Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 12:12   #421
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
tvrtkama u kojima je strogo pravilnicama propisana procedura i organizacijska struktura
to svakako
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:29   #422
Quote:
kotulica: uglavnom, moja bliska osoba radi u ljudskim potencijalima i iz poslovne prakse zaključujem (osobito ako se radi o atraktivnim radnim mjestima gdje se uobičajeno javlja veliki broj kandidata kao i o tvrtkama u kojima je strogo pravilnicama propisana procedura i organizacijska struktura) da se prvo eliminiraju kandidati koji ne zadovoljavaju osnovne uvjete.
Istina.

Mene su eliminirali. Ali na osnovu moje molbe pozvali su me na razgovor i ponudili mi drugi posao.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:26   #423
u državnim firmama nema ti koristi slati takvu molbu, ali u privatnim da...

meni je prošli polodavac na razgovoru rekao u lice: Vi znate da se za ovo radno mijesto traži završena VSS, ja sam rekla znam, ali...iznjela svoj plan kada planiram diplomirati što je bilo uskoro, ...i mislim da bih bila dobra osoba za taj posao...i dobila ga...bez ikakve veze...

a kada sam napustila na moje mjesto je primio curu sa višom, jer nije mogao puno birati, ljudi spuštaju kriterije kada vide šta im se nudi...tako jeu svemu u životu, a dapače, dobro radno iskustvo i znanje koje daš na znanje da si spreman podvrgnuti testiranju, nekad znači više od ikakvog papira
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:37   #424
Quote:
malac kaže: Pogledaj post
Ja sam slao na neke koje sam mislio da bih imao šanse međutim ništa od toga. Vjerojatno završi u košu.
Slati ču za one koje smatram da bih mogao imati znanja.
A gle, ja sam isto tak slala za neke di sam imala i previše radnog iskustva i kvalifikacija, pa su završile u smeću. Nemoj dati da te obeshrabri to sa VŠS itd...
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:04   #425
ja sam slala svuda, uopće nisam gledala stručnu spremu. uopće me to ne dira
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 00:08   #426
jel bi trebo slat molbe ako se traži iskustvo a ja ga nemam
__________________
mad man
johndoe509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 00:18   #427
Statistika za listopad ove godine kaze da je nezaposlenih - onih koji imaju zavrsen 'Fakultet, akademiju, magisterij, doktorat' - bilo 4%. A to je, zapravo, puna zaposlenost i taj postotak stoji vec par godina. Nezaposlenost onih sa SSS je 26.4%. Izvor hzz.

Sve, naravno, ovisi o vrsti posla, ali sasvim je moguce da ce male firme, s manjim placama, morati popustiti i nece moci dobiti VSS kadar koji zele.

Brojke su neumoljive. Ako ce neka firma morati primiti SSS umjesto visoke spreme, biti ce u mogucnosti traziti 'doktora nauka' medju onima sa zavrsenom srednjom skolom.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 01:04   #428
hej bbc ,

jest, slažem se s tobom. o tom problemu se već godina u stručnim i znanastvenim krugovima raspravlja. još malo pa ćemo i uvoziti visokokvalificiranu radnu snagu (neke već uvozimo). malim tvrtkama ostaje onaj kadar koji će si na tržištu moći i priuštiti.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 01:09   #429
naravno da šaljem molbe ako ne ispunjam uvjete. stručna sprema, iskustvo, vozačka, ništa nije bed. pa neću valjda ja njih još molit da im pošaljem molbu.

moja je logika ta da će netko već vidjet tu moju molbu, pročitat eventualno životopis, i to me niš ne košta. uza sve one koji su odustali od slanja molbe radi nezadovoljavajuće stručne spreme, šanse mi samo rastu
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:40   #430
Quote:
malac kaže: Pogledaj post
Zanima me da li mogu slati molbu iako nemam stručnu spremu koja se traži? Naime imama SSS a večinom se traže VŠS i VSS! Nedugo sam čitao da VŠS ili VSS ima samo 8% Hrvata a 80% oglasa traži te stručne spreme i ja se ne javljam iz tog razloga. A možda se malo njih javi sa potrebnom spremom?
Kako vi to vidite i dali šaljete molbe na takve oglase?
ma ne znam baš, jer mi kad smo primali molbe točno se gledalo radno iskustvo i godine staža, pa automatski nisi u igri ako nisi zadovoljio u tim uvjetima, dalje ih niti ne zanima!
ali opet nikad ne znaš ,ja sam prestala sa slanjem dok ne završim faks
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:36   #431
nikad neskodi poslati..

npr.. neka znanja tipa odredenog jezika je cesto potrebnija nego obrazovanje...

mislim da fi u predstavnistvima francuskih automobila sve dali za izvornog govornika
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:26   #432
Quote:
johndoe509 kaže: Pogledaj post
jel bi trebo slat molbe ako se traži iskustvo a ja ga nemam
ja se isto pitam.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:22   #433
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Primjeri molbe i životopisa su dati na www.mojposao.hr
bez uvrede ali te molbe sa moj posao su necitljive.

