Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 19:42   #21
Ja sam mojoj beštiji mjesec dana davala vitaminske tablete (prepisao vet) i svaki dan na istu shemu-"Vidi keks" i šušnem s bočicom, on isti sekund sjedi ispred mene i čeka "keks"...Tamanio je tablete ko lud...
__________________
bolje piti dobro vino i voziti loš auto, nego piti loše vino i voziti dobar auto...
Od dobrog vina te ne boli glava, a ako i razbiješ auto nema veze, ionako je loše..
Zelena zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:15   #22
Quote:
leonardal kaže: Pogledaj post
molim vas pomoć ja svom pesu već 7 godina nijednom nisam uspjela dat tabletu

Vidim da je post dva mjeseca star, al ono...

Na stranu to "na koji način" pesu dati tbl, mene zanima nešto drugo.

Pri obaveznom cijepljenju protiv bjesnoće, dobije se tbl protiv parazita, obavezno jednom bar godišnje...
Kaj to znači da tvoj pas nije u 7 godina dobio nit jednu?
Pas od 5 kg nemre imati toliki zagriz da mu ti silom ne bi mogla otvoriti usta..
Sorry..
__________________
The older we become, the more serious we become about life. An adult laughs an average of 15 times a day; a preschooler laughs an average of 400 times.
Herbion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:28   #23
ja kad svojem umotam u salamu ni ne stignem do kraja vec nema salame ni tablete ne bira
imok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 15:27   #24
Njjednostavnije na korijen jezika mu gurnuti,te ju mora progutati.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:38   #25
zakaj ne trazite od veterinara ovako nesto

http://www.hauptner.ch/index.php?nav...detail&lang=fr

kad sam svom macku trebo davat tablette veterinarka mi dala tu kakti spricu,inace bi bio izgrizen,izgreban.......
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 23:00   #26
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Njjednostavnije na korijen jezika mu gurnuti,te ju mora progutati.
jep, onda refleksno guta
bova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 23:19   #27
Moj recept je uzeti limenku neke finije hrane tipa Pedigre, staviti u hladnjak da se malo "stisne", kad se stisne zagrabiti s vrha žlicom koliko u nju stane i u taj komad hrane ugurati cijelu tabletu. Kad dođe vrijeme za hranjenja prvo se psu da samo i jedino taj komad. On bi ga trebao pohlepno ponjupati. Ako to napravi kako spada nahraniš ga do kraja i ništa ni ne skuži.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 01:56   #28
ma čemu komplicirati, zgrabiš psa, zamotaš ga u ručnik i stisneš ga na pod i pritisneš koljenima. otvoriš mu usta i šibneš tabletu što dublje i zatvoriš. malo podragaš grkljan i gotovo. šta tu neće da otvori usta i slične priče. ima da otrpi i gotovo.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 16:41   #29
Ja prosto ne mogu da vjerujem da ne mozes da savladas psa od 5kg.
Ja imam rottweilera, on ima 45kg sada star je 8mjeseci , takodje ne voli tablete protiv parazita, vjerovatno su mu gorke (ja ne znam nisam ih probala :P) , i ja mu otvorim usta drzim ga izmedju nogu i uguram mu do grla tabletu, zatvorim mu njusku i on mora da je proguta, samo jednom ju je povratio ali uzmem drugu tabletu i dam mu.
Trenutno je bolestan, izgleda da je pojeo nesto sto ne moze da svari i tako je malaksal da ne mogu da mu guram tabletu u grlo. Juce nista nije jeo , danas samo jednu pastetu, i malo mandarina. Pokusala sam da mu stavim tabletu u salamu, ali ne ide namirise je i samo izbaci iz usta. Posto strasno voli mandarine, stavila sam mu po pola tablete u mandarinu i on je proguta bez problema. Tako da sam nasla i taj nacin da mu ih dajem, za razliku od onog nasilnog nacina

