Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 00:44   #1
Thumbs up Autodijelovi: iskustva, cijene, preporuke, sugestije

Proučavam ovaj podforum već godinama, ali nisam primjetio niti jednu temu koja bi se konkretno ticala svih mogućih dijelova koje nabavljamo za svoje limene ljubimce.
Odma da napomenem, ukoliko postoji tema koja sve to obuhvaća, molim premještaj.

Znači cilj ove teme bi bio da se u njoj raspravlja o cijenama, dućanima i popustima, kako se ne bi bezveze tema o kočnicama počela pretvarati u raspravu "koji dućan drži original ili pak koji uvozi šrot".
Ako si saznao na temi o kočnicama, amortizerima, spojkama itd., ono što bi trebao izabrati za svoje vozilo, dođeš u ovu temu i pitaš za konkretni dio "gdje, za koliko i prijedlog".
Mislim to je moja vizija, smatram da se forum sve više zatrpava i narušava mu se red i preglednost.

Isto tako, koliko sam primjetio, svi se drže tokića, kreše i možda ovih manjih (ali u puno manjoj mjeri). Smatram da imamo svega jednog velikog ponuđivaća i to je to. Ostali imaju male razlike u cijeni.
E da, nemamo baš niti konkretan webshop preko kojeg bi sami mogli napraviti kalkulaciju. Stvarno ne razumijem zašto trgovina poput Tokića ne uvede pošten webshop sa prikazom svih cijena i mogućnost narudžbe online. Smanjili bi redove u poslovnicama, olakšali bi svoj besplatni telefon, a i puno nas koji sa neta naručujemo bi lakše uzimali i od njih.

Ne znam za vas, ali ja sam recimo otkrio odličan webshop koji postoji u Sloveniji i Njemačkoj. Riječ je o:
https://m.pkwteile.de i https://www.rezervniavtodeli24.si
(I trgovina "bartog" iz Slovenije zna imati dobre cijene, ali imaju malo nedorađen i nekasan webshop)
Koliko sam primjetio, to su zapravo iste firme od kojih je glavna u DE, a u SLO je samo neka podružnica.
Zašto se nebi i u hrv tako nešto pokrenulo. Silux je pokušao, međutim slabo je to.
Odlučio sam podijeliti sa vama ove webshopove, osobno sam nešto naručio pa ću javiti iskustvo.
Gledajući cijene na tom webshopu, došao sam do zaključka da se izrazito razlikuju u odnosu na cijene u hrv. ili ja jednostavno ne znam kupiti npr snezor tlaka zraka u hrv. po tako povoljnoj cijeni?


P.S. Nije mi namjera nikoga reklamirati, slobodno napišete dućane ili shopove koji možda nisu toliko poznati a drže dobru robu i po dobrim cijenama. Isto tako ne želim nametati strane firme po HRVATSKOM forumu, ali ima dosta ljudi kojima je auto potreba i jedva ga sklapaju da bi bio u voznom stanju. Takvima je svejedno dali će dat 25% od cijene za Lijepu našu ili pak će ostaviti nešto manji porez u drugoj državi a da pritom uštede golem novac i dovedu svoje vozilo u ispravno stanje.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 05:52   #2
Do sad sam sve kupivala u tokicu,auto kresi-ali se zatvorio pa mi vise nije usput poslovnica u zg , ciak autodijelovi
Sad ovo zadnje sve kupujem za hondu u intercarsu,kao clan honda kluba imam 30% popusta i neki potrosni dijelovi mi ispadaju iste cijene kak za golfa :-P
Npr-filter ulja-27kn,filter zraka-50kn,filter kabine s ugljenom-96kn,stazni remen-150kn...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 06:28   #3
ja uzimam dijelove preko g.Andjelka u Lagerosu ( Velika gorica ). neke cijene za Ibizu 6L 1.9tdi - filter ulja 45-50kn, diskovi prednji 400 ( textar,trw ), 620 ( ate power ), disk plocice prednje 220 ( ate, textar ), 300 ( trw ), lezaj prednjeg kotaca sa glavcinom 350 ( snr, fag )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:18   #4
Ja za vw npr u intercarsu nikad nisam dobio ponudu koja je jeftinija. Cak je u prosjeku 15% skuplje od tokica. U mom gradu su opstali samo tokic i intercars. Mislim da je krešo zatvorio
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:28   #5
A imas kakav popust u intercarsu?
Meni je na tu karticu -30%
E sad kako je s vw dijelovima vidjet cu al za hondu su super cijene
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:38   #6
Tokić kartica - 20 posto popusta. Toliko negdje imam i kod Auto Kreše preko HAK kartice, ali se nažalost također zatvorio u mom gradu a i okolici. Mislim da je čak i Intercars zatvoren a preostali su Tokić, CIAK ( novootvoreni ) i još dva, jedan u mom mjestu gdje moj stari ima isto oko 30 posto rabata preko jednog kolege te jedan u gradu gdje su prvospomenuti ali ne bih tamo kupovao.

