Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2011., 14:33   #261
Quote:
kandy7 kaže: Pogledaj post
napokon realan komentar

mislim da je naša vlada zapravo odahnula jer se više ne priča o sve lošijem položaju hrvata i o tome da li će uopće biti novca za isplatu penzija, pa i onih braniteljskih

a danas je gorivo opet poskupjelo

kada je Tuđman umirao, bilo je puno nezaposlenih i onih koji rade, a ne dobivaju plaće. bilo je veliko pitanje hoće li biti novca za penzije. zapravo, situacija je bila slična današnjoj. jedina razlika je u tome što je vanjski dug bio 30-40 milijardi manji, pliva, ina i još koješta u državnom vlasništvu, vojska jaka, a generali doma.
bj1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:57   #262
Boktemazo koji je ovo lud narod..već godina seremo po Tuđmanu i detuđmaniziramo državu...zatvorili smo ili izručili par generala i sad odjednom svi ljuti na Haag koji smo između ostaloga tražili da se osnuje

Netko spavao zimski san 10 godina ili
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:21   #263
Quote:
zd.hr kaže: Pogledaj post
2. Provozaj se ti malo zadarskim zaleđem,Škabrnjom,Nadinom pa baci pogled na spomenike i križeve!!

3. Moje mišljenje je da ih je tribalo sve istjerati i zabraniti im povratak.Jeli u pravnom smislu ovakva izjava dovoljna za 24 god. zatvora.

Moram priznati da mi je sad iskreno žao što zaista nije bilo ZZP. Rješili bi problem srba u Hrvatskoj za sva vremena.
A to što su srbi napravili u Škarbnji i Nadinu bi trebalo kao opravdati spaljena sela nakon Oluje?

...i onda se svi čude što su generali zaglavili u Haagu.

Jebote, svi su amputirani od stvarnosti. Ponašamo se ko srbi 90-ih kad su dobili sankcije, a oni ne bi ni mrava zgazili. Ta sela su i dan danas same ruševine. Nigdje rupa od metka, ali sve uredno sravnjene sa zemljom. A ekipa poput vas se pravi grbava.

Slažem se ja da su nam ti ljudi učinili puno zla, ali nemojte se čuditi što nas osuđuju. Mogli smo to napraviti puno pametnije, a za to je prvenstveno kriv Tuđman i Gojko. Bahati HDZovci, kao i ovi danas...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:29   #264
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
A to što su srbi napravili u Škarbnji i Nadinu bi trebalo kao opravdati spaljena sela nakon Oluje?

...i onda se svi čude što su generali zaglavili u Haagu.

Jebote, svi su amputirani od stvarnosti. Ponašamo se ko srbi 90-ih kad su dobili sankcije, a oni ne bi ni mrava zgazili. Ta sela su i dan danas same ruševine. Nigdje rupa od metka, ali sve uredno sravnjene sa zemljom. A ekipa poput vas se pravi grbava.

Slažem se ja da su nam ti ljudi učinili puno zla, ali nemojte se čuditi što nas osuđuju. Mogli smo to napraviti puno pametnije, a za to je prvenstveno kriv Tuđman i Gojko. Bahati HDZovci, kao i ovi danas...
Sela su uglavnom palili prognani Hrvati koji su se vratili i zatekli svoje kuće spaljene, a još ako im je netko i poginuo od četničke ruke, onda stvarno nije teško shvatiti zašto su željeli osvetu.
Gotovina s tim nema nikakve veze niti je takvu osvetu itko živ mogao spriječiti, uključujući i Šuška i Tuđmana.
Već se desetljećima svako ljeto borimo sa namjerno podmetnutim šumskim požarima i još nitko nije smislio ideju ili napravio plan kako spriječiti nekoga tko je odlučio zapaliti šumu.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:38   #265
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
A to što su srbi napravili u Škarbnji i Nadinu bi trebalo kao opravdati spaljena sela nakon Oluje?

...i onda se svi čude što su generali zaglavili u Haagu.

