Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2004., 11:19   #1
Hyundai Accent 1.5 CRDI

IMA LI NETKO KAKVIH ISKUSTAVA S HYUNDAI DIZELAŠIMA, NAVODNO SE RADI O STAROM MITSHUBISHI MOTORU
KAKVO JE VAŠE MIŠLJENJE ISPLATILI SE ??
beorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 12:09   #2
Nije pristojno vikati. I sorry, nemam iskustva s tim autom ni motorom
__________________
bulji bulji baba, ja san mali đava
miST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 13:01   #3
Imam ja!
Istina, nemem pojma je li to stari mitshubishi motor. Za to jos nisam cuo. Ali jako je dobar i prilicno sam zadovoljan. Auto je star dvije godine i radi bez problema. Ne trosi puno, a moze se i fino stisnuti.
Ja bih rekao da se isplati!
Kraken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 13:09   #4
Re: HYUNDAI ACCENT 1,5 CRDi

Quote:
beorn kaže:
IMA LI NETKO KAKVIH ISKUSTAVA S HYUNDAI DIZELAŠIMA, NAVODNO SE RADI O STAROM MITSHUBISHI MOTORU
KAKVO JE VAŠE MIŠLJENJE ISPLATILI SE ??
Ne radi se o starom Mitshubishiju jer je to common rail dizel.
Original je od 2.0 litre i namijenjen je bio Elantri. Obzirom da se pokazao dobar maknuli su jedan cilindar i dobili 1.5 motor. Ima sve dobre karakteristike originala samo što je bučniji radi samo tri cilindra.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 13:36   #5
Quote:
Kraken kaže:
Imam ja!
Istina, nemem pojma je li to stari mitshubishi motor. Za to jos nisam cuo. Ali jako je dobar i prilicno sam zadovoljan. Auto je star dvije godine i radi bez problema. Ne trosi puno, a moze se i fino stisnuti.
Ja bih rekao da se isplati!
OK, a kolko troši? imaš neke brojke približne, pitam jer nikad nisam imao dizela a sad si baš razmišljam ubost nešto novo pa tak da mi je svaka informacija zlatna,...nemam baš love za bacanje a auto mi fakat treba
beorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 17:01   #6
Trosi oko 7 litara sad po zimi po gradu! Po ljeti i na otvorenoj cesti jos manje.

Jedino nisam bio zadovoljan sa gumama koje su dosle na autu. Neko plasticno korejsko sranje. Moze se voziti, na suhom su ok, ali na mokrom ne leze bas, pogotovo bez ABSa. Naravno, ubrzo su zamjenjene!
Kraken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 20:27   #7
Čitao sam u nekim novinama povijest kvarova na Hyundaiu.
Crkavaju podizači stakala, ručni i električni, centralno zaključavanje, blokada motora, prazni se akumulator sam od sebe (sigurno Fiatova tehnika), crkava alternator, ABS, a dalje nisam zapamtio
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 20:40   #8
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Čitao sam u nekim novinama povijest kvarova na Hyundaiu.
Crkavaju podizači stakala, ručni i električni, centralno zaključavanje, blokada motora, prazni se akumulator sam od sebe (sigurno Fiatova tehnika), crkava alternator, ABS, a dalje nisam zapamtio
Meni je frend ima Hyundai Accenta. Sve na njemu rikavalo... U međuvremenu imao totalku, dobio novog... I opet ista stvar. Na kraju ga prodao.
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 12:54   #9
Moj auto je u 2 godine presao 43 000 km i imao je kvarova 0 (nula) tak da ne znam o cem se tu prica. Znam jos par ljudi koji imaju Hyundaia i isto kvarovi nula. Npr. jedan susjed je imao pony 13/14 godina bez kvarova, samo redovno odrzavanje!
Uglavnom, svi super zadovoljni!
Kraken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 13:03   #10
poznam jednog kojem je nakon mjesec dana riknuo servo (motor valjda) i akumulator se ispraznio
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 15:03   #11
Ja sam sa svojim Accentom iz '02 prešao 28000 i nisam imao nijedan kvar. I također ne znam o kakvim se tu "redovitim" kvarovima na Hyundaijima priča jer znam da su svi bili iznimno zadvoljni tim autima.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:12   #12
imam accenta iz 2002., 1.5CRDI, krepala pumpa goriva na 90000km, trebalo je čistiti stražnje bubnjeve na 90000km, slabo koči, krepao akumulator na 100000km. Prešao sam oko 130000km. Da sad uzimam auto, uzeo bih benzinca radi troškova održavanja. Eh,, imao sam jedan dobar sudar. Ostalo bez problema. troši oko 7L
Preporučio ih benzinca, malo više troši, ali je navodno nepoderiv.
i_separovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:19   #13
Taj 1.5 CRDi se nije pokazao dobrim (kao sto je netko napisao: tri cilindra dobivena tako da su maknuli jedan iz 2.0 CRDia).
Zato su ga vrlo brzo zamijenili s novim 1.5 CRDi sa cetiri cilindra koji bolje ide, manje trosi i pouzdaniji je.

Bolje ti je kupiti bilo kojeg pouzdanog benzinca u accentu nego taj diesel sa tri cilindra.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:27   #14
Upravo tako, postoje dva 1.5 dizelaša, od tih se ovaj stariji s 3 cilindra pokazao kao problematičniji. Ako se ne varam, samo zadnja verzija Accenta i Getz dolaze sa 4-cilindrašem.
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 12:11   #15
Taj trocilindraš je bio jedne godine u UK izabran kao najbolji auto za vuć kamp kučice
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 12:33   #16
Quote:
pinkskin kaže: Pogledaj post
Taj trocilindraš je bio jedne godine u UK izabran kao najbolji auto za vuć kamp kučice
Uh, 3 cilindra i kamp kućice, genijalci.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 12:38   #17
tro cilindraš je produkt vm motora,a 4 cilindraš je hyundaiyev proizvod...
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:45   #18
Evo ljudi imao moj punac benzinca u 5 god napravio 180 000km i ništa , crko akumulator odmah na početku , vjerojatno od stajanja ili ?, potom kupio 1.5 CRDI 2003 evo danas ima 172000 km auto sve pet nikakvih kvarova, tako da bih mogo reći da je auto sasvim OK za te novce, ali baš nikakvih kvarova, i sad če opet kupit novi Hyundaj.
antemarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:21   #19
Od koje godine je taj 1.5 crdi postao 4cilindraš?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:26   #20
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Od koje godine je taj 1.5 crdi postao 4cilindraš?
2005.
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.