Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2016., 12:13   #81
Ma je i nije - bužir (oplet) definitivno NEMOŽE stradat od upotrebe ručne, to je isključeno, on strada ili jer se otkači pa struže po asfaltu ili nasjedneš na nešto pa ga probušiš ili ga neki kamen (kojih ne manjka na našim cestama) probuši ... i eto vode unutra a s njom i hrđe i blokiranja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 17.05.2016., 12:43   #82
Sajla počne skripiti kad se odvoji manžeta od vanjskog bužira- dio sajla-bužir. Osim vanjskog bužira sajla ima omotan jedan plastični sloj koji i služi kao podmazivanje sajle.

Ispod ručne moguće ako je mjenjana ta sajla da je stavljena neka jeftina ili ona bez manžete. Probaj malo sa uljem.
crazy_mustang is offline  
Old 17.05.2016., 12:54   #83
Da, i to što kažeš - te gumene manžete su vrlo bitne jer su na krajevima i sprečavaju prašinu i ostala sranja da uđu unutra.
Može se ta manžeta napunit mašću (kalcitna, litijeva, natrijeva ... bilo koja za zglobove) pa kako pomičeš ručnu tak se sajla sama podmazuje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 18.05.2016., 11:35   #84
....neki dan sam pitao za razliku između Mahle Orginal i Knecht Mahle pakiranja....
....igrom slučaja naručim 2 filtera ulja (za 2 različita auta) iz istog dućana s neta (uz još 25lit ulja) i gle kakve filtere dobijem....


....da se razumijemo, nije problem, nego mi nije jasno, na filterima oznake identičnim fontom žutih slova, na oba piše samo Mahle, naravno uz različit kod i oba Austrija....
....a kutije drugačije.... cijena neznatna razlika, ali nije mjerodavna jer su različiti modeli, materijal naizgled jednak....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 18.05.2016., 11:42   #85
Misteriozni su putevi bean-countera ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 18.05.2016., 15:54   #86
CDRW - na hondi prelude 1997 godište, promjenio sam odozada komplet diskove+pakne+ležajevi+gumice kočnica, klipić itd itd. Sveeee.

Odzračio i zadnje, i prednje kočnice, na kraju zakvačio i ručnu i nju napeo fino, sve super radi, ništa ne blokira.

Ali mi je kočnica puno mekša nego prije (zadnji ljevi klip mi stari zaštekao, sjebo je disk i tako).

Koči super, ali ono - mekana je, pred kraj tek jako koči i onda abs proradi kad nagazim do kraja. Probao sam lagano pumpati u vožnji, ali nemogu ništa napumpati znači valjda nema više zraka.

Jel moguće da sad treba neko vrijeme da se prilagodi šta u sistemu na novo, ili smo loše odzračili? A barme sam oko 10 puta gazio kočnicu i puštao na anlihteru ili kako se već zove ulje
Geralt is offline  
Old 18.05.2016., 15:59   #87
Zrak.

Nisi odzračio kak spada. Jedini drugi razlog mekane kočnice je puknuto ili napuknuto gumeno crijevo koje vodi do kočione čeljusti - ti stišćeš a na crevu raste "bubreg".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 18.05.2016., 18:01   #88
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Misteriozni su putevi bean-countera ....
....to k'o u našoj državi, kupi, oduzmi, poskupi, prepakiraj, prodaj.... smješno....
....stari kupi SKF set remenja, pumpe i prijenosa, zapakiran, ok naravno da SKF ne radi remenje, GATES unutra, ali jedna rolnica i natezač NTN made in China, dok je druga rolnica i ostatak SKF....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 18.05.2016., 18:08   #89
A jebi ga, moš se jedino nadat da odgovara SKF kvaliteti .... nadat .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 18.05.2016., 18:12   #90
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zrak.

Nisi odzračio kak spada. Jedini drugi razlog mekane kočnice je puknuto ili napuknuto gumeno crijevo koje vodi do kočione čeljusti - ti stišćeš a na crevu raste "bubreg".