iz iskustva znam kad sam dostavio zamolbu tako dugacku nitko je nije htio ni pogledat a onda mu se nije dalo ni zivotopis gledat.

svaka cast webu mojposao ali sto se tice davanja smjernica i primjera vise zbog njih ne dobijes posao nego da ce te uopce netko i razmotrit.

slazem se sa onim tko je rekao 4-5 recenica i gotovo.

napises uvod zbog pristojnosti - jedna - dvije recenice. i dvije recenice sto odlikuje tvoj rad.
Marcus deKrieg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:35   #434
Gle, zamolba sluzi kako bi detaljnije opisao ono sto si u natuknicama naveo u rezimeu (CV-u). Dakle, nitko ne ide prvo citati zamolbu nego CV. Ako mu se svidi CV, ide citati i zamolbu.
Moja zamolba je oko 3/4 A4 papira i nisam imala problema s pozivima na razgovore (cak mi je ova jedna na mojposao sumnjiva, kao da su je od mene prepisali ). Vjerojatno i sve ovisi na koji se tip posla javljas, a tome treba prilagoditi i ono sto saljes.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:24   #435
moja zamolba je ona automatizirana obavijest o prijavi pri brzoj prijavi na 'moj posao'. još najbolje da da ću pisati bajke i uvlačiti se u šupak. imaju cv, ako im se to sviđa molba nije bitna, a ako ne, onda ih može sam dobro nasmijati.
jednom sam čitao molbu u kojoj je žena napisala i što joj roditelji rade. a one šeme o trudu, odanosti, brzom učenju i sličnim sranjima me tjeraju na
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:16   #436
Quote:
Marcus deKrieg kaže: Pogledaj post
bez uvrede ali te molbe sa moj posao su necitljive.

iz iskustva znam kad sam dostavio zamolbu tako dugacku nitko je nije htio ni pogledat a onda mu se nije dalo ni zivotopis gledat.

svaka cast webu mojposao ali sto se tice davanja smjernica i primjera vise zbog njih ne dobijes posao nego da ce te uopce netko i razmotrit.

slazem se sa onim tko je rekao 4-5 recenica i gotovo.

napises uvod zbog pristojnosti - jedna - dvije recenice. i dvije recenice sto odlikuje tvoj rad.
oprosti, ne mozes poslat zamolbu sa 4-5 recenica, u najmanju ruku pomislit ce da si nekreativna ljencina koja se ne moze ni potrudit napisat zamolbu.

zamolba se pise okvirno na jednoj stranici - ne vise- al se zato bolda 4-5 najbitnijih recenica, ovisno o tome sto traze. srat moras, al to mogu i preskocit ako ih ne interesira. taj tko ti nije htio ni pogledat zamolbu je totalno neprofesionalan, ne bih se bas povodila za tim jednim primjerom.

a zamolba pocine uvodom (zasto im se javljas), predstavljanjem (ime, prezime, godine, obrazovanje), iskustvom (gdje si i sto radio), vjestine. i onda na kraju malo prikenjas s ostalim glupostima. i naravno treba se vodit po uvjetima koje traze, za svaki posao pisem drugaciju. i zvali su me na skoro svaki posao na osnovu takve zamolbe, nisu samo za one gdje fakat nisam ispunila neke osnovne uvjete
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:41   #437
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
oprosti, ne mozes poslat zamolbu sa 4-5 recenica, u najmanju ruku pomislit ce da si nekreativna ljencina koja se ne moze ni potrudit napisat zamolbu.

zamolba se pise okvirno na jednoj stranici - ne vise- al se zato bolda 4-5 najbitnijih recenica, ovisno o tome sto traze. srat moras, al to mogu i preskocit ako ih ne interesira. taj tko ti nije htio ni pogledat zamolbu je totalno neprofesionalan, ne bih se bas povodila za tim jednim primjerom.

a zamolba pocine uvodom (zasto im se javljas), predstavljanjem (ime, prezime, godine, obrazovanje), iskustvom (gdje si i sto radio), vjestine. i onda na kraju malo prikenjas s ostalim glupostima. i naravno treba se vodit po uvjetima koje traze, za svaki posao pisem drugaciju. i zvali su me na skoro svaki posao na osnovu takve zamolbe, nisu samo za one gdje fakat nisam ispunila neke osnovne uvjete


oprosti ali vidim da ljudi neznaju napisati dobru zamolbu pa se oslanjaju na to da ce im zivotopis prikrit nekreativnost u izrazavanju i sposobnosti da ne pišu eseje ili bajke.

