Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 12:32   #1
Koliko bi trebao biti plaćen?

Pozdrav svima,

Kao prvo ispričao bi se ako sam falio grupu za ovu temu ali nekako mi najviše ima smisla. Mene zanima koliko je cijenjeno to što ja radim na poslu i koliko su ljudi plaćeni za isti tip posla na drugim mjestima.

Naime ja radim kao "sistemski administrator" ali ja ne smatram sebe HC sistemskim administratorom pošto radim i ostale aspekte vezane uz informatiku generalno. Imam SSS i ostalo mi je par ispita prije prvostupnika (3. god završeno).

Moj posao se sastoji od: Održavanja 40-ak računala, održavanja servera i mreže, održavanja nadzornog sustava, implementiranja novih stvari vezane općenito za poslovanje, bilo to od novog PC-a/laptopa do implementiranja novog data servera ili stvaranja novog programa za jedan aspekt poslovanja. Na poslu programiram uvijek nešto novo da bi olakšao ljudima rad i što više ga automatizirao. Uz to zadužen sam za mobilnu i fiksnu komunikaciju što znači da vodim brigu i o tarifama i mobitelima/telefonima generalno. Ne znam jeli se podrazumijeva ali vodim brigu i o internetu i preraspodijeli prometa unutar firme.

Do sad sam cijelu mrežu (VPN, interna mreža, optika) reorganizirao i složio kako ja mislim da treba biti pošto je to bio show program kad sam došao. Kad sam došao pola firme je bilo još na XP OS-u, tako da sam 80% firme unaprijedio do sad. Uveo sam 2 nova programa za olakšanje evidencije dolazaka i odlazaka (sati rada u firmi) i program za automatizaciju jednog dijela Excel-a nad ogromnim izvještajima.

Svi ljudi u firmi vide da dajem sve od sebe i da stvarno sam tu radi njih jer na kraju krajeva, ja sam tu da njima olakšam život. Neću ni govorit koliko prekovremenih sam imao dok sam sve to napravio kako treba ali bojim se da ću i dalje ih imati.

Moje pitanje na kraju je: Koliko se plaća ovaj trud i ovo što ja radim negdje drugdje? Neću reći svoju plaću da ne služi ko oslonac za Vaše odgovore.

P.S. Jedini "informatičar" sam u firmi, tako da nemam nikakvu pomoć za bilo što, sve sam radim =)

Zadnje uređivanje Masakrs : 30.10.2017. at 13:00.
Masakrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:42   #2
Ispod 7k neto je malo za takvo neštko. Nisam siguran kolike su plaće sistemaša kod nas, ali imam frienda koji radi nešto slično a njegova plaća nije manja od 7k neto.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:32   #3
cca 5000kn. Tvoje silne "implementacije" i "održavanja" lijepo zvuče ali u realnosti i sam znaš da to nisu neke pretjerane stvari. Mislim, implementacija novog laptopa? Daj nam opiši kako se to novi laptop implementira?

Nego mene zanima koje ti to stvari programiraš? U kojem jeziku? Jesu to desktop aplikacije ili?
Nisi napisao prvostupnik čega budeš postao?

Ako misliš da možeš bolje, zašto ne tražiš neku veću i ozbiljniju firmu? Ovdje nemaš prostora za napredak i nova učenja
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:37   #4
1000 eura minimum.
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:43   #5
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
cca 5000kn. Tvoje silne "implementacije" i "održavanja" lijepo zvuče ali u realnosti i sam znaš da to nisu neke pretjerane stvari. Mislim, implementacija novog laptopa? Daj nam opiši kako se to novi laptop implementira?

Nego mene zanima koje ti to stvari programiraš? U kojem jeziku? Jesu to desktop aplikacije ili?
Nisi napisao prvostupnik čega budeš postao?

Ako misliš da možeš bolje, zašto ne tražiš neku veću i ozbiljniju firmu? Ovdje nemaš prostora za napredak i nova učenja
Pod prvo, ni ja ni ti nismo nepismeni da govorimo o implementaciji laptopa. Za instalirati cijeli operacijski sustav + svi programi potrebni za neko normalno pokretanje osnovnih stvari, to može svaka današnja malo pismenija osoba (informatički aspekt). Ali kad uz sve to dodaš da moraš instalirati interni program za rad, da moraš za svako novo računalo dati pristup serveru, pa na serveru namjestiti postavke za svako računalo posebno koje "privilegije" ima pa uz to sinkronizirati bazu s tim programom e onda više ne pričamo o nekom normalnoj pismenosti.
Btw govorim o tome da nije to neka znanost ali da bi to obavlja trebaš i nešto znati.

Programiram u .Net Frameworku. Za bazu koristim PostgreSQL. Za ostatak stvari koje ostanu to radim u Pythonu.