Jebote, svi su amputirani od stvarnosti. Ponašamo se ko srbi 90-ih kad su dobili sankcije, a oni ne bi ni mrava zgazili. Ta sela su i dan danas same ruševine. Nigdje rupa od metka, ali sve uredno sravnjene sa zemljom. A ekipa poput vas se pravi grbava.

Slažem se ja da su nam ti ljudi učinili puno zla, ali nemojte se čuditi što nas osuđuju. Mogli smo to napraviti puno pametnije, a za to je prvenstveno kriv Tuđman i Gojko. Bahati HDZovci, kao i ovi danas...
Ma neeeee. pa zar nikad nisis citao o Tunguska eksploziji, takva jedna se dogodila nakon oluje.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Tunguska_eksplozija_1908.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:23   #266
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ponekad čovjek pomisli da su neke stvari nemoguće i da se nemogu dogodit nikada jer razum prevladava nad nerazumom. Ipak na veliku žalost nije tako. Ne nalazim se u HR trenutno ali pomno pratim zbivanja u Hrvatskoj, kako politička tako i ekonomska u zadnjih nekoliko godina. Osobno sam bio u ratu (namijerno neću reći branitelj) i jednom ranjavan lakše, tako da mi ništa nije nepoznanica ni vrijeme rata ni danas. Ovo što me razočaralo i natjeralo da napišem ovaj post je ovo bacanje u trans cijele nacije zbog presude generalu Gotovini i Markaču. Ljudi se bacaju u izloge, sijeku se staklom, neki plaču, drugi čupaju kose sa glave, prosvjeduje se na sve strane, TV me skoro ubio informacijama u ova dva dana Hagom i skoro svaka najava i špica vrte sliku generala a sve to me podsjeća na početak rata i sve one stvari koje su se dogodile i kako su se dizale tenzije među narodom i kako je sve počelo. Jeli moguće povući neke paralele između događaja u Hrvatskoj u zadnjuh 10-ak godina između HAG-a i Hrvatskog radnog naroda. Da moguće je. Evo u zadnjih dvije godine počevši od afera, krađe, lažnih diploma, mjsecima rad bez plaće, otpuštanja radnika a ponajviše me pogodilo otpuštanje onih žena prije koji mjesec koje su danima prosvjedovale ali eto svi ih se zasitiše i one postaše samo još jedan broj među onih 300 000 nezaposlenih. Kao čovjek zdrava razuma zapitah se nekoliko stvari?

- Jesu li generali vrijedniji od preko 300 000 nezaposlenih

-Za pokradene milijarde hrvatskog naroda nitko se nije isjekao na staklo niti je napravio prosvjed

-Protiv sporog i nikakvog pravoduđa, korupcije i mita nitko ne diže prosvjede

-Za boljitak sadašnjice za nova radna mjesta nema prosvjeda ili ako ih ima okupi se 200 ljudi

I pitanje svih pitanja? Jesu li general Gotovina i Markač i još par njih sami oslobodili Hrvatsku da ih se tretira kao da su Isus Krist-ovi u množini. Osobono protiv njih nemam ništa ni koji način ali sam protiv toga da cijeli domovisnki rat stave jednom čovjeku na leđa i ispada da je samo on ratovao ili njih par i da su oni oslobodili cijelu Hrvatsku i nosioci svih zasluga i da samo zbog njih imamo Hrvatsku? Ipak o tome neću razglabati naširoko jer to je tema za povijest nego sam samo izrazio svoje negodovanje zbog svega ovoga što se vrti zadnjih dana na TV-u i novinama gdje se opet servira narodu nešto što je marginalno u odnosu na svakodnevnicu i borbu za goli život i opstanak u ovo vrijeme kad nema rata. Karikiram-Stvarno me zanima kako ce Hrvatskom naordu pomoći u svakodnevnom životu oslobađajuća presuda Gotovini ili pobjeda Hrvatske nogometne reprezantacije, možda če nahranit naš ego na nekoliko sati, dana, ali već sutra moramo misliti kako preživjeti i kako osigurati golu egzistenciju svojoj djeci a i nama samima. Sve je to lijepo i krasno ali nešto tu neštima. Hrvatski narod ima veliko srce ali to srce mu je nanijelo više štete nego koristi a svi znamo da smo mnogo puta kad smo išli srcem na kraju smo se kajali jer mozak je ono čim se razmišlja a ne srce.
sve si lipo napisa i slazem se s tebom...sve ti je to jedan veliki biznis a lova se uzima od velike hr.sirotinje...naravno da niko ne krade domovinski rat pa ni Hag ali sta ces, s ovm se narodom manipulira kao sa maloumnicima..vidis, mediji pisu i od bogatstvu koe su zgrnuli ti isti generali za vrijeme dok su drugi ginuli a ostali i to mnogi, jeli govna da tako kazem...ovi sta brane te generala, uzeli su od te iste sirotinje od kojih vecina nema sta jesti, 35 miliona eura..vlast koristi to sve skupa za opstanak na vlasti i pobjedu na izborima, nebili tako jos popljackali sta se da opljackati jer jedino to i rade od prvog dana...sirotinja suti i trpi a za njihovu muku briga koga...vidis, za ove zene iz Kamenskog, vi su digli glas i televizija ih je stalno vrtila, a kad su propadale firme po Splitu pa tako i Jugoplastika koja je zaposljavala tisuce ljudi, niti spomena...
ukratko, ova balkanska krcma ce vijecno biti krcma a krcmari ce dizat lovu na pijane budale...

