Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2021., 17:18   #1
Kupnja apartmana

Pozdrav svima.

Planiram kupiti mali apartman (40tak kvadrata) na podrucju Istre, uz obalu, znaci ne u unutrasnjosti. Imam 20,000 eura love na banci i dignuo bi jos 50, 000 eura na 25 godina, rata bi bila oko 200 eura. Ono sto me muci, je sto neznam dali bi se isplatilo kupiti takvo nesto i iznajmljivati ako uzmemo u obzir sve troskove. Nemam NIKAKVOG iskustva u iznajmljivanju, pa pitam ovdje, jer bi volio cuti misljenja i ideje, kritike.

Ima li smisla, i moze li se popunit obiteljski budzet sa time?
Inace radim u inozemstvu i Wusternot stambena stedionica mi je ponudila kredit. Dali je ok uzet preko njih ili radije u banku? Imam puno pitanja, a malo odgovora.

Ekipa dajte ideje, sugestije....hvala od srca.
lexcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 19:10   #2
Za 70.000€ u Istri NE MOZES kupiti nikakav apartman, pogotovo ne na obali, ali ako poduplas cifru, mozda i nađes nesto, MOZDA.

Pojasni malo taj kredit u Wustenrotu, u HR ili u Njemackoj??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 20:08   #3
Ma moze se nasao sam, mali apartmancici al ne na obali skro malo dalje od Poreca npr znas.

Ja sam u Irskoj. A kredit je normala procedura
lexcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 21:19   #4
Ma daj, jako dobro sam upoznat sa cijenama nekretnina u Istri, to tvoje mi jako jako smrdi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 21:25   #5
Za 200 eura mjesečno, da, kupuj.
Nemoj previše razmišljati.

Rentanje na daljinu, mislim da će ti to malo teže ići, turiste zaboravi, to zahtjeva prisutnost i rad.
Ali u trajni najam ako je stančić od 35-40m2, ili manja garsonjera možeš dobit 200 eura.

Sam sebe da isplaćuje stan je ok investicija ako si već odlučio s novcima u tu priču ići.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 21:27   #6
Kako mislis da nebi islo sa turistima? a nasao sam neke firme koje ti sve vode za proviziju. A ja gledam da i 100 eura na cijelu godinu da zaradim cisto od turista je ok. Jer ovo sta kazes i da nitko ne dode cijelo ljeto, 200 eura je OK kad ce se isplatit prije ili kasnije.
lexcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 21:28   #7
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ma daj, jako dobro sam upoznat sa cijenama nekretnina u Istri, to tvoje mi jako jako smrdi.
Za 70 000 eur u istri može birat di hoće i što hoće, ne pričaj gluposti, odi radije vidit na oglasnik što se sve nudi.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 21:34   #8
Ima, moze se kako ne, do 70 tisuca eura, moze i manje. Uzmes stan u vodnjanu ili visnjanu za jos i manju cijenu i eto. Tamo mi zivi rodbina i KONSTANTNA je popunjenost cak i van obale. Ne zajebavam se
lexcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 21:35   #9
Quote:
lexcroat kaže: Pogledaj post
Kako mislis da nebi islo sa turistima? a nasao sam neke firme koje ti sve vode za proviziju. A ja gledam da i 100 eura na cijelu godinu da zaradim cisto od turista je ok. Jer ovo sta kazes i da nitko ne dode cijelo ljeto, 200 eura je OK kad ce se isplatit prije ili kasnije.
Možeš i tako preko firmi, turisti vuku i troškove. Posla ima kako god okreneš i trebat ćeš imat neki angažman oko toga
Za rad s turistima treba i radit, ne ide bez rada. Traži vrijeme, traži čišćenje, itd. Košta i ima posla.

Investicija u nekretninu, ako je nećeš osjetit na budžetu mjesečnom je ok, ako će sama sebe financirati i otplaćivati još i bolje.

Angažiraj odvjetnika da vidi ako su ti papiri čisti i da nemaš problema.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 21:37   #10
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Za 70 000 eur u istri može birat di hoće i što hoće, ne pričaj gluposti, odi radije vidit na oglasnik što se sve nudi.
ha ha ha ha ha ha

nije ti ovo vicoteka, nude se mozda neke rusevine daleko od obale, sve blizu obale je skupo za popizdit.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 21:49   #11
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
ha ha ha ha ha ha

nije ti ovo vicoteka, nude se mozda neke rusevine daleko od obale, sve blizu obale je skupo za popizdit.
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-34757446

Centar pule, 45m2...
nekretnina po istri do 70 000 eur ima ko blata, ne sramoti se s pisanjem gluposti, odi vidit oglasnike.
Pa ne kupuje vilu s bazenom.
I sad se ti nađeš špičit a pojma nemaš o čemu pričaš.

