Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 23:11   #9841
@adel
cekaj malo. jesi ti pogledao screenshot sto je kolega neki dan stavio ovdje? covjek ima karticu s koje mu skida pare kad nesto placa. neke od stvari koje smo mogli vidjeti na tom screenshotu bijahu stvari koje se moze duze cekati, ali neke su bile pizdarije tipa nesto od 10kn sto treba ici odmah. on je to platio s btc. mislis da je onaj koji je to njemu prodao CEKAO dok se btc transakcija zavrsi? naravno da ne.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 09.11.2017., 23:17   #9842
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
......
eto ga na. Opet se pojavio jedan koji će nas prosvijetliti.
Gle, moji novci, moja briga. Ti sa svojima radi što hoćeš.
Ako ih bacam(o) u vjetar, to je naš problem i ne trebaš nam govoriti da griješimo. Ok?
NewOrder is offline  
Old 09.11.2017., 23:18   #9843
@neworder
haha, kakvih je padobranaca bilo, ovaj je jos i dobar
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 09.11.2017., 23:54   #9844
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Mislis da beskorisni elektronski zapisi po bezveznom algoritmu temeljenom na public key enkripciji imaju ikakvu intrinzicnu vrijednost? Ja ne. Pa svaka budala moze napraviti svoj coin, ima ih danas na stotine ako ne i tisuce. Neki, kao ETH su bitno tehnicki napredniji od BTC. Svejedno, svi su bezvrijedni.
Novac, tj novčanica USD ili Eura ili Kune su isto samo komad papira sa nešto tinte po sebi pa imaju vrijednost. Zašto?

Istina, svaka budala može napraviti svoj coin, kao što i svako dijete može odrezati komad papira proizvoljnih dimenzija i napaisati na taj komad papira što hoće i reći "ovo je novčanica". Hoće li taj komad papira imati neku vrijednost?
Ako je tako jednostavno, napravi svoj coin i postani bogataš.
Slažem se da je 90% coinova zapravo shitcoin i nema vrijednost, ali se ne slažem da su svi shitcoin. Ali i ti shitcoini su trenutno predmet špekulacije, vrijede nešta, trguju se. Većina će propasti ili izgubiti na vrijednosti, neki neće. Vrijeme će pokazati.
To su neke osnove ekonomije, zakon ponude i potražnje. Ne moram ti sad prepričavati priču o cijeni boce vode u normalnim uvjetima i kad prodaješ nekom tko luta pustinjom, kužiš valjda poantu. Isto tako, knjiga 50 nijansi sive, za mene nema nikakvu intrizičnu vrijednost, 0. Za nekog drugog kome se ipak sviđa i čuva knjige, ipak vrijedi određenu sumu novčanica, no recimo da dobije još jednu istu takvu knjigu, hoće li ta druga knjiga vrijediti isto kao prva?

P.S Smatraj sve upitne rečenice kao retoričke, stvarno mi ne treba odgovor na njih, tu su da ti razmisliš o tome.
Quorgyle is offline  
Old 10.11.2017., 00:47   #9845
@Adelholzener

Zaboravi zastarjeli koncept "intrinzična vrijednost" pogotovo kada je u pitanju novac. Nešto vrijedi onoliko, kada se kupoprodajna transakcija obavi, koliko si u tom transferu vlasništva dobio i već drugi čas može imati veću ili manju vrijednost. Kod novca, a bitcoin je novac, vrijede prvenstveno njegove osobine a to su da je dobar medium u transferu vlasništva i da ima sposobnost očuvanja vrijednosti mjerene nekom drugom valutom.

Bitcoin je ove godine mjeren u američkom dolaru narastao preko 600%, dakle ne samo da je dobar medij u očuvanju vrijednosti nego se pokazao i kao dobra investicija a njime možeš kupiti sve i to bilo gdje uz uvjet da ga zamijeniš za valutu koju prihvaća kupac a to zaista nije teško. Mjenjačnica svih vrsti, u užem i širem smislu, ima koliko hoćeš.