Zadnje uređivanje serenada : 19.04.2011. at 17:36.
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:42   #267
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Sela su uglavnom palili prognani Hrvati koji su se vratili i zatekli svoje kuće spaljene, a još ako im je netko i poginuo od četničke ruke, onda stvarno nije teško shvatiti zašto su željeli osvetu..
E, sad uglavnom zbog tih teško neshvatljivih djela dvojica drugih Hrvata robijaju u Haag-u ..

Jebena hrvatska solidarnost; ubij i zapali, a generale podržavaj na prosvjedima i za šankom - uglavnom, na slobodi ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:45   #268
Ante Gotovina - intervju s pokojnim Pukanićem u Nacionalu od 10. lipnja 2003.

Nacional: "Zašto niste ispričali svoju istinu haaškim istražiteljima kad su 1998. godine zatražili da razgovaraju s vama? Tada ste odbili razgovarati s njima, kako to tvrdi vlada u svojem odgovoru na interpelaciju koju je povodom vašeg slučaja zatražio Joško Kontić u Saboru? Ne mislite li da ste sami krivi što ste se doveli u položaj bjegunca?"

Ante Gotovina: "Nisam odbio razgovarati s istražiteljima Haaškoga suda. Nisam to mogao učiniti naprosto zato što nisam ni znao da traže razgovor sa mnom. Nikad mi nitko te 1998. godine iz tadašnje vlasti nije rekao da Haag to traži. Uvjeren sam da protiv mene tužba nikad ne bi bila podignuta da mi je 1998. godine omogućeno da dam iskaz haaškim istražiteljima. Slučajno sam gledajući televiziju saznao sam da se nešto kuha oko mene. Kod kuće sam gledao Dnevnik kad je jedna od vijesti bio godišnji izvještaj tadašnjeg ministra Mate Granića.. U jednome trenutku rekao je “da je vlada u dogovoru s generalom Antom Gotovinom odlučila da on ne razgovara s Haaškim istražiteljima po pitanju ratnih zločina u akciji Oluja” . Samo što nisam pao sa stolca kad sam to čuo. Bilo je to prvi put da se moje ime spominje u vezi s Haaškim sudom, kao i to da sam se s vladom oko nečega dogovarao. Odmah sam nazvao odgovrne ljude u vladi i zatražio da mi objasne riječi Mate Granića. Odgovoreno mi je: “Ne brini ništa i ne miješaj se u državnu politiku. Sve će biti u redu”. Tada su se počele pojavljivati spekulacije u novinama o meni kao osumnjičeniku i potencijalnom optuženiku. Bio sam naivan vjerujući tvrdnjama da je sve to dio političke igre protiv desnice u koju se mene svrstavalo. Mene ne zanima ni ljevica niti desnica. Želio sam se baviti samo svojom strukom – a to je da budem vojnik i to izvan utjecaja politike i političkih manipulacija. Zahvaljujući svojoj naivnosti postao sam upravo žrtva političkih manipulacija."