moja zamolba zazuima pola a4 formata sa time da nije pisana neuredno (slijeva nadesno) vec ima svoj stil (moj stil obrade),
tekst tojest recenice , moja zamolba ima svega 4-5 recenica sa tim da nista nije navodjeno iz CV-a dok ti tvrdis da si pisala pola obrazlozenja iz CV-a u zamolbu. sto je i razlog zasto ti svi gledaju cv a ne zamolbu jer su oba papira gotovo ista.
drugo nisam naisao ni na jednu dobru zamolbu na mojposao.hr jer kao sto mi je jedan poslodavac rekao (zamolba je dobra ako je iskrena bez objasnjenja sadrzaja iz cv-a)
usput je naglasio ;"ako se ne cita ko iz puške i ne ostaje u glavi to nije zamolba vec pismo o tome zasto bih ja nekog trebao zaposliti!"

postao bih ovdje zamolbu svoju ali vidim da bih tako samo pomogao ljudima koji se neznaju izrazavat te ovise o svom CV-u.
Hebiga ja ovisim i o CV-u (jer nema u ovoj zabiti posla za moje radno mjesto a za zagreb nemam pocetni kapital), a isto tako ne izmisljam banane i ovisim o svojoj zamolbi.

kratko ko iz pistolja, uvod, o kolicini vještina koje posjedujem i zasto trazim mjesto u toj i toj firmi. u kontekstu napisem nakon mojeg imenovanja svih vrsta radnog okruzja (u mojem slucaju kompjuterskih programa) samo uputim na zivotopis.

drugo nisam dozivio nikog da je gledao zivotopis prije zamolbe osim ako je trazio šljakera!
Marcus deKrieg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:53   #438
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
oprosti, ne mozes poslat zamolbu sa 4-5 recenica, u najmanju ruku pomislit ce da si nekreativna ljencina koja se ne moze ni potrudit napisat zamolbu.

zamolba se pise okvirno na jednoj stranici - ne vise- al se zato bolda 4-5 najbitnijih recenica, ovisno o tome sto traze. srat moras, al to mogu i preskocit ako ih ne interesira. taj tko ti nije htio ni pogledat zamolbu je totalno neprofesionalan, ne bih se bas povodila za tim jednim primjerom.

a zamolba pocine uvodom (zasto im se javljas), predstavljanjem (ime, prezime, godine, obrazovanje), iskustvom (gdje si i sto radio), vjestine. i onda na kraju malo prikenjas s ostalim glupostima. i naravno treba se vodit po uvjetima koje traze, za svaki posao pisem drugaciju. i zvali su me na skoro svaki posao na osnovu takve zamolbe, nisu samo za one gdje fakat nisam ispunila neke osnovne uvjete
uvod..."zasto im se javljas?!" pa ok ako si nemastovit i drzis se procedure.
ime prezime ide navrh svega.
iskustvo se ne treba ispisivat jer piše u životopisu.
vještine se smao nabroje.
ne prikenjas, budes onakav kakav jesi, prikenjat moraju smao oni koji rade sve po proceduri jer neznaju drukcije.

ja sma dobio poziv sto sma iz blefa slao za zagrebacke firme jer sma htio isprobat konkurenciju zalosno je sto kad sam dobio poziv na razgovor morao sam odbit jer nemam polazni kapital za podstanarstvo a pocetna placa je mala a zagreb skup. -to kad ti se dodgodi to je za plakanje.

p.s. dost pohavala sam dobio na zamolbu jer je originalna i jasna, pozitivno "nabijena" i na zivotopis na organizaciju. al hebes sve to kad nemos do zagreba gdje je trziste najvece potraznje za svoj posao.
bomer....

idem plakat
Marcus deKrieg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 18:25   #439
ma dobro, tko ce znat sto ce se nekom poslodavcu svidjet, a sto ne. posaljem i zamolbu i zivotopis, al naravno, u zamolbi ne dajem detalje o tome sto je navedeno u zivotopisu, samo spomenem. nije na odmet. ma bezveze, danas bi trebalo nakon fakulteta izorganizirat jos jedan dodatni na kojem bi ucili kako naci posao, kako napisat sva ta sranja, kako se postavljat na razgovoru... sve je postalo toliko formalno, dodje ti da nosis salabahtere s odgovorima o svojoj osobnosti uzas! tebi pale tvoje, meni moje, sve pali... al to je samo prvi korak od sto ionako
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 10:50   #440
Traženje posla je posao i ako se ozbiljno shvati moze oduzeti jednako vremena kao i pravi posao.

Pisanje zivotopisa mozda na prvi opgled izgleda jednostavno ali nije.

Poatoji cijela znanost o tome kako ga napisati, sto naglasiti kad ici u detalje kad ne...itd.
Posto je svaka osoba drugacije i ima razlicita iskustva tesko je naci univerzalnu sablonu za pojednine profesije i radna mjesta.

Ali najbolje je naci osobnog agenta koji ce mu pomoci opcenito u organiziranju i trazelju posla te pregovaranju.
#R# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.