Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2006., 22:13   #41
meni se čini najlakše iz budimpešte. Vlak zg-budimpešta je oko 250 kuna povratna, a avion povratna 1500 (mislila sam ić sad krajem svibnja, al sam se odlučila na ljetovanje )
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:07   #42
---KOPENHAGEN---

Ako je netko letio ili možda zna za najjeftiniji let, kompaniju ili opciju do Danske???
Pomozite! Hvala!!!!!
-Nina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:51   #43
odakle??

direktno imas samo carteri, sto su skupe -

iz splita ili dubrovnika sa skyeurope za bratislavu i dalje za kopenhagen
ili jetine karte imas sa wizz iz splita za budimpest i dalje sa skyeurope za kop
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:39   #44
Jefina verzija bi ti mogla biti:
Easyjet iz Ljubljane ili Graza za Stansted, a onda Ryanairom iz Londona za Malmo (Malmo i Kopenhagen su povezani mostom).
Inace, jedna dobra stranica koja daje popise svih jeftinih avio-linija je:
www.whichbudget.com

Kad sam ja bio u Kopenhagenu prije par godina, postojali su gradski bicikli. Fora je bila, gurnes u bicikl 20 kruna, vozis se s njim koliko dugo hoces, kad ga vratis, dobijes nazad 20 kruna. Sistem ko za kolica u samoposlugama. jel jos uvijek to postoji? Jako lijep nacin za razgledati grad, ne moras hodati kilometre i kilometre...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 20:14   #45
Unhappy Kopenhagen za NG

Htjela bih u Kopenhagen za novogodišnje praznike, pa me zanima kakva su iskustva drugih ljudi-sve što vam padne na pamet je dobrodošlo, samo pomagajteee!!!!
__________________
you don't need pants for the victory dance
sunđerbob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 16:07   #46
Quote:
sunđerbob kaže:
Htjela bih u Kopenhagen za novogodišnje praznike, pa me zanima kakva su iskustva drugih ljudi-sve što vam padne na pamet je dobrodošlo, samo pomagajteee!!!!
vrlo skup odabir
fieke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:20   #47
Meni je Skandinavija super,bila više puta u Švedskoj i Danskoj (familija ).
Kopenhagen lijep,zanimljiv,ljudi srdačni i svi pričaju engleski kao materinji (dok sam u Parizu popiz.... zbog komunikacije).
Klopa mi nije baš sjela osim pečenog odreka tune u jednom restoranu.
Ali nisam puno išla po restoranima ali po kafićima da....
Skupo je dosta!
Sretan put
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:22   #48
Quote:
bucek kaže:
Meni je Skandinavija super,bila više puta u Švedskoj i Danskoj (familija ).
Kopenhagen lijep,zanimljiv,ljudi srdačni i svi pričaju engleski kao materinji (dok sam u Parizu popiz.... zbog komunikacije).
Klopa mi nije baš sjela osim pečenog odreka tune u jednom restoranu.
Ali nisam puno išla po restoranima ali po kafićima da....
Skupo je dosta!
Sretan put

mislila sam na odrezak
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 00:35   #49
Quote:
geliriell kaže:
Zna li itko koje avio-kompanije nude najpovoljnije karte od Zagreba (a moze i Splita ) do Kopenhagena?

bice od ozujka svakom nedelkom let iz splita za Kopenhagen. Leti www.sterling.dk kao niskotarifni prjevoznik
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 12:56   #50
Wink avion

