Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2012., 10:56   #1
Egzorcizam

Zanimaju me vasa misljenja dali vjerujete u egzorcizam, ili pak podrzavate teoriju da je osoba nad kojom se vrsi egzorcizam mentalno bolesna a ne opsjednuta? I dali je itko bio svjedok pravom egzorcizmu?
Naime pogledao sam film the devil inside koji je vatikan pokusao zabraniti, film je baziran na istinitim dogadjajima navodno je 89-te, zena pod imenom Maria Rossi ubila troje ljudi za vrijeme egzorcizma nad njom, a o doticnoj nema puno informacija na googleu.
sensyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 13:13   #2
Cuo sam da na jarunu ima egzorcist, ili mozda na savici, nisam siguran... uglavnom, prica se da tamo kad odes nisi vise isti..
__________________
Dizajnerska odjeća i dodaci
germinator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:30   #3
Quote:
sensyx kaže: Pogledaj post
Zanimaju me vasa misljenja dali vjerujete u egzorcizam, ili pak podrzavate teoriju da je osoba nad kojom se vrsi egzorcizam mentalno bolesna a ne opsjednuta? I dali je itko bio svjedok pravom egzorcizmu?
Naime pogledao sam film the devil inside koji je vatikan pokusao zabraniti, film je baziran na istinitim dogadjajima navodno je 89-te, zena pod imenom Maria Rossi ubila troje ljudi za vrijeme egzorcizma nad njom, a o doticnoj nema puno informacija na googleu.
Ja sam prilični materijalist. Dakle, radi se o psihološkim problemima, ako uopće i o tome.
Inače, Katolička Crkva je rigorozna po pitanju egzorcizma, tj., nije to kao u filmovima i nisu to one gluposti što se vrše na nekakvim skupovima itd.
Osoba se prvo šalje na psihijatrijsko liječenje, sve se mora vršiti u konzultaciji s liječnicima, egzorcizam dođe kao ultima ratio ako osoba ne boluje od psihičkih bolesti. Dozvola da se izvrši mora doći od samog vrha (nadbiskupa), a svećenici koji ga obavljaju su posebno obučeni za to, dakle radi se o posebnom svećeničkom redu.
Dakle, egzorcizam se vrlo rijetko vrši pa ne vjerujem da je netko mogao tek tako sudjelovati u tome ako nije svećenik. Čini mi se da u Hrvatskoj postoji samo jedan egzorcist.
golub01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 00:49   #4
siguran si da se radi o posebnom redu? Koliko znam to moze bilo tko, nema nekog specializiranog reda niti redjenja, samo je pitanje "crkvenog pravila" da to rade oni koji imaju odobrenje. Vise "birokratsko" ili disciplinsko nego duhovno, odnosno sakramentalno pitanje...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 01:02   #5
Ja sam mislila da egzorcizam treba obavljati svećenik jer je za vršenje egzorcizma potreba dozvola biskupa, a koliko sam čitala pri egzorcizmu se polažu ruke na opsjednutu osobu kako bi sišao Duh Sveti, tako da vjerujem da to ne može baš svatko napraviti.
Nisam baš upućena u tu temu, ali ovoliko sam zapamtila.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 02:09   #6
svecenik, ali svaki svecenik u teoriji, ne neki posebni red. Drugo je sto biskup nekome dozvoli, a drugima ne, ali ne postoji koliko znam neko posebno dodatno posvecenje, tj redjenje ili stogod...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 07:22   #7
Malo je svećenika koji mogu istjerati demona u današnje vrijeme jer su velika većina njih pod uticajem sila zla...
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 09:48   #8
Quote:
golub01 kaže: Pogledaj post
Ja sam prilični materijalist. Dakle, radi se o psihološkim problemima, ako uopće i o tome.
Inače, Katolička Crkva je rigorozna po pitanju egzorcizma, tj., nije to kao u filmovima i nisu to one gluposti što se vrše na nekakvim skupovima itd.
Osoba se prvo šalje na psihijatrijsko liječenje, sve se mora vršiti u konzultaciji s liječnicima, egzorcizam dođe kao ultima ratio ako osoba ne boluje od psihičkih bolesti. Dozvola da se izvrši mora doći od samog vrha (nadbiskupa), a svećenici koji ga obavljaju su posebno obučeni za to, dakle radi se o posebnom svećeničkom redu.
Dakle, egzorcizam se vrlo rijetko vrši pa ne vjerujem da je netko mogao tek tako sudjelovati u tome ako nije svećenik. Čini mi se da u Hrvatskoj postoji samo jedan egzorcist.
mnogi strucnjaci to prepisuju shizofreniji, al kako je moguce da osoba za vrijeme obreda prica jezicima koje nikad nije znala, trostrukim glasom, levitira pola metra iznad kreveta ima nadljudsku snagu... Zajebana je shizofrenija al od nje se ne postaje superman...
sensyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 10:58   #9
I ja sam pogledala spomenuti film, od kojeg kasnije nisam baš mogla dobro spavati :/ Ne znam zašto sam uopće to išla gledati. I ja sam guglala navedenu osobu, al ništa nisam pronašla. Navodno je istiniti samo početak filma, a taj je da je ubila troje ljudi dok su nad njome vršili egzorcizam.
U knjižari Verbum imaš dosta literature o temi. Spremam se pročitati knjigu od Gabriele Amorth - Egzorcisti i psihijatri. Eto, spremam se pročitati a nikako da krenem
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 11:26   #10
Quote:
germinator kaže: Pogledaj post
Cuo sam da na jarunu ima egzorcist, ili mozda na savici, nisam siguran... uglavnom, prica se da tamo kad odes nisi vise isti..
Napiši više podataka.