Prvostupnik Poslovnih sustava, znači moja definicija posla je programiranje aplikacija za poslovanje.

Nisam rekao da sam nezadovoljan već me zanima koliko je moj posao plaćen u drugim firmama. Molim te ne izvlači iz konteksta nešto čega uopće nema.
Masakrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:54   #6
Quote:
Masakrs kaže: Pogledaj post
Ali kad uz sve to dodaš da moraš instalirati interni program za rad,
Čuo sam da je ovo zajebano...

Realno sve nabrojano, netko sa završenom srednjom školom informatičkog smjera nauči za 3-4 mjeseca.


Moj savjet ti je da se uhvatiš JEDNOG programskog jezika i ideš u tom smjeru. Odabir mobilnih tarifa, implementacija laptopa i ostalih "sistem" fora ostavi nekom drugom.
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:03   #7
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Čuo sam da je ovo zajebano...

Realno sve nabrojano, netko sa završenom srednjom školom informatičkog smjera nauči za 3-4 mjeseca.


Moj savjet ti je da se uhvatiš JEDNOG programskog jezika i ideš u tom smjeru. Odabir mobilnih tarifa, implementacija laptopa i ostalih "sistem" fora ostavi nekom drugom.
Poštovani gospodine, ja ovdje nisam došao na izvlačenje iz konteksta (da stvar bude još gora, napisao sam da nije znanost to napraviti), niti na prepucavanje van okvira teme, za to mogu otići na bilo koji dnevni portal....

Hvala Vam na savjetu da se držim jednog jezika, makar je to i nemoguće u današnjoj situaciji ali shvaćam o čemu mi pričate. Jedina stvar koju tražim je odgovor na pitanje koliko je taj posao plaćen, ništa drugo.

Povlačenje paralela s tim da netko nauči neki aspekt posla u 3-4mjeseca vrijedi i za skoro svaku struku, tako da je to irelevantno ovdje naglašavati.
Masakrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:22   #8
min 7k neto
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 05:28   #9
Recimo ovako..
Junior sistemaš : 5500 do 6500
Sistemaš : 6500 do 7500
Senior : 7500 do 8500
Sada zavisi kakav sustav imaš linux/windows,virtualizacija..
U našim krajevima su popularni sistemaši koji sve moraju znati,bas ovo sta si sve naveo..
U vecim firmama je to malo drukcije..radis samo na određenim sustavima za koji si stručan...
Ako te vise zanima programiranje udri po tome,a ako te zanima posao sistemaša onda vidi dal linux ili win..
Educiraj se obavezno..mislim na certifikate...
Također gledaj i u budućnost za 5,10 godina sta ce biti sa tehnologijama..
Trenutni hype u većim tvrtkama je GDPR tako da će biti dobra plaćena radna mjesta vezana za to..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
boky29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:13   #10
u državnoj službi plaća za baš te poslove je 3500.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:01   #11
I kolika ti je na kraju plaća?
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 16:02   #12
Čisto kao savjet, bar da pokušaš ako ništa drugo, u IBM-u u Zagrebu sistem administratori imaju preko 2 soma eura.

Ne kažem da se nudi na pladnju posao i ne kažem da je lagano, samo sam čuo da su stvarno izuzetno plaćeni.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:26   #13
Osobno sam radio gotovo isti posao sa hrpom prekovremenih koji se naravno ne plaćaju.

Šef je također bio za

Na tom poslu sam izdržao deset dana pa sam dao izvanredni otkaz. Plaća je bila ni manje ni više nego 3000 kn neto. Od mene se tražilo da uz sve te poslove još i kabliram, koristim vlastiti auto, mobitel itd. Prije nego što sam potpisao ugovor obećali su da će sve biti plaćeno, razne dnevnice, stimulativni dio plaće itd., a pola sata nakon potpisa ugovora sranja. Drugi dan nakon sranja sam otišao i dao otkaz.

Ugl. prekrižio sam svoju zemlju i pun mi je kufer svih koji pričaju kako nema radnika, konkretno taj šef je prvi pričao kako nitko ne želi raditi. Da, nitko u takvim uvjetima i za takvu plaću ne želi raditi. Žao mi je samo lege koji je morao ostati jer nema izbora. Oni samo traže nekoga s kreditom, djecom da ga mogu je**t, mene na sreću nisu mogli...

Anyway, po meni bi početnička plaća za takvo radno mjesto trebala iznositi 4.500 - 5000 kn, a za nekoga sa 3 i više godina iskustva 6000 kn i više.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:29   #14
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
u državnoj službi plaća za baš te poslove je 3500.
Nije istina, bio na stručnom u državnoj službi i nitko nije imao plaću ispod 4200 kn neto i to sa SSS
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.