Šta pokušavaš dokazat, da si nepismen i nisi u stanju čitat male oglase?
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 22:06   #12
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-34757446

Centar pule, 45m2...
nekretnina po istri do 70 000 eur ima ko blata, ne sramoti se s pisanjem gluposti, odi vidit oglasnike.
Pa ne kupuje vilu s bazenom.
I sad se ti nađeš špičit a pojma nemaš o čemu pričaš.

Šta pokušavaš dokazat, da si nepismen i nisi u stanju čitat male oglase?
a ti si u stanju procitati glavni post?

kome ce stan iznajmljivati u ovakvom stanju? Stan sa tog linka treba prakticki kompletno renovirati i kupiti novi namjestaj, a onda ulaganje nije vise 70000€ nego osjetno vise
Knaufer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 22:50   #13
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-34757446

Centar pule, 45m2...
nekretnina po istri do 70 000 eur ima ko blata, ne sramoti se s pisanjem gluposti, odi vidit oglasnike.
Pa ne kupuje vilu s bazenom.
I sad se ti nađeš špičit a pojma nemaš o čemu pričaš.

Šta pokušavaš dokazat, da si nepismen i nisi u stanju čitat male oglase?
Stari moj, tebi treba dobar psihijatar da ti poslozi kocke u glavi jer su ti skroz razjebane.

Nemas pojma o pojmu o trzistu nekretnina u Istri i ti ces tu meni solit pamet jer si nasao neki stan za 70.000€??

U linkani stan moras uloziti najmanje 20.000€ da bi bio pogodan za iznajmljivanje turistima.

I to sam jako optimisticnu cifru naveo.

Otkud znam??

Jer sam i ja kao ti bio nadobudan pa mislio da mogu za malo love uploavit u biznis sa iznajmljivanjem, stvarnost je drugacija, za to treba puno love, jako puno, love koju ti naravno NEMAS.

Sto se mene tice, slobodno ti sanjaj, snovi su besplatni, ali nemoj letit viskoko jer kad tresnes i razbijes se ko picka sjetit ces se ovog upisa, ali nemoj doci ovdje i kukat.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 23:01   #14
Izrazito si zlocest, i bijesan. Frapirani smo svi sa tvojim ponasanjem. Lijepo te se pita, pa lijepo odgovori. Ili ako neces, sic nazad u neki odbaceni vagon u kojem zivis.

By the way, poznajem staklopuhaca iz Virovitice koji je kupio stan u Porecu, 25 metara od mora, novouredjen za 250 eura. Da, dobro si procitao, 250 eura, odnosno manje od 2000 kuna za cijeli stan. Rijetka ali dobra ponuda i eto pa ti vidi. Jucer zam naisao na nesro slicno, u Zadru, prvi red do mora, 5000 kuna dva stana od 50 kvadrata svaki. Za kupit. Das 5000 kuna, imas stan pa ti vidi govedarice luda.
lexcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 23:16   #15
Link je na kuću u nizu od 45 kvadrata u centru Pule. To bi prvo trebalo provjeriti izvana što je to točno. Može biti i bivša garaža.
Ali da, apartmančić na moru se sada za te novce isplati uzeti. Ne mislim na ovo s linka nego ovo što lexcroat priča. Postoje agencije koje će stan iznajmljivati, provjeri provizije jer mnogi pričaju da su provizije visoke. Što će biti za 10 godina to ti nitko ne može sa sigurnošću tvrditi. Hoće li rata tvog kredita ići toliko gore da ti se više ne isplati, to je nemoguće odgovoriti. Kamate će vjerojatno ići gore, neko vrijeme ćeš imati fiksnu kamatu, ali ne za svih 25 godina otplate. Ako kaniš otplatiti kredit puno prije, uzmi. I provjeri dozvole jer je puno bespravne gradnje, doduše morati ćeš jer ti banka neće dati stambeni kredit bez svih dozvola.
Xanthurum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 23:27   #16
Quote:
lexcroat kaže: Pogledaj post
Izrazito si zlocest, i bijesan. Frapirani smo svi sa tvojim ponasanjem. Lijepo te se pita, pa lijepo odgovori. Ili ako neces, sic nazad u neki odbaceni vagon u kojem zivis.