Ljudi vole svašta pričati..obično su to uveličavanja.

Beljki i BudSpencerski dobro zbore.

Svečani egzorcizmi se vrlo rijetko izvode.
Egzorcizmi su tajni i za postupak je odgovoran voditelj-egzorcist.
Mogu biti prisutni određeni članovi obitelji, pomagači..a u odvojenom prostoru su osobe koje tijekom egzorcizma daju podršku za uspjeh (osobe pročišćene dugim postom, osobe od povjerenja..)

Bila sam prisutna na jednom zatvorenom molitvenom obredu tijekom kojeg je osoba neočekivano podivljala...

Filmovi i literatura su toliko razvodnjeni da nema smisla s tim gubiti vrijeme.

Danas postoji dosta karizmatskih molitvenih zajednica..u kojima laici vrše neku vrstu egzorcizma.

Pročitala sam puno knjiga na tu temu; bila prisutna raznim događanjima..na kraju svega uvidjela sam koliko u svemu ima netočnih informacija..Nisam ništa pametnija...samo bolje informirana.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 15.04.2012. at 14:55.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 12:12   #11
Quote:
sensyx kaže: Pogledaj post
mnogi strucnjaci to prepisuju shizofreniji, al kako je moguce da osoba za vrijeme obreda prica jezicima koje nikad nije znala, trostrukim glasom, levitira pola metra iznad kreveta ima nadljudsku snagu... Zajebana je shizofrenija al od nje se ne postaje superman...
Jezici i glas se mogu i "racionalno" objasniti, levitiranje isl ako se zaista dogadja uopce tesko (mada ako se uzmu "neznnstvena" moguca objasnjenja opet imas more mogucih uz samo opsjednuce) tako da nista od toga samo po sebi ne bi bilo dokaz...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:58   #12
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jezici i glas se mogu i "racionalno" objasniti, levitiranje isl ako se zaista dogadja uopce tesko (mada ako se uzmu "neznnstvena" moguca objasnjenja opet imas more mogucih uz samo opsjednuce) tako da nista od toga samo po sebi ne bi bilo dokaz...
da ispricam svoje iskustvo kad sam vec otvorio temu...
Prisutvovao sam muslimanskom obredu egzorcizma, seh (muslimanski vrac) istjerivao je jina iz mlade djevojke, u sobi smo bili ja i tri frenda navodno demon je slabiji uz vecu prisutnost ljudi, tad sam shvatio da to nije zajebancija u pocetku je sve bilo onako normalno pricali su na arapskom dok nije pocela divljat tad sam prvi put vidjeo tu levitaciju i trodupli glas, predstavio se kao sotona, seh nas je cijelo vrijeme upozoravao da se ne bojim
o al dja
ba usrali smo se nikad u zivotu, onda se desio najcudniji dio od frenda koji je stajao pored mene je otac umro, okrenula se prema njemu i rekla bibi ti je u paklu okrece se u kolu, bibi su ga zvali samo on i njegov brat a otac mu se ubio jer je bio ovisan o ruletu tj zbog dugova, decko kad je to cuo problijedio je, a ta cura nezna nas niti jednog, a ovo o njegovom ocu ni ja dotad nisam znao... Cudno jako
sensyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 16:51   #13
Pričajte što više događaja sa egzorcizama na kojima ste prisustvovali...pa bih volio da vidim ove transformere i padobrance vrle "znanstvenike" kakvo će objašnjenje dati...
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:27   #14
Vjerujem u tu pojavu, i mislim da su ljudi koji su opsjednuti u takvom stanju zbog različitih utjecaja i eksperimentiranja sa stvarima koje ne bi smjeli pokušavati raditi, razno dozivanje duhova i slično!
Opsjednuti nisu bolesni nego su opsjednuti...to je stanje i nije bolest.Egzorcisti pomažu u izlaski iz toga
stanja i nije im lako kada to rade jer se moraju boriti sa viđenim i neviđenim stvarima i pojavama.
Stanje i opsjednutost osoba nije nikakva zafrkancija i ozbiljno je, pa se zato i najozbiljnije pistupa egzorcizmu.
Postoje u Hrvatskoj svečenici koji ga obavljaju i njihova su iskustva velika i užasna.
Nisam imao prilike prisustvovati, možda bi volio, ali vjerujte mi s tim se ne treba šaliti i igrati!
Čovjek je trenutno krhko i ranjeno biće na Zemlji i ne treba eksperimentirati s glupostima pa ga one onda
lako opsjedaju!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 11:45   #15
dobro, kakav egzorcizam, koliku inteligenciju mora čovjek imati da shvati da to ne postoji?