Tako da stvarno ne mogu da vjerujem da ti malom psicu od 5kg za tih 7god nisi nasla nacin da mu das te tablete. Mozda zvuci okrutno, ali mislim da se ne trudis dovoljno.
Karolina_Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 19:53   #30
Ja Zeusu gurnem skroz na korjen jezika tako da je mora progutati ili u salamu... poždere odmah!
Kao šta ti i svi kažu stavi na korjen jezika...stopostotni uspjeh!
Ali mi još nije jasno kako mu nemožeš dati tabletu...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 22:12   #31
Quote:
leonardal kaže: Pogledaj post
molim vas pomoć ja svom pesu već 7 godina nijednom nisam uspjela dat tabletu pa sam tako i danas završila sva izgrizena i iznervirana a ona se duri na mene
radi se o malom pesu od kojih 5 kg i jako izbirljivom šta se tiče hrane tako da hranom nikako,stvljanjem u usta nikako danas ispljunula 10 puta,a veterinar mi to neće napravit
Ja mu jednostavno uguram tabletu u usta drzim za njusku 15 minuta i cekam da se tableta rastopi i tako ce je jednostavno progutati slinom. Potvrdujem da uspjesno radi...meni uvijek upali ne znam za vas
ChaosTitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 23:01   #32
Zdenka sir je super jer se sav zalijepi za tabletu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 00:52   #33
Quote:
ChaosTitan kaže: Pogledaj post
Ja mu jednostavno uguram tabletu u usta drzim za njusku 15 minuta i cekam da se tableta rastopi i tako ce je jednostavno progutati slinom. Potvrdujem da uspjesno radi...meni uvijek upali ne znam za vas
Ako ovo ozbiljno radiš onda zlostavljaš psa. Držati psu njušku 15 minuta zatvorenu dok mu je u ustima gorka tableta, od kojih se neke ni ne smiju rastapati prije stizanja u želudac, jer mogu oštetiti sluznicu jednjaka
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 02:05   #34
Ja jednostavno prstom gurnem prema dnu grla i proguta tabletu. Nekad ispljuje pa ponovimo. Sve se brzo odvije.

Vidjela sam u apoteci da imaju nekakve napravice poput šprica kojim se isto ubaci u dno grla.
Psu neće biti ništa i odmah je proguta.

S obzirom na pranje zuba, tableta je super lak posao.

Na žalost moj pasić je jučer dušu ispovraćao 5 sati nakon tablete za parazite, a ne znam zašto se to dogodilo. Dan prije tablete je jela jogurt i dobila ampulu advantix na leđa. To jutro je pojela i četvrtinu VMP vitamina.
Je li nešto od toga moglo biti razlog povraćanju? I što sad? Smije li ponovo pokušati tablete?
Naučiš lako dati tabletu, ali se javi drugi problem...
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 03:00   #35
naucila ju dok je bila beba, kako ima tablete za gastritis i to vec zna ja mal gurnem ona proguta, odmah vodice popije jer kad zvace bas joj okus ne paše jer kopa face al trpa
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 09:08   #36
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Ja jednostavno prstom gurnem prema dnu grla i proguta tabletu. Nekad ispljuje pa ponovimo. Sve se brzo odvije.

Vidjela sam u apoteci da imaju nekakve napravice poput šprica kojim se isto ubaci u dno grla.
Psu neće biti ništa i odmah je proguta.

S obzirom na pranje zuba, tableta je super lak posao.

Na žalost moj pasić je jučer dušu ispovraćao 5 sati nakon tablete za parazite, a ne znam zašto se to dogodilo. Dan prije tablete je jela jogurt i dobila ampulu advantix na leđa. To jutro je pojela i četvrtinu VMP vitamina.
Je li nešto od toga moglo biti razlog povraćanju? I što sad? Smije li ponovo pokušati tablete?
Naučiš lako dati tabletu, ali se javi drugi problem...
i moja povraća od tableta protiv parazita, sve smo probali i jedino od dehinela ne povraća, od njega ima mekanu stolicu. r adije koja mekša stolica, nego cijeli dan povraćanja. nije ti to ništ čudno, dosta pasa ih ne podnosi

možda ima osjetljiv želudac
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 10:50   #37
moj mali pudl je isto komplicirao oko gutanja tableta, nije mu bio problem ugristi tako da guranje prstom u grlo nije dolazilo u obzir. snasli smo se sa plasticnom zlicicom za kavu, onom dugackom s malim "zljebicem". tabletu u zlicu, otvorimo usta, ubacim tabletu, zatvorim usta i gladim grkljan. bas moras biti baksuz da te pas na taj nacin ugrize. kako onda rijesavate neke zahtjevnije stvari?

sad imamo kraljevsku pudlu koja je nakon par primjena ove tehnike shvatila da nema izbora, pa joj samo ponudim tabletu na dlanu, ona ju fino uzme i proguta
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 13:13   #38
Pod 1. Promini veta -.- Pod 2. Imas kupit u veta neku ko spricu.. Nema sanse da izbaci. Moja je tolko prozdrljiva da i tabletu proguta bez po beda..i onda me nak zbunjeno gleda sta san joj dala
Gia Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 13:48   #39
ja imam isto trik koji uvijek upali kod tableta..

kupim pseću salamu i odrežem jedan veći komad, taj komad opet prerežem na 3,4,5 kockica pa u jednu kockicu uguram tabletu, i sad..prvo dam kockicu bez tablete, sljedeća je sa tabletom, pa onda opet bez..uglavnom sve halapljivo pojede pogotovo ako vidi konkurenciju sa strane..nikakvih problema nema

(samu tabletu nikad nije pojeo, baš ju trebam kamuflirati u nešto, a salamicu voli pa je to dobro rješenje..)
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 14:21   #40
Moj trik je da ga zovem i kažem vidi šta ja imam i onda je proguta dok ne reces keks :-)

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk 4
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.