Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 22:31   #461
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
...
Dobra recenzija... slažem se s velikim dijelom.

Quote:
Najbolja epizoda mi je bila ona s Muddom a to je opet neki "izlet" sa strane i korištenje već starih i uhodanih recepata.
Meni je ta bila totalni flop. Da, to je u biti rehash TNG epizode "Cause and Effect" (ta je epizoda po meni 100 puta bolje napravljena nego ovo). Nakon te s Muddovim mađioničarskim (i potpuno neuvjerljivim) pizdarijama prestao sam pratiti. Doduše, možda jedino iskupljujuće u toj epizodi je kraj, kad Muddu - u onom poznatom Trek stilu - nakon svega što je učinio bude oprošteno i on bude pušten umjesto da ga pritvore, osude na smrt ili doživotni zatvor. Ali, opet, nekako se sav taj "oprost" doima isforsiranim, a čak i neprimjerenim (s obzirom da se ljudi STD ne čine toliko "prosvijetljenima"...)

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
taj Q iz Star Treka je bio nešto najbolje iz SF-ova ikad...
Amen.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je ovo s kritičarima i publikom.

The Orville
kritika : TOMATOMETER 18%
publika : AUDIENCE SCORE 93% liked it

STD (Star Trek: Discovery)

kritika : TOMATOMETER 83%
publika : AUDIENCE SCORE 57% liked it
Da, šteta za CBS što ne može podmititi milijune gledatelja...

Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje znalcima:
Nisu li na početku TOS-a tek uvodili teleportere koji i baš nisu funkcionirali kak spada, dok ovdje rade fenomenalno a prema vremenskoj liniji ne bi još smjeli biti savršeni?
Valjda misliš na seriju Enterprise? Archerov NX-01 je primjenjivao teleportacijski uređaj tek za teleportaciju predmeta jer tehnologija nije bila dovoljno razvijena.

Ovo je 100-injak godina nakon NX-01 pa je valjda tehnologija naprednija.

Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
E onda mi stvarno nije jasna tolika želja tvoraca serije da ju "uguraju" u vremensku liniju a pri tome krše sve živo od te linije: savršeni teleporteri, "trenutni" pogon, netko je spomenuo i uniforme koje se ne uklapaju, a da ne spominjem klingonce....
Ne, uniforme se nikako ne uklapaju. (kao da su rađene za Michaela Jacksona) Za vrijeme Pikea 2250-ih uniforme bi trebale biti zapravo slične onima u TOS, a ne onima u ENT.

A tzv. "pogon na spore" u preko 700 epizoda Treka i 10 filmova (što se sve vremenski odvija nakon toga) nigdje se ne spominje.

Da, zaključak je da ili a) krše kanon / vremensku liniju ili b) ovo je neki drugi, odnosno treći timeline / univerzum.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:42   #462
pa kaj nije bilo da je STD u Kelvin timeline-u? Doduše, prešla preko članka https://screenrant.com/star-trek-dis...evin-timeline/, i koliko god da su oni to tamo ljepo objasnili, nije mi baš sasvim jasno sve, pogotovo zbog nepoklapanja tehnologija.

Volim Star Trek, počela sam sa TNG; to je prva SF serija koj u sam gledala još na SKy One-u, nastavila sa DS9 i Voyagerom, Enterprise mi nije bio baš sjeo, ali niti jednom mi cijeli serijal nije bio toliko naporan za gledati; i likovi koji su gotovo svi negledljivi kao u STD.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:37   #463
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
pa kaj nije bilo da je STD u Kelvin timeline-u? Doduše, prešla preko članka https://screenrant.com/star-trek-dis...evin-timeline/, i koliko god da su oni to tamo ljepo objasnili, nije mi baš sasvim jasno sve, pogotovo zbog nepoklapanja tehnologija.
Ako nisu slagali, nije. Ali sudeći na osnovu svega dosad, kao da jest.

