Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 16:32   #41
BOK...evo samo da i ja malo pohvalim tu malu slatku pasminu.Imam shih tzua koji je star godinu dana,i moram reči da ne znam kako smo živjeli bez njega svih ovih godina....Taj je uvijek raspoložen za skakutanje po stanu i razveseli nas i kad smo najlošije volje

Što se tiče kupanja moram reči da ga ja doma ne kupam,već mu sam operem šape nakon šetnjice,ali kupa se otprilike svaka 2 mjeseca kad ga vodimo na šišanje i rezanje noktića.

Pa svatko tko se dvoumi,neka ne razmišlja puno jer sa Shih tzuom neće pogriješit...

Pozz
ANIJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:09   #42
imam i ja Shih Tzua, star je 10 miseci...slobodno se može kupati svakih 10-14 dana, ali nježnim šamponima, ja osobno koristim onaj koncentrat od zelene gline, košta nekih 70 kn...

pasmina je malo tvrdoglava, ali prerazigrana, puna energije i ljubavi...inače nije nešto prezahtjevan, najveća briga je češljanje dlake, jer ako je ne češljate redovito nastaju čvorići koji prerastu u čvorine, i na kraju sve završi šišanjem

ukratko, zove se Chen, Zadranin je, ima 10 mjeseci, 6,5 kg...









[/quote]
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 18:02   #43
prekrasni su psici

Momentalno sam u Hrvatskoj i raspitao se o cijenama. U Italiji se mogu nabaviti s papirima za cca 300.- eura pa mi nije jasno kak to da su ovdje i to bez papira upravo toliko ?
Ima nekih svercera koji salju autobusom ( sto je grozno) i traže 200 eu, ali nebi na taj način riskirao da dobijem traumatiziranog štenca
ponte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:04   #44
Meni se oni baš simpa čine... Ali jel oni ispuštaju puno dlake po stanu? Mislim ono više nego kod drugih pasmina... I koliko se često moraju na šišanje voditi i da li se uopće moraju voditi? Jel bi mi mogao netko odg...
leptirica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 09:13   #45
što se tiče ispuštanja dlake, "ispuštaju" puno manje nego ostali psi...naime, ukoliko želiš imati shih tzua sa dužom dlakom, morat ćeš ga svakodnevno češljati, kako bi spriječila stvaranje čvorića, a istovremeno će i sva dlaka koja je spremna za opadanje ostati na četki/češlju...

za šišanje ti je sličan odgovor, dakle ukoliko želiš čupavog shih tzua ne treba ga voditi na šišanje, ali u tom slučaju ćeš dosta pažnje morati posvetiti održavanju njegove dlake...ako ne želiš čupavog shih tzua, onda šišanje 1-2 put godišnje...

preksinoć sam kupa Chena, pa smo imali kratki fotosession, pa evo i slika, trenutno smo u fazi traženja kujice za parenje...











Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:41   #46
mom shih tzuu su 3 i pol godine. Zivi u stanu sa nas 4vero i nikad nismo imali nikakvih problema, ni sto se tice prostora(kako je stariji izvodimo ga obicno 2 puta), ni sto se tice dlaka(izvucemo mu podlaku trimerom i nema linjana nikakvog), a kamoli mirisa. Mozda i postoji neki miris poseban al smo se mi navikli, ali nikad nam se niko u tolike godine nije pozalio da pas smrdi ili tako nesto.Jako je dobar i miran, voli da spava, da se igra i seeetaaaa!
Jedina mu je mana sto je malo tvrdoglav, pa kad se setamo vuce u svom pravcu.
Al svaki pas treba posebnu njegu i brigu, to je ipak clan porodice.
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:16   #47
Chen hvala na odgovoru! Sad mi je sve puno jasnije... Tvoj pesek mi je definitivno premeden, pravi mali maneken, ja bi takvoggggggg!!!!
leptirica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:32   #48
Quote:
leptirica13 kaže: Pogledaj post
Meni se oni baš simpa čine... Ali jel oni ispuštaju puno dlake po stanu? Mislim ono više nego kod drugih pasmina... I koliko se često moraju na šišanje voditi i da li se uopće moraju voditi? Jel bi mi mogao netko odg...
Shi-tzu nemaju psecu dlaku, imaju kosu, poput ljudske i tesko cete naci po stanu neke dlake.
Sisanje mi obavimo svaka 2-3 mjeseca.

