Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2006., 09:16   #41
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Misliš li da smo mi samo tijela?
Ima nekoliko tehnika sa kojima se postiže izlaženje iz tijela.
Kako je zgodno sebe citirati

Na Tibetu neke lame se osamljuju na par godina. Zazidaju ih u izbe i svaki drugi dan daju šaku hrane, kroz malen otvor. Ako ne pojedu porciju nakon 14 dana ih pokupe i bace pticama.
Oni meditiraju u potpunom mraku, ili barem nastoje. Prvo se zbog mraka javljaju halucinacije, pa ako preživiš preživih jer ta viđenje mogu biti i strašna.
Nakon toga lame izolirane od svjetla i zvukova lagano napuštaju tijelo i baš nemaju potrebe za hranom -zato i hranjenje svaki drugi dan.
Tijelo im je u izbi a duh vani luta svijetom. Često komuniciraju sa drugim lamama u lamaserijama telepatski. Nakon sedam godina se vraćaju u normalni
život. Svaki dan im proširuju otvor zbog svjetla i izlaze van.
Eto to je samo jedna tehnika izlaženja iz tijela, pa ko može
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:05   #42
zasto vise ne naprave ovj pokus kad netko izadje iz tjela ..ja stavim 3 predmeta na stol za koje ovaj sta izlazi nezna ako ih prepozna u stanju ap-a ili
u stanju nde znaci da svjest izlazi iz tjela ali ak ih nemoze vidjet znaci da je to sve u nasoj glavici i to je to...tak jednostavan pokus a niko jos nije napravio.btw ja sam neki dan malo zabrijo po ap-u i soba mi je totalno drugacije izgledala neg u zbilji sad neznam tocno dali je to bio ap ili lucidan san..
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 00:24   #43
S obzirom da je u terminalnoj fazi osoba koja mi je vrlo bliska i s obzirom da se ja nikako ne mogu suočiti s tom činjenicom (a shodno tome je i toj osobi teže) stvarno bih voljela kad bi me netko mogao utješiti time da mi kaže da se ne trebam bojati onoga tamo gdje ona ide ili bilo što slično na tu temu.

It wolud mean a world to me.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 11:22   #44
većina ne halucinira.

imago2007 kamo god oni idu je 100 puta ljepše nego ovdje
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 20:23   #45
da, skuzila sam. isla sam gledat link koji je tu netko ostavio, hvala!
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:38   #46
Quote:
imago2007 kaže:
da, skuzila sam. isla sam gledat link koji je tu netko ostavio, hvala!
np Na tom linku ima tisuce i tisuce slucajeva (jos od 1998.) koji su zapisani, a tek kad se uzmu u obzir slucajevi koji nisu objavljeni online, onda se dodje na jos veci broj... Zalosno je to sto vecina ljudi koji "umru" i vrate se na zemlju opet, nepricaju o tome sa nikim, jer i ako nekom kazu onda ga odstampaju kao "ludjaka" ili "halucinatora" itd. Zato je razumljivo zasto vecina o tome shuti. Ni oni (ti koji su dozivjeli NDE) nemogu opisati rijecima doslovno sto su vidjeli i osjecali. Procitao sam do sada oko 50-100 slucajeva (od par tisuca..) i sto sam primjetio da se ponavlja su komentari "neopisiva ljubav i mir" jako cesto. Isto tako na pitanje dali su imali osjecaj za vrijeme, odgovor je bio "vremena nema kao sto ga mi poznajemo na zemlji". Npr. u knjizi od Raymond A. Moody-a ( ) govore da kad su gledali svoju Retrospektivu zivota, da su imali osjecaj da je na zemlji proslo oko 20-30sek, a oni su dok su bili "mrtvi" i gledali svoju Retrospektivu, imali osjecaj da je trajalo 2 sata. Dok drugi tvrde da su imali osjecaj da je na zemlji proslo 2-3 sek, ali njima osobno Retrospektiva je trajala duze i nije prebrzo i presokantno prikazana, nego vise kao smireno kad se sjedi u Kinu i gleda film. Tu je neko napomenuo zasto se ne napravi test sa 3 objekta na stol pa da ih ovaj navede kad se vrati opet u tijelo. Vidi se da ta osoba nije citala puno NDE slucajeva. Jer u nekom od tih par tisuca slucajeva je jedan opisao sta je pisalo na lampi visoko gore na stropu, dok je on lebdio (=bio klin. mrtav) iznad svog tijela. To je kasnije rekao svom doktoru, a ovaj je to vidio i potvrdio i ostao shokiran. Mogao bih jos prepricavati, ali mogu samo reci: imate linkove i citajte. Je, na engleskom je, ali dok jedna takva stranica sa toliko puno texta izadje na hrvatskom potrajat ce jos sto godina (doslovno? lol), imam osjecaj. Istotako ima i dobrih knjiga u vezi te teme (npr. od Moody-a). Citao na hrvatskom i njemackom. (novo izdanje kosta 10 EUR ovdje)