Ne znam koji je izvor ovih informacija u članku, ali ako su istinite, onda je ovo (podebljano) ključno i objasnilo bi mnogo toga, među ostalim i zašto ova serija smrdi na reboot (i po sadržaju i po stilu), što sam već odmah rekao čim sam pogledao prvu epizodu.

(ovo za Netflix, tj. da je Netflix financirao čitavu 1. sezonu STD-a je definitivno istina)

Quote:
Like Abrams’ Star Trek films, Star Trek: Discovery was made under Bad Robot’s license of Star Trek from CBS. Bad Robot and Paramount wanted to continue their license to produce more Star Trek outside of the increasingly expensive feature films. CBS is happy to use Star Trek: Discovery as a means to promote CBS All-Access, but Paramount and Bad Robot own the series, the production costs of which were largely financed by Netflix, which paid an exorbitant amount for the rights to distribute Discovery internationally.

However, it’s because Paramount and Bad Robot own Discovery, not CBS, which owns the Prime timeline Star Trek, that there was doubt among skeptical Trekkers about Discovery‘s producers’ long-held claim that Discovery is set in the Prime universe and will synch up with the established Prime timeline canon. As a prequel, Discovery can claim that it begins in the Prime universe (as J.J. Abrams’ first Star Trek did for the first few minutes), but does the series remain in the Prime timeline?
U biti, nije isključeno da je ljudima servirana laž (ne bi bio prvi put); kako bi se ubile dvije muhe jednim udarcem, tj. kako bi se tobože zadovoljila golema zajednica trek fanova (koja očekuje prime timeline), a istodobno pridobio onaj veliki dio "casual" gledatelja, koji su kao Star Trek doživjeli onaj Abramsov trash produkt. U svakom slučaju STD producira i kompanija Secret Hideout, čiji je vlasnik Kurtzman (tip koji je zajedno s ona dva diletanta, Abramsom i Orcijem, producirao reboot filmove i pisao scenarije za njih) i koja je sklopila deal sa CBS-om za proizvodnju STD-a. Dakle, samim time STD nosi jedan pečat reboota. A Kurtzman je već ranije lobirao da se producira nova reboot Star Trek serija. Ne vonja li tu STD sve više na neki oblik reboota?

Quote:
Volim Star Trek, počela sam sa TNG; to je prva SF serija koj u sam gledala još na SKy One-u, nastavila sa DS9 i Voyagerom, Enterprise mi nije bio baš sjeo, ali niti jednom mi cijeli serijal nije bio toliko naporan za gledati; i likovi koji su gotovo svi negledljivi kao u STD.

Sky One, sjećam se.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:37   #464
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
....
Dakle, Paramount i Bad Robot imaju prava na Kelvin timeline, CBS na originalni...interesantno. Sad samo treba čekati da se njihovi interesi raziđu i da nastane papazjanija serija/filmova u kojoj će svaki studio gurati svoje.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:01   #465
Konkretno me ovo smeta: "As a prequel, Discovery can claim that it begins in the Prime universe (as J.J. Abrams’ first Star Trek did for the first few minutes), but does the series remain in the Prime timeline?"

kad su skoknuli u Kelvin timeline? Od početka je sve off, pa mi to biš i nije sasvim jasno.

No jedno ostaje, jedan, bar meni, od lošijih serijala; vizuali su lijepi, ali ne dovoljno "pravi" kao u TNG ili DS.
Gledam da vidim tko živ, tko mrtav.

A off topik za The Orville, serija je namjerno napravljena takva, baš da isparodira saršenstvo Federacije i cijele te priče; zato oni koji ju shvate ozbiljno su malo fulali žanr, ako su očekivali nešto (vrlo) slično Star Treku. Meni se sviđa, iako imaju par blesavih epizoda koje sam preskočila.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:20   #466
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
...
Valjda misliš na seriju Enterprise? Archerov NX-01 je primjenjivao teleportacijski uređaj tek za teleportaciju predmeta jer tehnologija nije bila dovoljno razvijena.

