Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 23:55   #581
char jako lijepo sorčeno,potpisuejm !

naiđoh na ovo,istražite malo , obećavajuće je http://treatmentfortrichotillomania.com/

priručnik koji dobih od njih http://treatmentfortrichotillomania.com/

javim sutra utiske ajmo bacit se na čitanje!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 00:39   #582
i još nešto jako zanimljivo http://www.psychforums.com/trichotil...opic40260.html


http://123eft.com/
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 14:11   #583
curke jel koja od vas dobra u engleskom da mi pomogne popunit onaj gore test i poslat?jako me zaintrigirao pristup trichu po onom ricku.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 14:27   #584
uspješna priča žene koja je nakon 23 god čupanja,uspjela prestati,zahvaljujuć metodi za koju sam gore stavila link! http://www.eftuniverse.com/index.php...ns&Itemid=3227
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 22:35   #585
curke pokušavam ne paničariti,i ne preuveličavati al ne mogu si pomoći jer sam prestravljena.moj uskoro dvogodišnji dječačić si povlači kosu,onako polako,kao da uživa u tome doduše vidjela sam to svega dva puta,i tješim se da sam sve preuveličala kao po običaju
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 01:12   #586
jel ima itko živ osim mene?

evo jedna dobra stranica uvaženog psihijatra specijaliziranog za trich,već sam čitala njegove radove http://drmikemiller.com/trichotillom...inpicking.html

Weekly Trich & Pick Busters Checklist http://drmikemiller.com/trichpickbusters.html

jedna jako,jako dobra ma ODLIČNA stranica-općenito o trichu,novim istraživanjima,trikovi za prestanak čupanja,metode.. http://home.intekom.com/jly2/indexp1.html#P1b1 ja se sutra bacam na istraživanje! predlažem i vama ,da skupa pronađemo rješenje,stranica je zaista krcata raznim korisnim info ,ako meni što promakne..



ako ste nešto propustili http://drmikemiller.com/trichresources.html

ja sam davno odlučila:ne odustajem dok ne kažem: ja sam izliječena! i zato tražim,učim,nalazim i dijelim neke stvari možda neće meni pomoći al nekom drugom će biti ključne,zato i dalje nastavljam tu dijeliti s vama sve što može biti korisno

Zadnje uređivanje sydney : 17.07.2012. at 02:09.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:46   #587
Hvala ti na linkovima, malo sam preletila kad uhvatim više vremena posvetim se malo više tome..

Nemoj paničariti Syd koliko sam upucena prvi znakovi trihotilomanije trebali bi se javiti tek malo prije puberteta.
Čula sam doduše kako je poznato da je nasljedna, međutim vjerujem da se ne mora nužno razviti, ali vjerujem isto tako da ako tvoj sin nekim slučajem, a male su šanse za to, i razvije znakove trihotilomanije uopće ne sumanjam da će imati beskrajnu pomoć od svoje mame