More biti,ipak je onaj koji tišče bila moja majka jel moram dijagonalno ili? I da, kod odzracivanja, da li poklopac od posude ulja mora biti otvoren?
Geralt is offline  
Old 18.05.2016., 18:15   #91
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Sajla počne skripiti kad se odvoji manžeta od vanjskog bužira- dio sajla-bužir. Osim vanjskog bužira sajla ima omotan jedan plastični sloj koji i služi kao podmazivanje sajle.

Ispod ručne moguće ako je mjenjana ta sajla da je stavljena neka jeftina ili ona bez manžete. Probaj malo sa uljem.
Budem probao. Moram vidjeti kako se rasklapa taj dio ispod ručne...
__________________
machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae
machinae is offline  
Old 18.05.2016., 18:16   #92
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma je i nije - bužir (oplet) definitivno NEMOŽE stradat od upotrebe ručne, to je isključeno, on strada ili jer se otkači pa struže po asfaltu ili nasjedneš na nešto pa ga probušiš ili ga neki kamen (kojih ne manjka na našim cestama) probuši ... i eto vode unutra a s njom i hrđe i blokiranja.
Da, puno kamenja i često po makadamu. Takva mi je prognoza...
__________________
machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae
machinae is offline  
Old 18.05.2016., 18:17   #93
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Koristiti ručnu je najbolja prevencija za ove stvari...
Mislim da nitko ne koristi ručnu više od mene (parkanje na nagibu).
__________________
machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae
machinae is offline  
Old 18.05.2016., 20:52   #94
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Ali mi je kočnica puno mekša nego prije
oće to oće sve odrađeno a pedala mekana spočetka .
rade ti cilindrići , kod odzračivanja ti se vrati cilindrić i povuče zrak .
probaj ovak . nogom napumpaj brenzu . zatim zategni ručnu . ručna će ti držat cilindre da ne rade . tako ih pod zategnutom ručnom probaj odzračit .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Old 19.05.2016., 00:17   #95
Ntn ležajeve rade kinezi a kao japanci su... Po mom iskustvu u zadnje vrijeme bolji su od skf i od faga a jeftiniji... Manje se ljudi žali na njih...

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Old 19.05.2016., 00:42   #96
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
oće to oće sve odrađeno a pedala mekana spočetka .
rade ti cilindrići , kod odzračivanja ti se vrati cilindrić i povuče zrak .
probaj ovak . nogom napumpaj brenzu . zatim zategni ručnu . ručna će ti držat cilindre da ne rade . tako ih pod zategnutom ručnom probaj odzračit .
riješeno, bio sam kod kolege, i dok je to muška noga napumpala - u zadnjem desnom je bilo još zraka.

Sad je puno bolje, ali i dalje je mekša nego prije. No ok, vidjet ćemo kroz 2-3 tjedna što bude
Geralt is offline  
Old 19.05.2016., 14:58   #97
Kakav stražnji ovjes imaju Megane 2/Scenic 2? Što je točno u pitanju?
techno_freak is offline  
Old 19.05.2016., 15:22   #98
Najobičnija polukruta osovina.

__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 19.05.2016., 15:40   #99
Hvala CDRW, sad ću možda ispast glup ali da li je to torzionka ili je torzionka nešto sasvim drugo? Tj koliko sam shvatio torzionka je kruta osovina, a ovdje je riječ o polukrutoj.

Molim bez smijanja
techno_freak is offline  
Old 19.05.2016., 15:50   #100
Da, polukruta ili torziona osovina. Vrlo praktično, jetino i pouzdano rješenje, malo slabije udobnosti i dosta slabijeg držanja ceste prama složenijim zadnjim ovjesima (McPherson, 3 1/2 link, 4 link ili multilink).

Kruta osovina je to što joj ime kaže - KRUTA. Nema torizije, nema izvijanja ili savijanja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.