@Imago: nebrini se Ja neznam tu osobu koja je tebi bliska i neznam sta da kazem u vezi nje, samo mogu reci da je sve u Bozjim rukama. Smrt je jedna od tabu tema, koju ljudi rado izbjegavaju, ali oni koji su bili mrtvi i vratili se nazad na zemlju gledaju totalno drukcije na smrt, totalno opusteno, jer znaju da se ZIVI I POSLIJE kad se umre. U biti umire samo tijelo (materija). Tijelo je smrtno, duh ne.

lijep pozdrav
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 00:31   #47
sta ako cjeli nas zivot je nde- ?? teoretski je moguce nama se cini pun k.. a ono proslo samo 2 stotinke i mi lezimo mrtvi 8)
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 03:36   #48
Ima nekoliko načina kojima se može umjetno izazvati NDE, neki se koriste u druge svrhe ponekad u psihijatriji, neki u istraživanjima stanja svijesti a neki se koriste baš za umjetno izazivanje ove pojave...
U psihijatriji "droge" ponekad ubrzavaju psihoterapiju povečavajući uvid osobe koje se liječi, a LSD se koristi kao "mehnizam okidača" koji omogućuje alkoholičarima da se uhvate u koštac s emocionalnom bazom svoje ovisnosti...

Svaka osoba koja uzme LSD ili anestetik poznat kao KETAMIN, može doživjeti
"near death experience" ili iskustvo astralne projekcije,astralnog putovanja... Također se slične stvari mogu doživjet pomoću uzimanja sljedećih tvari:
psilocybin - halucinogen koji proširuje svijest,
psycholomimetic drugs - koji imitiraju psihoze, tipa - Meskalin (ima efekt widescreen-a, tro-dimenzionalne vizije sa distorziranim dimenzijama prostora i vremena)
- LSD 25 (lysergic acid diethylamide) najsnažniji, i kod najmanjih doza može smjestiti emocionalno nestabilnu osobu u mentalnu instituciju...
"Fly-agaric mushroom" - "genus Amanita muscaria" - gljiva koja ima halucinogena svojstva, psihoaktivno sastojak koji sadrži je ibotenična kiselina, i muscimol, kaže se da oni koji je uzmu komuniciraju sa "dušom"
gljive i primaju dar izvanredne vizije dok se transportiraju u područja svijesti koja su van ovog svijeta....
Amanita muscaria se koristi već 3000 godina u religijsko/duhovne srvhe kod nekih plemena, ovo je također bila sveta gljiva koju su šamani koristili na seansama, koristila su ju plemena poput "Koryak" plemena iz Siberije za religijske svrhe...
bonnie billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 11:42   #49
ja sam doživjela stanje pred komu i isto ne znam da li se mozak poigravao sa mnom ili sve ono što sam vidjela i doživjela je bilo nešto odvojeno od kem procesa u mozgu. malo sam uvjerena u jedno, a malo u drugo.
uglavnom desilo mi se to da kada me hitna vozila u bolnicu, ja sam bila već na rubu. u autu sa mnom je bila i moja mama i tata i dečko dugogodišnji. uglavnom da ne idem u detalje osim ako će nekog interesirati-jedan dio mene se našao na ogromnom prekrasnom polju sve je blistalo. nikada nisam bila sretnija u životu. taj dio mene je znao da umire i osjetio je sttrahovito olakšanje. svijetlost je bila nekakva zlatna i izbijala je iz svake vlati. na sredini polja se nalazilo jedno drvo, prekrasno sa zlatno-zelenkastim lišćem, sve je treperilo. zlatno-uvjetno kažem zlatna boja jer nisu to bile boje kakve vidim 2fizičkim" očima. ja sam se kretala prema drvetu i doista nikada sretnija nisam bila-mislila sam si -ne zaslužujem ovakvu sreću, napokon 2doma" i slično.
drugi dio mene je čuo i osjetio što se dešava u autu. tata me je otpuštao, plakao je, ali je govorio ne boj se zlato, isto i moj dečko, ali mama me je grčevito držala za ruku i nije mi dala da odem i stalno je govorila bori se bori se.. kada sam je čula da to govori , onaj drugi dio mene na onom polju je primjetio čudnu granu koja nije pripadala "tamo". bila jwe zemaljska-smeđa, i čula sam mamu kako govori uhvati tu granu uhvati tu granu. bilo mi je teško zbog mame , užasno teško i primila sam granu u ruku i nestalo je polja i opet sam sva bila u tijelu...