Ovo je 100-injak godina nakon NX-01 pa je valjda tehnologija naprednija.
Ne, znam za Enterprise.
Siguran sam da se radi o epizodi iz TOS-a, al mi je sad palo na pamet da je u trenutku teleportacije bio nekakav potres u San Francisku kamo su se teleportirali pa je zato došlo do problema... Ali sam isto tako siguran da su prvo teleportirali sondu jer baš nisu bili sigurni u teleportere, a sad se u STD bez problema s lošijim (jer bi trebali biti lošiji) teleporterima prebacuju bez problema u tuđe brodove, teleportiraju bombe vrlo precizno i sl....
Isto tak klingonci još ne bi smjeli još imati cloaking device, a kamoli da je federacija prokljuvila isti...
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:35   #467
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Stabla
TOS je više klasična književnost u SFu, s grčkim bogovima i sličnim pričama.
TNG, ima svega.
Meni je DS9 bio super
VOY, li-la u perspektivi.
ENT, loš početak, kasnije bolji.
Ovo mi trenutno nije nešto, ne gledam od 5. valjda ću pogledati kasnije
potpisujem
Pa možda će se i ovo poboljšati s vremenom kao i ENT
Pogledaj sad ovih par, imaš onda vremena razmišljati do 1.mjeseca kad kreću dalje

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nažalost, imaš pravo.
Ne znam što im je ovo trebalo.
Pretpostavljam da će do kraja sezone federacija prokužiti taj cloakin device kojeg klingonci trenutno koriste, pa će za daljnji timeline klingonci kasnije nabaviti novi. Isto tak će shvatiti da ipak ne mogu dalje razvijati i koristiti tenologiju spora, te da će cijeli projekt završiti u nekoj ladici a Discovery u rezalištu, samo da se vrate u timeline.
Al badava ako i to naprave jer nam ostaju klingonci koji nemaju veze s klingoncima
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:39   #468
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
potpisujem
Pa možda će se i ovo poboljšati s vremenom kao i ENT
Pogledaj sad ovih par, imaš onda vremena razmišljati do 1.mjeseca kad kreću dalje
Pretpostavljam da će do kraja sezone federacija prokužiti taj cloakin device kojeg klingonci trenutno koriste, pa će za daljnji timeline klingonci kasnije nabaviti novi. Isto tak će shvatiti da ipak ne mogu dalje razvijati i koristiti tenologiju spora, te da će cijeli projekt završiti u nekoj ladici a Discovery u rezalištu, samo da se vrate u timeline.
Al badava ako i to naprave jer nam ostaju klingonci koji nemaju veze s klingoncima
Možda će ispasti da Klingonci koriste neki clockin field, da se ne bi vidjela njihova "prava ljepota"
Za ovo, koncept "zaboravljenog parnog stroja iz antike", će vjerojatno biti tako, ali to je bez veze.
Možda bude bolje, ali teško mi je to zamisliti s ovim glumcima
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:48   #469
A uniforme ne pašu niti u jedan timeline. Dizajn oružja, brodova, izgled Klingonaca, ništa se ne uklapa. Ovo izgleda kao da je netko preko telefona opisao producentima Star Trek.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:57   #470
Čekaj, oni su sada prešli u onaj alternativni timeline u kojem su Abramsov Kirk i Spock? Ili su negdje treće?
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:20   #471
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Dakle, Paramount i Bad Robot imaju prava na Kelvin timeline, CBS na originalni...interesantno.
Da, to je tako već od ranije. Kad se Viacom odvojio, Paramount je dobio autorska prava na filmove, a CBS na serije. Paramount/Bad Reboot (pun intended) je pak filmove od 2009. do danas smjestio u alternativni svemir/timeline.

Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
Konkretno me ovo smeta: "As a prequel, Discovery can claim that it begins in the Prime universe (as J.J. Abrams’ first Star Trek did for the first few minutes), but does the series remain in the Prime timeline?"

kad su skoknuli u Kelvin timeline? Od početka je sve off, pa mi to biš i nije sasvim jasno.
Pa i nisu... prema službenim tvrdnjama. Da li je sad to bila laž... zato i kažem. Članak aludira na to da STD možda jednako kao i novi filmovi započinje u PU-u (prime universe), ali da se prije ili kasnije (zbog nekog razloga) nastavlja u AT-u (alternative universe). To je sad spekulacija na osnovu dosad priloženog jer nema službene potvrde toga. (i u članku je ta rečenica pod upitnikom)

Quote:
No jedno ostaje, jedan, bar meni, od lošijih serijala; vizuali su lijepi, ali ne dovoljno "pravi" kao u TNG ili DS.
Gledam da vidim tko živ, tko mrtav.
Ja bih ovu seriju prihvatio pod jednim od 2 uvjeta: 1. da ne nosi naziv 'Star Trek' ili 2. da nosi naziv 'Star Trek', ali da se eksplicitno navede da se radi o alternativnom svemiru (bilo da je onaj iz filmova ili neki treći). Ali ni u ovom drugom slučaju ne bi nešto puno popravilo stvar, jer po mom mišljenju 'the show sucks'. Ja jednostavno želim kvalitetniji SF, a ne da me scenarist(i) tretira(ju) kao gledatelja Transformersa. F... that...

Quote:
A off topik za The Orville, serija je namjerno napravljena takva, baš da isparodira saršenstvo Federacije i cijele te priče; zato oni koji ju shvate ozbiljno su malo fulali žanr, ako su očekivali nešto (vrlo) slično Star Treku. Meni se sviđa, iako imaju par blesavih epizoda koje sam preskočila.
off topik. Da, neki su možda očekivali presliku Treka. Mislim da je Orville dobra mješavina lagane zabave i ozbiljnijeg, inteligentnog SF-a. Da je možda samo jedno ili drugo, možda ne bi bio tako dobro primljen. Ovako je smiksao oboje i ponudio nešto više-manje unikatno.

Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
Siguran sam da se radi o epizodi iz TOS-a, al mi je sad palo na pamet da je u trenutku teleportacije bio nekakav potres u San Francisku kamo su se teleportirali pa je zato došlo do problema... Ali sam isto tako siguran da su prvo teleportirali sondu jer baš nisu bili sigurni u teleportere
Ne sjećam se da ima takva TOS epizoda...
Možda je neka epizoda gdje zbog smetnji nisu mogli teleportirati živa bića (ljude). To se zna ponekad dogoditi. Ali inače u TOS normalno teleportiraju ljude bez problema.

Quote:
sad se u STD bez problema s lošijim (jer bi trebali biti lošiji) teleporterima prebacuju bez problema u tuđe brodove, teleportiraju bombe vrlo precizno i sl....
Isto tak klingonci još ne bi smjeli još imati cloaking device, a kamoli da je federacija prokljuvila isti...
A imaju i holodek.

Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Čekaj, oni su sada prešli u onaj alternativni timeline u kojem su Abramsov Kirk i Spock? Ili su negdje treće?
Vidiš, to je sad dobro pitanje. Sudeći na osnovu informacija iz onog članka - koje ja ne mogu potvrditi, jer koliko je meni poznato Bad Robot/Paramount ne financiraju STD, nego CBS, koji polaže prava na serije i prime timeline - lako je moguće da se cijela serija zapravo odvija u alternativnom svemiru/timeline-u (!)

Prema oficijelnoj izjavi CBS-a STD je u tzv. prime timeline.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:21   #472
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Možda će ispasti da Klingonci koriste neki clockin field, da se ne bi vidjela njihova "prava ljepota"
Za ovo, koncept "zaboravljenog parnog stroja iz antike", će vjerojatno biti tako, ali to je bez veze.
Možda bude bolje, ali teško mi je to zamisliti s ovim glumcima
Ajde daj im šansu, tak jedno dve- tri sezone Možda i zamijene kojeg glumca ili čak lika, vidiš da su nas u Got naučili da nijedan lik nije nedodirljiv.
Uostalom i oni su ubili dva dosta glavna lika(barem su tako na početku izgledali) u prve dvije epizode

Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se da ima takva TOS epizoda...
Možda je neka epizoda gdje zbog smetnji nisu mogli teleportirati živa bića (ljude). To se zna ponekad dogoditi. Ali inače u TOS normalno teleportiraju ljude bez problema.
Ma je sigurno TOS, jer kad sam to gledao, nije bilo niti drugih ST serija, zato mi i je toliko u magli
No nije bitno ako sam i u krivu što se tiče teleportera jer:

Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
A imaju i holodek.
-eto - još gore gaženje timeline !

Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Čekaj, oni su sada prešli u onaj alternativni timeline u kojem su Abramsov Kirk i Spock? Ili su negdje treće?
Mislim da niti sami više ne znaju

Zbog toga su sada "zacvikali" na mjesec dana tko zna gdje, da stignu dobro razmisliti da li će se vratiti u pravi timeline i na koji način, ili će ipak otvoriti neki novi .
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:27   #473
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
Ajde daj im šansu, tak jedno dve- tri sezone Možda i zamijene kojeg glumca ili čak lika, vidiš da su nas u Got naučili da nijedan lik nije nedodirljiv.
Uostalom i oni su ubili dva dosta glavna lika(barem su tako na početku izgledali) u prve dvije epizode
Likove koje su ubili su mi baš izgledali simpatično, jbg
Ne znam, možda pogledam nakon što sredim lap.
Ali nekako sumnjam da će to treajati duže od sezone, previše bačenog vremena.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:18   #474
haha, meni tek sad ništ nije jasno

Kada su to oni prešli (ako su uopće prešli) u neki drugi timeline? Kako mogu biti u prime timeline-u ako ima toliko toga što se ne poklapa sa ostalim serijalima i na kraju, cijelom fabulom Star Treka i razvojem Federacije i tehnologije?
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:31   #475
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
haha, meni tek sad ništ nije jasno

Kada su to oni prešli (ako su uopće prešli) u neki drugi timeline? Kako mogu biti u prime timeline-u ako ima toliko toga što se ne poklapa sa ostalim serijalima i na kraju, cijelom fabulom Star Treka i razvojem Federacije i tehnologije?
a možda je ovo sve dosad bio neki alt timeline, i sad su upali u prime timeline? hahaha mindfuck :P
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:33   #476
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se da ima takva TOS epizoda...
Možda je neka epizoda gdje zbog smetnji nisu mogli teleportirati živa bića (ljude). To se zna ponekad dogoditi. Ali inače u TOS normalno teleportiraju ljude bez problema.
Samo da se ubacim, jer sam prepoznala scenu. To je iz prvog filma, kad im pri teleportiranju strada znanstveni časnik (zato dobiju Spocka umjesto dotičnoga, koliko se sjećam, davno je to bilo). Mislim da nije bilo nikakvih smetnji, samo se teleporter pokvario.
__________________
Gram primjene vrijedi više od tone maštarija.
Caron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:19   #477
Quote:
Caron kaže: Pogledaj post
Samo da se ubacim, jer sam prepoznala scenu. To je iz prvog filma, kad im pri teleportiranju strada znanstveni časnik (zato dobiju Spocka umjesto dotičnoga, koliko se sjećam, davno je to bilo). Mislim da nije bilo nikakvih smetnji, samo se teleporter pokvario.
E, moguće da je iz filma. Uglavnom ono kaj mi je "ostalo" je to da u početku TOSa teleporteri nisu bili 100% savršeni kakvima ih sad prikazuju u STD.
Sad si me natjerala da idem provjeriti prvi film
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:35   #478
Ovako su ljudi pljuvali i Enterprise pa je serija presječena nakon 4. sezone iako je 4. sezona Enterprisea najbolja Star Trek sezona ikada.

Discovery je dobra serija koja razbija dosadšnji format, Star Trek ne može 50 godina furati jednu te istu formulu i očekivati da će biti zanimljiva i svježa.

