Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 12:52   #1
Akumulator problem

Ovako, kupio sam Vartu Black prije godinu dana. Ima garanciju 2 godine. Dok sam auto vozio svaki dan, većinom dulje relacije bilo je sve ok. No u zadnje vrijeme auto stoji po tjedan dana, dođem i teško teško vergla, upali nekako vozim se okolo i drugi dan više ništa samo klik, klik, svjetla jedva svijetle, Amen. Stavim ga puniti (70Ah) punio se oko 20 sati, (na kazaljci punjaća 5ah punjenje) i punjač se isključio, stavim u auto pali ko avion. Onda se opet vozim tjedan dana opet amen. Pogledao je el. dali negdje crpi struju, čak sam otpojio kleme nakon trećeg punjenja i ostavio ga punog tjedan dana, dođem...klik ništa. Sam od sebe se prazni. E malo prije sam bio u ovlaštenom servisu nakon cjelonočnog punjenja. Tip veli, puni je....ali nije do kraja? 12v? Umjesto 12,6. Ja velim ali punjač je napunio i klik gotovo. Je, treba se puniti 2 dana!?!? Pa ok, ali auto bi ga dalje filao ako treba. Je, ne, sada je zima pa se brže troše a i ovi akumulatori nisu napravljeni da auti voze sa svjetlima cijeli dan ??!?!? Pa ček malo meni piše 14-15v dok se vozim koliko ja znam alternator fila i za svjetla i sve dok se vozim. Mislim koje nebuloze. Čak i kada mi se prije isprazio, bilo je dovoljno kleme od drugog auta i vozim se pola sata-sat i nafila se. Garanciju ne priznaju, i kaj sad. Ostavite ga tu. A kak da se vozim, drugog nemaju. Samo da napomenem da se to događa od 11 mjeseca kada je bilo iznad nule, a auto je u garaži. Sada sam čuo toliko nebuloza, jebemti bacio sam svoj stari akumulator koji je palio i filao se normalno i na -20 samo zato jer je bio 6 godina star. A ovaj je novi pa mi prodaju fore. Ili logike, kaj da radim. Jebem ti takvu garanciju. Sada još jedino mogu ostaviti ga kod njih neka ga pune 2 dana a onda ću ga ja namjerno isprazniti i vratiti za 3 dana a ja ću se praviti blesav da ga nisam ni stavio u auto još.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 12:59   #2
Varta je prilièno sranje prema testovima. OEM je jedna stvar a ovi aftermarket su nešto druge.

No kolega Alenko - ti imaš drugi problem. Tebi nešto ždere struju dok auto stoji. Plin? Alarm? Muzika? Treba provjerit koliko struje auto vuèe dok je ugašen.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:07   #3
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Varta je prilièno sranje prema testovima. OEM je jedna stvar a ovi aftermarket su nešto druge.

No kolega Alenko - ti imaš drugi problem. Tebi nešto ždere struju dok auto stoji. Plin? Alarm? Muzika? Treba provjerit koliko struje auto vuèe dok je ugašen.
Test...

Napunit akumulator, stavit ga u auto, ali ne spajati kleme... Onstavi auto dva tri dana, i ujutro kad je naj hladnije, spojit kleme i kresnut... pa vidjet...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:12   #4
zašto ne priznaju garanciju?
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:26   #5
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Varta je prilièno sranje prema testovima. OEM je jedna stvar a ovi aftermarket su nešto druge.

No kolega Alenko - ti imaš drugi problem. Tebi nešto ždere struju dok auto stoji. Plin? Alarm? Muzika? Treba provjerit koliko struje auto vuèe dok je ugašen.

Varta je bila na akciji, i usput ti za tvoj plate 150 kn.
Danas popodne mjerimo dali išta vuče struju, ali već smo to radili i ništ,
možda samo povremeno...



Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Test...

Napunit akumulator, stavit ga u auto, ali ne spajati kleme... Onstavi auto dva tri dana, i ujutro kad je naj hladnije, spojit kleme i kresnut... pa vidjet...
to sam napravio, mrtav je za deset dana


Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
zašto ne priznaju garanciju?
zakaj? zato kaj je to postalo normalno danas.
Pročitaj gore, tip tvrdi da nije do kraja puni, da se vozim sa svjetlima, da je jako zima itd....
Za poludit.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:32   #6
Quote:
Alenko V6 kaže: Pogledaj post

to sam napravio, mrtav je za deset dana
Mog frenda su tak vozali (nevalja vam regler, zaboravili ste svijetla, krivo ste ga punili) .... dok nije došlo do paljbe.