german wings do berlina, a zatim easy jet do kopenhagena. čeka se dva sata, taman dok se "prečekiraš". problem je povratni smjer jer avion iz berlina kreće rano, tako da u principu moraš provesti noć u berlinu.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 19:53   #51
Quote:
sunđerbob kaže:
Htjela bih u Kopenhagen za novogodišnje praznike, pa me zanima kakva su iskustva drugih ljudi-sve što vam padne na pamet je dobrodošlo, samo pomagajteee!!!!
kopenhagen je u odnosu na zagreb skup kad je u pitanju odlazak u restoran ili odlazak na pivo. naviknuta na danske cijene, nije mi se zagreb ucinio uzasno jeftinim, tako da se ni zagrepcanima (hrvatima opcenito) ne moze ni kph uciniti bas toliko skup. cijene hotela su slicne kao u zg. ali moze se naci jeftino, a dobro, ako obilazis uobicajene turisticke zone, restorane, kafice, hotele...
ima super bed & breakfast opcija, koje nisu tako skupe. ja ti mogu navesti mjesta na kojima mozes da jedes, mjesta na kojima mozes da pijes a da te ne oderu, kao i sta da obidjes i dobijes utisak o gradu, a da te ne kosta cijelo bogatstvo.
inace, moj muz je radio najnoviji guide za kph, tako da sam upravo sad jako upucena u sve, jer sam pomno pratila njegov rad. ako ti sta zatreba ili te interesuje, slobodno pitaj. a grad kao grad je fantastican i svakako vrijedan posjeta.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:18   #52
dah clubbinga u Kopenhagenu

http://www.pbase.com/theo/partygirls&page=1
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 16:34   #53
Bila 8 dana.

Dojmovi:

Grad mi se svidja. Sve je zivo, puno ljudi, puno boja, puno ducana, puno dogadjanja...

Trebala sam uzeti duplo vise para jer sam se ponekad osjecala kao socijala.
Kovanice su smotane - svaki put sam isla gledati koja je koja.

Bicikl je prijevozno sredstvo broj jedan. Moze te lupiti auto, ali te moze pobrat i bajk Hitna pomoc juri pocesto.

Parkova ima puno i savrseno su uredjeni.

Ceste su precesto bile prljave... ne kuzim zasto.

Javni prijevoz je skup. Ili pjesacite (i umrite od bolova u nogama kao ja) ili probajte naci gradski bajk za 20 kuna (koje dobite natrag kad ga vratite) a koji nema potrgan lanac. Ja takav nisam nasla.

Pazite na djepare. To takodjer pise i na dosta mjesta u gradu.

Kava je ocajna i kosta 20-30 kn. Osim standardnog espressa u McDonaldsu za 8 kn.

Gradski prijevoz je savrseno ustiman i kompjuteriziran. Stvarno moras biti bedak da ne kuzis brdo podataka koje ti se nude za snalazenje. Impresivno.

Vidjela sam vise arapa, crnaca, indijaca i kineza nego ikad i igdje u zivotu.

Crkve i palace su predivne. Isla sam se penjat na "Our Savior`s Church". Dosla sam do izlaza i usrala se. Nisam mogla po onim spiralnim stepenicama do vrha

Christiania je odlicna. Bilo me malo trta uci u neku hippy komunu a kad ono... nitko ne ne gleda cudno, niko te nista ne pita, mos se uvucu u koju god ulicu hoces. Ljudi su cool. Zabranjeno fotkanje u Pusher street

Bila na plazi u Klampenbergu. Plaza pjescana i privlacna. More neprivlacno.

Cijene su me i rastuzivale i nasmijavale:
Kugla sladoleda od 20-40 kn.
Kruh isto.
Mjerica jagoda 50 kn.
Kila tresanja 100 kn.
Smorebrood - otvoreni sendvic od 30-100 kn.
Standardna cijena rucka oko 100 kn ako hoces i jesti i piti.
Cola i slicno oko 25-45 kn.
Itd.

Pice nikad necete u kaficu dobiti iz boce nego ce vam direktno natociti recimo Colu iz dvolitarske flase. Mozete naruciti malu, srednju i veliku.

Vina u supermarketu smijesno jeftina.

To je to za sada...

