Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 12:40   #6981
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Meni je bitno da godišnji nalet pilota bude minimalno 120, optimalno 140-160 sati, a idealno 180-200 sati naleta godišnje.
A to je itekako bitno i glede izbora modela.
120 sati je AP i za to ne treba MRF. Može i F104, ili F102.
150 sati je, neki elementarni AG, ali nedovoljan za borbu pa je tako RAF morao svoje pilote EFa, koji su imali po 150h godišnje poslat na 'crash course' za Libiju 2011., da bi ih opće doveo u stanje da mogu obavljat zadaće i za to je dovoljan i EF T1 Drop5, koje je RAF koristio u Libiji.
180h i više je NATO kvalifikacija za 'combat ready' pilota u FBW avionu, dok je za hidraulički upravljane avione taj prag viši (oko 225h) i onda ima smisla nabavljat MRF, jer jedino takav pilot može i uposlit sve aspekte borbe koje MRF pruža.
Cola1973 is offline  
Old 15.11.2017., 12:42   #6982
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Kada će Vama nekima doći do mozga da nama koji tu stalno nešto ''kritiziramo'' uopće NIJE BITNO KOJI TIP (kao Vama tu nekima koji padate u trans bilo od jednog, bilo od drugog tipa ''afijona''), nego da je nama bitan SUSTAV rada sa tim tipom koji će se nabaviti u uvesti.

Meni je bitno da raspoloživost TIPA bude barem 75% (po mogućnosti i viša).

Meni je bitno da godišnji nalet pilota bude minimalno 120, optimalno 140-160 sati, a idealno 180-200 sati naleta godišnje.

Vama nekima je bitan tip, pa neka i stoji u hangaru ili na ledini!
Najbolji moguć opis 75% forumaša na ovoj temi.
Srpska varijanta-Imamo MIGOVE-NAJJAČI SMO U REGIONU !
Hrvatska verzija -Imamo F 16-NAJJAČI SMO U REGIONU!

Nebitno što stoje u hangaru....
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 15.11.2017., 12:46   #6983
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post

Nego, mene zanima otkuda onih 130 ljudi, koje pp spominje u EBA/HRZ rekonkvisti?
Ozbiljno pitam....
Nema ih & nema potrebe za njima. Trebali bi ih kad bi HRZ bilo zrakoplovstvo a ne sekta koju u propagandom životu drži nevesela kombinacija slijepe vjere i pomno uzgajanog neznanja.

Odluka HDZovog povjerenstva o izboru novog lovca za HRZ neće biti provedena jer nema para. Neće ih biti dovoljno niti kad se uskoro prekinu dotacije udrugama.

Kad smo kod micanja golova, čestitam HRZu na svjetski vodećem broju helikoptera po posadi - četiri. Da se razumijemo: iznimno sam zadovoljan time što radite od HRZ-a a vašim promičbenim istupima sam i zabavljen.
Sova77 is offline  
Old 15.11.2017., 13:21   #6984
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Kada će Vama nekima doći do mozga da nama koji tu stalno nešto ''kritiziramo'' uopće NIJE BITNO KOJI TIP (kao Vama tu nekima koji padate u trans bilo od jednog, bilo od drugog tipa ''afijona''), nego da je nama bitan SUSTAV rada sa tim tipom koji će se nabaviti u uvesti.

Meni je bitno da raspoloživost TIPA bude barem 75% (po mogućnosti i viša).

Meni je bitno da godišnji nalet pilota bude minimalno 120, optimalno 140-160 sati, a idealno 180-200 sati naleta godišnje.

Vama nekima je bitan tip, pa neka i stoji u hangaru ili na ledini!


Ovo je ono što neki ne žele / ne mogu razumjeti. Treba izgraditi kompletno novi SUSTAV, ako ovom nabavom od toga ne bude ništa, uzalud sve!!!

Neki očito ne vide problem u tome da jedan tehničar prvo malo "šarafi" po Bellu, pa ide na Kiowu i onda ga zovu na Zlina jer nema tko.
vozilo2 is offline  
Old 15.11.2017., 13:34   #6985
a kome kao nije jasno da treba novi sustav?
nova pista, nova hala, nova infrastruktura...sve odvojeno od civilstva.
dodatni plus: sve prema pesco ps-u, taman smo ga neki dan potpisali. ako ne znamo sami odrediti što točno trebamo. a trebamo jako puno toga.
tako to ide kada godinama ne ulažeš.
mokri snovi: obnova prokopa sa različitim neovisnim izvorima energije + još svašta nešto.
Jo_Munja is offline  
Old 15.11.2017., 13:37   #6986
Talking

Quote:
vozilo2 kaže: Pogledaj post


Ovo je ono što neki ne žele / ne mogu razumjeti. Treba izgraditi kompletno novi SUSTAV, ako ovom nabavom od toga ne bude ništa, uzalud sve!!!

Neki očito ne vide problem u tome da jedan tehničar prvo malo "šarafi" po Bellu, pa ide na Kiowu i onda ga zovu na Zlina jer nema tko.
Ma nije to toliki problem, to održavanje. Kao da je to core business...