da sam barem ja imala kraj sebe nekoga toliko upućenog i punog razumijevanja i iskustva, a ovako su padale samo osude od strane onih koji su trebali biti najveća podrška te je time bivalo sve gore i gore..
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 12:14   #588
Syd draga, ne stignem baš ovih dana čitat linkove pa ti ne mogu puno pomoć, možda tokom ljeta uspijem nešto prevest. što se tiče sinčića - slažem se sa svime sto Char kaže. inače, trich. se i javlja kod djece u dobi od 2 do 3 godine, ali nekako sumnjam da je to posrijedi kod tvog djeteta. ti mu kontroliraj kosicu svaki dan i ako vidiš da ruku drzi na glavi lagano ju odmakni i reci "ne". ponavljaj to koliko treba dok sam ne shvati da ne smije povlačit kosicu, čisto preventivno. javljaj novosti
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:59   #589
Danas prvi put van bez olovke za obrve
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 12:23   #590
ja imam trichotillomaniu..počela sam čupati kosu kad mi je bilo 10 godina..a sad imam 21..koma....užas..i meni fali kose na nekim mjestima i neznam dal cu se ikad toga moći riješiti..uz to, imam i bulimiju i opsesivno kompulzivni poremećaj i mislim dok sve to ne riješim da nebu mira.. ima ko savjet? iskustvo?
__________________
~.."Ima u tebi nečeg mazohističkog, mala..Odričeš se onoga što voliš, i uživaš da u tome patiš."..~
dudica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 13:32   #591
Bitno je da znaš da nisi sama i jedina s ovim poremecajem, i da je trihotilomanija nešto što mi kao ljudi možemo kontrolirati..
obavezno prouči komentare od Sydney, puno nam je ovdje pomogla sa svojim savjetima i proučavanjem..
treba vremena, ali uz našu podršku i razumijevanje i svoj trud, ne sumnjam da ćeš uskoro biti na dobrom putom kao nas par ovdje..
obavezno se javljaj kako ide, čak i kad ne ide.. bude ti lakše kad to podijeliš s nekim tko shvaća u kakvoj si situaciji i koliko ti je teško.
Drži se
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 13:40   #592
Što se tiče ova ostala dva poremecaja koja nazalost imas, za bulimiju ti pomoći ne mogu pošto nemam nikakvog iskustva u vezi s time..
ali za opsesivno-kompulzivni poremećaj, prijemtila sam da je često usko povezan s trihotilomanijom..
i ja se tu ubrajam (doduše dosta blagi slučaj)
isto kao i s čupanjem kose, i nekim ovisnostima treba ići korak po korak..
prije sam imala svakakve procedure prije spavanja, i bila ubijeđena da će se dogoditi neko zlo ako izostavim neki dio procedure.. ali mobitel sam jednog dana ostavila na drugom mjestu.. i sve je bilo ok .

dobro to je samo moj primjer, ono dolazi ipak u puno gorim oblicima, i znam koliko moze osobi zagorcati zivot..bitno je da vjeruješ u sebe, ideš polako, razgovaraš s drugima, i biti će bolje
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 14:36   #593
Nego Lu kako ti napreduješ? je li se oporavlja vlasište?
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 23:16   #594
Bok svima, nedavno sam se po prvi put u životu susrela s trich, moja frendica to radi. Jako se srami i sva je izbedirana i osjeća se nenormalno i meni je žao. Ja sam pušač i znam kaj znači biti ovisnik i imati želju za nečim. Htjela sam vas pitati slijedeće:
1. Što bude ako ne isčupaš dlaku? Nervoza ili jednostavno prođe?
2. Možete li vi neometano raditi na svojim poslovima? (Jer se ona brine da neće moći raditi,totalno ju to okupira i ne može si ne počupati dlaku kad joj dođe)
3. Da li uz trich nužno ide tjeskoba, ansksioznost, OKP, depra i sl.? (jer meni je ona super frendica i dugo se poznajemo i nikada nisam primjetila da je u depri)
4. Da li se može izliječiti bez antidepresiiva?

Hvala vam unaprijed....<3
klikgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:11   #595
evo odgovara koji se tiču mene, kontam da varira od osobe do osobe više..

1. kako kada.. postoji caka sa odvracanje pozornosti (zaokupis se necim drugim), Syd nam je ovdje predlozila lagano češkanje usnica, tako me uglavnom prođe želja da počupam nešto.. ali opet nekad kad me stvarno uhvati nervoza nema ničega što bi mi u tom trenutku pomoglo da ne počupam, možda više automatski to krenem raditi.. pogotovo kada sam zaokupljena i fokusirana samo na učenje..

2. mene trihotilomanija nikada nije spriječavala u poslovima, doduše učenju ( malo sam premlada za neki posao još ), na neki nacin me cak to čupkanje obrva i znalo opustiti pred ispit ( zato me sada polako hvata panika jer za mjesec dana kreće 2. rok ispita ),
više me ograničavalo u nekim društvenim aktivnostima, mislim da sam uglavnom sad dosta rezervirana baš zbog toga, uvijek sam se morala braniti od drugih i objašnjavati nerazumnim balavcima "neobjašnjivo", pa sam se nekako naviknula maknuti od drugih da izbjegnem sva silna pitanja..

