Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 12:11   #41
Quote:
didoman01 kaže: Pogledaj post
cime je zdravo hraniti psa?to me najvise muci...procitao sam u jednoj knjizi da je dobro dati psu komad mrkve kad poslusa naredbu sjedni,stani itd.
Psa nagrađuješ sa onim što najviše voli, ako tvoj voli mrkvu, onda ga nagrađuj sa mrkvom. No po difoltu psi ili vole parizer, ili hrenovke ili sir. Nešto što je jakog i intezivnog mirisa.

Psi rade na principu nagrađivanja, dakle sve što ga želiš naučiti, možeš ga naučiti kroz nagradice.

Hrana - ako imaš vremena i zanš balansirati, onda mu pripremaj sam. Ako nemaš, daj mu super premim hrane. Moja preporuka Hill's Natures Best, Royal, i Canidae.

Moj je na Canidae, uz dodatke sirovih namirnica.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 00:14   #42
Moze pitanje??

Danas sam cuo jednu stvar o retriverima koja mi se cini apsurdnom, al reko ajde da provjerim.

Naime, da zlatni smrdu vise nego obicni cucki??!
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 13:23   #43
NE SMRDI!!
Kakot to mozes da kazes za divne retrivere da smrde. Moja nema nikakav neugodan miris. Mirise na sebe i lepo mirise. Jedino kad je okupamo, dok se ne osusi, smrducka na kokoske.
(Kad bih znala kako da obesim sliku vecu od 9,8kb pokazala bih vam je.)
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 16:23   #44
Možda imaju samo malo intenzivniji miris zbog svoje poddlake, ali to uopće nije pravilo. Smrde samo kad su mokri.
P.S. Smanji sliku u nekom programu.
 
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:58   #45
Quote:
refugee kaže: Pogledaj post
Moze pitanje??

Danas sam cuo jednu stvar o retriverima koja mi se cini apsurdnom, al reko ajde da provjerim.

Naime, da zlatni smrdu vise nego obicni cucki??!
anonima je dobro odgovorila.
Retriver (labići i goledni) u principu imaju malo intezivniji miris zbog u prvom redu, dlake, te zbog žlijezda.

I to samo zato što se kupaju više od drugih pasa. Ako se ne voli kupati, neće ni imati taj posebni intezivniji miris.
ž
Stoga svi oni finćukastog nosića - zlatnog retrivera zaboravite. Pogotovo zato što taj pas se obožava kupati, valjati, kopati, valjati...i sl., nepodopštine. A dalaka, dlaka im optada ko blesava - sada mogu isplesti cili jedan tepih, kolika količina toga je otpala.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:01   #46
pa jel nije tak kod svih pasa dok se smoce?! prije sam imala irskog setera pa je bila ista stvar....
__________________
...vodama vode vode me...
luda riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:07   #47
U principu kod svih lovnih pasmina, sa velikom podlakom.
Ne možeš uspoređivati setera i retrivera, kao ni retrivera ni njufia...

Seter nema nikakvu podlaku, a vidi koliko ima retriver. Inače na ljeto, što se više kupa, imat će ti problema sa hot spotovima. TO su ti malene ranice koje se stvore na koži, zbog nemogućnosti sušenja podlake (pogotovo ako pas ima kvalitenu i gustu podlaku i dlaku). Jednostavno ga moraš trimati, i dobro, dobro sušiti, jer se to sve usafta i odvratno smrdi...viruj mi - znam.