Raspiše se tender za tu uslugu i eto, riješeno.
Može se i objedinit s higijenskim održavanjem objekata (više posla = manja cijena).
Kudija is offline  
Old 15.11.2017., 13:40   #6987
Quote:
vozilo2 kaže: Pogledaj post


Ovo je ono što neki ne žele / ne mogu razumjeti. Treba izgraditi kompletno novi SUSTAV, ako ovom nabavom od toga ne bude ništa, uzalud sve!!!

Neki očito ne vide problem u tome da jedan tehničar prvo malo "šarafi" po Bellu, pa ide na Kiowu i onda ga zovu na Zlina jer nema tko.
Forumaši nisu glupi da nemogu svatit, svima je sve jasno.
Ali postoju ljudi koji primaju plaču za osimislit sustav, bavu se profesionalno sa time, i njima je to pripušteno. Na to ni jedan forumaš nemože uticat.
Forumaši imaju svoje poslove i brige, a na forumu pišu iz zabave, i zabavno je pisat o avionima, razglabat o odabiru za HRZ. Borbeni avioni su uvik zanimljivi, zanimljivo je naoružanje koje nosu, tehnika i tako...

Ja san optimist da struka zna šta radi, valjda čitaju baren ovaj forum .
pinco is offline  
Old 15.11.2017., 13:43   #6988
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Nema ih & nema potrebe za njima. Trebali bi ih kad bi HRZ bilo zrakoplovstvo a ne sekta koju u propagandom životu drži nevesela kombinacija slijepe vjere i pomno uzgajanog neznanja.

Odluka HDZovog povjerenstva o izboru novog lovca za HRZ neće biti provedena jer nema para. Neće ih biti dovoljno niti kad se uskoro prekinu dotacije udrugama.

Kad smo kod micanja golova, čestitam HRZu na svjetski vodećem broju helikoptera po posadi - četiri. Da se razumijemo: iznimno sam zadovoljan time što radite od HRZ-a a vašim promičbenim istupima sam i zabavljen.
Tebe mora da su tukli u srednjoj samo tako....
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 15.11.2017., 13:50   #6989
Sto se tice fakseva osobno znam par ljudi koji su HTJELI studirat zrakoplovstvo na FSB-u ali su odustali od istog jer im je prvi dan profesor rekao da zaborave rad u struci jer nema se na cemu radit tj, nema aviona. Zato sam uvjeren da ce se lako naci pametnih, mladih ljudi koje zanima zrakoplovstvo samo ako ih budemo imali. Slicna stvar je i na FER-u, tamo postoji neki strojarski smjer kojeg mi je zavrsio jedan prijatelj ali on sad kuca kod u jednoj IT firmi, znaci pisi kuci propalo. Opcenito elektrotehnicari (automaticari, elektronicari itd) iz FER-a redovito odlaze u Svabiju jer kod nas nema industrije, tako da smatram da nije problem naci 100 - 200 mladih ljudi ako imaju posla i ok uvjete.

Ono sto bi po meni trebalo jest veci marketing sa strane MORH-a po srednjim skolama ali da bi to mogli pocet radit prvo treba doci odluka o kupnji aviona. (pretpostavljam da sad jedino mogu privlacit ljude za ove helikoptere koje imamo).
deepbluesea is offline  
Old 15.11.2017., 13:53   #6990
A tko ce ti od ljudi sa diplomom iz F(E)SB-a, FER-a i sl. ici robovati u "Sustav" za male novce i male sanse za napredovanje, kad mogu otic vani i raditi normalan posao za 5-6 puta vecu lovu, ako ne i vise? Nemojmo se zavaravati. Postotak takvih je jako, jako malen. Imaju i puno prestiznija ratna zrakoplovstva problema sa regrutacijom visokoskolovanog kadra, kako nece HRZ.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 15.11.2017., 14:00   #6991
Quote:
vozilo2 kaže: Pogledaj post


Ovo je ono što neki ne žele / ne mogu razumjeti. Treba izgraditi kompletno novi SUSTAV, ako ovom nabavom od toga ne bude ništa, uzalud sve!!!

Neki očito ne vide problem u tome da jedan tehničar prvo malo "šarafi" po Bellu, pa ide na Kiowu i onda ga zovu na Zlina jer nema tko.
hajde ti objasni u cemu je tocno razlika po cemu se sarafi
ZgSash is offline  
Old 15.11.2017., 14:00   #6992
Quote:
vozilo2 kaže: Pogledaj post


Ovo je ono što neki ne žele / ne mogu razumjeti. Treba izgraditi kompletno novi SUSTAV, ako ovom nabavom od toga ne bude ništa, uzalud sve!!!

Neki očito ne vide problem u tome da jedan tehničar prvo malo "šarafi" po Bellu, pa ide na Kiowu i onda ga zovu na Zlina jer nema tko.
Eto, je li vide ostali kolege forumaši da se mi koji to razumijemo, koji smo se za to školovali, obrazovali, mučili, trudili, radili, živjeli, ... (u prošlom ili sadašnjm vremenu) vrlo lako i jednostavno sporazumijemo i dogovorimo, bez puno (ako i ima onda samo u nijansama) ljutnje, teških riječi i prosipanja žući.