Tvrdoglavi su, ali su takve maze i obozavaju ljude vise od drugih pasa.
Tko nikad nije imao psa preporucam shi-tzua jer brzo uce i jako su jednostavni za odrzavanje, osim cesljanja
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 03:11   #49
Quote:
lucka1pink kaže: Pogledaj post
smiju se kupat oko 2 puta mjesečno barem tako mi svog kupamo! ako bi ga kupali jako često onda bi mu dlaka izgubila svoj prirodan miris, a i pas se može razbolit, dlaka bi mu postla kruta, moj shihtzu ima sjajnu i mekanu dlaku kao plišana igračka iako je još relativno mal..7mj.
ne ne ne ne i ne
ja imam shihtzua, dedek ima vec 12god sunce moje malo, jos uvijek se ponasa ko razigrano stene, a tako i izgleda
sve u svemu, smiju se kupati samo nekoliko puta godisnje, koza im se jako isusuje...tako je nama barem veterinar rekao

sve u svemu, imam 12god iskustva i mogu reci da je to predivna pasmina. nisu zivcani ko ostale vrste pasa malog rasta, preumiljati su i mazni i obozavaju ljude, a o inteligenciji i empatiji da ne govorim...
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 23:03   #50
Da se pohvalim - imamo shih-tzua 2 g crno-bijeli- jako sam zadovoljna s njim od prvog dana- sve je istina što je već napisano o njihovim "carskim" karakterima- to je valjda u genima- kao psi kineskih careva- ja sam jedno 6 mj proučavala pasmine da odlučim koju da izaberem jer ovo mi je već 5. pas u životu - u djetinstvu sam imala 2 mješanca, pa 13 god irskog setera, pa 7 god mješanca(nažalost uginuo) pa se dugo nismo oporavili i nitko (od nas 5 u kući) nije htio novog- ali ja sam htjela psa da "me izvodi u šetnju" i shih-tzu je baš takav pas- pola sata šetnje i njemu dosta- jedino su sad svi ludi za njim pa je stalno s nekim od ukućana vani- ali mene je priznao za gazdu- ja ga hranim i spava na mojim nogama- mi našeg šišamo svaka 3 mj i tad se i kupa- povremeno mu češće operemo masnu njušku i uši ; shih- tzui imaju karakterističan miris(smrad) ali se on eliminira izborom hrane- naš jede suhu hranu za shih-tzue mješano sa konzervama i nema mirisa - ljudsku hranu mu ne dajemo osim voća- obožava voće
Toplo preporučam tu pasminu- ali ovisi i o osobi što želi - proguglaj pasmine da vidiš što ti odgovara
3,5djeteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 13:15   #51
SHI TZU

Cura i ja razmišljamo o kupnji shi tzu-a... zanim nas, ima li jak miris i da li se puno linja...
__________________
Dancer
Dancer-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 01:03   #52
nema jak miris, i ne linja se. Linja se kad ga češljate, što je normalno da dlaka otpadne.. Ali u glavnom, ne linja se.
Uzmite shih tzua, nećete požalit!
Curička is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:02   #53
Pozdrav...

moj shih tzu je star 1,5 godinu i stvarno je super pas,ali imam jedan problem...prilično je ljubomoran....Jako se veseli kad netko dođe kod nas i na neke ljude uopće ne reži a na neke se sav razbjesni....i ne daj Bože da ga netko osim nas hoće podignuti..odmah režanje...Da li netko ima istih problema ili je moj samo tako prevrtljiv....
ANIJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 07:07   #54
Quote:
ANIJA kaže: Pogledaj post
Pozdrav...

moj shih tzu je star 1,5 godinu i stvarno je super pas,ali imam jedan problem...prilično je ljubomoran....Jako se veseli kad netko dođe kod nas i na neke ljude uopće ne reži a na neke se sav razbjesni....i ne daj Bože da ga netko osim nas hoće podignuti..odmah režanje...Da li netko ima istih problema ili je moj samo tako prevrtljiv....
moj je još mali, tek je prošao 2 mjeseca, ali već pokazuje znakove posesivnosti,čak kad se suprug i ja ljubimo stane između nas i grebe šapicom po nogama tražeći pažnju
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 05:49   #55
Kako njegujete dlaku ispod očiju?