I prije toga sam imala 2 puta OBE, ali ovo je bilo puno intenzivnije i "konačnije"
---
u bolnici su mi rekli , roditeljima prvo da sam bila na rubu smrti, tlak 40, prestanak rada srca, temp tijela niti 35, sve je otkazivalo... i da sam padala ustvari u komu..
eto, pa tko vjeruje meni i ovome što sam opisala da mi se dogodilo bila bih zahvalna na dobronamjernom komentaru-što sam to ustvari doživjela, niti smrt niti komu neko predstanje? I kako da znam da se mozak nije igrao sa mnom.
Meni je to postalo najvažnije pitanje. Znam koliko je smrt blizu svakome od nas i s jedne strane imam užasan strah od nje, a s druge, eto se znam ponadati da me "moje polje" uvijek čeka, jer i danas ne znam koliko ću još i da li ću uspjeti izvući se..
fala
once is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 13:40   #50
once, s obzirom na tvoje iskustvo, kakav bi savjet dala meni?
po tome što pišeš očito bi bilo bolje ne govoriti "drži se" nego pusti se....meni se samoj čini da se ta osoba drži samo radi nas, a prolazi stvarno teške muke....doista ju drži psiha jer fizički je trebala biti odavno gotova...ja to više ne mogu gledati, a imam dojam da ta osoba nešto čeka i da se boji...valjda je normalno da se boji?....ne znam da li da joj stvarno kažem...pusti se, bit će ti bolje....ono..užas...
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 13:46   #51
pusti se. ja sam htjela otići, ali nisam mogla zbog mame. i to već drugi put. doista sam htjela ostati tamo, ali treba znati i poznavati dobro osobu. Energija moje mame jednostavno je bila prejaka. nisam zbog nje mogla ostati u polju. no, to sam ja.
ako se jako mući ako osjetiš da doista želi ići i da je ispunila sve, samo pusti se. tako mi je tata govorio dok se to dešavalo, samo sam čula-ne boj se i pusti se, to mi je bilo olakšanje, mamina snaga mi je bila "teška" I baš sam je bila doživjela kao snagu tu energiju.
neobičpno je to što smo kasnije pričaloe o tome i ona mi je rekla da si je zamislila da mi dodaje štap smeđe boje i da me "izvlači" Eto, pa ne znam kaj da mislim o svemu..
Ona je uvjerena da moje vrijeme još nije i da nije bilo tada i da moram još nešto napraviti i da me ne smije pustiti...

PS. I ja se bojim. Užasno ambivalentan osjećaj imam prema smrti unatoč svom svojem iskustvu i blizini u kojoj živim kraj nje još uvijek. Strašno se bojim Kada je agonija počinjala osjetila sam užasnu paniku, počela sam urlati i vrištati i plakati, ne znam od kuda mi energija, sfinkteri su mi popustili, užas, užas je bio sve dok nisam stupila na polje. Do onda je bilo strašno strašno i ne znam mogu li to opet prolaziti te faze se bojim
__________________
Feel the burning stare of my HAMSTER and change your ways!

Have you nothing else to do but bother me?!
once is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 14:28   #52
Hvala ti na odgovoru. Ja imam frenda koji je iskusio isto kliničku smrt. Iako većina ljudi ima neko pozitivno iskustvo, on je imao negativno i bio je jako loš osjećaj. Ne znam do koje faze je on stigao, možda ne do te livade ili svjetla, nego negdje na pola, kad je taj strah očito velik.

Hvala ti puno na odgovoru, puno si mi pomogla.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 15:05   #53
Lik je na Suzukiju, svega mi, prošišao nekih trideset centimetara dalje od mog lijevog lakta. Otada ima već neko vrijeme, no zanima me, može li se to okarakterizirati kao NDE?

Quote:
Sunch4ny kaže:
sta ako cjeli nas zivot je nde- ?? teoretski je moguce nama se cini pun k.. a ono proslo samo 2 stotinke i mi lezimo mrtvi 8)
Mislim da mi ističu te dvije stotinke
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 15:53   #54
once hvala kaj si podjelila svoje iskustvo sa nama onak bas ljepo cinjenice i bez dosadnih filozofija hvala moram priznat da tvoje iskustvo me podsjeca i na moje kad sam dozivio astralnu projekciji isto sam bio na livadi a boje su bile pre dobre i pre izrazite nazalost kratko je trajalo jer sam se htio vratit u tjelo malo sam se preplasio bilo mi je to cudno iskustvo.tko zna mozda se mozak poigrava sa nama kako bi lakse prihvatili smrt ili ipak postoji nesto vise cemu se svi mi potajno nadamo volio bi da znam cvrst odgovor na to ali neznam...pozdrav
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 16:16   #55
@once: wow, thx na toj tvojoj prici. Well, ja ti vjerujem. Puno NDE iskustava govori o prekrasnim livada, jako intenzivnim bojama, "kristalnim gradovima" od svjetla itd.

