Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 11:56   #1
Maturalac da ili ne?

Ove godine idemo na maturalac i ja još nisam siguran da li da idem ili ne , inače nemam baš neke odlične odnose sa razredom , družimo se uglavnom samo u školi izvana gotovo ništa a kod cura postoji dosta tzv ''grupica'' i dosta njih umišljenih .
Zanima me jeste li vi koji ste bili na maturalcu išli samo zbog društva ili zbog putovanja ( razlgedavanja) ?
Kakvi su vam dojmovi?
Hvala
Zmajko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:06   #2
A gle maturalac je jednom u zivotu i nikad vise. Bit ce jos super putovanja, ali jedan je maturalac.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:43   #3
Bio sam na maturalcu u Amsterdamu prije 12 godina, što se tiće mojeg mišljenja... Ako nemaš dobro društvo s kim bi se lijepo proveo na maturalcu nemoj ni ići, eventualno ako želiš razgledavati drugu državu i grad što nije uopće loše radi lijepog iskustva. Bio si tamo i vidio kako to izgleda u stranoj državi. Kakav je život građana, pričao na stranom jeziku itd., onda idi.
Ja sam više išao radi toga da vidim kako je gore u Nizozemskoj, a društvo mi je bilo manje bitno jer nije bilo bog zna što.

No isto tako bilo mi je žao što su moji financijski bili iscrpljeni od financiranja maturalca, pa sam tek u 25 godini išao u autoškolu, umjesto s 18-19 godina. Drugim riječima išao sam poslije srednje na višu i tako nisam mogao raditi sa strane da si platim 8000kn za autoškolu. A u trenutku kad sam imao 18 godina, autoškola je koštala mi se čini niti 5000kn.
Ima puno srednjoškolaca u mojoj srednjoj školi kojima maturalac nije bio bitan pa su potrošili na autoškolu ili na studiranje.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 15:59   #4
Quote:
Zmajko10 kaže: Pogledaj post
Ove godine idemo na maturalac i ja još nisam siguran da li da idem ili ne , inače nemam baš neke odlične odnose sa razredom , družimo se uglavnom samo u školi izvana gotovo ništa a kod cura postoji dosta tzv ''grupica'' i dosta njih umišljenih .
Zanima me jeste li vi koji ste bili na maturalcu išli samo zbog društva ili zbog putovanja ( razlgedavanja) ?
Kakvi su vam dojmovi?
Hvala
Bit će ti kasnije žao ako ne odeš. A možda se i bolje povežeš s nekime iz razreda.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:44   #5
ustedi pare ako nemas ekipu kak je receno, ionak se razredi raspadnu nakon zavrsetka srednje i jedino bliske frakcije ostanu u kontaktu, uvijek se vodis razumom, a ne sentimentom i osjecajima drugih, kod mene dost ljudi nije islo, danas se cujem samo s jednim likom iz srednje i to je to, svi su se razbjezali tak da ne gubis nista ak s tim ljudima ne ides negdje na putovanje
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:41   #6
Normalno da ideš...

Ko prvo nije mi jasno kako s nikim iz razreda nisi dobar...

Drugo ionako bus pijan pola vremena provedenog tamo, znaci da ce ti svi ljudi bit 50% bolji nego inace...

Trece, vidio bus nesto novo ...