Dosad za zadnja dva mala servisa filtere uzimao preko kupiulje te ove godine kod Tokića pošto opet nema webshopa kupiulje. A ulje SolarShop i Auto Krešo ove godine dok im je dućan bio otvoren i bila akcija od 40 posto. Prošli mjesec opet htio po ulje a ono zatvoreni.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:43   #7
Pa Krešo je zatvorio poslovnice i pokušava isključivo internetom (osim zg biokovska)
www.autokreso.hr
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:32   #8
Tokić, autokrešo skuplji od Lagerosa, Ferofrika. Osobno samo Lageros ili ferofrik ako želim odmah taj dan doć i kupiti. Cijene su smješne. Imam Tokić 20% karticu, ali i dalje je skuplji.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:59   #9
Ja sam kočnice i dijelove za veliki servis kupio dosta povoljno kod Kresnika na placu na Savici. Čovjek radi s Anetom, a cijene za keš su niže nego u Anetu jer rabat koristi u svrhu niže cijene, a ne za vlastiti džep. Dijelovi stižu u roku 24h i isporuka je pouzdana.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:17   #10
pa eto ja godinama dijelove uzimam kod magdića d.o.o....prek internet kupovine.susretljivi, odgovore sa ponudom za nekoliko proizvođača i cijena
po broju šasije i nikad nisam dobio dio koji ne odgovara.
dok mi "znalac" kod tokiča (franšiza Regata d.o.o) proda krivi čep za karter iako je gledo u knjigu.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:42   #11
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa eto ja godinama dijelove uzimam kod magdića d.o.o....prek internet kupovine.susretljivi, odgovore sa ponudom za nekoliko proizvođača i cijena
po broju šasije i nikad nisam dobio dio koji ne odgovara.
dok mi "znalac" kod tokiča (franšiza Regata d.o.o) proda krivi čep za karter iako je gledo u knjigu.
sa Magdićem ( ako misliš dečke koji imaju trgovinu na sveticama i u međimurju ) također pozitivna iskustva. Nabavio mi original nosače motora i original termostat za 1/2 cijene nego što je u ovlaštenom
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:46   #12
da to su oni..baš su fer.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:11   #13
Prije svega Armstrong odličan, smisleni, korisni topic na Automobilima, trebalo nam je to.Svi ovdje kupujemo dijelove- ok svi osim stručnjaka koji kupe auto, voze ga 5 godina, ništa ne ode i prodaju ga skuplje- a dućani su tak,rastrkani. Tokić i sa 20% popusta zna bit skup, andelko ima svega al se zna čekat i tak..ulje kupim di je prije dobavljivo, onda negdje su filteri skuplji pa moraš ići na više mjesta za mali servis..

Neki pregledni web shop a jeftini bi bio pun pogodak.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:17   #14
Uzimao sam kod Lagerosa ali nisu fleksibilni s načinom plaćanja pogotovo za veće iznose.

Uzimam kod Tokića - zadovoljan. Uvijek sve imaju. Uzimam preko frenda (pravna osoba) pa imam popusti od 30-40% što mi je za veće iznose odlično. Veći iznos mislim na 2000-4000kn.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:20   #15
Isto kao i fabricio
Frend mehanicar mi da svoj sav popust
I uzimamo cak i na revers u tokicu
Dodjem kod frenda,digne haubu,popise sta treba,odemo skupa po dijelove,ja platim,on ugradi...ja zadovoljan..
Prije sam se zezao idi tam,odi ovamo...za nista
Ovako sve od jednom i ciao...

E da...ferofrik isto ima ok stvari i nije preskup
Preporuka i za njih
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:54   #16
Osim nekoliko "direktnih" uvoznika, firme su partneri s većim firmama za auto - dijelove u EU, npr. Intercars i Autokelly. Tko zna još koga, neka doda, ovo ovako nabrzaka na prvu.

Stekoh dojam da svi dijelovi idu preko nekoliko firmi i to je to. I pri tome me ne sekira ako mi firma x "nabavi" dio za "sutra ujutro" (zapravo ga uzme od druge veće firme) - ako je zaradio na rabatu koji ja ne bih dobio kao "mali" krajnji kupac.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 12:20   #17
Anet isto uvozi
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:58   #18
Ako sam dobro shvatio, intercars takoder ima neku svoju karticu, slicno kao tokic????
Znam da kad god bi pitao za cijenu, ostanem paf. Dosta veca od tokica.

Recimo kaj se ulja tice. Tu je veliki problem. Zemlja porijekla, kvaliteta i to.
Osobno narucujem ulje za svoje aute sa "ATU.de". Za preuzimanje se dogovorim sa nekim tko je u DE (nađem preko fb) ili pak zamolim vozača autobusa na relaciji DE-moj grad ili ako sam ja u DE odma i pokupim.
Zadnja narudzba Castrol C3 edge, 40€ 5litara. Proizvedeno u Njemackoj. Ugravirano na kanistru.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:13   #19
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Isto kao i fabricio
Frend mehanicar mi da svoj sav popust
I uzimamo cak i na revers u tokicu
Dodjem kod frenda,digne haubu,popise sta treba,odemo skupa po dijelove,ja platim,on ugradi...ja zadovoljan..
Prije sam se zezao idi tam,odi ovamo...za nista
Ovako sve od jednom i ciao...

E da...ferofrik isto ima ok stvari i nije preskup
Preporuka i za njih
Ista stvar. Sam kaj meni frend radi u tokicu,uzme na sebe rabat i sve mi ugradi....

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:48   #20
Uzimao od kreše dok imao poslovnice, ili iz Intercarsa, ali ili preko svog mehe ili frenda koji radi s njima. Tokić izbjegavam jer im je isto franšiza u Petrinji ubi bože (mislim da je to u biti čak famozna gore spominjana regatad.o.o.). Trgovac je pun seba a ili voli uvaljivati pošto poto ili je glup s obzirom što mi je pokušavo uvaljati mjesto onoga što sam tražio, tako da sad Tokića izbjegavam u širokom luku. Najviše mi žao Kreše u VG jer su dećki tamo zbilja bili ok i potrudili se nabaviti i ono što nemaju u roku 24 sata.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.