Nacional: "Ne mogu vjerovati da ste saznali za optužnicu samo dan uoči njezina objavljivanja."

Ante Gotovina: "Zar mislite da bih mirno čekao objavljivanje optužnice i uhićenje da sam za to znao? Potrudio bih se da Haag sazna istinu i da odustane od optužnice. Kad je već podignuta optužnica, nisam imao izlaza morao sam ići na varijantu “kupovanja” vremena. Želio sam da to vrijeme iskoristim da uz pomoć svojih prijatelja pribavim dokaze koji će dokazati moju apsolutnu nevinost pred Haaškim sudom. Svega toga ne bi trebalo biti da je država funkcionirala i da je odradila svoju ulogu, odnosno da je Haagu prezentirala dokumente koji dokazuju moju nevinost..''.
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 20:13   #269
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Nacionalni interesi se na brane na načim da se tuneli diljem zemlje farbaju tri puta za redom.
I da za to nitko ne odgovara.

Nacionalni interesi se ne brane na način da se kad se desi neka nesreća ide na zataškavanje ili pronalaženje žrtvenog janjeta koje će dobiti packu u vidu kazne od par godina zatvora a da bilo kakva druga odgovornost od najniže do najvišerazine izostane.

Nacionalni interesi se ne brane na način da osobe koje se uhitile, transferirale i dovele svoje generale tamo gdje oni sad jesu bez srama ponavljaju kako će oni povući međunarodne žnore da se to ispravi. Jer oni i dalje lažu.

Neki nikako da shvate da su to neodvojive stvari i da jedno ima efekt i na drugo i na treće....

Ako to sve rade političari ona bi barem običan čovjek trebao znati koji su mu nacionalni interesi i što činiti u kritičnom trenutku. Jest da je taj trenutak prošao već odavno ali ako ništa drugo -na jeziku i samo na jeziku ponosni Hrvati ste barem mogli izvjesiti svoje barjake na kuće, jedan jedini susjed ima zastavicu zataknutu za lesu.

Nije puno ali je nešto. Za početak.
o cemu ti pricas ???

Okej ja sam od onih koji nikako ne shvacaju vezu izmedju ove problematike, tj haske presude i tri farbanja tunela.

Iz ovog tvog upisa bi valjda trebalo razumjeti da si ti 'ponosni Hrvat' ali ne samo na jeziku? Ja volim Hrvatsku i drago mi je da sam hrvatskog porijekla ali nisam na to 'ponosna' jer to je nesto za sto nisam zasluzna, tj izraz nije sasvim prikladan.

I dalje, dakle obican "čovjek bi trebao znati koji su mu nacionalni interesi i što činiti u kritičnom trenutku" - a to je po tebi, izvjesivanje barjaka? Pa objesi barjak ako hoces tko ti to brani. Samo sto vise mi se cini da se ljudi poput tebe tome ismijavaju i na to gledaju posprdno, zato uopce ne razumijem what is your point. Osim naravno ako nije - razvodnjavanje teme.
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 20:29   #270
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
Okej ja sam od onih koji nikako ne shvacaju vezu izmedju ove problematike, tj haske presude i tri farbanja tunela.
Pa netko tko sudjeluje na temi Zašto nam je Haag ukrao Domovinski rat i misli da sam taj naslov nije sprdačina vjerovatno ne može naći poveznice ni između puno jednostavnijih stvari nego što je ovo što sam nabrojala.

Nisam ni očekivala da shvatiš, za to je potrebno imati malo više sposobnosti osim gledati samo ravno.

Evo ovu poboldanu rečenicu ćeš valjda skužiti.