Ako je istina ovo što si gore napisao - akumulator je KO - i MORAJU dat novi.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:43   #7
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mog frenda su tak vozali (nevalja vam regler, zaboravili ste svijetla, krivo ste ga punili) .... dok nije došlo do paljbe.

Ako je istina ovo što si gore napisao - akumulator je KO - i MORAJU dat novi.
Da, onda nema vajde...

Nek ga napune i pred tobom zapečate klemu i nek ga drže vani na dvorištu par dana. Ti dođi, stavi ga u aut i kresni...

Odmah će vidjet da li radi...

Ali kako je već spomenuto, Varta za aftermarket se radi u Poljskoj i nije baš pre bajna kvalitetom... doduše, ni bosch silver nije nešto isto tako...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:55   #8
Napuni akumulator!
Otvori čelije - skini čepove.
Nađi dva produžna kabela za ohoho amperažu.
Spoji jedan na jednu klemu, a drugi na drugu.
Kratko ih spoji malo dalje od akumulatora na nekoliko sekundi(da zbog iskre ne bu bum i gledaj čelije)
Ako neka čelija počne kuhati - aku je za kukuruku!
Isto tako je za ku.. ako je vanjska kanta bređa!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:01   #9
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Napuni akumulator!
Otvori čelije - skini čepove.
Nađi dva produžna kabela za ohoho amperažu.
Spoji jedan na jednu klemu, a drugi na drugu.
Kratko ih spoji malo dalje od akumulatora na nekoliko sekundi(da zbog iskre ne bu bum i gledaj čelije)
Ako neka čelija počne kuhati - aku je za kukuruku!
Isto tako je za ku.. ako je vanjska kanta bređa!
U, ja to nebi radil...

Ako je akumulator zdrav, da nebi čovjek bez očiju i ruku ostal...

To se lijepše vidi kako si ti opisao samo držiš anlaser ključem, iako nemre okrenut, i gledaš da li čelija ključa...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:27   #10
...osim ako nije maintenance free...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:37   #11
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Da, onda nema vajde...

Nek ga napune i pred tobom zapečate klemu i nek ga drže vani na dvorištu par dana. Ti dođi, stavi ga u aut i kresni...

Odmah će vidjet da li radi...

Ali kako je već spomenuto, Varta za aftermarket se radi u Poljskoj i nije baš pre bajna kvalitetom... doduše, ni bosch silver nije nešto isto tako...
E baš to - frend je uzeo akumulator i za par tjedana eto njega kasni na posao. Veli govno neće upalit. Posudio mu ja punjač - čovjek napuni i dva dana OK a onda opet nema njega pa nema. I on nazad na reklamaciju - kažu ovi nevalja vam instalacija na autu. On kod Renjaka - sve OK. Napiše Renjak i papir. Ovaj nazad u trgovinu - ovi kažu uništili ste akumulator punjanjem. Odem ja jebat majku balavcu jer punjač je s mikroprocesorom i nema jebene šanse da prepuni akumulator - pitam balonju da mi pokaže njegov punjač. I onda ga pošteno spljujem. Kaže frajer - nevalja vam anlaser na autu. Frend opet kod Renjaka. Opet sve OK. Kažu ovi u trgovini - pre gusto ulje vam je u mašini - e to je frend puknul i uglađeno i europski zatražio novce nazad (uključivalo je drmusanje, čerupanje i par šamara - nisam bio prisutan). Nakon toga je kupil Bannera i mirna Bosna.
Ja vozim Bären i evo peta zima - upalio je prije neki dan na minus 15-20 (navečer sam vidio termometar na -14, koliko je bilo ujutro ). Pumpa ulja u getribi je tulila 5 minuta ko da joj je zadnje.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:02   #12
ma krv još nečemo proljevati.
A realno kaj im mogu, kese mi se ko zadnjem debilu, vidim da ni ne ulaze u raspravu. Uvijek je kriv netko treći, onaj koji ga je prodao, skladištio, prevozio, njih se praktički to ne tiče. Neznam samo koja budala ih je ovlastio za servis onda.
I da, govno je made in Poljska.
....
A kako ostvariti garanciju? Preteško...
Uvijek je krivo nešto drugo, od pumpe i dizni preko, Vaš auto je govno, loše su instalacije, anlternator vam je gotov, četkice do toga da neznate paliti, predugo verglate, vaš punjač je smeće, a možda ni struja u mojoj kući ne valja. Ili sam ja kriv, ili auto, akumulator je zadnji, iako čim stavim drugog odmah sve ok. Sada ću ga napunuti, i skinuti kleme pa da vidimo još jednom
Ovo sa kuhanjem i vrenjem nebih radio jer ima naljepnicu preko poklopca/čepova tako da ne dobijem jezikovu juhu još radi toga kakvu mislim njima prirediti. Ma jadno je sve to. Kupac nema nikakva prava.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:35   #13
Alenko to je pila naopako. Prema zakonu o zaštiti potrošača (i nemoj se libiti izvuči TAJ argument) DUŽNI su ti zamjenit akumulator ako je neispravan. Ako sumnjaju da je nešto izazvalo kvar tog govna onda to moraju i dokazat. Dakle moraju te poslat električaru (s kojim se obojica slažete) na provjeru instalacije. Ako je Ok - test plaćaju oni. Ako stvarno nevalja test je tvoj. Isto tako moraju DOKAZAT bilo koju tvrdnju kojom ti osporavaju garanciju. Nema tu rekla-kazala nevalja vam instalacija. Vratiš akumulator - daju pare ili novi. Nedaju pare ili novi? Napišeš preporučeno pismo u kojem radi neispravnosti tražiš povrat novaca za robu tu i tu na račun taj i taj .... u roku tom i tom. Nisu vratili lovu? Šalješ svu papirologiju tržišnom inspektoru.

