Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2013., 16:18   #121
Kolegica imala 5 godina radnog iskustva u reviziji i tek kada su objavili edukaciju je negdje diplomirala - dobila je negativni odgovor za pristupanje edukaciji pošto se radno iskustvo u reviziji broji tek od dana diplome.

Kolega u isto vrijeme došao kada i ja još nije diplomirao - sada već ima 4 godine radnog staža - ništa mu se za sada još ne broji u taj staž...tek nakon što diplomira kreće prvi dan.

Ja osobno, kada su objavili ciklus edukacije nisam imao 3 godine radnog iskustva u reviziji (2 godine i 10 mjeseci) ali održavanje ispita se taman održavalo nakon što sam ja napunio 3 godine staža tako da su mene prihvatili


Nažalost takva su im pravila, staž se broji tek od diplome.
herci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:06   #122
Thanks kaj si javio povratnu info

Šteta što je takva praksa u komori, tim više što nigdje nije propisano takvo postupanje.
A i svi znamo da se u reviziji baš i ne hlade jaja po cijeli dan :/ Često se desi da se zaposle asistenti na zadnjoj godini faksa, s par ispita do kraja i onda se to nekima malo otegne zbog tempa posla. A ljudi stvarno rade pravi revizorski posao i puno nauče, tako da mislim da je prava šteta taj staž prije diplome baciti u vjetar samo radi formalnosti.

Nadam se da se staž prije diplome prizna za polaganje certifikata za ovlaštenog internog revizora...
Du Rica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:20   #123
Ej, meni bi trebale skripte bisvasta vezano uz eksternu reviziju... ima li tko? Neka mi posalje na pm! Hvala! Jako mi je bitno jer trebam za ispit, a knjiga je zbrda zdola napisana...a koliio vidim profesori su isti moram položiti taj ispit i bas razumjeti sve... Revizija- Tusek, Zager 2008, 2 izdanje-HZRiF ne valja bar ne na mom ispitu...
__________________
Dimmi cos'è cos'è che batte forte forte forte in fondo al cuore..
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 10:30   #124
Ima li možda netko informaciju hoće li iduće godine 2014. biti program za usavršavanje ovlaštenog eksternog revizora? Gledam na stranici Komore, nije još ništa objavljeno...
Rainbow20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 17:57   #125
Pozdrav zanima me dali se moze pristupiti ispitu ako imamo zavrsen strucni specijalisticki studij ?
Tepsijaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 10:28   #126
Uvjet ti je najmanje 180 ECTS bodova.
Kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 16:25   #127
ispit za ovlaštenog internog revizora (CIA)

Molim vas ako je netko polagao u zadnje vrijeme ispit za ovlaštenog internog revizora, neke informacije o programu, gdje ste polagali, materijali ako bi se mogli poslati.
Uglavnom me zanima da li imate info vezano za polaganje, da li postoji u Zg mjesto gdje se polaže a da to nije preko instituta internih revizora.
Njih sam kontaktirala međutim zakasnila sam s predavanjima i fulala rok do slijedeće godine;( pa me zanima da li se može negdje drugdje polagat...
hvala
Keti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 19:48   #128
Razlikuje se Sekcija internih revizora pri HZRFD i HIIR - Hrvatski intitut internih revizora.

Sekcija organizira edukaciju i polaganje ispita za ovlaštenog internog revizora, a ta predavanja su ti upravo završila i ispit je 13. i 14.12.2013. Idući ciklus edukacije se održava tek iduće godine. Sekcija organizira edukacije iz modula banaka i financijskih institucija, gospodarstva i IT, dok se modul proračunskih korisnika više ne izvodi jer se zainteresirani moraju certificirati u okviru Ministarstva financija koje ne priznaje cerfitikat ovlaštenog internog revizora specijalista za proračunske korisnike položen pri HZRFD.
Sve materijale dobiješ kad kreneš na edukaciju, a bez odrađenih predavanja ne možeš pristupiti ispitu.
Certifikat koji se položi u organizaciji Sekcije jest lokalni certifikat koji vrijedi u Republici Hrvatskoj.

HIIR inače organizira pristupanje ispitu za CIA (za što sve informacije možeš naći na theiia.org, čiji je HIIR član), što je međunarodno poznati i priznati certifikat ovlaštenog internog revizora. Pošalji im mail i raspitaj se, ja sam nešto načula da će se možda organizirati predavanja u Hrvatskoj za CIA certifikat negdje na proljeće 2014.
Materijali za učenje se inače pribavljaju u vlastitom aranžmanu, vidi info na stranicama theiia.org. Međutim, ako je točno da će se iduće godine održati edukacija za CIA-u u Hrvatskoj, pretpostavljam da će materijali biti uključeni u cijenu cijelog programa i da ćeš ih dobiti na mjestu održavanja edukacije.
Du Rica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:19   #129
Evo mene zanima ovaj dio sa ocjenama.
Jel bitan prosjek ocjena tijekom cijelog studiranja ili samo sa 4. i 5. godine diplomskog?
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 11:10   #130
Posao revizora (Big4)

Kakvo je trenutno stanje s poslom revizora (Big4) i sama buduća perspektiva posla? Znam da se radi od jutra do sutra i tako nekoliko godina dok se ne dobije certifikat, kažu ljudi da su plaće astronomske tada i vrata otvorena u cijelom svijetu. Ajmo reći da sam na raskrižju životnom, počeo sam raditi u jednoj drugoj struci gdje ću također morati mnogo vremena utrošiti na učenje no što se tiče financijske isplativosti, posao revizora mi se čini daleko isplativijim dugoročno kada se dobije taj certifikat..no također čujem da mnogi i odustanu prve dve godine, ne mogu izdržati pritisak..da li je nužno zbilja voljeti taj posao da bi se 'uspjelo'? Kakva su vaša iskustva ukoliko netko može reći iz prve ruke? Također čujem da Big4 uzima pretežito mlade friško diplomirane s 23,24 godine, kolike su šanse i isplativost ući u reviziju s gotovo 30 godina?
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 15:32   #131
Ne radi se zbog certifikata ovlastenog revizora u Big4. Radis zbog branda big4 u svom zivotopisu i iskustva. Pocni s ACCA, nadi neko strucno ili entry lvl job u nekoj revizorskoj kuci i deri 3 godine do certifikata.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:41   #132
materijali

Da li netko ima materijale za ispit OVLAŠTENOGA INTERNOG REVIZORA, koji se polaže pri RiF-u.
fabi17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.