Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 16:05   #3661
ali s 3,4 godine možeš vidjeti da dijete ima želju za učenjem nečega pa ga odvedeš da vidi ako bi htio to nešto trenirat / učit i ako mu se svidi nek ide, ako roni suze pred odlazak, ne ide.
ja isto znam djecu koja bi htjela imati po 5 vannastavnih aktivnosti, sama od sebe, bez da ih roditelji na nešto tjeraju. to je skroz izvedivo dok su u nižim razredima i kad imaju dnevno par sati škole.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 30.10.2017., 16:23   #3662
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Pa, trogodišnje dijete ionako ne usmjeravaš po tome za čime ono urliče i po tome kamo te ono vuče...


-Stipe
Tak mene nisu htjeli dat na tu jednu jedinu stvar koja me vukla. Ok s 3 je bilo prerano (iako se i tada vidjelo), ali ni kasnije nisu htjeli.

Pa danas zivim od te stvari
Mozda bas zato...
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
ali s 3,4 godine možeš vidjeti da dijete ima želju za učenjem nečega pa ga odvedeš da vidi ako bi htio to nešto trenirat / učit i ako mu se svidi nek ide, ako roni suze pred odlazak, ne ide.
ja isto znam djecu koja bi htjela imati po 5 vannastavnih aktivnosti, sama od sebe, bez da ih roditelji na nešto tjeraju. to je skroz izvedivo dok su u nižim razredima i kad imaju dnevno par sati škole.
Kod mene se vidjelo od samog pocetka, ne znam kada je to, otkad sam mogla drzati olovku u rukama. I svi pedagozi su vidjeli.
ALi ta generacija je strahovala od poslova poput glazbe, pisanja, slikanja, tako da sam bila gurana na druge stvari, koje su mi bile meh, iliti nisam ustrajala. A da su me dali na ono sto su trebali ne bi nikada odustala.

Ne bih, jer nisam ni ovako, samo sto mi je bilo teze jer sam zbog drugih stvari koje me ne zanimaju imala minimum vremena za ono sto me zanima.
TincH is offline  
Old 30.10.2017., 16:27   #3663
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tak mene nisu htjeli dat na tu jednu jedinu stvar koja me vukla. Ok s 3 je bilo prerano (iako se i tada vidjelo), vec i kasnije.
Pa danas zivim od te stvari
Mozda bas zato... :mislI:
Ti si balerina?

Šalim se.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Old 30.10.2017., 16:29   #3664
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Ti si balerina?

Šalim se.
Nope, ilustrator i animator, a po potrebi radim i dizajn.

Nocna mora svakog roditelja.
Odnosno izrazito trazena vjestina na danasnjem globalnom trzistu
TincH is offline  
Old 30.10.2017., 16:41   #3665
Moj (stariji) brat je išao na sve moguće i nemoguće izvanškolske aktivnosti kojih se dosjetio i to ne bi baš dugo trajalo jer bi mu dosadilo pa su ga starci prestali upisivati. Nažalost, to se odrazilo na mene mlađu jer me nisu htjeli ni na šta upisati, jedino sam išla na ove aktivnosti koje su bile besplatne jer nisam bila ograničena nedostatkom svojih novaca. Doduše, sad kad razmišljam, možda baš ni nisu imali para tada

Nemam niš protiv aktivnosti, ali mi je žao što neka djeca nemaju vremena da se igraju, ali ono, slobodno od plana i programa. Također me živcira tjeskoba koja nastaje oko djetetove dosade. Neka mu bude dosadno, smislit će si zabavu, iz dosade proizlazi kreativnost!
I živciraju me ljudi koje živciraju mame koje vuku djecu u dućan. Pa kad vrte očima i glasno uzdišu jer je dijete zločesto ili se sprema na tantrum. Ono, izaći ćeš iz tog dućana i nećeš ih više vidjeti, daj pretrpi to, skoro svi roditelji su imali iskustva sa djetetom koje izvodi bijesne gliste u javnosti, valjda ne bi trebali izaći iz kuće da ne naživciraju babetine oko sebe.
Kela is offline  
Old 30.10.2017., 16:45   #3666
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nope, ilustrator i animator, a po potrebi radim i dizajn.

Nocna mora svakog roditelja.
Odnosno izrazito trazena vjestina na danasnjem globalnom trzistu
Najs!
A starci ko starci. "Bez motike nema kruva"

Jel se mogu di vidit tvoji radovi?
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Old 30.10.2017., 16:47   #3667
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Najs!
A starci ko starci. "Bez motike nema kruva"

Jel se mogu di vidit tvoji radovi?
Mogu
TincH is offline  
Old 30.10.2017., 17:41   #3668
I ja sam bila protiv aktivnosti rano, dok mi malac nije poceo sam kupiti engleski od crtica i youtubea i pitati kako se sto kaze na engleskom. Ima 3god i 8mj i krenuo na engleski u sklopu vrtica. 2 puta na dan 45min. Al da ga moram vozati negdje,ne bi jos isao.
Jezici mi suoer jer osjetim susramlje kad cujem kako engleski ne ide klincima koji po cijele dane vise na netu

