Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2009., 18:43   #81
Da, nazovi HKS i saznaj jeli sve ok sa uzgajivačnicom. Nažalost, svašta se događa u svijetu uzgoja pasa...

A to što ima 5 mj, pa mu je cijena niža, valjda je zbog toga jer ljudi uvijek hoće male, male štence pa se ovi stariji teže prodaju.

A o kojoj je uzagjivačnici riječ i kojoj pasmini? Ima i tu ljudi "iz tih krugova", možda znaju nešto više.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:51   #82
To sto je cijena niza ne mora da znaci nista lose. U svakom leglu od npr 5 stenaca 2 su mozda ekstra kvaliteta i oni su skuplji a ostali jeftiniji, ali to je izbor i procjena uzgajivaca i ne mora uvijek da bude tacno. Uvijek je bolje kupiti psadirektno od uzgajivaca ako si u mogucnosti ali ja npr nisam bila pa sam stene kupila od preprodavaca i nisam se pokajala , iako dosta ljudi jeste. Naslusala sam se ljudi koji su kupili od uzgajivaca, te pas im je bolestan, ova i ona alergija i svasta nesto, moj je hvala bogu zdrav i prelijep. Sve u svemu, sve ti je to stvar srece, moj ima rodovnicu ali nije prvobirani i najskuplji a eto opet je super!
__________________
Mozda ja nikada necu biti netko ali nitko nikada nece biti ja!
**bubi** is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 21:18   #83
ma...uzgajivačnica je uredno nabrojana u popisu uzgajivačnica, ne bi imenovana, al nekak mi je to bilo čudno...to spuštanje cijene...sutra vas obavijestim kak je prošel ogled...
uglavnom ..ja štreberica kakva jesam...kupila sam i košaru i hranilicu i igračku ....čujemo se sutra..hvala na savjetima.
__________________
Ja imam samo jednu strast, a to je špek i svinjska mast!!!
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 23:38   #84
Može biti više razloga zašto je to štene jeftinije i ne mora značiti da s njim nešto ne valja.(ima novo leglo pa želi prije prodat starije,sila mu je za novce ......... da sad ne izmišljam )
Na kraju krajeva uzgajivač može postaviti cijenu koju želi pa i pokloniti ga
__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 08:40   #85
uglavnom...danas oko 2 idem u oglede...drš'te fige!
__________________
Ja imam samo jednu strast, a to je špek i svinjska mast!!!

Zadnje uređivanje Digitalna : 17.04.2009. at 09:06.
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 08:50   #86
Digitalna - ovisi kupujes li izlozbenog psa ili samo kucnog ljubimca. Ukoliko kupujes kucnog ljubimca - dakako da je cijena niza. Prosurfaj malo internetom pa vidi sto se pise o tom uzgajivacu. Sva dobra i losa iskustva dobro ce ti doci prilikom kupnje psa i lakse odluke da li ga tamo kupiti ili ne.
I javi kako je proslo
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 20:54   #87
na topicu maltezer ima moje iskustvo ili bolje reći neiskustvo.....pas kupljen u oficinalnoj uzgajivačnici , papiri lažni i falsificirani.....dakle niti eventualna garancija HKS očito ništa ne znači, jer svi ti uzgojni pravilnici i statuti su prepuni rupa i daju puuuno prostora za malverzacije......
__________________
ornella
ornella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 01:19   #88
white alien - dugo sam se meskala oko tebe i tvojih postova, doduse procitala sam samo 1. stranicu ovog topika jer je kasno i nemogu trenutno citat s razumjevanjem , no nakon puno tema na kojima ovdje pises i nakon toliko iscrpnih,detaljnih i vrlo preciziranih odgovora koje uvijek dajes na uvijek poprilicno iste i gotovo dejavu-izirane postove od srane xy ljudi koji su neznam zasto protiv uzgoja i koji se vjerojatno sami ne osjecaju sigurno u svojoj kozi pa im je nezamislivo da bi za zivo bice dali 1000 eura jer "cucaka" ima svugdje, al za jednu limenku od auta bi oni dali bez frke i po 10000 istih eura i nebi sekunde moralizirali o tome, pa ti samo zelim rec svaka cast na trudu !
bez imalo sarkazma ! neko vrijeme sam i sama mislila da su uzgajivaci samo mlataci magle i para, no sad sam sama sebi blesava, nakon onog drugog posta da ne citiram i s kojim se apsolutno slazem a to je da se svi ovdje dusebriznici rade okrenu sankcioniranju toga da se u azile vise ne dovede niti jedan pas, da se kontroliraju uvjeti u kojima ti psi zive itd nego da napadaju ljude koji rade sve za svoje pse , jer od kud uopce nekom pravo tebe napadat jer vodis svaku maksimalnu brigu za zivotinje i ciji si zivot i uzela u svoje ruke i o kom ovise .
neznam koji je uopce cilj tih obrusavanja, ja jedino sto vidim da je njima krivo je cijena koju trazis za svog psa, mislim da se ti isti pedigrirani psi prodaju po 500kn niko nebi ni A reko , jest da su neke cijene pasa ne realne, i ne slazem se sa smartie kad kaze i kune se da niti jedan uzgajivac nije profitiro od uzgoja jer je to naprosto netocno !mozda u hrvatskoj ne , jer u ovako niskim standardima niko si nece moc priustit psa koji kosta kao jako pristojan auto,al vani toga ima ! al opet neko ima jedno neugodno iskustvo s uzgajivacima i odmah se svi bace u isti prevarantski kos, ja bi rade vas "kupce" istih malo zapitala sto ste vi mislili prilikom uzimanja istih,koliko ste se dobro raspitali uopce itd !
znam ljude koji su kupovali pedigrirane pse u takvim supama, no nije njima smetalo sto im pas maltene zivi u stajskom gnoji, nit sto je uzgajivac malo bizaran covjek, nit sto je stene bojazljivo, nit sto im je reko da ce im poslat papire doma za 2 tjedna, njih nista nije zanimalo osim da pas ima pedigre i samim tim sve je vec bilo odgovoreno i 100% provjereno , a u svemu tome ste sami krivi i sami ispali naivci koje ja iskreno uopce ne zalim !
jer danas se prodaje svasta a pitanje je sto se moze prodat a ocito losa roba po ne cak ni jeftinoj nego jeftinijoj cijeni odlicno ide !
i ja neznam ako svi misle da je uzgoj tako strasno profitabilan pa bacite se svi na uzgoj, pa da vidimo nakon 3 godine i 1.ih legala kako vam ide , ako se u tome takvi novci mlate, kaj cekate onda svi skupa ?