@all: sigurno postoji nesto vise. U jednom NDE je jedan opisao da je ronio sa tri frend-a i onda je dobio neki grc u dubini ili tako nesto, pa je "umro" dok su ga njevoi frendovi ispod vode trazili (valjda je bio dalje od njih tada ispod vode). Kaze da se nasao iznad svog tijela, da je lebdio iznad mora, onda da je otisao stotine (!) kilometara lebdeci skroz u kucu gdje zivi (radilo se o USA) kod svoje mame, gdje ju je vidio kako radi u kuhinji. Onda se vratio opet lebdeci (velikom brzinom) iznad scene gdje je umro. Njegovi frendovi kazu da je ispod vode mijenjao boje, no kad mu se zivot vracao u tijelo, onda je iz svakakvih boja dobio "normalnu" boju face. Ovaj sam slucaj drasticno skratio, tip je dozivio jos mnogo vise u ovoj prici, samo zelim reci da je malo previse za jedan mozak da tako sta dozivljava. Isto tako opisavanja sta su frendovi radili i govorili itd. je malo too much za mozak. Ili primjer kad se jedan nadje u NDE fazi i lebdi u bolnici iznad svog tijela, onda vidi pored sebe kako lebdi susjed iz bolnice i kako odlazi u "nebo" a on se potom vraca u tijelo i dozna od doktora da je ovaj njegov susjed zaista umro kad je i on.

cya
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 03:22   #56
Ja sam dozivjela. Imala sam sepsu, vec sam umirala. Imala sam osjecaj, s vremena na vrijeme da se nalazim u nekakvom tunelu, u kojem je bilo svijetlo, smedjkasto, zelenkasto, svijetlo. Nije bilo drugih ljudi, nije bilo muzike, nego tisina. Ali su moje usi osjecale tu tisinu kao muziku. Imala sam osjecaj da bi na kraju tunela trebao biti covjek, valjda Isus koji bi me docekao. Plutala sam sama po tom tunelu, htjela sam ici dalje, medjutim - uvijek sam se nalazila u svojem stolcu. Postajala sam ljuta zbog toga, htjela sam ostati u tunelu, ici dalje, ali sam se vracala u ovu dimenziju. Ono postojanje je puno bolje nego ovo zemaljsko, sve je tamo bolje, um bolje funkcionira, sve je nekako jasnije, ostavila sam sve lose osjecaje i probleme iza sebe, bila sam slobodna sretna, ali - nazalost sam se stalno vracala.

Kad sam ozdravila, takvi su dogadjaji potpuno isceznuli. I nikada se nisu ponovili, niti u snu, niti kad sam bolesna. Nikada. Nazalost.
__________________
"Molite krunicu svaki dan" poruka Kraljice krunice u Fatimi i Akiti
Marijancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 03:37   #57
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Nisu sve te situacije samo neodstatak kisika ili previše kisika.

Misliš li da smo mi samo tijela?
Ima nekoliko tehnika sa kojima se postiže izlaženje iz tijela.
Problem je u tome sto vecina ljudi koji su umrli/zamrli vide tunel u kojem je svijetlo, tunel koji vodi prema svijetlu. Neki vide i covjeka na kraju tunela (Isus?), ja nisam vidjela ni kraj tunela, niti covjeka.

Psiholozi kazu da umiruci mozak treba u sredini vidjeti tamu, mrak, dakle bi se taj tunel trebao siriti, a ne suzavati. Naucno je nemoguce objasniti svijetli tunel koji vidi/dozivljava umiruci mozak.
__________________
"Molite krunicu svaki dan" poruka Kraljice krunice u Fatimi i Akiti
Marijancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 03:54   #58
Quote:
pumpkin pie kaže:
Mislim da su to neke halucinecije koje nastaju nakon što mozak ostaje bez kisika određen vrijeme. Naprosto ne mogu vjerovati da ljudi izlalze iz svog tijela.
Tijelo je samo kao auto u kojem se nalazimo izvjesno vrijeme. Na nekom mjestu, u neko vrijeme, izadjes.
__________________
"Molite krunicu svaki dan" poruka Kraljice krunice u Fatimi i Akiti
Marijancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 12:20   #59
Quote:
Marijancica kaže:
Tijelo je samo kao auto u kojem se nalazimo izvjesno vrijeme.
dobar opis.
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 12:57   #60
Da li se netko od ljudi sa NDE iskustvom vratio natrag u našu realnost sa nekom konkretnom spoznajom koju možete prenijeti. Da li vam se možda desilo da ste shvatili neki veći smisao pa ste ga zaboravili prilikom povratka i nikako ga se ne možete sjetiti ???
Zli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.