I malac mi ide na sportice jer smo ga mi upisali, isto 2puta po 45min. To je bilo vise radi savjeta dr zbog nedostatka koncentracije i kao pomoc za druzenje s djecom

Ja sam prosla svakakvr aktivnosti, sad mi drago da jesam iako se ni u cem osim engleskog nisam dugo zadrzala. Moji me nisu silili, ako mi se nije vise islo, ispisali su me. Al to sam imala 10+ godina
Snow Fairy is offline  
Old 30.10.2017., 17:52   #3669
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
I ja sam bila protiv aktivnosti rano, dok mi malac nije poceo sam kupiti engleski od crtica i youtubea i pitati kako se sto kaze na engleskom. Ima 3god i 8mj i krenuo na engleski u sklopu vrtica. 2 puta na dan 45min.
bolje da si ga ostavila samo na crtićima da upija kao spužva
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 30.10.2017., 18:00   #3670
nema šanse. pogotovo ne već u vrtiću. bude se u 6/7, odu spavati oko 8/9/10, a od toga su neki i 10 sati u vrtiću.
nema šanse. neka budu doma s roditeljima.
ok ako je to u sklopu redovnog programa (izdvoje se u englesku grupu u vrtiću npr.) i da ne ostaju dulje ili da ih se razvaža okolo. to mi je koma, baš mi je žao te djece. jedva čekaju da budu s roditeljima i onda ih oni opet guraju negdje.
fuj is online now  
Old 30.10.2017., 18:09   #3671
mi treniramo 2x tjedno po 45 min. nije bed. valja mu to.
My Name Is... is offline  
Old 30.10.2017., 18:13   #3672
Postoji grupa za mame i djecu?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 30.10.2017., 18:18   #3673
pa da, djeca u dvorani, mame na kavi. al blizu smo si
My Name Is... is offline  
Old 30.10.2017., 18:19   #3674
Onda ne idete vi.

MNI: mamsko mikanje treba zabraniti ustavom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 30.10.2017., 18:22   #3675
Moje neke idu na neke fitnese vjezbanja nesto gdje su s bebacima na sebi/kraj sebe. Ne znam ukljucuje li to i yoga poze za dojenje, ali ima tih nekih opcija
Ovo je zapravo bas dobra nisa za trziste
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 30.10.2017., 18:37   #3676
Sad sam nešto razmišljala kako mi je Halloween super i kako mi je žao što svake godine sve manje i manje klinaca obilazi kuće za vrijeme maškara.
Moje nepopularno mišljenje bazirano na (ne)učestalosti otvaranja vrata maškarama: volim maškare i volim vidjeti da klinci idu na to i otvaram im vrata kad zvone i mislim da si ljudi mogu priuštiti kupiti slatkiša do 30 kuna (ma i manje) za počastit ih.
Kela is offline  
Old 30.10.2017., 18:37   #3677
Da, ima toga za mame i bebe, ali cim dijete prohoda nema nista, koliko znam.
Lady Guga is offline  
Old 30.10.2017., 18:38   #3678
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
Sad sam nešto razmišljala kako mi je Halloween super i kako mi je žao što svake godine sve manje i manje klinaca obilazi kuće za vrijeme maškara.
Moje nepopularno mišljenje bazirano na (ne)učestalosti otvaranja vrata maškarama: volim maškare i volim vidjeti da klinci idu na to i otvaram im vrata kad zvone i mislim da si ljudi mogu priuštiti kupiti slatkiša do 30 kuna (ma i manje) za počastit ih.
Halloween se obilježava u HR?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 30.10.2017., 18:39   #3679
Ma joj, ne znam jesu mi gore male maskare ili velike maskare.
Ovih velikih se bojim da ce me napasti, pokrasti, silovati, a ovih malih da ce me samo napasti i pokrasti, onako jer im je palo na pamet iz fore.
Naravno, bas nikad nisam cula ni procitala za takav slucaj, ali
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 30.10.2017., 18:41   #3680
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Znam ja neke kojima su djeca isla na tecaj stranog jezika s 3-4 godine. I da, upija dijete, vidim benefite toga, ali nemojte me jebati da su ta djeca po kuci vukla tutu za sobom i urlikala da hoce na tecaj jezika pa ih starci upisali.
meni je grozno što se u vrtiću s tri godine upisuju djeca na engleski
i sad, ako ne upišeš dijete ispadaš ignorant i debil kojeg ne zanima da mu dijete uči nešto korisno, a i odvajaš dijete od grupe.

naravno da se dodatno plaća.

i sad ja ispadam kreten jer moja ne ide.
ma gonite se u tri krasna
djeca u toj dobi ne znaju pravilno ni pidžamu obuć, a učit će engleski
radije im osmislite neke motoričke i misaone igre te praktični rad
Gzena is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.