Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2009., 15:46   #81
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Super ideja! Ova naša Kolinda je mnogo pametna žena...
Još da se svi zajedno natjeramo mrdnut dupe & uhvatit' se posla...
I evo i nove teme .
Molim da se od sada iskljucivo tamo nastavi pisati o tome, a ovdje nastavi ontopic.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 15:23   #82
Napad krvoločnog psa!

Na početku se ispričavam ako takva ili slična tema postoji ali stvar je hitna pa nemam vremena tražiti.

Dakle, kome se trebam javiti da bih prijavio napad krvoločnog psa?
Hvala!
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 15:28   #83
Policiji?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:22   #84
koliko je krvi bilo?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:34   #85
e super, ne moram otvarat temu.

ljudi, moze li mi tko dati suvisli savjet?

susjed mi ima psa koji je uredno svezan, dakle cuvar dvorista i imanja. pas je neka mjesavina, pitaj boga tko se s kime spario ali uglavnom, zivotinja je lijepa, voli skakutati kad joj se pridje i kad je gazda u dvoristu, cak se hoce i igrati. pas je uredno cijepljen, hranjen, ima svoju kucicu koja je jos ogradjena zicom iz sigurnosnih razloga. nikada nikoga nije napao.

ovih smo dana svi zaprepasteni. pas se, nicime izazvan otkinuo s lanca, razvalio ogradu, izjurio na ulicu i obrusio na djevojcicu koja je isla u skolu. sva sreca pa je dijete bilo prisebno i zastitilo nekako ( pojma nemam kako) lice. ukratno, djevojcica je izgrizena, prevezena u bolnicu a vlasnik je odlucio likvidirati psa koji je ocito posandrcao.

dok se covjek dvoumio hoce li ga voziti kod veterinara na uspavljivanje ili ce ga fino napucati iz puske jer je lovac, pojavili su se aktivisti za zastitu zivotinja i fino rekli -ne. odlucno su su usprotivili bilo kakvoj eutanaziji, radilo se to o klasicnom metku ili veterinarskoj sprici. kada je vlasnik psa rekao nek si ga izvole odvest doma i nek si uzivaju u njemu, dobio je odgovor da trenutno nema mjesta za psa, ali u dogledno vrijeme oni ce se za istoga pobrinuti. zanimljivo je to sto su ti ljudi upoznati sa cinjenicom da je pas napao dijete, da je bez razloga postao agresivan i da ga vlasnik jednostavno zbog sigurnosti svoje i tudje djece ne zeli drzati na imanju. stekli smo dojam da je aktivistikma za zastitu zivotinja vazniji pomahnitali pas za kojeg nikada ne znas na koga ce se obrusiti od djece koja svakodnevno hodaju ulicom.

nakon gomile dobronamjernih savjeta, vlasnik je psa rijesio, na koji nacin nemam pojma niti me zanima.

mene samo zanima da li je postupak aktivista za zastitu zivotinja u ovom slucaju bio u redu te da li su imali pravo traziti od covjeka da drzi i dalje u dvoristu za okolinu opasnu zivotinju?

hvala
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:02   #86
Pa gle stara, s obzirom da je pas život proveo na lancu i sa debilom od vlasnika, što se da iščitati između redaka, nije ni čudo što aktivisti nisu dali da se životinja da eutanizirati. Blagi tebi i onima koji misle da je pas samo pošandrcao od ničega.

Šteta je što aktivisti nisu imali mjesta i spasili psa iz takvih uvjeta.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:24   #87
Quote:
stekli smo dojam da je aktivistikma za zastitu zivotinja vazniji pomahnitali pas za kojeg nikada ne znas na koga ce se obrusiti od djece koja svakodnevno hodaju ulicom.
budući da je cijela rasprava 'nako, moram samo reći da se vazda vazda poteže ovo pitanje 'baš ih briga za ljude, djecu itd'. govorimo o aktivistima za zaštitu životinja. ako je životinja ugrožena, što drugo ti aktivisti trebaju raditi?

