neću ti odgovoriti jer ne znamo kako je slikano tj da li je ekspozicija/blenda ručno fiksirana, da li je fotić bio na stativu tako da promjena kuta slikanja ne bude faktor itd itd...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:38   #3345
Ma, nisam išao tako podrobno sa slikanjem !

Sllikano je dobrim Samsung mobitelom S klase, postavke fiksirane koliko se da.
Crta ispred Tv, a na njoj naslon stolca na koji ide mob (pazi se na nagib)...
dakle ništa baš previše relevantno, samo informativno,,,,,
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 14:45   #3346
Pogrešno je slikano, pod popriličnim nagibom tako da čitava slika nije jednako oštra. Gornja slika djeluje oštrije ali to nije ništa čudno jer bez obzira na naslanjanje mobitela uvijek postoji određeni mali pomak ruke. Kod analognog signala može doći do (minimalne) razlike ovisno o kvaliteti žice, ali kod digitalnog ne. Tko misli drugačije očito ima neke nadljudske sposobnosti gledanja.

Svaka roba nađe svog kupca. Uvijek se sjetim jednog komentara: jedna osoba je gledala reklamu za novi tv na svom starom televizoru. I zaključio je da je taj reklamirani tv stvarno dobar jer prikazuje prekrasne boje, dok ga ja nisam pitao: a na kojem televizoru sad gledaš? Onda je shvatio da u stvari njegov televizor prikazuje tu sliku i da ako mu se sviđaju boje onda NJEGOV televizor to prikazuje. Lukava reklama, podignu kontraste, naglase boje a neuki padaju na štos. Ukratko, digitalni kabel skupi/jeftini, sve je to obični placebo efekt. Zato jer samog sebe uvjeravaš da skuplje mora biti bolje. Ne mora, jednako je

Zadnje uređivanje tekac : 18.11.2017. at 14:56.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 14:55   #3347
Da, prva slika drugi primjer djeluje bolje. Stigao je i meni audioquest hdmi iz ronisa, baš da vidim kolika je razlika u odnosu na onaj od 30kn. Nisam ga još otpakirao žao mi ga
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:53   #3348
Hm, ona rečenica od kolege @tuteka " ...digitalni kabel skupi/jeftini, sve je to obični placebo efekt" ..... baš i ne drži vodu, jer je tu svrstan i Coaxialni i USB kabel i AESEBU i HDMI kabel.

Već je više puta kazano da kroz te kabele ne prolaze puste " nule i jedinice" , već električni signal.
Kod asinkronih USB DAC- eva npr. opterečen Jiterrom, naponom napajanja 5V, a kod HDMI- a svakako međusobnoj reakciji i interakciji.

Ko što već rekoh, niti ja osobno kod HDMI-a nisam prije baš nešto uspoređivao/uočavao razlike.

No porastom brzina i zahtjeva prijenosa kod novih topologija zvuka i slike ( Master i Atmos Audio, 4K video...) je to malo više naglašeno.
Već prije se kod HDMI kabela vidjela mogućnost da samo najbolji mogu pravilno prenjeti signal na duljinama većim od 5, 10, 15...metara....danas je to još više naglašeno.

Isprobao sam do sada 10- ak Coax kabela u digitaliji, 4-5 AESEBU kabela, petnajstak USB kabela, 7-8 HDMI kabela.
Na svima je bili razlike u zvuku (slici), a malu sam razliku uočio i nedavno s jednim ( malo skupljim) HDMI kabelim.

Dakle, za pravi zaključak nek svatko isproba osobno, ne da se piše " da nema ili ne bi trebalo biti razlike" između digitalnih kabela.

Tim više što je npr. SPDIF protokol već u startu limitiran mogučnostima, isto kao i USB protokol ( u Audiu, povratna real time kontrola ispravnosti zapisa, uz Jitter), a bogami i HDMI nije bezgrešno riješenje (Display Port je imao nekih prednosti).