Kao i činjenicu da se ne moram opravdavati ni tebi ni ikome za svoje sudjelovanje na temi i moje postove na istoj.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:04   #271
Najskuplji odvjetnički promašaj: Mišetiću 32 milijuna eura, Gotovini 24 godine zatvora izvor Jutarni List.
http://www.jutarnji.hr/obrana-genera...a-kuna/939889/

Daj malo da ovo prodiskutiramo jer 32 milijuna eura je lova do krova, ja toliko nebi dobio ni da pogodim 25 brojeva na njemackom lotu i da igram 1000 godina loto svaki dan.
Negdje prije sam vec spomenuo novce i koliko kosta sat odvjetnika ali ova cifra me oprala vise nego presuda. Ako je istinita ova cifra od 32 milijuna eura onda kapa dolje Mišetiću, kakva privatizacija pa unosnije je branit generale i još ako ga oslobode nakon žalbe ili smanje kaznu tu je i bonus i svi zadovljni, vlada će nam svima mahati kako je uspjela, general uskoro slobodam, Mišetiću reputacija u nebo a i lova u džep? Sad me onako od oka zanima koliko su koštale prijašnje usluge odvjetnika naših generala u Haagu? Osim ako nije državna tajna. Po prirodi volim unaprijed mislit, a što ako recimo ova cifra naraste na jedno 40-50 ak milijuna eura do kraja suđenja do konačne presude i Gotovina dobije 7-10 godina maksimalno a već je pola prošlo, izađe za par godina vanka dobije 10% zarade od Mišetića i mirno živi kao heroj nad herojima, a prosvjednici i dalje bez posla, bez plaća pa u javnu kuhinju na ručak. Ovo je samo razmišljanje i mogući scenario.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 23:37   #272
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Pa netko tko sudjeluje na temi Zašto nam je Haag ukrao Domovinski rat i misli da sam taj naslov nije sprdačina vjerovatno ne može naći poveznice ni između puno jednostavnijih stvari nego što je ovo što sam nabrojala.
nisam previse obracala paznju na naslov. Zao mi je ako te to toliko iritira, sto ja mislim ili ne mislim (?) o naslovu teme

Quote:
Nisam ni očekivala da shvatiš, za to je potrebno imati malo više sposobnosti osim gledati samo ravno.

Evo ovu poboldanu rečenicu ćeš valjda skužiti.
da, ovako poboldano je lakse za skuzit, a i vazno je tako nesto poboldat

Quote:
Kao i činjenicu da se ne moram opravdavati ni tebi ni ikome za svoje sudjelovanje na temi i moje postove na istoj.
A tko ti trazi da se "opravdavas"??? Izvrces nesto, odgovaras nesto bezveze na moj post, jednostavno kazem da nije 'jasno' ono sto zelis reci.

No da ne zatrolavamo dalje
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 08:57   #273
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Sela su uglavnom palili prognani Hrvati koji su se vratili i zatekli svoje kuće spaljene, a još ako im je netko i poginuo od četničke ruke, onda stvarno nije teško shvatiti zašto su željeli osvetu.
Gotovina s tim nema nikakve veze niti je takvu osvetu itko živ mogao spriječiti, uključujući i Šuška i Tuđmana.
Ajde ajde. Nemojmo biti naivni. Ajde ti zapali nečiju kuću - napuštenu ili ne - pa da vidiš cirkusa.

Tada se je to toleriralo, jer je odgovaralo Franjinoj viziji čiste Hrvatske.

Račun su platili generali.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:57   #274
Nije nam Haag ukrao Domovinski rat.
Oteo nam ga je HDZ još devedesetih pod vodstvom Tuđmana, Pašalića, Sačića i ostalih njegovih pijuna:

Ustrajavate li baš da su visoke zatvorske kazne dvojici visokih hrvatskih časnika plod nekakve izdaje, krivce ćete morati potražiti na drugome mjestu.

Za početak, to svakako nisu ni Stjepan Mesić i pokojni Ivica Račan, kako je prošli tjedan pokušala sugerirati ona biskupska komisija. Biskupska izjava naprosto je podmukli falsifikat koji nema veze s činjenicama. Znate li uopće koliko je Hrvata u mandatu Esdepea izručeno Međunarodnom sudu za ratne zločine? Rijetko se kad ide za tim, ali od siječnja 2000. do siječnja 2004. izvanrednom avionskom linijom u Nizozemsku su otišla samo trojica naših, Mladen Naletilić Tuta, Vinko Martinović Štela i Ivica Rajić.