ps
nadam se da je curica ok.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:28   #88
ako je pas napao bez povoda (zadirkivanja dirkanja urlanja na njega mlacenja) zivotinja je opasna i to treba prijavit i postupat sukladno tome
nisam sigurna da bi ga uspavala bez razmisljanja ali to je i logicna reakcija vlasnika u strahu
a sto se zastite zivotinja tice sve je to ok ali inzistirat na necemu bez obecanja alternative nije ok
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:16   #89
Psi ne napadaju bez povoda. Nikad! Samo mi ne uspijemo uvijek odgonetnuti što je bio trigger.
U slučaju psa držanog na lancu - pa nije da trebaš biti genijalac da skužiš što se dogodilo.
Nadam se da je djevojčica dobro. Nadam se da će kažnjen biti vlasnik psa jer, po meni, on ju je ozlijedio.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 00:14   #90
ma curica je hvala bogu ok, malo je istraumatizirana, liceko je spaseno a vrijeme ce odraditi svoje.

oprostite, nisam mislila nikoga vrijedjati, dosla sam pitati vas, ljubitelje zivotinja za misljenje jer po nasem malom selu kruzi prica da je aktivistima za zastitu zivotinja vaznija zivotinja od djeteta. tu tvrdnju sam u startu proglasila bedastocom jer su mi poznati stavovi aktivista, zelenih i svih ostalih.

pas je bio na lancu, dijete nikako nije moglo doci do njega, barem ne djevojcica koju je napao. hranili su ga redovito i nije mi jasno zasto se tako naprasno otkinuo i nasrnuo na prvu osobu. na lancu je lajao kad bi netko usao u dvoriste, ali nikad se nije otkinuo i navalio na nekoga. ma vrag ce znati sto se tu dogadjalo, vazno je da je dijete ok i da se smirila halabuka. samo nakon tog dogadjaja je doslo do odmazde kad su u pitanju psi. moj je otrovan, ajd do rota nisu mogli doci jer je u kavezu a kad ide u setnju uvijek je netko s njim. k vragu, zbog par budala dosla sam u situaciju da se bojim da mi neki kreten ne baci psu meso naspikano pribadacama. to mi je pojeo pit i trebali ste vidjet to umiranje. ma, nema veze. nek se kreteni vesele. imala sam pse da mi cuvaju imanje a sad sam se ja pretvorila u cuvara psa. ko bi rekao.

Quote:
pepsich kaže: Pogledaj post
ako je pas napao bez povoda (zadirkivanja dirkanja urlanja na njega mlacenja) zivotinja je opasna i to treba prijavit i postupat sukladno tome
nisam sigurna da bi ga uspavala bez razmisljanja ali to je i logicna reakcija vlasnika u strahu
a sto se zastite zivotinja tice sve je to ok ali inzistirat na necemu bez obecanja alternative nije ok
pa nemaju love, nemaju mjesta, nemaju nist. kam da ga smjeste? a s druge strane, meni se sa ovog foruma javila jedna gospodja i zamolila me da udomim psa, rotvajlerku. zvala sam gospodju koja vodi to prihvatiliste, bila spremna donirati gomilu hrane i svega ali dobila sma odbijenicu. nije mi dala kuju jer zna da ja imam imanje i kuja bi bila ugrozena jer moram raditi sa pesticidima a onda bi kuja trcala po tretiranoj travi i uginula blablabla i ostale bedastoce. moj ni jedan pas nije uginuo od herbicida jer kad id ezastita zivotinje ne pustam van. pas mi je uginuo od mesa i pribadaca u njemu.


lijepo molim gospodju koja me je kontaktirala da mi se ponovno javi, naravno, ako je jos uvijek tu.

hvala

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 02.04.2009. at 13:33.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 10:12   #91
Teta-elza, nije problem samo u pesticidima, nego i u pribadačama, odnosno cjelokupnom susjedstvu. Sumnjam da će ti se javiti ta gospođa, jer je udomiti psa kod vas opasno. Tako i ja kad biram udomitelje - ma da su najdivniji ljudi na svijetu, ako im je u prošlosti neki pas trovan ili ubijen, ja im psa ne dam, jer nitko ne može garantirati da se to neće ponoviti.

Udruge i odgovorni pojedinci također ne udomljavaju pse na lanac. Lanac je dovoljan razlog što je pas napao djevojčicu. Pse jednostavno nije u redu držati na lancu i u nekim je to zemljama zakonom zabranjeno, a nadam se da će uskoro postati i kod nas.

