Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Pogledaj rezultate ankete: Moj nacin ishrane ?
veganka, vegan 17 10.90%
ovo-lakto vegetarijanka, vegetarijanac 51 32.69%
makrobioticarka, makrobioticar 4 2.56%
frutijanka, frutijanac 2 1.28%
jedem sve 45 28.85%
imam neku svoju dijetu, koju 19 12.18%
ovo pitanje je irelevantno za duhovni razvoj 28 17.95%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 156. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2006., 21:21   #21
Quote:
jimmy jazz kaže:
postujesh i tak jako da ih pojedesh

pusti, nek hobotnice plivaju, a zecici skakucu!
Ako "loviš" onda lovinu trebaš i poštovati inače je tvoj "lov" bez smisla. Zar tebi nije bitno kako jedeš? I pazim što jedem, jednog dana ću biti ukusna hrana nekom stvoru.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 21:33   #22
pa ne znam ja da ti bash lovish svoje zeceve i hobotnice.

meni je bitno kaj jedem, ali molim te nemoj pricati o nekom "postovanju" prema zivotinji, jer zivotinja je u prvom redu zivo bice, a zna se kak se Zivot postuje.

sve kaj je tebi prilikom pripremanje hrane vazno je samo da ti bude onak kak ocesh. namirnice su dobre samo ako odgovaraju tvome ukusu. to se zove kuhanje hrane. znam, jer i sam to radim, najbolje i najfrishkije namirnice.
no tu nema "postovanja" lovine. koja se "postuje" sam zato da ti bude bolja hrana naravno, a ignorira se ona ista Iskra Zivota koju i mi nosimo u sebi.
ja jedem meso mrtvih zivotinja, da, ali to nema veze s postovanjem. vishe s mojom ignorancijom.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 21:47   #23
znaš, jimmy, svaka čast na tome što nemaš potrebe racionalizirat. nije mi jasno što će ti meso uz sve tvoje znanje, al eto da si bar fer i prema sebi i svemu i otvoreno to kažeš

ja sam laktovegi i ne bih išla ni u jednu od krajnosti iz prvog posta. jesi i ono što jedeš, ali jedeš onako kakav si.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 21:57   #24
pa ono i je nekvo racionaliziranje...

luda, znanje nije iskustvo

i kao takvo zna biti jako relativno....gramcek iskustva zna biti vazniji nego sve nakupljeno znanje..koje je samo kolekcija suhih cinjenica.


ne treba mi meso, sam si nikad ne pripremam piceka, mozda sam si samo jenput v zivotu pripremal pileca prsa, al mi se zgadila ta ljigava i hladna masa...jedem sam kad mi familija skuha..a velka smo familija, 4 kuhara, pa onda..tak, stalno naletish.
morem bez piceka, al ribice..morem i bez njih zapravo, al eto. moj grijeh.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 21:57   #25
Quote:
Luđakinja kaže:
jesi i ono što jedeš, ali jedeš onako kakav si.
O tome i ja govorim.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:02   #26
Quote:
Kalista kaže:
O tome i ja govorim.
jedesh meso mrtvih zivotinja, koje su umrle u strahu i smrtnoj borbi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:05   #27
Quote:
jimmy jazz kaže:
jedesh meso mrtvih zivotinja, koje su umrle u strahu i smrtnoj borbi.
I mene će neke životinje pojesti.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:09   #28
nece te. ma ko bi tebe tak slatku!
mozda ce tvoje tjelo nestati, al tvoj duh ce se dalje vinuti....! da bi opet doshel na neku zeleno-plavu planetu...a kad i to bude, neces morati strahovati da ce te neka zivotinja protiv tvoje volje pojesti.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:11   #29
ajd, Kalista, nemoj bit budalasta. ne živiš u kamenom dobu i kao čovjeku životinje su ti minimalna prijetnja po život. jedeš meso jer ti je fino i jer si tak odgojena, amen. ne budali s glupim frazama.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:11   #30
a do onda..gledaj da sto vishe olakshash dushu svoju, da se sto vishe mozhesh vinuti..!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:11   #31
Je, samo što ja ne strahujem.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:12   #32
to i velim nema potrebe da strahujesh da te neka zivotinja vlovi i stavi u kavez i pojede.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:13   #33
Kalista, možeš se kremirati, pa onda neće životinje nakon smrti jesti tvoje telo. (Ako si na to mislila... )
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:18   #34
Ma briga mene hoće li me pojesti ili neće, nek jedu ako mogu, to isto radim i ja.

Jesam, nymph, na to sam mislila.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:19   #35
Quote:
Enchantress kaže:
Kalista, možeš se kremirati, pa onda neće životinje nakon smrti jesti tvoje telo. (Ako si na to mislila... )
naravno..a i to kaj velish. no vidim da nije skuzila moj odgovor, pa bum moral preformulirati..i ak crvi budu jeli tvoje mrtvo tijelo, tu cahuru duha, to nemresh usporediti sa zecevima koji se uzgajaju da bi ih se zaklalo i pojelo.
nije valjda da mislish da zivish samo zato da budu te crvi pojeli, ko sto proizlazi iz tvoje izjave.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 08:52   #36
Odgovorila sam ovo imam neku svoju dijetu jer ipak se ne hranim bash kako bi jedan vegetarijanac trebao(iako po tim prehrambenim navikama naginjem vegetarijanstvu).
Jer, meso ipak jedem iako jako rijetko i tad ako jedem to je riba, morski plodovi i eventualno piletina...ali ne sjecam se kad sam jela perad zadnji put Mislim da ostale vrste mesa nisam jela barem pet godina a i ovo jedem tako rijetko - samo kad odem kuci kod mame ( a to je valjda dva puta u godinu dana)
Za ostalo se trudim stvarno da to bude prije svega zdrava hrana. Posto u povrcu stvarno uzivam onda mi je ono i najzastupljenije na meniju.
volim i tjesteninu(najbrze se spremi) ali i makrobioticku kuhinju ali za nju nesto nikad nemam vremena...pa ju cesce jedem kod drugih ljudi nego sto ja te specjalitete spremam
...mislim da to pokriva sve sto se tiche moje ishrane...
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 10:57   #37
Quote:
jimmy jazz kaže:
to i velim nema potrebe da strahujesh da te neka zivotinja vlovi i stavi u kavez i pojede.
Pa nek neko kaze da covjek netreba setat okolo naoruzan do zuba
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 08:31   #38
Dijeta 7

najbolja integralna riza, totalno bioloska (bez pesticida cak i u vazduhu), kuha se sa izvorskom vodom Studenica ili nekom drugom u kojoj je sastav minerala i oligoelemenata dobar. doda se jedna kasika morske soli.
riza se jede sa giomazom (proprzeni susam, ali bez soli) i sa dve slive umebosi.

nista se ne pije (cak ni voda) i ne jede drugo i to tako tri nedelje cak do tri mjeseca.

ko uspije da ovo uradi, procistice organizam.
onaj koga znam da je ovo uradio ( a recept mu je dao jedan tibetanski lama), je uspio izlecit nogu sa gangrenom i spasio ju je od amputacije.

ko voli nek izvoli!
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 14:19   #39
sabji... mmm
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 14:28   #40
aaa. sabji!
namak. chaval! (chavel je rizha
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.