Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 01:17   #1
Znači li "NE" uvijek "NE"?

Ja mislim da smo skoro svi culi za "ne znaci ne". Iako to zvuci fino i logicno na papiru, u stvarnom zivotu to nije tako jednostavno.

Nekada je zena nesigurna, ne zna ni sama sta hoce, ne zna da li joj se svidja ili ne neki muskarac, neke zene vole da se igraju, neke boluju od toga da ne ispadnu lake, ma ima svasta, ima raznih ljudi, a i zene su ljudi

Zbog toga moje misljenje je da muskarac ipak ne moze odmah pobjeci na prvo ne, bez imalo procjene situacije, govora tijela svasta nesto. Jedno je biti uporan na pravi nacin, pokusati zavesti nekoga, a drugo biti manijak, zlostavljac, silovatelj i sl.
Zivot nije tako crno-bijel da bi se mogli drzati nekih politicki korektnih mantra kao pijan plota...

Discuss ?
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:29   #2
Jednostavno je. Postoje jasni znakovi kada ne želi i ne zaista znači ne, a drugo je razigrano ili nesigurno baratanje terminom kada ustvari bi, ali ne zna jel bi sad, pod koji okolnostima, pa da ne ispadne laka itd...

Ili treća mogućnost da se baš igra i svjesno te navodi na krivi trag samo da vidi reakciju...

al to se sve iščitava kod prirode odnosa. Po meni i nije neka tema za diskusiju kada je sve limitirano na osobna iskustva, nema tu neke filozofije
humphrey172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:31   #3
Meni ne znaci ne.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:37   #4
Što ti točno u riječi "NE" nije jasno?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:42   #5
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Što ti točno u riječi "NE" nije jasno?
Pa meni je sve jasno, nego sam htio da diskutujemo o tome kako nekad neke zene ne koriste tu rijec pravilno, to jest valjda njima nije jasno sta ta rijec znaci ?
Ili da se diskutuje o tome kako se ne moze slijepo drzati nekih parola,mantra nazovi to kako hoces, jer zivot nije tako jednostavan, crno-bijel ?
Pa procitaj uvodni post
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:43   #6
Quote:
humphrey172 kaže: Pogledaj post
Jednostavno je. Postoje jasni znakovi kada ne želi i ne zaista znači ne, a drugo je razigrano ili nesigurno baratanje terminom kada ustvari bi, ali ne zna jel bi sad, pod koji okolnostima, pa da ne ispadne laka itd...

Ili treća mogućnost da se baš igra i svjesno te navodi na krivi trag samo da vidi reakciju...

al to se sve iščitava kod prirode odnosa. Po meni i nije neka tema za diskusiju kada je sve limitirano na osobna iskustva, nema tu neke filozofije
Da slazem se sa tobom, to je to, to je tako jednostavo, ali eto opet ja mislim da se ima sta diskutovati, zato sto mnogi ljudi se nece sloziti sa mnom i tobom, evo prva Alexa
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:50   #7
Mislim da je smiješno i tragično voditi raspravu da muškarac ne čuje ,ne osjeti i ne vidi razliku izneđu "ne" koje znači možda i "ne" koje znači ne
Ustvari , više zvuči kao glavna rasprava na Županijskom Sudu


Al opet , možda sam ja staromodna i možda se svijet toliko promijenio ..
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:54   #8
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Mislim da je smiješno i tragično voditi raspravu da muškarac ne čuje ,ne osjeti i ne vidi razliku izneđu "ne" koje znači možda i "ne" koje znači ne
Ustvari , više zvuči kao glavna rasprava na Županijskom Sudu


Al opet , možda sam ja staromodna i možda se svijet toliko promijenio ..
Da upravu si, medjutim poenta moje teme je da mnogi ljudi misle da parola "ne znaci ne" bi trebala biti shvacena bukvalno, sa cime se ne slazem, kao ni ti. Naravno da ce svaki iole normalni muskarac sa imalo socijalne inteligencije / vjestina da shvati da nekada "ne" znaci "mozda"...
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 01:59   #9
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Da upravu si, medjutim poenta moje teme je da mnogi ljudi misle da parola "ne znaci ne" bi trebala biti shvacena bukvalno, sa cime se ne slazem, kao ni ti. Naravno da ce svaki iole normalni muskarac da shvati da nekada "ne" znaci "mozda"...
Ne znaci ne.
Cak i da znaci mozda, zakaj bi bio sa zenskom koja je takva?

Ili je nesvjesna ili manipulativna.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 02:01   #10
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ne znaci ne.
Cak i da znaci mozda, zakaj bi bio sa zenskom koja je takva?