3. vjerujem da nužno neka tjeskoba i sl. ne mora ić iz trihotilomaniju, ja sam uvijek bila ( i još uvijek jesam) vesela barem kada nisam bila pod povecalom, (vidi gore), naravno da čovjek bude tužan i malkoc depresivan kada ga netko ispituje nešto što ni on sam totalno ne razumije

4. za ovo pitanje ipak nisam stručnjak, mi ovdje na forumu isprobavamo svašta , pa možda najbolje da proučiš zadnjih par stranica, specijalno postove od sydney. i razgovor, jako puno pomaže razgovor

pozdrav
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:37   #596
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
Danas prvi put van bez olovke za obrve
bravo Char! nadam se da obrvice i dalje "stoje" meni su polako počele nicati vlasi počupane prije godinu i pol, no to su jos uvijek jako tanke i sitne dlačice, jako slabo vidljive. ali porastao mi je optimizam, moram priznat! mažem i dalje ric. i bademovim uljem, pijem kupinovo vino za zeljezo - Char, to si mi ti savjetovala, hvala ti!! jedem malo više proteina pa možda i to pomaže. treba jos vremena pa cemo valjda vidjeti rezultate.
Syd, gdje si ti ovih dana?? kako sinčić?
želim dobrodošlicu novopridošlim curama
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:43   #597
Quote:
dudica91 kaže: Pogledaj post
ja imam trichotillomaniu..počela sam čupati kosu kad mi je bilo 10 godina..a sad imam 21..koma....užas..i meni fali kose na nekim mjestima i neznam dal cu se ikad toga moći riješiti..uz to, imam i bulimiju i opsesivno kompulzivni poremećaj i mislim dok sve to ne riješim da nebu mira.. ima ko savjet? iskustvo?
bok i dobrodošla! sto se tiče tricha - savjetujem uputnicu za dermatologa, najbolje da te uputi liječnik i preporuči preparate koji bi bili najprikladniji za tebe. pročitaj posljednjih 5, 6 stranica ove teme da vidiš kako si mi same pomažemo s trichotilomanijom. također bi bilo dobro da uzmeš uputnicu za psihologa/psihijatra te uz pomoć roditelja, prijatelja i šire obitelji pokušaš riješiti ove ozbiljne probleme. želim ti sreću, javi nam kako napreduješ
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:54   #598
Quote:
klikgirl kaže: Pogledaj post
Bok svima, nedavno sam se po prvi put u životu susrela s trich, moja frendica to radi. Jako se srami i sva je izbedirana i osjeća se nenormalno i meni je žao.
pozdrav!
baš lijepo od tebe što zeliš pomoći prijateljici, slažem se sa svime što je Charlotte napisala, a tebi bih savjetovala da kažeš frendici za ovaj forum, nek se registrira pa može ovdje voditi svoj dnevnik o čupanju/nečupanju, može chatati s nama kad joj je teško i pitati sve sto ju zanima. također - na zadnjih 5,6 stranica teme ima puno savjeta o prestanku čupanja i o obnovi vlasišta, obrva, trepavica. evo, pa nas ti preporuči frendici. želim joj sreću!
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 18:00   #599
Malo sam zastranila i počupala par dlakica sa lijeve obrve, ništa strašno, šteta nije vidljiva.
Pomalo se ljutim na sebe.. tim više što sam tako dobro krenila a najradije bih ih nastavila čupati.. no, ne dam se
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 17:59   #600
http://i50.tinypic.com/2wom9eh.jpg

http://i45.tinypic.com/a1n5v8.jpg


nije nešto, ali nakon 10 godina skrivanja, crtanja obrva, posprdavanja od strane drugih ljudi napokon mogu izaći u javnost podignutih šiški i bez olovke za obrve , još je teško ali držim se.

Lijeva još uvijek zahtijeva cca (nadam se) tjedan dana, uglavnom je samo malo popravim. Divno je da napokon mogu razmišljati o obliku, dok mi je do nedavno bilo važno samo kako ću ih nacrtati, i da li će netko primjetiti i početi ispitivati.

Hvala Vam na ovoj temi, odgovorima i savjetima, moje malo mjesto gdje se dođem izjadati i pričati s Vama, nakon čega bude toliko puno lakše.
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.