Pa da vidim da li će i onda pjevat istu pjesmu.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:40   #14
Možda ti nekad nešto vuče struju a nekad je u redu ...
Npr, prekidač koji ti pali gasi svjetlo u bunkeru ili u kabini nije ispravan i ponekad ti ostane svjetlo upaljeno ili neki sličan problem ... tako da ga ne možeš detektirat uvijek.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:38   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
upalio je prije neki dan na minus 15-20 (navečer sam vidio termometar na -14, koliko je bilo ujutro ). Pumpa ulja u getribi je tulila 5 minuta ko da joj je zadnje.
Da ne otvaram novi topic, zamolit ću te samo kratko. Kako živim u Dalmaciji, temperature ispod nule su mi rijetkost. Sad sam doduše često u Lici sa svojim autom, a to je već druga pjesma. Nekidan mi je isto na -14 kad sam palio ujutro zacvilio ko da se čagalj zavukao unutra. Što to zacvili, pumpa, stazni... Auto ima 20 000 km-a, BRC Sequent, pa s obzirom na instalaciju, na što bi trebalo pripaziti u takvim uvjetima i općenito. Vidim da je onoj ženskoj s Golfom mehaničar rekao da joj je zamrznuo ventil Jbg, znam preživit na -30, ali sa svojim autom sam prvi put u pravim zimskim uvjetima po par dana
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:05   #16
Ma neznam ja koji se to ventil može zamrznut pa da mašina zariba ... po meni mehaničarska priča (postoji teorija da se smrzne PCV pa ulje izleti na šipku van .... ni pitanje je da li Golf ima PCV i kako mu je rješena cijev u kojoj je mjerna šipka).

A cvili ti remenje. Na velikoj hladnoći možeš samo pazit kakav je akumulator i kakvo je ulje u autu. 10W-15W su na -20 gusta ko med. Bolje imati nešto rjeđe u autu.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:01   #17
Quote:
Alenko V6 kaže: Pogledaj post
zakaj? zato kaj je to postalo normalno danas.
Pročitaj gore, tip tvrdi da nije do kraja puni, da se vozim sa svjetlima, da je jako zima itd....
Za poludit.
svašta. očekujem da izvuku razlog-imaš premalu ratu struje, pa onda elektra ne isporučuje dovoljno jak napon,pa se aku ne može napunit...
lijepo doći na pult-spomenuti par puta prijatelja tržišnog inspektora, Potrošački kod i tako to....i naravno-da je papirologija za reklamaciju spremna.
i dok se ne dobije novi aku-ne van iz trgovine.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:39   #18
Često se jave ljudi koji su bacili dobar akumulator koji se mogao još napuniti unatoč godinama.
Stara je to fora ili problem.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:10   #19
To za ulje znam, a za remenje sam pretpostavljao
Tnx
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 23:22   #20
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
... doduše, ni bosch silver nije nešto isto tako...
istina, meni izdrzao malo vise od dvije godine (skoro 100k km), uglavnom ... loše
__________________
"I have come here to chew bubblegum and kick ass............and I'm all out of bubblegum."
Jaranko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.