By the way, poznajem staklopuhaca iz Virovitice koji je kupio stan u Porecu, 25 metara od mora, novouredjen za 250 eura. Da, dobro si procitao, 250 eura, odnosno manje od 2000 kuna za cijeli stan. Rijetka ali dobra ponuda i eto pa ti vidi. Jucer zam naisao na nesro slicno, u Zadru, prvi red do mora, 5000 kuna dva stana od 50 kvadrata svaki. Za kupit. Das 5000 kuna, imas stan pa ti vidi govedarice luda.
Netko kupio stan u Porecu za 250 eura??

Netko kupio stan u Zadru za 5.000 kuna??

Ti izgleda zivis u pećini cim takve nebuloze pises, kvalitetne nekretnine na obali su jako skupe, svugdje.

Valjda si "zaboravio" napisati da je to rata kredita na 30 godina jer nista drugo nema smisla.

Promijeni dilera, ovaj sadasnji ti valja tesko sranje.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 23:37   #17
Ne rata kredita vec toliko kosta koliko sam napisao. Da, jako je malo novaca, ali toga ima. Pa imas sada na njuskalo kucu od 120 kvadrata u centru Pule za 800 eura. CIJENA JE 800 EURA. Zvao sam danas bas. Imas i aute za kupit stare dve godine za 25 eura. Jebiga, ljudima je stiska. Ima dobrih stvari, moze se naici na povoljno, ekstra povoljno. Ljudi prodaju svasta.

A ti si bezobrazan, svi smo frapirani. Interesantna si persona, naoko zlocesta i neuljdna, ali te postujem. Imas vjerojatno zabrinuto lice noninog andjela.

A sada nazad idi u kompozicijski vagon, i prekopavaj po kantama u potrazi za pantaganama velicine omanjih pasa.
lexcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 23:37   #18
Da ne bude zabune, itekako podrzavam svaki pokusaj ulaganja i zarađivanja, ali, ljudi, dajte se spustite na zemlju, i prije 5-6 godina kad sam ja isao tim putem su cijene bile visoke, a sada su jos cca 50% vise nego tada, ne vjerujte lijepim rijecima u oglasima, ne nasjedajte na price kako je sve super, skupite lovu stednjom ili osigurajte financiranje na neki drugi nacin i krenite u obilazak, pa kad obiđete bar 10 "dobrih ponuda" napisite ovdje kakve ste rupe obisli a za koje se trazi sumanuta lova jer cete tada shvatit da ste bili u zabludi a da sam ja u pravu kad kazem da za ulazak u biznis sa iznajmljivanjem treba jako puno novaca.

SRETNO svima u potrazi.

Over and out.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 23:39   #19
Quote:
lexcroat kaže: Pogledaj post
Ne rata kredita vec toliko kosta koliko sam napisao. Da, jako je malo novaca, ali toga ima. Pa imas sada na njuskalo kucu od 120 kvadrata u centru Pule za 800 eura. CIJENA JE 800 EURA. Zvao sam danas bas. Imas i aute za kupit stare dve godine za 25 eura. Jebiga, ljudima je stiska. Ima dobrih stvari, moze se naici na povoljno, ekstra povoljno. Ljudi prodaju svasta.

A ti si bezobrazan, svi smo frapirani. Interesantna si persona, naoko zlocesta i neuljdna, ali te postujem. Imas vjerojatno zabrinuto lice noninog andjela.

A sada nazad idi u kompozicijski vagon, i prekopavaj po kantama u potrazi za pantaganama velicine omanjih pasa.
Daj ne lazi, da je to stvarno tako ti bi vec otisao i kupio 10 takvih stanova i 20 takvih auta i zaradio hrpu love nabrzinu.

Daj linkove na takve stanove i aute, ja cu ih sve pokupovat a tebi dati proviziju.

Moram ti reci da si mega glup ako vjerujes u takve nebuloze.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 23:42   #20
Quote:
lexcroat kaže: Pogledaj post
Ne rata kredita vec toliko kosta koliko sam napisao. Da, jako je malo novaca, ali toga ima. Pa imas sada na njuskalo kucu od 120 kvadrata u centru Pule za 800 eura. CIJENA JE 800 EURA. Zvao sam danas bas. Imas i aute za kupit stare dve godine za 25 eura. Jebiga, ljudima je stiska. Ima dobrih stvari, moze se naici na povoljno, ekstra povoljno. Ljudi prodaju svasta.

A ti si bezobrazan, svi smo frapirani. Interesantna si persona, naoko zlocesta i neuljdna, ali te postujem. Imas vjerojatno zabrinuto lice noninog andjela.

A sada nazad idi u kompozicijski vagon, i prekopavaj po kantama u potrazi za pantaganama velicine omanjih pasa.
Morao sam googlat sta znaci patagana.

Jebote, koliko si ti glup, pa to nije za vjerovat.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.