Dakle, probaj ( s ŕeferentnim kabelima dakako) pa onda iznesi svoje mišljene.
Bilo kakvo da će biti, treba ga uvažiti...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:50   #3349
Već sam puno puta pisao da je moj stav da se preuveličavaju razlike između pojedinih kabela. Ne mogu tvrditi da apsolutno nema razlike no razlika je toliko mala da nema smisla raspravljati o tome. Ili ovako: ako se kabel napravi pažljivo, pedantno sa čvrstim i čistim kontaktima onda i onaj od 50kn pruža jednako kao i onaj od 500000kn. Druga je stvar što neki enormno zarađuju i prodaju jeftine žice malo ušminkane za pravo bogatstvo.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:20   #3350
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ili ovako: ako se kabel napravi pažljivo, pedantno sa čvrstim i čistim kontaktima onda i onaj od 50kn pruža jednako kao i onaj od 500000kn.
Ova rečenica je veliki nonsens !
Pa čak da se radi i o HDMI kabelima !

Zanemariti čistoću i vrstu vodića, njihovu zavrsnu obradu ( poliranje i sl.), geometriju uplitanja, kvalitetu dialektrika itd. je
danas u najmanju ruku neodgovorno.

Ti izrađuješ kvalitetne zvučnike, isprobao si i neku amplifikaciju, ali sveukupno mnogo premalo proba raznih izvora, preampova, ampova i pratećih kabela da bi tvoje mišljenje bilo relevantno.
I to je onda ionako samo mišljenje o kabelima, bez velike ili ikakve prakse i iskustva.

Mi tu baš i ne preuveličavamo utjecaj kabela.
Već sam sto puta napisao da se njime ne mijenja osnovni karakter zvuka !
Zadatak im je da čim manje "pokvare" zvuk od točke A do tocke B !

izvor uz D/A pretvorbu ima i RCL svojstva, pojačalo uz pojačanje signala takđer ima RCL svojstva, zvučnik uz ekektromagnetsku pretvorbu ima isto RCL svojstva.
RCL svojstva imaju i kabeli !
I svi ti dijelovi sustava utjeću na zvuk !
Ne podjednako i na isti način, ali utjeću.
Sinergija i ravnoteža među njima daje dobro balansiran sustav.

Dakle, jednostavno je ! !
Samo treba probati više nivoa kabela na različitim komponentama/nivoima...i to je to....
...i tek onda zaključiti...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:57   #3351
Quote:
dredder kaže: Pogledaj post
Da, prva slika drugi primjer djeluje bolje. Stigao je i meni audioquest hdmi iz ronisa
Ne mogu vjerovati da imaju HDMI kabele od 7, 10, 20000 kuna onaj od 16 metara je 112000 kuna mislim ok, to uspoređujem s onom slikom od 500 000 000 dolara.
Mislim da se dalje od 1000kn za neki prosječan kabel ne čuju nikakve razlike trpanjem još love u kabele.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:29   #3352
Iako se ponekad i ne slažem npr. s kolegom @tutekom kod rasprave o kabelima; on je ( a i ja) u pravu kada kaže da su cijene tih žnjora u ludovanju !

Ne možemo mi tu ništa.
Tržište je to !
Ako roba ima svojeg kupca ( a ima), onda je tak kak je....

Ono sa skupim metrima ima i svoju cijenu, jer je moguće zbog te metraže napravljen dodatni zahvat u materijalu/ustroju, kako bi se udovoljilo tome.

Iako se radi o vrlo čistom srebru, očekivala bi se kod veće duzine kabela ipak neka manja cijena ( na količinu).