evo malo sam se raspisala iako sam samo htjela dat white alien !
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 03:00   #89
Svaka čast forumašici whitw alien na iznesenim stavovima, ne moram ni dodati da bih osobno potpisao svaki od njih Smatram da je pravim uzgajivačima najvažnija ljubav prema pasmini koju uzgajaju, a potom i prema svim ostalim psima, uključujući i mješance. Ljudi koji s omalovažavanjem i predrasudama gledaju na uzgajivače, trebali bi upoznati neke od njih pa vidjeti koliko je ljubavi i truda uloženo u svako štene i neka nakon toga još jednom razmisle o svojem stavu kako se radi o elitistima koji mlate silnu lovu (najčešće se radi o minusu ili pozitivnoj nuli) i pritom izigravaju primadone više cjeneći pse nego ljude i živeći u svojem svijetu izložbi, CACIB-a, CAC-ova, specijalki... Kod nas se ljudi čude i smiju kad netko da za psa iz uzgajivačnice 1000 eura, kad plati vreću hrane 400 ili malo više kn mjesesečno ili potroši još koju stotinu kn za vitamine, itd. ali zaboravljaju da se radi o živom biću na čiju smo se brigu obavezali onog dana kad smo ga donijeli doma. Ako svojim bližnjima i sebi želimo najbolje i brinemo se da tako i bude, ne vidim zašto to ne bi priuštili i psu Priznajem da uzgajivača ima svakakvih, i tu ne mislim samo na onu razliku uzgajivača i "uzgajivača" u kojoj ovi drugi uzgajaju pse na farmama ne vodeći brige ni o parenju, ni smještaju i ishrani štenaca već jedino gledaju na ekonomsku isplativost Najčećše zbog takvih se otvaraju ovakve teme i pune veterinarske stanice Osobno kod uzgajivača gledam kakav je čovjek, kako brine o štencima, tako da ću prije uzeti psa od takvog uzgajivača nego od nekoga koji se hvali svojim rezultatima (čemu? dobar glas daleko se čuje) i ocrnjuje druge ( bitni su psi i pošten uzgoj, ostalo je sasvim nebitno). Pravom uzgajivaču vjerujem na riječ, tako da mi nikakvo potpisivanje ugovora prilikom kupnje šteneta nije potrebno. Prilično naivan stav za nekoga tko tek treba kupiti svojeg prvog psa u životu, ali neka
P.S. ako se ne varam u avataru white aliena je dogo argentino?
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 08:15   #90
Bemti kako dobri postove ove kolegice white alien...

Stvarno svaka čast!!! Imaš moju podršku u potpunosti!!!
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 11:43   #91
A jeste me sad , hvala na podršci, lijepo je čuti da netko kuži


Quote:
P.S. ako se ne varam u avataru white aliena je dogo argentino?
Da, naša dogo argentino curka Emili, moja prva DA ljubav i mezimica

i hvala još jednom
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:52   #92
Cijena

Jel može direktan odgovor koliko košta DA štene?
Pitam jer sam zainteeresiran, ne da bih opovrgavao visoku cijenu i time rušio osnovne zakone ekonomije - dok ima potražnje ima i ponude...