Zanima me kad se ovo s djevojčicom dogodilo? Po zakonu pas mora biti jedno vrijeme u karanteni na promatranju, a tek onda ga se smije eutanazirati. Moguće je da je pas još živ i u tom slučaju mu se još može pomoći. Bilo bi dobro to provjeriti i preudomiti psa. Jer, slažem se da je za napad prvenstveno odgovoran taj čovjek, a ne pas.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 10:21   #92
Ja uopce ne znam zasto se cudis sto je pas napao, zivi na lancu u nekom komadu ograđenog dvorista, prvo uopce ne znam kako je taj pas uopce ista mogao cuvati, a nakon nekog vremena provedenog tako moze lajat i na muhu pa sad ti znaj jel ti netko usao u dvoriste ili se on prazni na taj nacin. Mene bi zacudila prica da je pas zivio normalno, sa normalnim vlasnikom, uredno socijaliziran, ima svu brigu i napadne dijete, to bi me zabrinulo...a ovako nesto...cudim se da prvo nije krenuo na gazdu...Ja da sam pas bi.
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:59   #93
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Teta-elza, nije problem samo u pesticidima, nego i u pribadačama, odnosno cjelokupnom susjedstvu. Sumnjam da će ti se javiti ta gospođa, jer je udomiti psa kod vas opasno. Tako i ja kad biram udomitelje - ma da su najdivniji ljudi na svijetu, ako im je u prošlosti neki pas trovan ili ubijen, ja im psa ne dam, jer nitko ne može garantirati da se to neće ponoviti.

Udruge i odgovorni pojedinci također ne udomljavaju pse na lanac. Lanac je dovoljan razlog što je pas napao djevojčicu. Pse jednostavno nije u redu držati na lancu i u nekim je to zemljama zakonom zabranjeno, a nadam se da će uskoro postati i kod nas.

Zanima me kad se ovo s djevojčicom dogodilo? Po zakonu pas mora biti jedno vrijeme u karanteni na promatranju, a tek onda ga se smije eutanazirati. Moguće je da je pas još živ i u tom slučaju mu se još može pomoći. Bilo bi dobro to provjeriti i preudomiti psa. Jer, slažem se da je za napad prvenstveno odgovoran taj čovjek, a ne pas.
moj pas nije na lancu. ima veliki box, svakodnevno ide u setnju,ima brnjicu, svoj povodac i box je na sigurnom. ma ljudi moji, prosecite,okrenite se oko sebe i vidjet cete gomilu pasa na lancima. to je dio naseg folklora. najmocniji su mi oni koji stave na lanac malog pekinezera uz opravdanje-da ne pobjegne.

mene je kontaktirala jedna od nasih forumasica prije godinu dana i posto je skuzila da nisamo udaljene, trazila je pomoc za prihvatiliste za napustene pse. zaboravila sam nick, obrisala broj moba a obecala sam joj se javiti. ako ovo procita, nek mi posalje pp. ukoliko se jos naravno, nateze sa onom gospodjom u vezi pasa, hrane i svega ostaloga.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 01:08   #94
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
dok se covjek dvoumio hoce li ga voziti kod veterinara na uspavljivanje ili ce ga fino napucati iz puske jer je lovac

prekrasno da neznam bar 3 lovca koji svoje pse doma sutaju nogama ovo bi me cak i zacudilo !
ovo je skupina neandertalaca,najlakse je psu dat metak u celo,a vlasnik sutra odma ide po novog psa ! bez posljedica,bez pitanja kako je i zasto pas pobjesnio i slicno ! ... uvjek je najvaznija ljudska guzica,a od ovih natpisa napadi krvolocnog psa dobim proljev vec,ja bi rade napisala napad krvolocnog gazde manifestiran kroz los odgoj psa !
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 17:16   #95
Teta-elza, kad se incident s curicom dogodio? Možeš li doznati gdje je pas tj. što se s njime dogodilo? Stvar je hitna. Možda ga se još može spasiti.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 00:05   #96
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
e super, ne moram otvarat temu.

ljudi, moze li mi tko dati suvisli savjet?

susjed mi ima psa koji je uredno svezan, dakle cuvar dvorista i imanja. pas je neka mjesavina, pitaj boga tko se s kime spario ali uglavnom, zivotinja je lijepa, voli skakutati kad joj se pridje i kad je gazda u dvoristu, cak se hoce i igrati. pas je uredno cijepljen, hranjen, ima svoju kucicu koja je jos ogradjena zicom iz sigurnosnih razloga. nikada nikoga nije napao.