Ja sam to riješila i rješavam sa trimanjem, te jelenjom kožicom (tj., onim što izgleda ko jelenja kožica - viledina neka krpa), kupi vodu ko blesava, s tim da mu vrat, tj., grivu i hlačice moram više puta provjetravat, da se sva voda osuši.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 22:14   #48
evo sta bi vi sad rekli na ovo....
drugi dan nakon sto je malo peso dosao kod nas ja ga odvedem veterinarki da ga pregleda,da se dogovorimo za drugi dio cijepljenja i da ju pitam za parazite jel treba jos sta i kad i ugl. ona mi kaze da je mali predebel i da mu ne dajem 4 puta na dan jesti nego 3 (sutra ce imati 2 mj) , inace da je sve ok
sad mi mama javlja na mob da su bili kod drugog veterinara jer su primjetili da mu nije dobro,tamo su im rekli da je prehladen i da ga nisu prije dovoljno dobro hranili, da mu se dlaka ne sjajim i neznam sto sve ( rekli su da su ih hranili sa pedigreom za stence, bilo ih je 11 u leglu )
mislim tko je tu lud....
i sa cime da ga hranimo sad, ovaj drugi vet je rekao domacom hranom
nismo ga uzimali preko uzgajivacnice jer nam je bilo previse novaca a i nije mi bitno sad da je neki potomak od nekog sampiona niti smo ikad mislili ici na izlozbe sa njim, i sad sam u brizi da mu nije nest ozbiljnije i da ne navuce neku bolescinu na sebe ... i da li se je on mogao prehladiti u onih par dana sto je bilo hladno i kisa je padala ( bili su u boksu betoniranom i natkritom ) kad smo dosli po njega bio je skroz mokar jer su se stisnuli uz zicu od boksa i tamo su kisnuli...
ja se ispricavam ako sam nejasna al kad me strah sad da mu se nest ne dogodi
__________________
...vodama vode vode me...
luda riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:31   #49
Iz uzgajivačnice ne uzimaš psa samo da bi išao na izložbe i hvalio se da je potomak šampiona, nego upravo zbog ovakvih stvari koje si navela......, srce mi se cijepa kad ovako pročitam šta rade sa štencima, užas Mi smo svoju uzeli iz uzgajivačnice i isključivo za kućnog ljubimca.
inci26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:27   #50
Tko štence od mjesec i kusur drži vani u betoniranom boksu!? I to još po kišnom vremenu! No comment.
Zato nije pametno kupovati pse od neprovjerenih "uzgajivača".
A tko je tu lud? Pedigree nije hrana za čistokrvne pse kao što su retriveri, pogotovo u toj dobi. Predlažem ti Royal Canin, Eukanubu, Hills, K9 ili sl.. Raspitaj se malo bolje u pet shopu i kod vet-a.
I općenito pazi ne prehranu; hrani ga uvijek u isto vrijeme i davaj mu istu količinu hrane. Mi smo našoj slatkici/terminatoru u početku davali 3 obroka na dan, a onda prešli na 2. Nikako ga ne hrani kad god on to želi jer će se onda nepotrebno udebljati pa ćeš imati problema i on će morati mijenjati svoje navike i ići na dijetu.
Edit: Da još nešto dodam; ja svom psu jedno tjedno dajem jaje (koje ona obožava jesti) kako bi joj dlaka bila sjajnija. I to stvarno "funkcionira". Isto je i s mačkama. Sretno!
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 02:32   #51
Pedigree nije hrana, to je smrt za svakog psa i obična žabokrečina, bok uz bog sa Chapijem i razno raznim pripravcima po multimarketima.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 21:16   #52
Ljudi moji zar nitko nema zlatnog retrivera ...pricajte nesto o njima...mislim da ima mnogo tema o kojima se moze razgovarati....
didoman01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 23:54   #53
Već sam otvorila tu temu, ali nitko se nije javio. Vidim da Golden Drop rado daje obavijesti, možda može i o ovome.
Dakle, moja je zlatna retriverica sterilizirana, ali se tjera (lažno) već treći put. Doduše, traje 8- 10 dana, normalno- ne krvari, ali postane izbirljiva pri jelu, izbjegava igru s nama, nekako je mirnija, ali što je najgore, tih desetak dana diže rep svim pesekima ( inače se neda njuškati ni u ludilu).
Vet koji ju je sterilizirao veli da je moguće ostao djelić jajnika, ali da on pretpostavlja da je neki drugi organ preuzeo funkciju stvaranja hormona ( moram priznati da o tome nemam pojma), i da ako me to smeta nek dođem i dat će joj neku injekciju za prekid takvog stanja.
Nisam baš sklona takvim metodama umjetnog prekidanja, no bojim se dali ta jalova tjeranja pesici mogu vremenom naškoditi? Naime, sterilizacija je trebala, između ostalog, otkloniti opasnost od raka i drugih bolesti reproduktivnih organa koje navodno pogađaju tu pasminu. Mogu li joj ti hormonalni napadi naškoditi?

Uz to, od nikog drugog nisam čula da se steriliziranim kujicama događa nešto slično.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:39   #54
Nikad čula
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:06   #55
Nikad nisam čula za to, ali možda bi bilo pametno zatražiti drugo mišljenje neke stručne osobe, dakle veterinara.
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:11   #56
Postoje jedino lažne trudnoće
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:17   #57
...ali ona nije trudna nego se tjera
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:21   #58
još jedno pitanja; arna, kako ste ju sterilizirali; laserski ili standardno (operativnim zahvatom)?
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:52   #59
To ti se događa i mojoj mački, rijetko se može dogoditi da kod sterilizacije ostane malo hormona zbog čega se i dalje tjera,ali ne može ostat skotna. mi smo je i sterilizirali je nam je bilo žao gledat je kako se muči onako napaljena i sad opet, ali barem jako rijetko.
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:51   #60
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
još jedno pitanja; arna, kako ste ju sterilizirali; laserski ili standardno (operativnim zahvatom)?
Operacija.

I ne bih je opet otvarala jer je to bilo nešto najstrašnije, one njene tužne okice i pogled pun prijekora što ste mi to napravili.

E da. Već sam pitala drugog veta, ali odgovor je bio "kuda ste išli, tamo i pitajte o čemu se radi." I oni su, poput liječnika, jako sujetni i ne vole se miješati jedan drugome u posao. A samo dati savjet ili mišljenje ne dolazi u obzir, valjda zato što telefonski niš ne mogu naplatiti.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.