Doduše, sve vrste Audioquest kabela iz najskupljeg segmenta imaju i dodatno baterijsko napajanje.
Imao jei moj nekdašnji zvučnički Mont Blanc.
Sad, kolko to utječe ne znam...
....ali kada je npr u jednom kanalu jedna baterija bila odspojena (kučište na navoj) zvuk istog se promijenio.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 08:24   #3353
Ajmo ponovno.
Ako interkonekt kabel kosta 10000 kn a predstavlja otprilike 1% ( jedan posto utjecaja na zvuk dakle i smislenu vrijednost od jedan posto cijene)
Zvucnike smo smjestili s nekih 35 do 40% vrijednosti.
Dakle 10 000 pomnozis s 35 i dobijes vrijednost zvucnika gdje bi taj kabl MOGAO imati utjecaj na zvuk.
Ako je taj kabel10000 jedan posto sistem je 1 milion kunica.
Olif i naravno ima odstupanja u cijenu, ali orijentaciski to bi bilo to.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:17   #3354
Slažem se. Nema nikakvog smisla trpati skupe kabele na komponentu od recimo 5-6000kn. Možda (kažem možda a ne sigurno) neki kabel od 5000kn i ima čujni utjecaj na vrhunskoj komponenti od spomenutih 350-400 tisuća kn ali na nekoj prosječnoj komponenti od 6000kn... mislim da bi mi odmah izrasle magareće uši da tako nešto napravim. A da tih 5000kn uložiš u zamjenu komponente od 5000 sa onom od 10000kn napravio bi takav pomak u kvaliteti kakav ni sto zlatnih kabela ne bi moglo. Svako ulaganje u kabel iznad nekog potrebnog minimuma je bar 90% bacanje novca u vjetar i kupovanje magle.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:55   #3355





Kad bi svaki digitalni signal izgledao ovako, bilo bi idealno.....

Još kad ne bi bilo Jittera ....





Da, kao da nismo znalo da je Toslink više "banana" glede Jittera od USB-a..


Zadnje uređivanje olif : 19.11.2017. at 20:20.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:48   #3356
Ni mi bas jasno no pretpostaviti cu da su ovi gore dole smetnje u odnosu na onaj 1.
E bas bi bilo zanimljivo ovaj moj hvaljeni Altamnnov micro machine Jisco provuci na testu koliko skine jittera .
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:32   #3357
ekipa, može mala pomoć.
Imam zvučnike od kućnog kina, međutim nemam centralnu jedinicu, tj. player. Na koji način mogu upogoniti te zvučnike, odnosno što trebam nabaviti da bi mogao priključiti te zvučnike? To nešto bi trebalo pokretati filmove/serije s USB-a i puštati sliku na TV, a zvuk na te zvučnike.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:25   #3358
Nisi napisao kakvi su to zvučnici za K.kino.
Da li su bilo dio nekog "Sve u jedan" K. Kina ?
U pravilu, trebaš neki AV receiver...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:09   #3359
da, radi se o zvučnicim od kućnog kina Phillips HTS3164.
Ovak to izgleda

Komplet kućno kino:
https://imgur.com/a/KuQEX

Ulaz u kućno kino koje više nemam:
https://imgur.com/AVwlgxp

Jackovi:
https://imgur.com/HgIMRim

Jel se isplati uopće uzimati za tako nešto AV receiver ili za cijenu receivera mogu dobiti bolje rješenje?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:43   #3360
Neki novi AV receiver se dakako ne isplati za te zvučnike, tim više što je sub pasivan (nema pojačalo u sebi) i nije baš prikladan previše za spajanje na AV receiver.

Ajde, oni konektori na zvučničkim kabelima bi se trebali skinuti sa strane AV receivera i ufrkale bi se gole žice.

Ako bi se uzeo neki (jeftini) rabljeni AV receiver, sub bi se spajao zvučničkim kabelom na front terminale AV receivera.
Ali kako sub ima samo jedan par (+/-) konektora, mogao bi se, kao, spajati samo na lijevi ili desni kanal,
jer za Bridged Mode treba amp/AVR (i zvučnik/sub) imati uvjete..


Zadnje uređivanje olif : 03.12.2017. at 11:54.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.