ovih smo dana svi zaprepasteni. pas se, nicime izazvan otkinuo s lanca, razvalio ogradu, izjurio na ulicu i obrusio na djevojcicu koja je isla u skolu. sva sreca pa je dijete bilo prisebno i zastitilo nekako ( pojma nemam kako) lice. ukratno, djevojcica je izgrizena, prevezena u bolnicu a vlasnik je odlucio likvidirati psa koji je ocito posandrcao.

dok se covjek dvoumio hoce li ga voziti kod veterinara na uspavljivanje ili ce ga fino napucati iz puske jer je lovac, pojavili su se aktivisti za zastitu zivotinja i fino rekli -ne. odlucno su su usprotivili bilo kakvoj eutanaziji, radilo se to o klasicnom metku ili veterinarskoj sprici. kada je vlasnik psa rekao nek si ga izvole odvest doma i nek si uzivaju u njemu, dobio je odgovor da trenutno nema mjesta za psa, ali u dogledno vrijeme oni ce se za istoga pobrinuti. zanimljivo je to sto su ti ljudi upoznati sa cinjenicom da je pas napao dijete, da je bez razloga postao agresivan i da ga vlasnik jednostavno zbog sigurnosti svoje i tudje djece ne zeli drzati na imanju. stekli smo dojam da je aktivistikma za zastitu zivotinja vazniji pomahnitali pas za kojeg nikada ne znas na koga ce se obrusiti od djece koja svakodnevno hodaju ulicom.

nakon gomile dobronamjernih savjeta, vlasnik je psa rijesio, na koji nacin nemam pojma niti me zanima.

mene samo zanima da li je postupak aktivista za zastitu zivotinja u ovom slucaju bio u redu te da li su imali pravo traziti od covjeka da drzi i dalje u dvoristu za okolinu opasnu zivotinju?

hvala

Ovo je grozna laž. Dotičnog čovjeka nisu spopadali nikakvi aktivisti . Ovo sada zvuči ko da su ga zvali sa svih strana.
Čovjeka sam zvala osobno ja nakon što sam u novinama pročitala da je pas napao dijete i da će biti eutanaziran. To nije u skladu s pravilnikom jer oni koji poznaju pravilnik znaju da u njemu piše da se pas koji napadne čovjeka bez povoda odvodi na trokratno promatranje u trajanju deset dana. Zato sam ja psa očekivala unašoj karanteni, ali nije došao, a u skladu sa pravilnikom bi bilo da je došao. Tu bi se pas promatrao deset dana i bio pušten ako je u redu.
Zato sam zvala čovjeka da pitam kako stvari stoje i zašto ja zapravo pas napao i misli li ga zaista eutanazirati. Vlasnik je rekao da je pas zapravo dobar, ali ne voli nekoliko djece među kojima je ta curica jer su ga zezali kada je svezan i ne može do njih..... sve dok se nije tada otrgnuo.
Rekao je da ga on ne bi eutanazirao da ovisi o njemu, ali da susjedi rade pritisak i njemu je nezgodno reči ne jer znate kako je sa susjedima na selu. Ne znam da li je teta-elza među tim susjedima kojima je bilo stalo do toga da se pas "riješi". Uglavnom, svi takvi susjedi sada su valjda zadovoljni.
Pas je cijeli život bio na lancu i kada se jednom oslobodio odreagirao je tako kako je, očito ne svojom krivnjom, nego krivnjom ljudi koji su ga pretvorili u nestabilnog psa.
Ja čovjeku uopće nisam ponudila da psa odvedem jer znam da mi u azilu tg psa ne bi primili kada je već sve bilo razvikano u novinama. Tako nismo imali priliku uzeti ga i provjeriti kako reagira u normalnim okolnostima kada nije svezan. Da sam bila u mogućnosti rado bih se potrudila oko toga. Samo, ne znam čemu lagati i izmišljati priču o tome kako aktivisti gnjave i daju lažna obećanja kada nisu obećali ništa. Kome je sada tu u interesu izmislit takvu prču? Nije mi jasno
Ja sam s vlasnikom razgovarala o soluciji da se psu napravi veliki boks, a on je stalno spominjao susjede....
Uostalom, kazao je da pas nikada do tada nije reagirao agresivno na nikog.

Ne mogu se načuditi ovoj laži.

Eto čime si ja kasno u noć dižem tlak....

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Teta-elza, kad se incident s curicom dogodio? Možeš li doznati gdje je pas tj. što se s njime dogodilo? Stvar je hitna. Možda ga se još može spasiti.
Ne može se spasiti jer je ubijen. Bio je križanac labradora.

