Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 07:16   #81
Quote:
mariotto kaže: Pogledaj post
je li tko rijesio taj problem.ja sam ga kupio prije mjesec dana i vec trese...i u leru radi nekako nemirno. 1.6 16v ne kupovati. 1600 km 144 litre benzina. uzas!!

Kad sam kupovao C4 bio sam u nedoumici između motora 1,4 i 1,6.
Mnogi su me nagovarali da kupim 1,6- kao manji je tromiji,sporiji kod preticanja,pa da puno troši...
Ja sam razmišljao ovako:
-po danim karakteristikama troši 1l/100 km više - to je na mojih planiranih 100000 km 1000 l benzina više ili 8000 kn;
- registracija i osiguranje su godišnje skuplji oko 300 kn - to je na 10 godina slijedećih 3000 kn;
-u stratu je bio skuplji 6500 kn;
-vjerojatno su i servisi skulji,ali to tada nisam znao pretvoriti u kune;

Dakle,eksploatacijom kroz 10 godina jači motor će me stajati cca 17500 kuna više od slabijeg.
S obzirom da sam umjeren (čitajprezan) vozač,ne treba mi startniji ilitiga jači motor,tako da sam kupio C4 sa motorom 1,4.

Dosad imam prijeđenih 4700 km.
Nisam došao u situaciju da mi je motor preslab.
Prosječna putna brzina može se održavati pristojna.
Preticanja obavlja uredno,čak i poprilično natovaren.
Nisam primjetio gubitak snage ili povećanje potrošnje kad je uključena klima ( a bila je uključena često)
Prosječna potrošnja za dosadašnjih 4700 km je nešto manje od 6,4 l/100 km.
Nema nekih uočenih nedostataka.Ne trese,ne vibrira volan na 150,motor radi mirno i kultivirano.

Dakle,ukupna ocjena odličan.
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 07:17   #82
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
francuz

A kaj se ti rugaš?
Da nije možda nijemac bolji?
Ili talijan?
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 07:19   #83
Quote:
mariotto kaže: Pogledaj post
je li tko rijesio taj problem.ja sam ga kupio prije mjesec dana i vec trese...i u leru radi nekako nemirno. 1.6 16v ne kupovati. 1600 km 144 litre benzina. uzas!!
da, stvarno veliki potrošač , ali evo....ugradio sam plin u petak, išao do Crikve za vikend i za sada sve 5 ... 37L za 124kn, milina!!
DadCav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:29   #84
Quote:
DadCav kaže: Pogledaj post
da, stvarno veliki potrošač , ali evo....ugradio sam plin u petak, išao do Crikve za vikend i za sada sve 5 ... 37L za 124kn, milina!!

Ma ja bi plin ugradio odmah ali gubim tvorničku garanciju! Već vidim da će moja avantura sa c4 loše proći. Imao sam nissana vozio ga godinu ipo i promjenio za c4 jer sam s nissanom u godinu dana 8 puta bio na servisu. Mislim da će cekan brzo iz moje garaze. A ta trešnja. Pa auto je staro mjesec dana!!!
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:31   #85
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
francuz

Sve ti je to isto rista. Imam ja frenda koji ima golfa 5. Ne smijem mu ga spomenuti. Pa ti pljuvaj. Netko ubode na genjalnog francuza-korejca, a netko kupi njemca od 50milja eura pa pije kave po servisima....
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:19   #86
Osim love treba imat i dosta srece pri kupovini novog auta. Zalosno, al istinito...
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:27   #87
Žalosno je to što kod nas nema nikakve zaštite potrošača!
Onda bi itekako pazili što prodaju.
LHM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:04   #88
Quote:
Smotani kaže: Pogledaj post
A kaj se ti rugaš?
Da nije možda nijemac bolji?
Ili talijan?
Uz dužno poštovanje - ipak nije normalno da za 15.000 ode ovjes. Tu ipak nekaj nevalja - čak i uz naše ceste.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:04   #89
Novi kvar - ovjes

Prvog dana godišnjeg odmora, na pola puta prema Jadranu (naime svratio u Zg po neke stvari), počeo volan tresti pri jačem kočenju na autocesti. A onda mi se, valjda, pričinilo da trese, mikroskopski, i pri običnoj vožnji. Navalio da se to pogleda da znam mogu li dalje na put. Otišao u servis, majstor probao. I kaže: kad trese pri kočenju, to su se iskrivili diskovi. Kad trese pri vožnji, to je ovjes. I pogledat će. Dakle, sve skupa (rad+dijelovi) izađe 3.800 kn!! A ja prešao tek 55000 km. Odgovori su bili ovakvi: "takve su hrv. ceste" (kao da se ja jedini po njima vozim) i "to im je slaba točka". A diskovi skoro novi - naravno da se ne vidi ta iskrivljenost.
No, od majstora kojem sada vozim auto, čuo sam da se takvi diskovi mogu "tokariti". A ja ih ostavio njima.
Neki dan mi je majstor koji u radionici ima dva laptopa, a nema kanal ni dizalicu, promijenio ulje i resetirao servisni brojač (pogledao na laptopu kako se to radi). Litra ulja Total 10W40 ispada 15 kuna jeftinija kad se kupi u dućanu, a ne u servisu.
Odsad više ne idem u servis ako baš ne budem morao.
Start07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 16:25   #90
meni su naravno u servisu rekli da sam picajzla i da oni vibracije ne osjećaju. pa su samo balansirali kotače pa ću sad vidjeti....
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 16:02   #91
Smile

ja sam kupio C4 coupe 1.6 HDI u 5 mjesecu 2005 i do sada sam prosao 95.000km bez ikakvih problema.... a j... ga sve to ovisi od auta do auta... radio sam 3 godine u peugot servisu i covjek je kupio 406icu u salonu,,prosao je 20ak metara i auto se je jednostavno ugasio i nebi vise upalio ni za zivu glavu...
3 dana smo otkrivali kvar i treci dan auto se je doslovno zapalio,,naime kvar je bio u modulu za gorivo,,auspuh se je napunio sa gorivom i kad smo ga uspjeli upaliti skoro je izgorio....