Da, plaća se usluga razmjene novca ali reći nam koja se usluga ne plaća?
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 10.11.2017. at 00:57.
glosa is offline  
Old 10.11.2017., 01:59   #9846
Meni je drago vidit da su intelektualci još ovako skeptični, ovaj bubble ima još prostora za rast odnosno još para za zaradit.
melodic.haze is offline  
Old 10.11.2017., 04:25   #9847
Quote:
zljac kaže: Pogledaj post
I jos nesto. Obzirom da se BTC moze oodijeliti na 1 milijun dijelova, kad i ako cijena prijeđe 10 000USD, minimalni dio BTC-a ce vrijediti 1 cent ili vise. Ako cijena bude visa od toga, cijena robe u USD se nece moci egzaktno odrediti. Npr. kad bi stvarno cijena jednog dana dosegla 1000 000 USD imat cemo zaokruzivanje vrijednosti na 1USD. To po meni može biti prepreka.
BTC ima 8 znamenki, znači da cijena BTCa mora dostići 100 milijuna dolara da se ovo dogodi. Što ne znači da onda neće imati već 11 znamenki
rocker1987 is offline  
Old 10.11.2017., 05:06   #9848
Evo nakon par godina sam opet zavirio u ovu temu

Jedan od mojih starih postova: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1611

I dalje čvrsto vjerujem u svoju tadašnju procjenu ($20k-25k), iako postoji mogućnost da se otegne na 6 godina od dana procjene, odnosno do 2019., mada me neće uopće čuditi ako već iduće godine dođe na tih $20,000+ jer na $10,000 ide sigurno i onda je do $20k samo potrebno još 100%, a ove godine je otišao za 700%

Danas je Bitcoin jači nego ikad, a ETF-ova još službeno nema, ozbiljnih fondova još službeno nema, susjed još uvijek nema pojma kaj je to Bitcoin....
One procjene o $50k+ više uopće ne djeluju pretjerane.

Kriptovalute su budućnost, a sada je prilika da se iskoristi formiranje tržišta i neviđeni prinosi. Dileri si uskoro neće moći dopustiti da ne znaju kaj je Monero, imamo Ethereum, Ripple, Stellar......imamo ICO-e......imamo visoko rizične ala BitConnect sheme koje ljude čine bogatašima preko noći uz ulog nedovoljan za jednu poštenu večeru ili neku pijanku uz tekmu, a ljudi i dalje idu negdje crnčiti da zarade neki sitniš. Oni misle da smo mi koji investiramo u kripto ludi, ali očito je tko je tu zapravo lud

Samo sam nakratko zavirio tu nakon dugo vremena i pozdravljam sve Bitcoin investitore i one koji će to tek postati. Pozdrav i Kucilu koji je vidim dosta aktivan, skoro kao što je bio prije desetak godina na Poslovnom dok su dionice još bile u điru :-)

Kak ono ide....to the Moon!!!!
Bizdo is offline  
Old 10.11.2017., 09:34   #9849
Quote:
Bizdo kaže: Pogledaj post
Evo nakon par godina sam opet zavirio u ovu temu

Jedan od mojih starih postova: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1611

I dalje čvrsto vjerujem u svoju tadašnju procjenu ($20k-25k), iako postoji mogućnost da se otegne na 6 godina od dana procjene, odnosno do 2019., mada me neće uopće čuditi ako već iduće godine dođe na tih $20,000+ jer na $10,000 ide sigurno i onda je do $20k samo potrebno još 100%, a ove godine je otišao za 700%

Danas je Bitcoin jači nego ikad, a ETF-ova još službeno nema, ozbiljnih fondova još službeno nema, susjed još uvijek nema pojma kaj je to Bitcoin....
One procjene o $50k+ više uopće ne djeluju pretjerane.

Kriptovalute su budućnost, a sada je prilika da se iskoristi formiranje tržišta i neviđeni prinosi. Dileri si uskoro neće moći dopustiti da ne znaju kaj je Monero, imamo Ethereum, Ripple, Stellar......imamo ICO-e......imamo visoko rizične ala BitConnect sheme koje ljude čine bogatašima preko noći uz ulog nedovoljan za jednu poštenu večeru ili neku pijanku uz tekmu, a ljudi i dalje idu negdje crnčiti da zarade neki sitniš. Oni misle da smo mi koji investiramo u kripto ludi, ali očito je tko je tu zapravo lud

Samo sam nakratko zavirio tu nakon dugo vremena i pozdravljam sve Bitcoin investitore i one koji će to tek postati. Pozdrav i Kucilu koji je vidim dosta aktivan, skoro kao što je bio prije desetak godina na Poslovnom dok su dionice još bile u điru :-)

Kak ono ide....to the Moon!!!!
Super, nek je samo više ovakvih javljanja!

