Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2009., 03:04   #181
koji je najjednostavniji način da saznam cijene karata na relacijama ZG-Beč, Beč-Prag, Prag-Berlin i sl? htjela bih izračunati dal mi se isplati kupiti interrail kartu.
s hž tetama na Zg glavnom kolodvoru imam blago rečeno katastrofalna iskustva
nikko blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 04:35   #182
Quote:
nikko blue kaže: Pogledaj post
koji je najjednostavniji način da saznam cijene karata na relacijama ZG-Beč, Beč-Prag, Prag-Berlin i sl? htjela bih izračunati dal mi se isplati kupiti interrail kartu.
s hž tetama na Zg glavnom kolodvoru imam blago rečeno katastrofalna iskustva
Nema jednostavnog načina za sve zemlje. Za cijene unutar pojedine zemlje imaš sajtove kao što su bahn.de, SNCF, etc, a za ovakve destinacije moraš pitati babe s Glavnog.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 18:34   #183
pokusavam naci koliko kosta povratna karta od zagreba do munchena, ali ne mogu anci..moze pomoc molim vas???
lovecranberries is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 14:20   #184
ovo sa vozovima je stvarno komplikovano :S
trebam u 6. mjesecu u pariz i nasla sam super jeftinu povratnu iz milana, eh sad...kako do tamo? jel radije busom il vozom? na stranici hznet ima do venecije (kontam mogu dalje do milana), ali nikakve cijene nista nema...a to mi je u stvari najbitnije!
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 14:28   #185
zagreb-venecija imas vec od 15 eura u jednom smjeru za euronight vlak, samo moras na vrijeme ju kupiti, jer se brzo rasprodaju. vozi se nesto vise od 7 sati.
venecija-milano kosta od 14,50 eura (3,5 sata voznje, regionalni vlakovi) do 25 eura (2,5 sata voznje, eurostar city vlakovi).
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 01:51   #186
hvala do neba za info, samo mi jos reci zg-venecija, to gdje rezervisem? na zg kolodvoru ili na stranici?
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 11:05   #187
kupujes ju na glavnom kolodvoru, medjunarodni salter. ali tu jeftinu kartu moras rezervirati najkasnije tjedan dana unaprijed, pa prije nego odes tamo, nazovi ih na telefon da vidis jel ih uopce ima. ako ih nema, pitat tetu na telefonu koja je onda najpovoljnija opcija, buduci da ima raznih karata i popusta (studentski, za mlade do 26 godina itd.).
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:35   #188
eh super! hvala ti puno puno puno!
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 16:22   #189
Putovati s biciklom na vlaku

Bok!

(Nazalost ne govorim tako dobro hrvatski. Sorry!)

Da li je mogucno putovati zajedno s mojom biciklom na vlaku u Hrvatskoj?

Ovjde u Madarskoj mi mozemo u prvom i zadnjom vagonu (uz izuzece ekspress - IC vlaka).

Kako je to u Hrvatskoj?
Radix1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 19:20   #190
Quote:
Radix1 kaže: Pogledaj post
Bok!

(Nazalost ne govorim tako dobro hrvatski. Sorry!)

Da li je mogucno putovati zajedno s mojom biciklom na vlaku u Hrvatskoj?

Ovjde u Madarskoj mi mozemo u prvom i zadnjom vagonu (uz izuzece ekspress - IC vlaka).

Kako je to u Hrvatskoj?
loše. postoje vagoni s odjeljcima za bicikle, ali nikad ne znaš hoće li biti postavljeni na određenom vlaku ili ne.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 19:56   #191
Jel mozda netko zna link za stranicu koja ti izracuna optimalno putovanje za vlakove i buseve. Nesto kao Viamichelin, ali za ostale vrste prijevoza. Znam da tako nesto postoji ala route planner....
Iriatai Ihitai is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.04.2009., 22:43   #192
kako najjeftinije doc do praga?
lovecranberries is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 23:37   #193
pješke
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 14:27   #194
definitivno,,osim ak ne dehidriras u stranoj zemlji pa si moras platiti liječenje u bolnici..hehe
lovecranberries is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 17:20   #195
Quote:
Radix1 kaže: Pogledaj post
Bok!

(Nazalost ne govorim tako dobro hrvatski. Sorry!)

Da li je mogucno putovati zajedno s mojom biciklom na vlaku u Hrvatskoj?

Ovjde u Madarskoj mi mozemo u prvom i zadnjom vagonu (uz izuzece ekspress - IC vlaka).

Kako je to u Hrvatskoj?


Hogy Vagy,
Prvo pitaj konduktera "za dozvolu".Nekad daju da stavis biciklu na kraj zadnjeg vagona.

( ako ne ide vlakom pitaj i na autobusnom kolodvoru.malo je teze ali nekad prodje )
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 19:32   #196
a i buslije često vole naplatiti još jednu cijenu karte za bicikl, ili pola...rijetko koji da za cijenu obične prtljage. uvijek ga možeš rastviti i staviti u kutiju
__________________
EXPOSE YOURSELF TO THE KIDS
šabo_varvarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 19:35   #197
bicikl se isplati poslati poštom (hp-expressom), frend je platio negdje na jug nekih stotinjak kuna
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 12:14   #198
Lightbulb Putovanje željeznicom...ZG - Pariz

Istraživala sam malo mogućnosti odlaska iz Zagreba do Pariza vlakom po netu - vidim ima kakva-takva veza, ali me zanima gdje se kupuju karte?
Je li moguće na Glavnom kolodvoru kupiti tako što ako ima presjedanja?
Konkretno - trasa ide otprilike Zagreb - Salzburg, Salzburg-Munchen, Munchen - Pariz.
Ili je potrebno na svakom pojedinom kolodvoru kupovati karte kad se dođe?

Nisam nikada putovala na takav način vlakom, pa bih molila konstruktivne prijedloge i iskustva.
Hvala!
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.05.2009., 20:47   #199
kartu možeš bez ikakvih problema kupiti na glavnom kolodvoru na međunarodnoj blagajni (isto kao i na bilo kojoj drugoj međunarodnoj blagajni na bilo kojem kolodvoru u Hrvatskoj). ne moraš dvaput presjedati jer Mimara po novom voznom redu vozi do Frankfurta i to s minimalnim stajanjima u svim kolodvorima, pa fino cukneš u Sttutgartu na TGV (imaš skoro sat vremena za presjed što je najoptimalnije da ne čekaš dugo, a nisi u panici da ćeš zakasniti)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 14:15   #200
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Istraživala sam malo mogućnosti odlaska iz Zagreba do Pariza vlakom po netu - vidim ima kakva-takva veza, ali me zanima gdje se kupuju karte?
Je li moguće na Glavnom kolodvoru kupiti tako što ako ima presjedanja?
Konkretno - trasa ide otprilike Zagreb - Salzburg, Salzburg-Munchen, Munchen - Pariz.
Ili je potrebno na svakom pojedinom kolodvoru kupovati karte kad se dođe?

Nisam nikada putovala na takav način vlakom, pa bih molila konstruktivne prijedloge i iskustva.
Hvala!
Postoji i veza preko Venecije/Milana.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.