Radi se o najobičnijem psihičkom stanju, slomu živaca, stres itd.

Ja sam nekad na rubu sloma, već sam par puta gubio svijest zbog vlastitog stresa - znači tu se može dogoditi neka kombinacija da opadnem u neko jako stresno stanje, pričam gluposti, bacam se itd.

Jel vi svi znate koliko % mozga čovjek koristi? Jel ste svjesni da je možda dovoljno jednom da gledate neku meksičku sapunicu, i da možete zapamtiti sve riječi koje su se pojavile, kojim redom i pomoču prijevoda što koja riječ znači?

To je mozak, on je tu glavni, onaj tko može kontrolirati veliki postotak mozga, taj ima "nadnaravne" sposobnosti kako bi to mnogi rekli.

Jel ste čuli za foto pamčenje? Recimo, čovjeku pokažem raspored čipova na jednoj ploči, i on sa druge strane odmah zna koji je gdje, dok 99% ljudi treba crtati uključujući i ja?

Sve su to kombinacije stanja mozga i psiholoških problema. Ja da imam više volje trenirao bih mozak, ali se bojim kako ću završiti.

I za kraj, jel ste svjesni da kad gledate neki film sa prijevodom, da ne pratite u istom trenutku akciju na filmu i prijevod?? Pokušajte se koncentrirati malo.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 12:15   #16
Kako neko moze tvrditi da Bog, odnosno dobro na ovom svijetu postoji, a da druga strana medalje, tj. zlo ne postoji? Cisti apsurd. Krecuci od te cinjenice, mislim da itekako postoje opsjednuca i sve te stvari koje su jos uvijek tabu tema i koje Vatikan cuva samo za sebe.
Cinjenica je da je covjek krhko bice, mnogo stresa i losih zivotnih iskustava dovodi do raznih psihickih oboljenja, sizofrenije i slicnih stvari, stoga je jako tesko procijeniti pravo opsjednuce od psihickog poremecaja. Upravo iz bojazni da ne pogrese, Vatikan tesko odobrava Egzorcizam, a i kad odobri to se drzi u strogoj tajnosti.
Budimo realni, kako npr. osoba koja samo pati od nekog p.p. moze govoriti po nekoliko jezika o kojima nije imala pojma prije, odkud ona nadnaravna snaga u trenutku egzorcizma...kako moze znati sve o osobama koje nikad prije nije srela i sl.?
Nisam neki vjernik, ali nisam ni ateista, i ruku na srce, vjerujem i u dobro i u zlo, covjecanstvo je tu gdje je, na rubu propasti i po svemu sudeci ono dobro izumire.... Uopce se ne cudim zasto su opsjednuca sve cesca kad se covjek sam pokorava zlu.