P.S.Moji starci voze XSARU i 13 godina niti jedan kvar,,toci i vozi,,I REDOVITO SERVISIRATI AUTO....

pozdrav svima...
rogju is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 16:19   #92
2 start07:
što si ti platio 3800 kn?
aj, čisto me zanima...
mario_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 16:28   #93
Quote:
rogju kaže: Pogledaj post
ja sam kupio C4 coupe 1.6 HDI u 5 mjesecu 2005 i do sada sam prosao 95.000km bez ikakvih problema.... a j... ga sve to ovisi od auta do auta... radio sam 3 godine u peugot servisu i covjek je kupio 406icu u salonu,,prosao je 20ak metara i auto se je jednostavno ugasio i nebi vise upalio ni za zivu glavu...
3 dana smo otkrivali kvar i treci dan auto se je doslovno zapalio,,naime kvar je bio u modulu za gorivo,,auspuh se je napunio sa gorivom i kad smo ga uspjeli upaliti skoro je izgorio....

P.S.Moji starci voze XSARU i 13 godina niti jedan kvar,,toci i vozi,,I REDOVITO SERVISIRATI AUTO....

pozdrav svima...
U mom slučaju zasad imam vrlo korektne i ljubazne servisere pa se nadam da će kvar otkloniti, a sa autom sam u svemu drugom prezadovoljan. U gradu troši malo više ali i to lagano pada, tako da se još neću odreći citroena. Problem je u tome što sam s prošlim autima imao toliko problema sa ovlaštenim servisima da danas debelo pušem na hladno. Nadam se da će me citroen razuvjeriti...
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:08   #94
Quote:
mario_st kaže: Pogledaj post
2 start07:
što si ti platio 3800 kn?
aj, čisto me zanima...
Prednji diskovi s pločicama, krajnici i dokrajnici lijevo i desno. 3800 kn.
Start07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:09   #95
Drago mi je da ima sretnika kao što je rogju.
Start07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:20   #96
Thumbs down

Quote:
Smotani kaže: Pogledaj post
Kad sam kupovao C4 bio sam u nedoumici između motora 1,4 i 1,6.
Mnogi su me nagovarali da kupim 1,6- kao manji je tromiji,sporiji kod preticanja,pa da puno troši...
Ja sam razmišljao ovako:
-po danim karakteristikama troši 1l/100 km više - to je na mojih planiranih 100000 km 1000 l benzina više ili 8000 kn;
- registracija i osiguranje su godišnje skuplji oko 300 kn - to je na 10 godina slijedećih 3000 kn;
-u stratu je bio skuplji 6500 kn;
-vjerojatno su i servisi skulji,ali to tada nisam znao pretvoriti u kune;

Dakle,eksploatacijom kroz 10 godina jači motor će me stajati cca 17500 kuna više od slabijeg.
S obzirom da sam umjeren (čitajprezan) vozač,ne treba mi startniji ilitiga jači motor,tako da sam kupio C4 sa motorom 1,4.

Dosad imam prijeđenih 4700 km.
Nisam došao u situaciju da mi je motor preslab.
Prosječna putna brzina može se održavati pristojna.
Preticanja obavlja uredno,čak i poprilično natovaren.
Nisam primjetio gubitak snage ili povećanje potrošnje kad je uključena klima ( a bila je uključena često)
Prosječna potrošnja za dosadašnjih 4700 km je nešto manje od 6,4 l/100 km.
Nema nekih uočenih nedostataka.Ne trese,ne vibrira volan na 150,motor radi mirno i kultivirano.

Dakle,ukupna ocjena odličan.

Frend je uzeo benzinca 1.6 i trosi mu oko 7.5-8.5 litara,,naravno kad ga stisne dodje i do 10....

Ja radim po 200 km na dan (kuća-posao) pa sam bio prisiljen uzeti dizelaša i mogu reći da sam prezadovoljan potrošnjom.. 1.6 HDI 90KS potrosnja od 4.6-5.5 litara... uglavnom sa punim spremnikom prodjem oko 1400 kilometara.... Neznam zašto ljudi toliko pljuju po francuskim autima ali znam da golfa nebi kupio nikada... sjeo sam kod frenda u peticu staru 2 mjeseca i kad sam otvarao vrata da izadjem kvaka mi je ostala u ruci (frend je popizdio,a sta cu mu ja)...
rogju is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:26   #97
Smile

Quote:
Start07 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ima sretnika kao što je rogju.

pa bilo je i vrijeme da sreca stane na moju stranu,,C4 mi je peti auto i konacno da nemam problema sa njim...


C4--službeno vozilo AL-Qaede
rogju is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:28   #98
e da,ako kome zatreba...

brisači za C4:

u servisu 600 kn

zamjenski BOSCH 350 kn
rogju is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:13   #99
Quote:
Start07 kaže: Pogledaj post
Prednji diskovi s pločicama, krajnici i dokrajnici lijevo i desno. 3800 kn.
To će i meni promjeniti ali je auto hvala bogu pod garancijom. Imam 3000km...
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 23:38   #100
Quote:
rogju kaže: Pogledaj post
.... Neznam zašto ljudi toliko pljuju po francuskim autima ....
Neznanje,predrasude,gastarbajterski mentalitet.......
LHM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.