Ja ne znam tko bi normalan odbio zajebanciju od 7 dana u komadu sa vršnjacima ciji je glavni cilj otic, napit se, zbarit il kaj vec...
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 01:34   #7
Quote:
Zmajko10 kaže: Pogledaj post
Ove godine idemo na maturalac i ja još nisam siguran da li da idem ili ne , inače nemam baš neke odlične odnose sa razredom , družimo se uglavnom samo u školi izvana gotovo ništa a kod cura postoji dosta tzv ''grupica'' i dosta njih umišljenih .
Zanima me jeste li vi koji ste bili na maturalcu išli samo zbog društva ili zbog putovanja ( razlgedavanja) ?
Kakvi su vam dojmovi?
Hvala
Ja sam bio na maturalcu prije 4 . razreda u Španjolskoj, i na jednom izletu od 4 dana u Pragu za Uskrs u 4. razredu. Oba putovanja su mi bila mrak.
Također ti savjetujem da ideš, jer iako ti se ne čini da si dobar s ikime, na maturalcu se to doslovno 'okrene', pa bude i svađa, sklapaju se prijateljstva, a ako budeš imao sreće možda i nešto poje*eš
Što se tiče razgledavanja, to je svakako korisno, ali to sve imaš priliku vidjeti i kasnije jer svaka crkva, zgrada, kip itd. je na svom mjestu već 300 godina i ostat će tamo. Ide se zbog društva, u prvom planu
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 09:14   #8
Kako je već netko rekao...
Ako nisi u financijskom škripcu, idi.
Ako (malo) jesi, pametnije ti je tu lovu uštedjeti za autoškolu ili studiranje. A bogami tijekom studija imat ćeš vremena napretek za feštanja te ćeš vjerojatno naići na bolju ekipu.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 10:12   #9
kad se vratiš u školu nakon maturalca bit će ti žao što nisi bio s njima jer će to biti glavna tema koju će svi prepričavati što se dogodilo i sl.

mi smo bili u italiji, španjolskoj i francuskoj, nisam neki ekstra društven tip, ali imao sam frendove, i meni je više bilo do razgledavanja negoli do opijanja, jer ko zna kad ću drugi put imat priliku ići tamo, dok su drugi u autobusu spavali ja sam gledao kud idemo, po gradovima sam napravio 200+ fotki s mobitelom, tu su i razne zgode na kruzeru, autobusu, hotelima i okolo koje ćemo uvijek pamtiti i smijati se njima na isti način kao kad smo bili tamo, ili barem priznati sami sebe koliki idioti smo bili

ALI, kako je netko gore već napisao, poslije srednje je uslijedio faks pa sad već posao, ove godine navršavam 24 i tek planiram u autoškolu, sam odluči što ti je prioritet, naravno to ne znači da je i kod tebe takav slučaj, možda tvoji bolje financijski stoje pa ti priušte jedno i drugo
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:52   #10
Quote:
weasley kaže:
kad se vratiš u školu nakon maturalca bit će ti žao što nisi bio s njima jer će to biti glavna tema koju će svi prepričavati što se dogodilo i sl.
Kod nas nije bilo tako. Pričalo se uvrh glave tjedan dana o tome. Jedan od razloga je to što najpopularniji lik u generaciji nije išao na maturalac zbog stiske pa se brzo prešlo preko te teme.
Quote:
mi smo bili u italiji, španjolskoj i francuskoj, nisam neki ekstra društven tip, ali imao sam frendove, i meni je više bilo do razgledavanja negoli do opijanja, jer ko zna kad ću drugi put imat priliku ići tamo, dok su drugi u autobusu spavali ja sam gledao kud idemo, po gradovima sam napravio 200+ fotki s mobitelom, tu su i razne zgode na kruzeru, autobusu, hotelima i okolo koje ćemo uvijek pamtiti i smijati se njima na isti način kao kad smo bili tamo, ili barem priznati sami sebe koliki idioti smo bili
Čovjek možda nije ljubitelj putovanja, možda ima druge preferencije. A vjeruj mi, nije ugodno tjedan dana provodit sa ljudima s kojima si skoro na "vi", to kao da tjedan dana ideš na team-building sa šefom.
Quote:
ALI, kako je netko gore već napisao, poslije srednje je uslijedio faks pa sad već posao, ove godine navršavam 24 i tek planiram u autoškolu, sam odluči što ti je prioritet, naravno to ne znači da je i kod tebe takav slučaj, možda tvoji bolje financijski stoje pa ti priušte jedno i drugo
Položit i vozit od osamnaeste do mjesta gdje si trebao ići na maturalac, pa i deset puta ako treba, možda sa curom ili barem s nekim tko mu je drag, ili spiskat na maturalac okružen ne baš dragim ti ljudima i štedjeti sedam godina za autoškolu (dotad koristeći javni prijevoz ili tatu)? Ako dečko nije u dobroj financijskoj situaciji, mislim da ovo nije teška dilema.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:27   #11
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Kod nas nije bilo tako. Pričalo se uvrh glave tjedan dana o tome. Jedan od razloga je to što najpopularniji lik u generaciji nije išao na maturalac zbog stiske pa se brzo prešlo preko te teme.
ček, ti to za ozbiljno?
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:33   #12
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
ček, ti to za ozbiljno?
Da. To je ipak bila srednja škola, a ne Ivy League postgraduate studij.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:59   #13
kod mene se nis skoro nije pricalo, vjerojatno zato kaj dost likova nije islo, mislim da autor treba sagledati dobro sredinu u kojoj je i prema tome donijet odluku, ako razred cine uglavnom nezreli kreteni onda se zbilja ne isplati forsat, u zivotu nema smisla ciniti ista u sto nisi siguran da bi htio samo zato kaj masa kaze da je to super
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:42   #14
Ja sam išao, a bio sam više manje u istoj situaciji što se tiče razreda. Malo je guzica vidjela svijet pa mi je zbog toga drago, no osim toga ništa posebno. Moraš sam odlučiti koliko ti je tako nešto bitno. Po mom mišljenju puno je važnije s kim ideš, nego gdje. Ako ti ta ekipa nikako ne odgovara, nemoj se siliti na ništa, bit će još putovanja u tvom životu.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:18   #15
Meni se čini da su kod mene svi išli? Svakako savjetujem da odeš, nekom ćeš se već prikrpati. Ja sam s meni bližim frendicama tad bila u zategnutim odnosima, pa sam se prešaltavala od jedne druge grupe k njima i obratno i spavala sam s tim drugima u sobi + s još jednom s kojom sam bila dobra. Tako da sam umjesto te 2, 3 najbliže na kraju imala društvo od njih 6, 7.