P.S. Mislim da ovakva tema vec postoji
__________________
Hodam. Zapnem. Padnem. Ustanem. Namjestim krunu. Krenem dalje...
Forest Rains is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 13:50   #17
Normalno da postoji samo se to pokušava sakriti od ljudi kako bi se ljude držalo u neznanju jer kako i zašto se boriti protiv nečega što ne postoji? Zato se daju "racionalna" objašnjenja za takve pojave. Normalno da zlo postoji i treba mu se oduprijeti, a kako? LJUBAVLJU, ljubav je najjača energija protiv koje se sile zla ne mogu boriti, to nam jedino preostaje i sve dok ima i šačica dobrih ljudi na planeti tama neće prevladati u potpunosti. Treba se samo probuditi.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 15:33   #18
Quote:
Forest Rains kaže: Pogledaj post
Kako neko moze tvrditi da Bog, odnosno dobro na ovom svijetu postoji, a da druga strana medalje, tj. zlo ne postoji? Cisti apsurd. Krecuci od te cinjenice, mislim da itekako postoje opsjednuca i sve te stvari koje su jos uvijek tabu tema i koje Vatikan cuva samo za sebe.
Cinjenica je da je covjek krhko bice, mnogo stresa i losih zivotnih iskustava dovodi do raznih psihickih oboljenja, sizofrenije i slicnih stvari, stoga je jako tesko procijeniti pravo opsjednuce od psihickog poremecaja. Upravo iz bojazni da ne pogrese, Vatikan tesko odobrava Egzorcizam, a i kad odobri to se drzi u strogoj tajnosti.
Budimo realni, kako npr. osoba koja samo pati od nekog p.p. moze govoriti po nekoliko jezika o kojima nije imala pojma prije, odkud ona nadnaravna snaga u trenutku egzorcizma...kako moze znati sve o osobama koje nikad prije nije srela i sl.?
Nisam neki vjernik, ali nisam ni ateista, i ruku na srce, vjerujem i u dobro i u zlo, covjecanstvo je tu gdje je, na rubu propasti i po svemu sudeci ono dobro izumire.... Uopce se ne cudim zasto su opsjednuca sve cesca kad se covjek sam pokorava zlu.

P.S. Mislim da ovakva tema vec postoji
Jedan psihoterapeut je recimo na psihologiji spomenuo kako su mu u hipnozi ljudi znali govoriti stranim jezikom kojeg svjesno nisu znali, u snu mozes jednako govorit nepoznatim inace jezikom, znalo se desit da ljudi odjenom progovore usljed ko zna kakvih trigera... da spomenemo samo jedan naveden fenomen. U podrucju koje nije moguce ekzaktno opisati svako tumacenje je pitanje uvjerenja i interpretacije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 03:52   #19
Učestvovao u par takvih rabotija, ukkjlujuči i egztorcizam koji je rađen od strane Bramina i tu se naročito koristi Hanuman. Jedan od tih egzorcizama je bio specifičan jer je žrtva imala noćni napad dva demona, ona je to tako opisala, koji su se fizički manifestovali. Mi smo samo zatekli nered i ugrize po njenim rukama koji su bili takvi da ne znamo ko bi ih mogao naneti. Tokom egzorcizma n isu se ponovo pojavili, a ja sam bio "zadnja linija odbrane" sve skupa sa hladnim i vatrenim naoružanjem što egzorcist nije baš odobravao, ali ako nešto može da se materijalizuje po mom iskustvu njegove vodice tu slabo pomažu i zato sam se ja više uzdao u štangu i beretu... ali kako rekoh nisu se više pojavili tako da nije bilo potrebno da se junačim
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 08:24   #20
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post

Jel vi svi znate koliko % mozga čovjek koristi?
Covjek koristi 100 % mozga samo ne istovremeno.
__________________
This is the life we belong to Our gift divine
SoulForged is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.