Trojica bosanskohercegovačkih razbojnika su sve što je Haag dobio od izdajnika Račana. Svi drugi optuženi tu sreću imaju zahvaliti Hadezeu. Prvo im je Franjo Tuđman Ustavnim zakonom nasapunao dasku, a onda ih je koju godinu kasnije Ivo Sanader gurnuo niz nju.



http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 11:41   #275
Ante Gotovina - intervju s pokojnim Pukanićem u Nacionalu od 10. lipnja 2003.

Nacional: "Ne mogu vjerovati da ste saznali za optužnicu samo dan uoči njezina objavljivanja."

Ante Gotovina: "Zar mislite da bih mirno čekao objavljivanje optužnice i uhićenje da sam za to znao? Potrudio bih se da Haag sazna istinu i da odustane od optužnice.."
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:08   #276
Quote:
bj1980 kaže: Pogledaj post
kada je Tuđman umirao, bilo je puno nezaposlenih i onih koji rade, a ne dobivaju plaće. bilo je veliko pitanje hoće li biti novca za penzije. zapravo, situacija je bila slična današnjoj. jedina razlika je u tome što je vanjski dug bio 30-40 milijardi manji, pliva, ina i još koješta u državnom vlasništvu, vojska jaka, a generali doma.
Točno. A SDP je riješio problem tako da je uzeo kredite i ubacio ih u ekonomiju preko autocesta, POS-a itd. I počeo smanjivati vojsku (koja puno košta) i privatizirao firme.

Sad trik opet neće upaliti. Vojska je 16 tisuća ljudi, više nema obveznog vojnog roka, zaduženi smo prilično, gomila je neprodanih stanova pa što ćemo novi POS, autoceste imamo skoro sve osim onaj dio do Dubrovnika koji je jako skup...

Jako težak posao za Milanovića. No ulazimo u EU, pa će nas to izvući.

Nitko nije riješio brodogradnju... ni Tuđman, ni Račan, ni Sanader, ni Kosor...

Srećom se sve to zaboravilo jer mi možemo imati samo jednu stvar na pameti u jednom trenutku a to je Haag.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:13   #277
Ja ne znam čemu se opće diže panika spaljena sela,srušene kuće ubijeno par civilia hej lojuti to je RAT to su onako neke stvatri koje idu uz njega,kolateralna žtva i materijalna šteta...,mislim zar nikome nije jasno????
Samo kod nas se kolateralnu žrtvu i materijalnu štetu može smatrati nekim zločinom...
Zločina u Oluji nije bilo ,tio je činjenica a neki koji na tmelju kolateralne žrtve i materijalne štete pokušavaju sastaviti neki fiktivni gencid neka se zapitaju da li s njima sve u redu.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:46   #278
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post

- Jesu li generali vrijedniji od preko 300 000 nezaposlenih

-Za pokradene milijarde hrvatskog naroda nitko se nije isjekao na staklo niti je napravio prosvjed

-Protiv sporog i nikakvog pravoduđa, korupcije i mita nitko ne diže prosvjede

-Za boljitak sadašnjice za nova radna mjesta nema prosvjeda ili ako ih ima okupi se 200 ljudi
Najjace mi je bilo kad je ricavi pretukao onog djunkija na rivi , a drzao govor protiv ,urbanih jugoslavena, i onda dolaze zastitari i tuku ovoga (sukob na desnici ) , nazivaju ga cetnikom i sl .

U pozadini skandiraju placenici svoje standardno /izdaja , izdaja/ . Vracaju se devedesete . Ljudi ce opet tesko nastradati zahvaljujuci vlastitoj kratkovidnosti i gluposti . Na njihovoj gluposti neki ce opet zaraditi bogatstva .

