Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 14:28   #701
Textar bi trebao bit u rangu ATE pa teško da je to neki minimum ičega...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:28   #702
Nope nije. Bar ne u mom svemiru vrijednosti.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:36   #703
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nope nije. Bar ne u mom svemiru vrijednosti.
Jel si imao neka loša iskustva s Textarom? Ja imam već drugi put Textar na autu, prezadovoljan. Dosada nisam čuo da se netko žalio na Textar. Osim ovdje jednog kolege forumaša, moguće da kolega Crazy Mustang ako se ne varam.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:01   #704
Da imam loša iskustva napisao bi da je govno koje treba izbjeći pod svaku cijenu. Nije. Dobra je pločica. Ima boljih ali i skupljih. Kod kočnica se generalno NE štedi, dakle ako ti je Textar preskup (jer ima PUUUUNO jeftinijeg govna) - daj auto u CIOS. Zato sam napisao da je Textar socijalni minimum - to ne znači da je Textar socijala nego ispod njega se ne ide.

Jasno uvjek će biti bisera koji obilaze zaustavljene buseve sa školskom djecom - no to je jedna druga priča.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:42   #705
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Jel si imao neka loša iskustva s Textarom? Ja imam već drugi put Textar na autu, prezadovoljan. Dosada nisam čuo da se netko žalio na Textar. Osim ovdje jednog kolege forumaša, moguće da kolega Crazy Mustang ako se ne varam.
Ja sam imao problem sa škripom. Ali vjerujem da nije bilo do pločice nego do mehaničara i montaže. Škripa je bila tek kad je pločica došla do pola.

Inače moje mišljenje o Textaru je jako dobro jer sam ga imao i na drugim vozilima.

Po meni je "socijalni minimum" brend kao recimo LPR, Blueprint, Bosch, japanparts. Tu neznaš šta dobivaš jer nisu proizvođači.

Textar kao i Ferodo ima manufakturu i to već zadnjih par desetljeća. Nisu preljepljivači naljepnica.

Dovoljna je činjenica i da su prva ugradnja u mercedesu.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:29   #706
Jel si siguran da LPR ne proizvodi pločice?
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:02   #707
Kolko znam oni su i proizvođači i prepakirači.
Ok. Ali tko bi ozbiljan stavio njihove diskove i pločice. Talijanska firma s djelomičnom proizvodnom linijom u kini.
Ista stvar kao i japanparts. Talijanska firma kiti se imenom japanskog brenda a kupuje od drugih dobavljača u kini po principu najjeftinije ponude.
Dovoljno ti je kad u tokiću trgovac kaže.. jbg nemoj to to nema veze s japanom, teška kina s hrpom reklamacija.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:58   #708
Proizvode ono što su od uvijek radili, sve za kočione sustave ... a prepakiravaju ono čime upotpunjuju ponudu tipa vodene pumpe i sl.

Zašto ne? Tko voli nek izvoli znam ljude koji koriste LPR pločice. Za laganu vožnju su solidne. Koliko para toliko muzike ... i najbolji izbor od sveg tog prepakiranog kineskog low end-a.

Baš su mi ovi iz Tokića mjerilo za nešto ... japanparts ni ne doživljavam kao nešto što bi stavio na auto.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:27   #709
Pa kad teško možeš nać njihove brenze za fauve golfa.

Tko volio neko izvoli. Ja bi recimo lpr stavio na neki auto tipa twingo ili punto 1.2, škoda favorit ili moskvića.
Ionako ima male diskove i ne razvijaju nekakve brzine. Za po gradu najbitnije da ima mehku pločicu inače ubija disk.
Ako to zadovoljava onda je ok i naravno da imaju ECE R90 cert.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:44   #710
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Pa kad teško možeš nać njihove brenze za fauve golfa.