Unaprijed hvala
xyxyx007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 23:54   #93
Uzgajivači početnici

Pozdrav

Molio bih sve koji znaju bar ponešto ili imaju link koji bi mi pomogao da me informiraju o samom načinu kako se postaje uzgajivač pasa.
Stvar je u tome što imam velik prostor,tratinu,novac za bokseve i opremu
ali nemam pojma o prvim koracima i edukaciji.Zainteresiran sam za polaganje ispita ako je to uvjet i ništa mi nije teško kad su peseki u pitanju,pa vas molim samo da me usmjerite gdje da čitam il zovem da više saznam.

P.S..na stranicama HKS-a sam se doslovno izgubio a uopće ni neznam jel to dobro početno mjesto odakle bih trebao krenut.

Unaprijed Hvala
pantera31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 11:45   #94
Quote:
pantera31 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Molio bih sve koji znaju bar ponešto ili imaju link koji bi mi pomogao da me informiraju o samom načinu kako se postaje uzgajivač pasa.
Stvar je u tome što imam velik prostor,tratinu,novac za bokseve i opremu
ali nemam pojma o prvim koracima i edukaciji.Zainteresiran sam za polaganje ispita ako je to uvjet i ništa mi nije teško kad su peseki u pitanju,pa vas molim samo da me usmjerite gdje da čitam il zovem da više saznam.

P.S..na stranicama HKS-a sam se doslovno izgubio a uopće ni neznam jel to dobro početno mjesto odakle bih trebao krenut.

Unaprijed Hvala
Za početak, pročitaj ovaj topic od prve stranice, pa zatim topic s ovog istog foruma o parenju pasa sa rodovnicom, tj. onaj o parenju pasa bez rodovnice, pa onda onaj o kupnji šteneta.....

Ako budeš ,nakon svega toga ,još uvijek zainteresiran za uzgoj, moli Boga, da ovaj tvoj post ne pročita WA, jer si onda u gabuli...
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 00:31   #95
ajoj,bole me oči kolko sam se načitao i ok,priznajem 'bijah slijep a sad progledah'..moj glavni biser u glavi je bio da se moja labradorka i susjedov lab mogu 'igrat' po par puta godišnje a zgleda da to tak nejde..
ja sam mislio da od svakog legla uzmem po jednog mališana sebi za daljnji uzgoj ili ga poklonim rodbini a ostale prodam u dobre ruke..da se razumijemo 'ja i muhu teško napadnem' pa ne stvarajte dojam u glavi o meni ko o nekom agresivcu s lovom koji bi htel još malo više love..ja bih fakat sve uslove ispunio,peseke redovno vodio kod veta i sve što je potrebno..problem je što sam alergičan na izložbe i to nije moj film iako shvaćam (iz prije pročitanog) svu korist i dobrobit koja iz toga proizlazi..znači nejde to tak da se dva naša zdrava peseka pare po njihovoj želji i nagonu..a tak je i kod uzgoja mačaka isto jednom na leto?..neznam kak spojit ugodu i posao jer sam mislio potpuno se posvetit tim stvarima,zapostavit stvarni posao i usavršit se u radu s pesekima a ovak ispada da bum na kraju bankrotiral..

..možda hrčci,njih imam rad a čuo sam da ih se zna po dvjesto komada do kraja godine zbrojit,pa sad ova tri boksa koja sam mislil ukrasit za male labiće samo zatvorim i složim vip smještaj za hrčke..e ak mi tu dojde komisija i veli 'samo jednom godišnje gospon',ja bum ponorel a i hrčki skupa z menom
pantera31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 09:06   #96
pantera 31, pa ti si stvarno obavio "domaću zadaću" i sve pročitao, odličan, pet, sjedi! Drago mi je da ovaj forum i napisano na njemu, ipak ima neku svrhu i pametnim ljudima pomaže!!

To sam ti savjetovala, za tvoje dobro, čisto da vidiš na stvarnim iskustvima uzgajača, koji je to krvav posao, ako ćeš igrati pošteno, koje ti sve zamke uzgoj skriva itd.itd...
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 18:39   #97
Eto i kada mislite da ste napravili sve što ste mogli tj nazvali HKS da vam preporuče uzgajivačnicu,i to su ljudima preporučili goospođu sa 20-godišnjim iskustvom nakraju su dobili mješance http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...7/Default.aspx

Nažalost ovakvi uzgajivači nisu rijetkost u nas,žalosno
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 20:03   #98
Blago nama s ovako nepismenim i neupućenim novinarima
- Tražili smo savjet od Kineziološkog saveza te su nam preporučili uzgajivačicu.

A shit happens Ko zna koja je tu mućka.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 20:07   #99
Quote:
- Tražili smo savjet od Kineziološkog saveza te su nam preporučili uzgajivačicu
.

genijalno
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 20:21   #100
Nisan ni išla za tim ,još jedna sramota
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.