Na zalost , puno ljudi ima interes da ovakvi vladaju . Sprega prijevremenih penzionera , tajkuna , javnih sluzbenika i sl . Nema nam spasa .
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 17:42   #279
Izgleda da je više nezadovoljstva uzrokovano presudama Gotovini nego nepoštivanjem prava branitelja i onih koji su pogibali u bitkama...
Angler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 23:33   #280
Nije čudo da je mnogima presuda Gotovini i Markaču bila šok; jer presuda nije bila vođena željama obrane nego njenom (ne)moći da ospori povezanost Gotovine sa slijedećim činjenicama:
1. Samo u Sektoru jug, kojim je zapovijedao Gotovina, dogodilo se oko 600 ubojstava civila, mahom staraca koji su ostali u svojim kućama. To je tri puta više nego što je bilo žrtava na Ovčari.
2. Kad su se ti zločini dogodili gotovo nitko nije za njih kažnjen. Baš obratno, u većini slučajeva državne i vojne strukture odgovorne da se takvi zločini istraže pokušale su ih prikriti. Podrška takvom ponašanju dolazi sa samog političkog vrha. Tako u svom govoru u Karlovcu, na putu Vlaka slobode iz Zagreba u Split, predsjednik Tuđman kaže: "A oni koji nam predbacuju da palimo srpske kuće na oslobođenim dijelovima Hrvatske neka se prisjete da je upravo biblijsko načelo, iz Starog zavjeta, oko za oko, zub za zub."
3. Predsjednik Tuđman je više puta nedvosmisleno izjavio da želi smanjiti broj Srba u Hrvatskoj. Danas je svima dostupan sadržaj razgovora na Brijunima na koji se Sud poziva. Takvih izjava ima još. U Karlovcu, u kolovozu 1995. Tuđman u govoru kaže: "Srbi su neslavno nestali iz ovih krajeva kao da ih nikad nije ni bilo. Ali još ih ima i ovdje kod vas. Od 22 suca u Karlovcu 7 su Srbi".

Ovaj trend s neprikosnovenog vrha slijedili su i neki drugi političari. Tako potpredsjednik Vlade, Bosiljko Mišetić, izjavljuje: "Hrvatska ne želi da u njoj žive ljudi koji pripadaju drugom narodu".

Umjesto dovođenja biskupa iz Zadra od kojeg je bilo malo vajde, Gotovina je trebao, kao zapovjednik koji je imao autoritet i kojeg se slušalo, reći jednu jednostavnu rečenicu - Ubojstva civila i strijeljanje ratnih zarobljenika tretirat će se kao najteži oblik kršenja vojne discipline, a tko pali i pljačka ide u zatvor pa na vojni sud. Da je to rekao i držao se tih riječi, zločina vjerojatno uopće ne bi bilo, a bez obzira na Tuđmanove izjave o Oluji kao prilici da se drastično smanji broj Srba u Hrvatskoj, ni sudskog procesa Gotovini ne bi bilo.



Oštrica kritike sad se usmjerava ne prema onima čije su izjave i postupci zločine prikrivali, i do ove osuđujuće presude doveli, nego prema onima koji su godinama tražili da se ti zločini individualiziraju, procesiraju, po mogućnosti u Hrvatskoj, i da se skine ljaga s akcije koja je bila oslobodilačka. Takve kritike naći će se ne samo u medijima kojima istinito informiranje nije baš zaštitni znak, nego i u, inače, korektnim i ozbiljnim novinama. Tako novinar Novog lista Dražen Ciglenečki, svoju kolumnu Brijunski zločinački pothvat završava rečenicom: "S obzirom da je S. Mesić sasvim nerazumno distribuirao Tuđmanove transkripte, može se konstatirati da je bivši predsjednik Gotovini i Markaču, ljudima koji su oslobodili svoju domovinu, priskrbio barem polovicu zatvorske kazne, ako ne i više. Po tome ćemo pamtiti Mesića."

Teško je za dubinu nemoralnosti te izjave, slične izjavama koje ovih dana dolaze s mnogih govornica i transparenata, naći neku ispriku. Možda potpuni autizam autora da je to guranje i izjednačavanje Hrvatske s običnom mafijaškom organizacijom gdje su izdajice oni koji na sudu svjedoče istinu.


http://h-alter.org/vijesti/uvodnik/o...ima-i-krivcima
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.