Ili je nesvjesna ili manipulativna.
Zato sto ti se svidja ?
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 02:05   #11
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Naravno da ce svaki iole normalni muskarac sa imalo socijalne inteligencije / vjestina da shvati da nekada "ne" znaci "mozda"...
čak i da ona stvarno misli možda, sve dok govori ne, ne je ne.
ti možeš, ako baš hoćeš, ostati u njenom društvu i povremeno ponoviti pitanje ali sve dok govori ne, ne je ne.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 02:06   #12
a ovisi od situacije do situacije. jedna bivša je u početku veze htjela, ali nije htjela odmah, kaj sam ja i poštovao, bilo je tu ljubljenja, maženja i to, ali kad bi krenuo za nešto više, onda bi me stopirala. s tim da sam osjetio da se nećkala, al reko bolje pričekat. to je taj nesigurni "ne" koji je i dalje značio ne.

druga situacija je bila dok me jedna suptilno provocirala do točke dok ju nisam krenuo poljubit, i tu hladan tuš, kao neće ti se danas posrećit da bi 15 minuta poslije toga samo navalila na mene kad sam se taman ohladio.

u pitanju je bila igra gdje je ona htjela vidjet jesam li ja zainteresiran sve do trenutka dok joj nisam otkrio svoje karte. i to je zeznuto jer ne znaš jel bi ona zaista ili samo flerta jer uživa u tome da vidi na čemu je s tobom ili neki drugi razlog.

velim, to su samo neka od osobnih iskustva i nekad je to "ne" dio igre, dok u nekim drugim situacijama to treba poštivat. a to je, već rečeno, čitljivo iz govora tijela i prirode odnosa.
humphrey172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 02:14   #13
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
čak i da ona stvarno misli možda, sve dok govori ne, ne je ne.
ti možeš, ako baš hoćeš, ostati u njenom društvu i povremeno ponoviti pitanje ali sve dok govori ne, ne je ne.
Pa da, na to sam mislio, malo pojednostavljeno, ali to je to, ne moras odmah odustati kada cujes prvo "ne"

humphrey172, hvala na primjerima
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 06:57   #14
za mene NE je Ne ali nitko nije rekao da ja necu ponoviti to isto "pitanje" za neko vrijeme

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
maiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 07:36   #15
Procitaj samo temu gore na LjESU--o nedavnom sexualnom iskustvu jednog forumasa...gdje ne je znacilo za njega ne a ta damu zasto je stao a moglo im biti super...iako ga je optuzila za silovanje...
Dobro su ti rekli ...ti kao po soba i musko moras odluciti kad je ne ne...a kad je ne-mozda i nemoj stat
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:02   #16
Kad dama kaže NE, to znači možda.
kad dama kaže MOŽDA, to znači da.
kad dama kaže DA....to više nije dama!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:06   #17
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da smo skoro svi culi za "ne znaci ne". Iako to zvuci fino i logicno na papiru, u stvarnom zivotu to nije tako jednostavno.

Zivot nije tako crno-bijel da bi se mogli drzati nekih politicki korektnih mantra kao pijan plota...

Discuss ?
U krivo vrijeme na krivom mjestu. Puno je razloga zasto ne ne znaci ne i zasto ne znaci ne.
Shvatis da ne ne znaci ne kad osobu bolje upoznas sve do toga ne znaci ne
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:24   #18
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Da upravu si, medjutim poenta moje teme je da mnogi ljudi misle da parola "ne znaci ne" bi trebala biti shvacena bukvalno, sa cime se ne slazem, kao ni ti. Naravno da ce svaki iole normalni muskarac sa imalo socijalne inteligencije / vjestina da shvati da nekada "ne" znaci "mozda"...
za mene ima upravo bukvalno znacenje
a to kaj si neka pica zacinjava dan s manipulacijama i igricama, to ce ili morati ona nauciti kaj koja rijec znaci ili si naci nekog drugog idiota

ne? ok! ako se predomislis, mozes ti mene potraziti i pitati, pa cemo vidjeti kaj dalje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 10:24   #19
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
za mene ima upravo bukvalno znacenje
a to kaj si neka pica zacinjava dan s manipulacijama i igricama, to ce ili morati ona nauciti kaj koja rijec znaci ili si naci nekog drugog idiota

ne? ok! ako se predomislis, mozes ti mene potraziti i pitati, pa cemo vidjeti kaj dalje
I amen.

Nekak mi je taj ne koji znaci mozda ili cak da, stvar za srednju skolu.

Imao sam kolegicu koja me zvala na cuge, u kino, na ruckove..., ali je rekla da se musko mora potruditi.
Maknuo sam se. Volim da se svi trude.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 10:26   #20
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Pa meni je sve jasno, nego sam htio da diskutujemo o tome kako nekad neke zene ne koriste tu rijec pravilno, to jest valjda njima nije jasno sta ta rijec znaci ?
Ili da se diskutuje o tome kako se ne moze slijepo drzati nekih parola,mantra nazovi to kako hoces, jer zivot nije tako jednostavan, crno-bijel ?
Pa procitaj uvodni post
Postoji jedna situacija kad 'ne' moze znaciti 'da'.
U BDSM odnosu i obavezno joj prethodi dogovor.


U svim ostalim situacijama NE je jednostavno NE.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger