Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 17:44   #41
Uporedjujem 4-5 stranica uvijek prilikom trazenja hotela, ali booking mi je do sada svaki put bio najpovoljniji...i nikada nisam imala problema.Zadnji put u Barseloni sam platila suprugovom karticom, a nemam punomoc...ali smo s njom i rezervisali...cini mi se da sam mogla platit bilo cijom po flegmaticnom recepcionaru
Mocca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:12   #42
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
OMG
Čekaj malo, tip je ZNAO da kartica nije njegova i isto je na kraju prihvatio?
Nije li to prije svega protuzakonito?

Da - illegal action
Zato npr. u irskoj i francuskoj u rent a car agenciji su nas obje godine za redom tražili da osoba koja je rezervirala autzo i plača bude prisutna prilikom preuzimanja odnosno potpisivanja ugovora.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:28   #43
Po mojem iskustvu dovoljno je imati osobnu/putovnicu od vlasnika kartice, sliku/facu i ne gledaju.

btw. jednom sam prešao granicu sa tuđom putovnicom (nije bilo namjerno) ali to je druga tema...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 22:48   #44
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Po mojem iskustvu dovoljno je imati osobnu/putovnicu od vlasnika kartice, sliku/facu i ne gledaju.

btw. jednom sam prešao granicu sa tuđom putovnicom (nije bilo namjerno) ali to je druga tema...

ja sam jednom bez ičega: putovala autobusom mislim na apsolventsko i ostavila putovnicu u paktregeru. Doduše nisu se niti penjali....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:48   #45
imate vise srece nego pameti
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:56   #46
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
imate vise srece nego pameti

Znaš kak se veli: bolej se rodit` bez one stvari negoli bez sreće!
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:41   #47
pozz

rezervirala sam hotel na booking.com, rezervaciju mogu otkazati bez ikakve naknade do naj kasnije 2 dana prije puta, obzirom da mi se ponuda činila jako povoljna, a bila je još samo jedna soba po toj cijeni za rezervirati to sam i napravila, no međutim ne mogu si vjerovati nisam pogledala cijenu na matičnoj stranici hotela koja sada ispada 10% jeftinija.
e sad molim nekoga tko je bio u sličnoj situaciji ili barem ima više iskustva da mi kaže je li sigurno otkazati rezervaciju na bookingu ( postoji li mogućnost da ipak nešto naplate) i koliko je sigurno ostavljati broj kartic na matičnoj str hotela? isplati li se upuštati u takvu akciju zbog 37eura.
hvala
mareos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:05   #48
Quote:
mareos kaže: Pogledaj post
rezervirala sam hotel na booking.com, rezervaciju mogu otkazati bez ikakve naknade do naj kasnije 2 dana prije puta, obzirom da mi se ponuda činila jako povoljna, a bila je još samo jedna soba po toj cijeni za rezervirati to sam i napravila, no međutim ne mogu si vjerovati nisam pogledala cijenu na matičnoj stranici hotela koja sada ispada 10% jeftinija.
e sad molim nekoga tko je bio u sličnoj situaciji ili barem ima više iskustva da mi kaže je li sigurno otkazati rezervaciju na bookingu ( postoji li mogućnost da ipak nešto naplate) i koliko je sigurno ostavljati broj kartic na matičnoj str hotela? isplati li se upuštati u takvu akciju zbog 37eura.
hvala

Naravno da se isplati - ne moraš imati ispis sa suda o nekažnjavanju da ti priznaju otkaz dolaska.
Ako su ti već nešto naplatili - vratit će ti.

Bez brige - nije to Balkan. Deklarirano se i ispuni - ne bi opstali tolike godine da je ikako drukčije

E sad...sigurno je koliko si i sama bila sigurna kad si sobu rezervirala na booking.com
Sve prolazi elektronsku provjeru i zaštitu sustava tako da se nemaš što bojati.

Osobna egida: nije bio booking, ali ja sam otkazivala na Agoda.com i to agencija iz Tajlanda. Oblio me hladan znoj... Ma je...Kak da ne - baš će mi vratiti lovu... (na sebe)....I da ne duljim
u ugodnom chatu sa njihovim djelatnikom otkazala boravak, lovu vratili ekspresno
Da ipak ne bude sve predobro da postoji pobrinula se hr banka sa Americanom i na konverziji valuta maznula fini iznos.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:57   #49
proputovala pola europe s booking.com i definitivno najbolji, najpouzdaniji i najjeftiniji. Nikad problema i ljudi mi se uvijek čude kako odsjedam tako jeftino a u super hotellima.
volimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:01   #50
Thumbs up

Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Naravno da se isplati - ne moraš imati ispis sa suda o nekažnjavanju da ti priznaju otkaz dolaska.
Ako su ti već nešto naplatili - vratit će ti.

Bez brige - nije to Balkan. Deklarirano se i ispuni - ne bi opstali tolike godine da je ikako drukčije

E sad...sigurno je koliko si i sama bila sigurna kad si sobu rezervirala na booking.com
Sve prolazi elektronsku provjeru i zaštitu sustava tako da se nemaš što bojati.

Osobna egida: nije bio booking, ali ja sam otkazivala na Agoda.com i to agencija iz Tajlanda. Oblio me hladan znoj... Ma je...Kak da ne - baš će mi vratiti lovu... (na sebe)....I da ne duljim
u ugodnom chatu sa njihovim djelatnikom otkazala boravak, lovu vratili ekspresno
Da ipak ne bude sve predobro da postoji pobrinula se hr banka sa Americanom i na konverziji valuta maznula fini iznos.
hvala na savjetu! evo rezervirala jedno, otkazala drugo i uštedjela 37 eura!
mareos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:01   #51
Evo da malo oživimo temu ..
Ja prvi put planiram napraviti rezervaciju preko Booking.com ili neke slične stranice, pa bih vas molila za savjete. Na što treba pripaziti i slično.

1.Da li se kod rezervacije skidaju kakvi novci s kartice ili se sve plaća tek po dolasku u hotel?
2. Ako ne posjedujem kreditnu karticu nego samo Maestro od tekućeg računa, da li postoji još koji način za plaćanje osim gotovine u hotelu?
3. Kad se rezervira hotel preko Booking.com, i kad provedemo određeni broj dana u hotelu, da li onda na kraju moramo još što dodatno platiti ili se plaća samo iznos koji je naveden kod rezervacije sobe?
4. Da li nakon što rezervirate hotel preko Booking.com, obavite telefonski poziv ili pošaljete mail u hotel da provjerite je li sve u redu s rezervacijom?
5. Zašto je na Booking.com jedna cijena a kad recimo gledam preko Smjestaj.com.hr su cijene jeftinije?
6. Je li mi se to samo učinilo, ili je nekako u većini hotela preko ove stranice uključen u cijenu samo doručak a ne i večera?
7. Zašto za mnoge hotele već javlja da je slobodna samo još koja soba, zar stvarno već sad sve bude rezervirano?
8. Treba li potvrdu o rezervaciji imati sa sobom ili postoji nešto važno što se ne smije zaboraviti?

Na kraju, ima li netko iskustva s rezervacijom putem stranica Uninline (link), preko stranice Smještaj.com.hr (link) ili možda preko stranica Adriatica-e (link) ?? Jer ipak svih hotela nema na Booking.com pa me zanima koje su vam još solucije za rezervaciju hotela u Hrvatskoj?

Eto pitanja je puno, ali prvi put rezerviram pa znate kako je, želite u sve biti sigurni i sve znati da se ne zaletite.. ako na bilo koje pitanje znate odgovor ili date neki savjet, puno vam hvala!
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:24   #52
Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
1.Da li se kod rezervacije skidaju kakvi novci s kartice ili se sve plaća tek po dolasku u hotel?
2. Ako ne posjedujem kreditnu karticu nego samo Maestro od tekućeg računa, da li postoji još koji način za plaćanje osim gotovine u hotelu?
3. Kad se rezervira hotel preko Booking.com, i kad provedemo određeni broj dana u hotelu, da li onda na kraju moramo još što dodatno platiti ili se plaća samo iznos koji je naveden kod rezervacije sobe?
4. Da li nakon što rezervirate hotel preko Booking.com, obavite telefonski poziv ili pošaljete mail u hotel da provjerite je li sve u redu s rezervacijom?
5. Zašto je na Booking.com jedna cijena a kad recimo gledam preko Smjestaj.com.hr su cijene jeftinije?
6. Je li mi se to samo učinilo, ili je nekako u većini hotela preko ove stranice uključen u cijenu samo doručak a ne i večera?
7. Zašto za mnoge hotele već javlja da je slobodna samo još koja soba, zar stvarno već sad sve bude rezervirano?
8. Treba li potvrdu o rezervaciji imati sa sobom ili postoji nešto važno što se ne smije zaboraviti?
1. Kada rezerviraš novci se ne skidaju, osim ako drugačije nije napisano, obično u slučajevima kad imaš 'advanced purchase', znači plaćaš cijeli iznos unaprijed, ali ti je zato i cijena jeftinija. U većini slučajeva daš br. kartice, i to ti je rezervacija, možeš besplatno otkazati sve do zadnja 3-4 dana (opet ovisi o politici hotela), a ako se ne pojaviš ili otkažeš unutar tih zadnjih par dana onda ti skidaju iznos prve noći. Tako je kod moje rezervacije, i kod većine drugih.
2.Možeš platiti Maestrom. Ali najbolje gotovinom ako već imaš novca na Maestru.
3.Plaća se samo iznos koji je naveden u rezervaciji.
4.Ja sam poslala mail hotelu čisto zbog svoje sigurnosti, ali nije potrebno, obično ako nešto ne štima oni tebi pošalju mail.
5.Booking.com ti definitivno daje najbolje cijene,barem je bilo u mom slučaju, ja idem u London.
6.Kod mene je samo doručak uključen, mislim da je tako u većini hotela, to nema veze s booking.com nego sa politikom hotela (ja mislim)
7.Soba se uvijek da naći, ali da-obično ljudi dosta unaprijed rezerviraju, iako ja sam rezervirala u siječnju za 21.03-25.03, i već tada mi je javljalo da ima još samo koja soba, a gledam ove dane, još uvijek se u istom hotelu i za isiti termin može naći soba, samo naravno po skupljoj cijeni. Što prije bookiraš to je bolje i jeftinije.
8.Isprintati potvrdu o rezervaciji.
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:30   #53
Quote:
Julie Bergdorf kaže: Pogledaj post
1. Kada rezerviraš novci se ne skidaju, osim ako drugačije nije napisano, obično u slučajevima kad imaš 'advanced purchase', znači plaćaš cijeli iznos unaprijed, ali ti je zato i cijena jeftinija. U većini slučajeva daš br. kartice, i to ti je rezervacija, možeš besplatno otkazati sve do zadnja 3-4 dana (opet ovisi o politici hotela), a ako se ne pojaviš ili otkažeš unutar tih zadnjih par dana onda ti skidaju iznos prve noći. Tako je kod moje rezervacije, i kod većine drugih.
2.Možeš platiti Maestrom. Ali najbolje gotovinom ako već imaš novca na Maestru.
3.Plaća se samo iznos koji je naveden u rezervaciji.
4.Ja sam poslala mail hotelu čisto zbog svoje sigurnosti, ali nije potrebno, obično ako nešto ne štima oni tebi pošalju mail.
5.Booking.com ti definitivno daje najbolje cijene,barem je bilo u mom slučaju, ja idem u London.
6.Kod mene je samo doručak uključen, mislim da je tako u većini hotela, to nema veze s booking.com nego sa politikom hotela (ja mislim)
7.Soba se uvijek da naći, ali da-obično ljudi dosta unaprijed rezerviraju, iako ja sam rezervirala u siječnju za 21.03-25.03, i već tada mi je javljalo da ima još samo koja soba, a gledam ove dane, još uvijek se u istom hotelu i za isiti termin može naći soba, samo naravno po skupljoj cijeni. Što prije bookiraš to je bolje i jeftinije.
8.Isprintati potvrdu o rezervaciji.
Hvala ti puno na detaljnom odgovoru, puno si mi pomogla .. ako se koji dan još čega sjetim, pitat ću ovdje..
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:44   #54
Iako je Julie već odgovorila probat ću i ja pomoći

Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
Evo da malo oživimo temu ..
Ja prvi put planiram napraviti rezervaciju preko Booking.com ili neke slične stranice, pa bih vas molila za savjete. Na što treba pripaziti i slično.

1.Da li se kod rezervacije skidaju kakvi novci s kartice ili se sve plaća tek po dolasku u hotel?
Novci se skidaju odmah kod rezervacije ako ti uz sobu piše non refundable ili tako nešto. To su onda obično niže cijene nego one koje su Flexible ili besplatno otkazivanje. U ovim drugim slučajevima plaćaš direktno u hotelu na koji god način želiš. Broj kartice ti služi kako je već Julie rekla samo ako se ne pojaviš a nisi na vrijeme otkazala rezervaciju da ti skinu dio troškova, naplate jednu ili dvije noći, ovisi kako je navedenoo u uvjetima otkazivanja.


Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
2. Ako ne posjedujem kreditnu karticu nego samo Maestro od tekućeg računa, da li postoji još koji način za plaćanje osim gotovine u hotelu?
Ako plaćaš u hotelu možeš platiti gotovinom ili bilo kojom karticom koja ti je navedena u opisu hotela, obično negdje pri dnu opisa uvjeta hotela, ono gdje piše ima li parking, kako se plaća za djecu, koje sadržaje ima hotel... tamo piše i koje kartice primaju.


Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
3. Kad se rezervira hotel preko Booking.com, i kad provedemo određeni broj dana u hotelu, da li onda na kraju moramo još što dodatno platiti ili se plaća samo iznos koji je naveden kod rezervacije sobe?
Plaćaš samo ono što piše kod rezervacije + boravišnu pristojbu ako se plaća u gradu u koji idete. Boravišna je obično negdje oko 0,5 do 1,5 eura po danu po osobi. ja u Londonu to nisam plaćala, ali u Parizu i u Opatiji jesam (sve rezervirano preko booking.com)


Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
4. Da li nakon što rezervirate hotel preko Booking.com, obavite telefonski poziv ili pošaljete mail u hotel da provjerite je li sve u redu s rezervacijom?
Ja obično par dana prije puta pošaljem mail u hotel (kod rezervacije dobiješ mail za kontakt s hotelom ako ti treba) i pitam da li je sve OK i navedem eventualno neke želje, kao npr. da želim sob na katu, kadu u kupaoni, balkon, soba za pušaće... ako je nešto od toga dostupno. obično ih pitam i daju li ručnike i kupaonske potrebštine ili da nosim sa sobom od doma. Ali i ako ne pošalješ neće se ništa loše desiti. meni nekako sigurnije ako provjerim da li je sve OK s rezervacijom.


Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
5. Zašto je na Booking.com jedna cijena a kad recimo gledam preko Smjestaj.com.hr su cijene jeftinije?
Na nekim stranicama nisu uračunate sve takse, a možda imaju i bolji deal s hotelom, tko će ga znati. Ja osobno uvijek radije rezerviram preko booking.com jer s njima imam iskustva i smatram ih najpouzdanijima. čak i ako je nešto malo skuplje preko njih znam da sam ja sigurna ako uzmem preko njih


Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
6. Je li mi se to samo učinilo, ili je nekako u većini hotela preko ove stranice uključen u cijenu samo doručak a ne i večera?
Kod booking.com ti je doručak uključen samo ako ti tako piše tamo kod izlistanih soba, kod njih je to uvijek jasno naznačeno dok sam primjetila kod nekih drugih pretraživaća da to bude napisano tek negdje na trećem koraku kod rezervacije, pa ti na prvu cijena izgleda jeftinija i ako želiš plaćati i doručak onda ti to ispadne jod nekih desetak eura po osobi i po danu.
Ako na booking.com ne piše uz cijenu da je doručak uključen onda nje i možeš i ne moraš ga sama uzeti.
Nisam na tim stranicama za rezervacije hotela primjetila da daju cijene za polupansione ili PP, to eventualno na stranici od hotela baš imaš. Ali mi kad smo došli u Opatiju gdje smo preko bookinga uzeli noćenje s doručkom u hotelu su nam sami pnudili ako želimo većeru da možemo nadoplatiti.


Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
7. Zašto za mnoge hotele već javlja da je slobodna samo još koja soba, zar stvarno već sad sve bude rezervirano?
To je navedeno koliko još soba ima po toj cijeni. Kada se to rezervira onda stave još par soba po višoj cijeni. To kao da te navede da što prije rezerviraš. meni se desilo da mi doslovno pred očima netko rezervirao jednu sobu po nižoj cijeni


Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
8. Treba li potvrdu o rezervaciji imati sa sobom ili postoji nešto važno što se ne smije zaboraviti?
Dobro je imati. Ništa te ne košta isprintati to. Ali nije obavezno jer te hotel ima u svom sustavu.


Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
Na kraju, ima li netko iskustva s rezervacijom putem stranica Uninline (link), preko stranice Smještaj.com.hr (link) ili možda preko stranica Adriatica-e (link) ?? Jer ipak svih hotela nema na Booking.com pa me zanima koje su vam još solucije za rezervaciju hotela u Hrvatskoj?

Eto pitanja je puno, ali prvi put rezerviram pa znate kako je, želite u sve biti sigurni i sve znati da se ne zaletite.. ako na bilo koje pitanje znate odgovor ili date neki savjet, puno vam hvala!
nemam iskustva s ovim navedenim stranicama gore. vjerujem booking.com-u i uvijek ću rezervirati preko njih.
nadam se da sam pomogla.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 15:19   #55
Quote:
Julie Bergdorf kaže: Pogledaj post
Kada rezerviraš novci se ne skidaju, osim ako drugačije nije napisano, obično u slučajevima kad imaš 'advanced purchase', znači plaćaš cijeli iznos unaprijed, ali ti je zato i cijena jeftinija. U većini slučajeva daš br. kartice, i to ti je rezervacija, možeš besplatno otkazati sve do zadnja 3-4 dana (opet ovisi o politici hotela), a ako se ne pojaviš ili otkažeš unutar tih zadnjih par dana onda ti skidaju iznos prve noći. Tako je kod moje rezervacije, i kod većine drugih.
Novci se doduse ne skidaju, ali mnogi hoteli ti s pravom blokiraju iznos prve noci (ako nije drukcije odredjeno) postupom tzv. predautorizacije.
Jer ti teoretski mozes dati broj kartice 1234 5678 9012 3456. I booking.com ce to (kao stroj) uzeti zdravo za gotovo. A na kraju ti u slucaju no-show ili kasnog storniranja hotel nece moci naplatiti tu noc zbog ovakvog nevaljanog broja kartice. Dakle na hotelu je da ucini predautorizaciju cime osim stvarnog postojanja kartice provjerava i je li kartica deblokirana za placanje na internetu (banka to inace radi besplatno) i ima li vlasnik kartice dovoljno novca (za tu 1. noc) na racunu. Negdje i sama banka-izdavac kartice trazi da predautorizacija ide preko nje, pa je i to problem... Tom se predautorizacijom taj iznos blokira na cca 45-60 dana, a onda se u slucaju da se gost pridrzavao "pravila igre" automatski deblokira. Ili mu se pak u slucaju krsenja pravila moze provesti "completion of preauthorization". I u slucaju da kartica ne valja iz jednog od gore navedenih razloga, hotel ti onda putem booking.com moze (posebno u punoj sezoni!; moze, a ne mora!) javiti da ti kartica ne valja i ne moze ti garantirati da ce te soba cekati... Ako hotel to ne ucini, a ti ne dodjes, onda hotel riskira da mu u slucaju zajeba na kartici, kad mu je predautorizacija odbijena, booking.com naplati proviziju na rezervaciju.
Quote:
Julie Bergdorf kaže: Pogledaj post
Booking.com ti definitivno daje najbolje cijene,barem je bilo u mom slučaju, ja idem u London.
Ne mora biti. Jer ako ljudi iz venere.com, laterooms.com, ratestogo.com i ostalih booking servera primijete da konkurencija ima nize cijene, onda mogu otkazati daljnju suradnju s tim hotelom. Zato je hotelima u interesu svim tim agencijama za istu sobu davati iste cijene.

Zadnje uređivanje Thresholder : 20.03.2011. at 15:32.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 15:50   #56
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Iako je Julie već odgovorila probat ću i ja pomoći


Novci se skidaju odmah kod rezervacije ako ti uz sobu piše non refundable ili tako nešto. To su onda obično niže cijene nego one koje su Flexible ili besplatno otkazivanje. U ovim drugim slučajevima plaćaš direktno u hotelu na koji god način želiš. Broj kartice ti služi kako je već Julie rekla samo ako se ne pojaviš a nisi na vrijeme otkazala rezervaciju da ti skinu dio troškova, naplate jednu ili dvije noći, ovisi kako je navedenoo u uvjetima otkazivanja.



Ako plaćaš u hotelu možeš platiti gotovinom ili bilo kojom karticom koja ti je navedena u opisu hotela, obično negdje pri dnu opisa uvjeta hotela, ono gdje piše ima li parking, kako se plaća za djecu, koje sadržaje ima hotel... tamo piše i koje kartice primaju.



Plaćaš samo ono što piše kod rezervacije + boravišnu pristojbu ako se plaća u gradu u koji idete. Boravišna je obično negdje oko 0,5 do 1,5 eura po danu po osobi. ja u Londonu to nisam plaćala, ali u Parizu i u Opatiji jesam (sve rezervirano preko booking.com)



Ja obično par dana prije puta pošaljem mail u hotel (kod rezervacije dobiješ mail za kontakt s hotelom ako ti treba) i pitam da li je sve OK i navedem eventualno neke želje, kao npr. da želim sob na katu, kadu u kupaoni, balkon, soba za pušaće... ako je nešto od toga dostupno. obično ih pitam i daju li ručnike i kupaonske potrebštine ili da nosim sa sobom od doma. Ali i ako ne pošalješ neće se ništa loše desiti. meni nekako sigurnije ako provjerim da li je sve OK s rezervacijom.



Na nekim stranicama nisu uračunate sve takse, a možda imaju i bolji deal s hotelom, tko će ga znati. Ja osobno uvijek radije rezerviram preko booking.com jer s njima imam iskustva i smatram ih najpouzdanijima. čak i ako je nešto malo skuplje preko njih znam da sam ja sigurna ako uzmem preko njih



Kod booking.com ti je doručak uključen samo ako ti tako piše tamo kod izlistanih soba, kod njih je to uvijek jasno naznačeno dok sam primjetila kod nekih drugih pretraživaća da to bude napisano tek negdje na trećem koraku kod rezervacije, pa ti na prvu cijena izgleda jeftinija i ako želiš plaćati i doručak onda ti to ispadne jod nekih desetak eura po osobi i po danu.
Ako na booking.com ne piše uz cijenu da je doručak uključen onda nje i možeš i ne moraš ga sama uzeti.
Nisam na tim stranicama za rezervacije hotela primjetila da daju cijene za polupansione ili PP, to eventualno na stranici od hotela baš imaš. Ali mi kad smo došli u Opatiju gdje smo preko bookinga uzeli noćenje s doručkom u hotelu su nam sami pnudili ako želimo većeru da možemo nadoplatiti.



To je navedeno koliko još soba ima po toj cijeni. Kada se to rezervira onda stave još par soba po višoj cijeni. To kao da te navede da što prije rezerviraš. meni se desilo da mi doslovno pred očima netko rezervirao jednu sobu po nižoj cijeni



Dobro je imati. Ništa te ne košta isprintati to. Ali nije obavezno jer te hotel ima u svom sustavu.




nemam iskustva s ovim navedenim stranicama gore. vjerujem booking.com-u i uvijek ću rezervirati preko njih.
nadam se da sam pomogla.
I tebi puno hvala, naravno da si pomogla..
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 00:08   #57
Evo mene s još ponekim pitanjem

1. Pokušala sam napraviti rezervaciju hotela, no do koraka gdje kliknem na ostvari rezervaciju mi se nigdje ne pojavi polje za unos primjedbi, pa sam htjela pitati da li se možda nakon što se ostvari rezervacija pojavljuju još kakva polja za unos podataka?

2. Osim toga, budući da još neznamo koliko će autobusnih linija voziti od zagreba za rab krajem 7. mjeseca i u koliko će biti polazak iz zg-a te dolazak u rab, je li moguće pod posebne zahtjeve kod rezervacije pitati za to da se hotelu naknadno javi u koje bi vrijeme došli (ovisno o autobusnim linijama)? To pitam za slučaj da autobus dođe u vrijeme koje se jako razlikuje od vremena prijave u hotel, primjerice ako bi uranili dosta ili kasnili. Dakle, ako netko zna da li hoteli to prihvaćaju ili ne.. da li je to moguće?

3. I što se tiče rezervacija, ako ja recimo rezerviram 20.7. pa do 28.7. polupansion, onda to znači da imam noćenje 20.7. i taj dan večeru, onda slijedećih dana doručak, večeru i noćenje, te posljednji dan 28.7. samo doručak prije odjave? Ili to kako drugačije funkcionira?

4. Dalje me zanima na koji se način provodi predautorizacija kreditne kartice, budući da planiram s tuđom karticom rezervirati putovanje?

5. Ako piše da je cijena sobe 650 eura, zašto onda kod rezervacije piše s manjim slovima taj iznos i onda ispod tog iznosa s većim slovima još nešto veći iznos? Što taj drugi veći iznos predstavlja? Nadam se da me razumijete što želim pitati, ne znam kako bi drugačije objasnila.

6. Na booking.com-u su navedene uslude hotela, pa me zanima ako je recimo pod usluge navedena usluga dostave hrane u sobu, da li je ta usluga već u cijeni koju plaćam (cijena sobe prema kojoj je rezervirana soba) ili se ta usluga dodatno plaća?

7. I posljednje pitanje, što se još sve može unijeti pod posebne zahtjeve kod rezervacije, znate li neke primjere? Da možda ne zaboravim nešto važno..

Ako se još čega sjetim ...

Hvala na pomoći!

Zadnje uređivanje darkerica95 : 31.03.2011. at 00:16.
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 14:55   #58
Booking

Manje više vam je sve objašnjeno ali evo i ovo:

Većina potrala kao i booking.com imaju pravilo da imaju najbolju cijenu, tako da u pravilu nesmije nitko, pa čak ni hotel davati nižu cijenu od one na booking.com-u. U pravilu.

Preautorizacija vam zaključa određen iznos na kartici, vašoj ili tuđoj. Neki hoteli uopće ne rade to nego vjeruju da ćete doći, neki zaključaju samo par eura da provjere jeli to ta kartica, neki zaključaju iznos za prvu noć, a neki zaključaju i cijeli iznos (imaju pravo držati zaključanim cijelo vrijeme do vašeg dolaska).

Pravilo otkazivanja je individualno od hotela do hotela i imate pravo besplatno otkazati rezervaciju u skladu sa pravilom.

Dosta hotela radi rani booking sa dosta niskim cijenama tako da znate da sigurno idete, rezervirajte ranije, naplati vam se odmah i nema otkazivanja. (paziti na non refundable rate)
Također dosta hotela radi last minute hot deals i isplati se i to malo pregledati bude dobrih sniženja.

Bilo kakve dodatne opaske imate mjesto za napisati i najaviti recimo da vodite psa i sl.

Sve u svemu rezervacija je obvezujuća za hotel onoga trenutka kada kompletirate rezervaciju njima dolazi faks i tu rezervaciju su obavezni ispoštovati!
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:53   #59
poz ljudi,

eto sinoć sam bio totalni konj. Išao rezervirat sobu i stoje jesna sa besplatnim otkazivanjem i jedna bez. naravno ja sam slučajno uzeo ovu bez mogučnosti otkazivanja no odmah sam to skužio i poslao ovim kao da sam fulao.
Ima li tko sličnih iskustava?
Postoji li ipak mogučnost da mi otkažu rezervaciju pa da uzmem ovu drugu?
Kaj je najsmješnije i cijena je ista.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 11:31   #60
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
poz ljudi,

eto sinoć sam bio totalni konj. Išao rezervirat sobu i stoje jesna sa besplatnim otkazivanjem i jedna bez. naravno ja sam slučajno uzeo ovu bez mogučnosti otkazivanja no odmah sam to skužio i poslao ovim kao da sam fulao.
Ima li tko sličnih iskustava?
Postoji li ipak mogučnost da mi otkažu rezervaciju pa da uzmem ovu drugu?
Kaj je najsmješnije i cijena je ista.

Booking.com customer sevice zovi...
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.