U zrakoplovno-tehničkoj struci brljavljenje, neznanje i ljudska glupost se ne trpe, jer se to na kraju plaća najskupljom cijenom - ljudskim životima!!!

Nešto slično Vam je izjavio i brigadir Selak kada su ga novinari pitali ''kako su naši tehničari okrenuli glave na ukrajinsku brljotinu i njemu na testiranje ''uvalili'' neremontirane i neispavne avione''.

On im je glatko odbrusio: ''Toga kod nas između mojih tehničara i mene na stajanci NEMA, jer ja imam puno povjerenje u njih i stavljam svoj život u njihove ruke. Moj tehničar meni NIKADA u ruke ne bi predao neispravan avion.''

Ponavljam, tko to sve želi i može shvatiti dobro, a tko ne što mu mi možemo.
VFA-125 is offline  
Old 15.11.2017., 14:07   #6993
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
A tko ce ti od ljudi sa diplomom iz F(E)SB-a, FER-a i sl. ici robovati u "Sustav" za male novce i male sanse za napredovanje, kad mogu otic vani i raditi normalan posao za 5-6 puta vecu lovu, ako ne i vise? Nemojmo se zavaravati. Postotak takvih je jako, jako malen. Imaju i puno prestiznija ratna zrakoplovstva problema sa regrutacijom visokoskolovanog kadra, kako nece HRZ.
Nije jako jako malen. Dosta ljudi bi ostalo da kao prvo imaju posao, a kao drugo ok placu. Pod OK placu podrazumjevam 6k neto pocetnicka s tim da dodje do 8-10k kroz 5 godina.
Mislim da bi dosta ljudi na to pristalo.
deepbluesea is offline  
Old 15.11.2017., 14:21   #6994
Quote:
deepbluesea kaže: Pogledaj post
Nije jako jako malen. Dosta ljudi bi ostalo da kao prvo imaju posao, a kao drugo ok placu. Pod OK placu podrazumjevam 6k neto pocetnicka s tim da dodje do 8-10k kroz 5 godina.
Mislim da bi dosta ljudi na to pristalo.
To(8-10 nakon 5 godina) i nije neka placa za skolovanog ing aeronautike ili elektrotehnike. Znam konobare koji zaradjuju vise.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 15.11.2017., 14:28   #6995
to je vrlo dobra paća ukoliko čovjek ne pridonosi/koči sistem dok sjedi u zakutku.
Jo_Munja is offline  
Old 15.11.2017., 14:40   #6996
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
hajde ti objasni u cemu je tocno razlika po cemu se sarafi
Onda odi ti na operaciju kod veterinara. Plaće ne mogu biti izvan koeficijenta u državnoj službi.
Loxhr is offline  
Old 15.11.2017., 14:41   #6997
Eto HRZ bude magijom popunio 130 ljudi, dok moj frend već više od pola godine
ne može naći jednoga (1) suvislog, bez položenih partova, za rad na suncu ljeti te grijanom hangaru zimi.
Prethodni je bio na tom mjestu cca 3 godine, položio partove i prešao na veliku avijaciju,
inače je imao VG veleučilište završeno istovremeno CTN je uvozila ljude sa istočne tribine, pa
sada vi vidite, koliko je to sve skupa realno.
9aplus is offline  
Old 15.11.2017., 14:43   #6998
Quote:
deepbluesea kaže: Pogledaj post
Nije jako jako malen. Dosta ljudi bi ostalo da kao prvo imaju posao, a kao drugo ok placu. Pod OK placu podrazumjevam 6k neto pocetnicka s tim da dodje do 8-10k kroz 5 godina.
Mislim da bi dosta ljudi na to pristalo.

Šališ se?
Vidim da nekima još nije jasno da budala koji su stručnjaci u svom poslu, a da će raditi za 7000 kuna više nema u zemlji.

Ovo ti je popis otvorenih radnih mjesta u SAABu trenutno:
http://saabgroup.com/career/vacancies/

Ima ih stotinjak, hožeš u Švedskoj, Americi ili Australiji, Dubai, biraj..
Znaš kolike su tamo plaće?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 15.11.2017., 14:44   #6999
Za informaciju, mene nije prevario. Uvidio sam da ne može biti pilot što sam prije par tjedana u jednoj poruci i spomenuo nekome od kolega kad ga je nazvao pilotom.
Komunikacija na forumu govori za sebe, aktivni pilot ne može imati takav riječnik i biti konfliktan karakter, to ne ide jedno s drugim.
__________________

✈ ✈
s-verse is offline  
Old 15.11.2017., 14:46   #7000
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Onda odi ti na operaciju kod veterinara. Plaće ne mogu biti izvan koeficijenta u državnoj službi.
da znas da mi je jedan veterinar i rekao da bi bilo bolje da sam k njima dosao, kad je vidio kvalitetu sava koji su njegovi humani kolege napravili
ZgSash is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.