Iz današnje perspektive zanimljivo zvuči izjava "Ja sam ušao relativno kasno".
Na BTC par sto dolara pretpostavljam si ušao, nisam istraživao starije postove.

Ja sam 2013. pitao frenda kaj je to bitcoin. Odgovor je bio, ne zamaraj se, komplicirano, cijela ekonomija iza toga. Krivog čovjeka sam pitao.
rossonero is offline  
Old 10.11.2017., 10:01   #9850
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Sjebali su me za sav ovaj profit stoka usrana .
I mene. Sve sam stavio u BTC a taj dan nisam bio za kompom kad je bio fork nego tek par sati kasnije kad su altovi već jako skočili.
Uz to sam isto radi kupnje BTC prodao prije dva tjedna onaj usrani BCash, a u međuvremenu je to govno naraslo više nego duplo.
Taj BCash je isto neka muljaža, neki govnari to dižu i spuštaju po potrebi tu nema ni trunke fundamenta niti ičega.
hevi is offline  
Old 10.11.2017., 14:02   #9851
Iza bcasha nema fundamenata? Hehehe...
__________________
bok
markotros is offline  
Old 10.11.2017., 14:09   #9852
I evo korekcije. Dokle idde dolje pojma nemam.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 10.11.2017., 18:05   #9853
Vratili su fork.. Bice segwit2x

Sent from my GT-S7390 using Tapatalk
Bobi-MK is offline  
Old 10.11.2017., 18:42   #9854
cisti FUD.
zele izmanipulirat vrijednost valute samo i zaradit.
nista im ja ne vjerujem vise...
geronimo666 is offline  
Old 10.11.2017., 19:21   #9855
Ode ispod 6.600, medutim po obujmu prometa koji jest blago u porastu prodaju "panicari" odnosno mali...bar procjena po mom iskustvu..ako samo oni nastave prodavati nece jos puno padati..naravno u ovom udjelu od recimo 6.000 dolara po bitcoinu sa manjim djelom su btc "vjernici" u btc valutu recimo 20% a vecim djelom pametni "spekulanti" koji i ne razume toliko btc ali nanjusili su u njemu priliku odnosno ono sto se zove "pametan novac". Bit ce sve dobro za btc osim ako ovi "pametni" ne odluce odjednom da to nije pametna opcija...ali mislim da nece.
ChaosInMotion is offline  
Old 10.11.2017., 19:23   #9856
evo ja kupio nesto na 6640 tako da vam sad sigurno ide jos dole
geronimo666 is offline  
Old 10.11.2017., 19:27   #9857
Kako funkcionira prodaja bitcoina, recimo na na coinbase, da li funkcinora normalno da se bitcoin u eure pretvori i onda isplati na karticu kao sto se kupuje
Jari is offline  
Old 10.11.2017., 20:27   #9858
Pokušavam kupit nešto BTC na Coinbase app s eurima (DE kreditna kartica) al me čude ogromne fees
Za 100 € 3,84 € fee . Je li to normalno?
Helly99 is offline  
Old 10.11.2017., 20:39   #9859
Quote:
Helly99 kaže: Pogledaj post
Pokušavam kupit nešto BTC na Coinbase app s eurima (DE kreditna kartica) al me čude ogromne fees
Za 100 € 3,84 € fee . Je li to normalno?
Za kupovinu s kartice naknada je 3.99%.

Za SEPA nalog je 30kn fiksno pa ako kupuješ 100€ ili manje isplati se uzeti karticom jer ti je lova odmah dostupna.

Bitstamp je još gori jer uzima 8% za kartice.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 10.11.2017., 20:41   #9860
a moraju decki dobit pinke da bi bili u top10 najbogatijih u SLO .
geronimo666 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.