A možda ti se netko posvađa tad, pa se zbližiš s nekim tko iznenada postane outsider.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:14   #16
Kod nas su išli svi, osim jednog dečka koji je završio na obuci u Šepurinama (duga priča ).
Legendaran provod bio.

Maturalac je samo jedan, žao će ti biti ako ga preskočiš.
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:27   #17
Mojoj ekipi bila baza biti na prozoru i lijevati prolaznike dolje ispod pivom, pa neki podivljali.

Onda gitara, plaža, sangria, pinja colada i tako...Smučila mi se ona jedna pjesma koju je razred s kojim smo išli non stop pjevao, ono, piši mi sveeee...i uvijek kad ju čujem i danas mi se bljuje od nje, koliko su je pjevali.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:55   #18
ja nisam išla jer nisam htjela nije mi bilo krivo ni u jednom trenu, prošlo je 7 godina
Nephtys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 23:51   #19
da ne shvacam ove kaj kazu bit ce ti zao cijeli zivot, lol za mjesec dana se neces ni sjecat tog, a kad srednja zavrsi zaboravis dati ljudi postoje, u zivotu ima puno bitnijih stvari od nekog tam izleta s nepoznatim ljudima
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 03:44   #20
Ja sam na maturalcu se potukla bila s jednim kretenom iz razreda koji se svima rugao to je bio dogadaj maturalca , ali unatoc tome sam uzivala u razgledavanju i uspomeni na mjesta koja smo posjetili.

Ako te muci s kime ces u sobi nociti, vjerovatno ekipa uzivljeno se dogovara, a ti nisi s nikim dobar pa ono, stojis sa strane.
Nadji jos jednog ili jednu koji isto poput tebe je povuceniji i s tom osobom se dogovori...


Ako ipak imas nesto pametnije na sto bi potrosio novce ili te ta zemlja ne zanima, ali bi isao u vlastitom aranzmanu za manje novaca- to je isto okej.

Potrazi Puturama Putovanja, to su ti povoljna putovanja, sa mladom ekipom, mozda bolje kliknes s njima.
Svakako na tvom mjestu bih pronasla nadomjestak maturalca, da bude putovanje isto...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.