To se dogodilo, ja mislim, početkom ove godine u Ferdinandovcu dok se sličan incident dogodio u Đurđevcu sa križancem čau-čau i njemačkog ovčara koji je pet godina bio svezan i nikada pušten s lanca, a kad je potrgao ogrlicu izletio je na cestu i ugrizao prvu osobu za nogu. Ostao je deset dana na promatranju u dvorištu i nakon toga je uspavan. Pas je navodno bio strašan jer je bio izgladnjivan i uvijek svezan, što sam saznala od tehničarke koja ga posljednji puta nije niti mogla cijepiti jer je bio preagresivan, a bojali su ga se i vlasnici koji su od njega napravili čudovište.

Zbog ta dva slučaja koji su se dogodili u istom tjednu u novinama je izašao prestrašan naslov "Psi trgaju lance i napadaju ljude" na koji sam ja u istim novinama reagirala jer nisam mogla prešutjet.

Eh da, ja sam forumašica koja vam je nudila Astru i bome mogu reči da mi ne bi bilo drago da je ona ta koja najela pribadača u mesu. Astra je udomljena, ne kao čuvar već kao obični ljubimac. Čekala je doduše dugo, ali je dočekala.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 02.04.2009. at 13:33.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 08:55   #97
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Psi ne napadaju bez povoda. Nikad! Samo mi ne uspijemo uvijek odgonetnuti što je bio trigger.
U slučaju psa držanog na lancu - pa nije da trebaš biti genijalac da skužiš što se dogodilo.
Nadam se da je djevojčica dobro. Nadam se da će kažnjen biti vlasnik psa jer, po meni, on ju je ozlijedio.
you go, girl!
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:54   #98
Quote:
DD7 kaže: Pogledaj post
Ja uopce ne znam zasto se cudis sto je pas napao, zivi na lancu u nekom komadu ograđenog dvorista, prvo uopce ne znam kako je taj pas uopce ista mogao cuvati, a nakon nekog vremena provedenog tako moze lajat i na muhu ...
.
Ne slažem se s ovom tvrdnjom.
Susjedi imaju psa, njemačkog ovčara.
Nikad nije bio na lancu.
Laje 24 sata dnevno.

Dakle, nije problem u lancu, već u socijalizaciji, koje u navedenom primjeru očito nema.
Uostalom, nekad, kad nije bilo moderno imati životinje za ukras, psi su bili radne životinje.Uz ostalo, bili su na lancu i čuvali određeni objekt ili prostor.
Da ne govorimo da nisu jeli fensi-šmensi papice.
Juha i nekakva kost bili su sasvim dovoljni.
Nisu bili ništa više istraumatizirani zbog toga - dakle, nisu se dešavale tragedije.kad sam bio klinac, imali smo pse koji su najčešće bili na lancu.Mi, djeca iz cijele ulice, stalno smo se motali oko njih.I nikad nikome niti jedan pas nije učinio ništa nažao.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 11:15   #99
dan!trebala bih savjet ,jučer je moga psa (srednji mješanac uzet iz azila koji ne pokazuje nikakve znakove negativnog ponašanja,dapače jako je plašljiv jer je uzet iz azila)koji je bio zavezan na par minuta pred dućanom napao haski koji šeće mjestom bez vlasnika i povodca,prepušten sam sebi .srećom,moja mama ih je uspjela razdvojiti i obraniti našeg psa koji je prošao sa ugriznom ranom na nogici,ali biti će u redu.jedno sat vremena nakon toga (taj sat smo proveli u mukamo kod veterinara),odilazim s dečkom prijaviti to komunalnom redaru i k nama se zaleti taj isti haski koji je također bez nadzora trčao parkom gdje se djeca igraju.pošto je ispalo da je komunalni redar na godišnjem i da se nema kome niti na zamjeni prijaviti napad,zanima me znate li kome se još može obratiti? ježim se pomisli da taj pas i dalje trči uokolo bez nadzora ,a moj je nastradao zbog njega i nekako mislim da nije niti jedini niti zadnji...
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 12:07   #100
Ne znam šta očekuješ jer si i sama prekršila zakon - ostavila psa bez nadzora pred dućanom. To se ne radi. Žao mi je tvog psa, ali zaista nitko drugi nije kriv osim tebe same.
Ja nemam pojma kome drugome prijaviti, ali bojim se da ćeš si zakuhati kašu ako kažeš da si psa ostavila pred dućanom, a lagati nema smisla.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.