Meni je vet rekao da mu dva puta dnevno ispirem s bornom vodom i češljam malim češljićem dlake ispod očiju- e to mi je češljanje jako kompilicirano.. a grudice i sljepljena dlaka žilavi
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 17:04   #56
SHI - CU

SHI CU!!!

Predlazem. Izvrsna pasmina. Ja svoga imam vec 2 godine i mogu reci nisam pozalila..on ce razveseliti i najveceg mrguda.Smisan je.Ne laje puno,minimalno se linja,izvrstan je pratioc, obozava djecu, super se slaze sa ostalim kucnim ljubimcima ( moja rodica ima kunica i njih dvoje se izvrsno slazu)
Ako zelite malog psica Shi-Cu je izvrstan izbor
Ma super pametna pasmina...uzmite Shi-cua i necete pozalit...a ako ga neko od clanova obitelji ne zeli...to je rijeseno jer cim to malo krznato stvorenje dovedete kuci odusevit ce vas svih i zaljubit cete se u njega.
jope_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 01:31   #57
pozdrav svima

ja vec dobrih 10tak dana razmisljam o tome da si kupim psa i to shih tzu, citao sam sve o njemu i mislim da je to idealan pas za mene.
imam veliki stan znaci puno prostora za njega .
ono sto bih vas ja zamolio je da mi pomognete malo jer se bojih prvih par dana s njim,kako se ponasati koliko puta mu treba dati za papati,dali mora biti u toplom itd...
znate vec sigurno kak je vama bilo.
molim za pomoc,hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pozdrav svimahttps://www.forum.hr/images/smilies/tongue1.gif
dino-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 03:36   #58
Quote:
aladina kaže: Pogledaj post
Kako njegujete dlaku ispod očiju?

Meni je vet rekao da mu dva puta dnevno ispirem s bornom vodom i češljam malim češljićem dlake ispod očiju- e to mi je češljanje jako kompilicirano.. a grudice i sljepljena dlaka žilavi
Moja frendica ima isti problem sa shi-tzu...pokusala je sve...nista nije ponmoglo..vet joj savjetovao da mu svakih 2 tjedna brije dlaku ispod ociju...ona ga vodi u salon i mogu reci da se popravilo
Ja imam Lhasu dosta slicnu njenom shi-tzu ali nemamo toliki problem...da li je to skupljanje ispod ociju izrazenije kod shi-tzu pasmine?
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 09:22   #59
Ja svom shih-tzuu dlaku ispod očiju održavam tako što namočim vaticu u acidi borici i s time mu istrljam dlaku oko njuškice i ispod očiju i djeluje..
Inače,što se tiče pasmine,imaju prekrasan karakter,užasne su maze,totalno su društveni i s ljudima,i s drugim psima,možda čak i pretjerano...Jedino što me ponekad nervira je to što kad ga šećem,uvijek,ali baš uvijek,me ljudi zaustavljaju,dižu ga u ruke,raspituju se za pasminu i oduševljeni su njime.Stvarno ga toplo preporučam.Nije velika obveza,potrebno mu je vrlo malo šetnje,jer je tako mali i brzo se zapuše od umora...
blanche26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 12:34   #60
Ja imam jedan problem.... Mom shi tzu se cesto petlja dlaka pa moram stalno rezati cvorove..na korjenu repa sam joj odrezala cvorove i sad stalno hoda sa repom savijenim u stranu...nisam je nigdje porezala pa mi nije jasno zasto to radi..ako neko zna...please helpajte!!!
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.