Vrijeme nam je bilo suncano. Ali, kad je sunce onda moze kratki rukavi. Kad je oblacno - jakna, carape, cipele... Naravno u jednom danu - slojevitost is the way.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 17:10   #54
Meni nikako nije jasno da se svaki dan čuje po 5-6 sirena hitne pomoći, non stop. Čime se toliko ubijaju
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 17:47   #55
Padne bakica, udari koljeno i narucni hitnu. Eto to
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:11   #56
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Padne bakica, udari koljeno i narucni hitnu. Eto to
Vaše bakice često onda nešto padaju

Inače, kad smo bili na koncertu Suzanne Vega, pjevala je neku sporu i tihu pjesmu.
Neki tip je za vrijeme te pjesme kihnuo 8 puta.
Sljedeca pjesma opet spora, no ona je prestala svirati jer se neki pak drugi tip rusio u nesvjest, pa mu je dala svoju bocu vode.

Nakon toga je zakljucila da su Danci "malo osjetljivi"
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:37   #57
E da, ako idete na neke koncerte ili partije, stavite kacigu na glavu Znaju padati flaše i konzerve pune pive
Grad je urbano dosta lijepo uređen, centar mu je velik i bez visokih zgrada, prepun umjetnih jezera, kanala, parkova. Javni prijevoz odlično organiziran, iako mi se čini da se baš i ne koristi previše zbog nebuloznog broja bicikala. Auti su zadnja rupa na svirali što se tiče prometa.

Neke stvari su me iznenadile, naravno, što se tiče financija Prvo, obišao sam zaista veliki broj država i ovo je prva u kojoj je PDV veći nego u Hrvatskoj (25%) i izgleda da se primjenjuje na sve, nema nulte stope, povlaštene, dvije stope i slično. Ono što me šokiralo je što većina prodajnih mjesta naplaćuje provizije za plaćanje stranim karticama Amex, Mastercard i Visa 3%, Diners 4%. Na računu uredno piše Foreign mastercard i 3% gore na iznos. Za to sam vidio obavijesti na kolodvoru, ali nisam vjerovao da je tako nešto moguće jer nikad ni čuo ni vidio nešto slično. Da se to kod nas napravi, imali bi 1001 europsku komisiju na vratu i prijetnju sankcija. E sad, zanimljivost je da se pojedina rijetka mjesta toga ne drže i naplate normalni iznos, bez obzira na to što se plaća stranom karticom. Izgleda da se to odnosi na velike strane kompanije, npr. McDonalds i H&M ne naplaćuju taj užas. Iskreno, ne kužim logiku, pa prodavaonicama i tako isplaćuje direktno mastercard za sve, prijenos novca između država je unutarnja stvar Mastercarda i ostalih kartičnih kompanija. Osobno znam za plaćanje ulaznica za koncerte karticama, znam da je bilo dosta stranih kartica, ali nikakve razlike u obračunu nije bilo, dobije se isti novac od kartičnih kuća, bez obzira da li je Diners izdala hrvatska ili turkmenistanska banka, sve novce uredno plati Diners. Čini mi se da je to jednostavno porez na budale (strance).
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 22:37   #58
Moram i da dodam da ovo za sladoled nije istina. Najskuplja kugla u cijelom gradu je 20 kuna, ali i to funkcionise ovako:
1 kugla je 20 kn
2 kugle su 22 kn
3 kugle su 25 kn
4 kugle su 27 kn
5 kugli su 30 kn

A to sto se tice tog procenta koji Banderas pominje u vezi kartica, to ne uzimaju radnje, nego posrednik izmedju radnji i novcanih institucija
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 22:39   #59
Banderas, nigdje se ne prodaju flase staklene, niti sam bila kad na nekom koncertu gdje je sto padalo na glavu, a idem bar 3 puta tjedno na koncerte. Ovdje su dozvoljeni samo plasticne case na koncertima. Iz istog razloga niko ne smije sa sobom nista unijeti
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 22:43   #60
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Moram i da dodam da ovo za sladoled nije istina. Najskuplja kugla u cijelom gradu je 20 kuna, ali i to funkcionise ovako:
1 kugla je 20 kn
2 kugle su 22 kn
3 kugle su 25 kn
4 kugle su 27 kn
5 kugli su 30 kn
Hmm, ok povlacim

Ali u Nyhavnu je najvisa cifra bila 40 (ok to je vjerojatno jer se radilo o Nyhavnu a tamo sve mora biti skupo).
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.