Tko volio neko izvoli. Ja bi recimo lpr stavio na neki auto tipa twingo ili punto 1.2, škoda favorit ili moskvića.
Ionako ima male diskove i ne razvijaju nekakve brzine. Za po gradu najbitnije da ima mehku pločicu inače ubija disk.
Ako to zadovoljava onda je ok i naravno da imaju ECE R90 cert.
LPR napred i nazad imam, upravo to manji auto. Nisu protresli kao ATE i Zimmerman prije. Čak malo bolje i koče, pogotovo hladni. 2x tehnički bez problema i velikih odskakanja prošle. Cijene 90 kn disk komad, isto toliko i pločice. Ali slažem se na večim autima bolje ići na textar i slično.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:53   #711
Da, da, .... pitao bi te nakon malo jače upotrebe a ne ona smjehota zvana TP
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:28   #712
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da, da, .... pitao bi te nakon malo jače upotrebe a ne ona smjehota zvana TP
Isprobano kolega više puta. A za TP sam mislio da vec 2. put zaredom su u okvirima za prolazak uredan. Htio sam rec na tim malim autima nisam vidio veliku razliku Ate-LPR, to je moje mišljenje nakon 5 godina voznje kutije i 2 seta kočnica.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:35   #713
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Proizvode ono što su od uvijek radili, sve za kočione sustave ... a prepakiravaju ono čime upotpunjuju ponudu tipa vodene pumpe i sl.

Zašto ne? Tko voli nek izvoli znam ljude koji koriste LPR pločice. Za laganu vožnju su solidne. Koliko para toliko muzike ... i najbolji izbor od sveg tog prepakiranog kineskog low end-a.

Baš su mi ovi iz Tokića mjerilo za nešto ... japanparts ni ne doživljavam kao nešto što bi stavio na auto.
Ja sam npr. stavljao na toyotu staru 12g blueprint diskove i ne vidim problem u tome jel mi auto nije vrijedio više od 3 soma eura pa taman posla da stavljam gore diskove koji koštaju ko trećina auta a ti diskovi su za takav auto bili sasvim ok....nisam imao problema s njima...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:15   #714
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Isprobano kolega više puta. A za TP sam mislio da vec 2. put zaredom su u okvirima za prolazak uredan. Htio sam rec na tim malim autima nisam vidio veliku razliku Ate-LPR, to je moje mišljenje nakon 5 godina voznje kutije i 2 seta kočnica.
Ajd, volio bi i ja to jednom probat .... nađemo se na Sljemenu?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:19   #715
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ajd, volio bi i ja to jednom probat .... nađemo se na Sljemenu?
Auuu, ovo dodjem gledati
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:24   #716
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ajd, volio bi i ja to jednom probat .... nađemo se na Sljemenu?
Da, jer se 99% vozaca ganja svakodnevno po sljemenu pa je to bitan test.
Vecina ljudi nikad nece doc u situaciju da im se kocnice pregriju.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:27   #717
Jednom sam se spustio Toyotom ... debelo prije Kraljičinog zdenca je totalno ostala bez kočnica, ono stišćeš, stišćeš no sve uzalud, koliko god stisnuo koči isto (jadno). Kad smo konačno stali bila je u oblaku bijelog dima.

A zašto?

Zato jer je kolega negdje iskopao pakne sa azbestom i metiljao kak su iste nenadjebive, kak je sve poslje sranje, kak se te nisu mogle zapalit/potrošit/pregrijat, kak kuhaju svaki dan 3 ručka, čuvaju malu djecu, onu stariju vode u vrtić/školu .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:28   #718
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Da, jer se 99% vozaca ganja svakodnevno po sljemenu pa je to bitan test.
Vecina ljudi nikad nece doc u situaciju da im se kocnice pregriju.
Siguran? Recimo natovaren auto od 130 na nulu? I još nedo bog na nizbrdici.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:30   #719
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Auuu, ovo dodjem gledati
spalit će ih na trećem zavoju ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:31   #720
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Siguran? Recimo natovaren auto od 130 na nulu? I još nedo bog na nizbrdici.
I dobro, onda opet ubrzas i vozis. Neces imat 10 takvih zaustavljanja za redom.
A ovo za sljeme, ako imas lose kocnice, na sljemenu koci motorom i sve ok.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.