Čak je i Enterprise imao taj problem u prve dvije sezone što je pokušao furati format TNG/Voyager, a te prve dvije sezone su loše (no s odmakom ipak dobre kad se ne sjećaš recikliranja dobre), u 3. sezoni su pokušali nešto novo i pogodili, no tek su pronašli svoj vlastiti format u sezoni 4. je serija postala izvrsna, a da je serija dobila 5., 6. i 7. sezonu bila bi zapamćena uz DS9 kao najbolji Star Trek ikada

Najbolja Star Trek serija ikada je Deep Space Nine koja je totalno razvalila dosadašnji format i stavila radnju na stanicu uz puno mračanih epizoda, no i ona je u prve dvije sezone bila loša.

A uostalom samo jedna jedina serija je puna odvratnog moraliziranja - a to je TNG. A pazite sad ovo - prve dvije sezone TNG-a su doslovno negledljive.

Prva, orginalna serija je zajebancija, svemirski kauboji s dobrom dozom humora i blesavilosti. Pa se u TNG-u počelo moralizirati i ''prosvijećivati'' i od onda sve Star Trekove sude po tom moraliziranju.

Uglavnom taj ''klasični'' Star Trek je potrošen format, a da je serija rađena s tim formatom bila bi također popljuvana kao reciklaža koja ne nosi ništa novo.
Zato je tu Orville dobro prošao jer može sve snimati fino ispočetka bez ljutih fanova opterećenih kanonom koji samo traže neku grešku i onda popljuju kad god im se serija razlikuje od onoga što su si oni zamislili u glavi.

Ovo oko dizajna uniforma i brodova je pizdarija, pa u TNG eri su skoro svake sezone mijenjali uniforme kako im paše, a i različiti brodovi su imali različite uniforme.

Uglavnom pričekajte barem 3 sezone i ako u 3. sezoni serija ne valja navalite i pljujte po njoj.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:44   #479
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uporaba živog bića za transport, ostavljanje čovjeka u klingonskom zatvoru, psihopatski kapetan...Kao što rekoh, ne čini mi se da ima to ikakve veze sa federacijom i moralom. Možda ostatak flote nije takav.

A takvih "realnih" serija ima dovoljno i u SF i u drugim žanrovima. Očekivao sam nešto optimističnije. Bit će da su u pitanju godine i žal za prošlošću
A u DS9 trovanje atmosfere makijskih planeta, uvlačenje Romulanca u rat tako što im se lagalo da Dominij želi praviti invaziju na njih, Section 31, pokušaj genocida nad Osnivačima?
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:49   #480
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
DS9 je isto na trenutke bio mračan, ali imao je i dobre likove, zanimljive teme i dobru radnju.

STD nije ta razina.
STD je imao 9 epizoda da razvije likove, a DS9 je razvijao likove 3 sezone i onda ih ubacio u vatru.

Evo pogledaj prvih 9 epizoda DS9 bez da znaš što će se dogoditi i što ćeš reći?

Nesnalažljivi i nesigurni kapetan koji je zbunjen i pati za ženom koja je poginula, dosadno dijete Jake Sisko, nadrkana Kira koja samo svima sere, nekarizmatična Jadzia, smušeni doktor Bashit, nadrkani jednodimenzionalni usamljenik Odo, jedini od svoje vrste itd.

Garak se samo jednom pojavi, Dukat samo jednom, nema Weyouna, nema Dominija, nema sekcije 31, nema Kovala, nema Romulanaca, nema Damara, nema Kai Winn, nema Martoka, nema Worfa...

E sad znaš da će taj nesigurni kapetan postati ultimativni badass, doktor je zapravo genetski modificirani augument koji skriva svoju augumentaciju, Odo je zapravo pripadnik Osnivača Dominija i jedan od kompleksnijih likova, Jadzia je luda ko šiba, Jake Sisko će imati svojih svijetlih trenutaka, a Kira je isto kompleksna.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.