Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2013., 00:23   #1
Rectify / Duhovi prošlosti (2013-2016)



Quote:
Rectify follows the life of Daniel Holden upon his release from jail after serving nineteen years on Georgia's Death Row before DNA evidence disputed the State's original case. Holden, who was only eighteen years of age when convicted and sentenced to die for the brutal rape and murder of a sixteen year old girl, returns to his family and to his hometown where the murder occurred and where many still believe he is guilty. Daniel spent all of his adult life waiting to die. Now he must learn how to live again or decide if he even wants to while others choose whether or not he will have that chance.

IMDB

Prva sezona ima 6 epizoda; pogledao sam sve i zanima me kakva se vama cini?

Zadnje uređivanje lie : 30.08.2015. at 12:39.
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:35   #2
Meni je serija odlična!

Jako jako dobra psihološka drama.

Radnja je dosta spora, ali to i odgovara ovakvoj seriji, gluma je vrhunska, atmosfera stvarno posebna

Meni osobno jako ugodno iznenađenje.
__________________
“Don't ever think you're alone here, we've just been trapped in different hells, and people aren't against you dear, they're just all for themselves.”
hope.cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 01:36   #3
Meni iskreno nije jedna od top serija sto sam gledao,upravo zbog te prespore radnje.Ali sigurno cu pogledati drugu sezonu koja pocinje na jesen ako se ne varam.
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 09:02   #4
Quote:
Krustyy kaže: Pogledaj post
Meni iskreno nije jedna od top serija sto sam gledao,upravo zbog te prespore radnje.Ali sigurno cu pogledati drugu sezonu koja pocinje na jesen ako se ne varam.
Nije ni meni u top serijama koje sam gledala, ali mi je sigurno među najboljima ove sezone.
__________________
“Don't ever think you're alone here, we've just been trapped in different hells, and people aren't against you dear, they're just all for themselves.”
hope.cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:41   #5
Meni je ovo bilo otkriće sezone Baš mi je sve bilo "novo" nekako. I onaj uberspori tempo mi je savršen za ovaj tip serije - fokus je prvenstveno na Danielu i njegovoj introspekciji i tome kako se nosi sa svime nego da se sad ne znam koliko toga događa - da su radnju ubrzali, ono šta je srž serije bi se totalno razvodnilo sve bi ispalo mlako na kraju.

I sva sreća šta nije ostalo na ovih 6 epizoda kak je prvo bilo rečeno, jer da je, to bi tek bila tragedija.
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:05   #6
evo tema i za ovu seriju :klap:

ovo sam pogledala na nečiju preporuku na spojler četu, mislim @lie, i nije razočaralo. hvala lie
nešto drugačije od serija na koje smo navikli većinom, tempo koji se radnja razvija odličan jer se točno možemo uživjet u glavnog lika i vidjet kako on to sve proživljava.
drago mi je da ćemo imati i novu sezonu.
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:24   #7
Odlična serija i bila sam tako happy kad sam vidjela da je dobila drugu sezonu , jer onaj kraj nešto prestravično bio bi grijeh da nisu dobili drugu sezonu .

I još se ponekad pitam jel kriv ili nije.

Amanta

I ovo dvoje

__________________
When someone accuses you of being “childish,” I think you should take it as a compliment.
Megs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 00:24   #8
Ali meni samo nije jasno koji može biti zaplet u ovoj seriji.Pa cijelo vrijeme se serija fokusira na Danielovo prilagođavanje i njegovo ponašanje.Jer ako je sama bit serije utjelovljenje u glavnog lika i razumijevanje njegovog ponašanja a ne na zaplet serije,neka akcija,neko događanje...onda mi je ono prosječna serija,jer nisam ljubitelj toga.Drugu sezonu ću pogledat isključivo jer sam prvu pogledo pa ono ajd da vidim šta će bit..
Ono što očekujem da dobijemo neka nova saznanstva koja će biti kao neki twist u seriji,i samim time da postane dinamičnija malo.
Takav sam dojam ja dobio,vjerojatno je do mene jer nisam baš neki fan ovakve laganice,više volim akciju,triler...
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 01:50   #9
Quote:
Krustyy kaže: Pogledaj post
Ali meni samo nije jasno koji može biti zaplet u ovoj seriji.Pa cijelo vrijeme se serija fokusira na Danielovo prilagođavanje i njegovo ponašanje.Jer ako je sama bit serije utjelovljenje u glavnog lika i razumijevanje njegovog ponašanja a ne na zaplet serije,neka akcija,neko događanje...onda mi je ono prosječna serija,jer nisam ljubitelj toga.Drugu sezonu ću pogledat isključivo jer sam prvu pogledo pa ono ajd da vidim šta će bit..
Ono što očekujem da dobijemo neka nova saznanstva koja će biti kao neki twist u seriji,i samim time da postane dinamičnija malo.
Takav sam dojam ja dobio,vjerojatno je do mene jer nisam baš neki fan ovakve laganice,više volim akciju,triler...
jup, to je to

ovo nikad neće imat neku akciju niti ne znam kakavu dinamičnu radnju jer se radi o IMO psihološkoj drami i koliko god traje ritam će biti ko i do sad i fokus na glavnom liku i sve o tome kak se on nosi sa svime u sadašnjosti, tu i tamo flešbek koji će neke stvari objasniti ili dati gledatelju neke informacije.

Čak i ako ikad bude nešto se dinamično dogodilo bit će čisto da promijeni perspektivu s koje je servirana priča i ono da Daniela vidimo u drugačijem svijetlu itd itd itd. I to mi se nadasve sviđa, već sam u par navrata komentirala, nikad ovakav tip serije nisam gledala, baš je nešto novo mi i totalno osvježavajuće u moru svega skoro pa viđenog već


@OpenRadio nema na čemu i drugi put, glavno da služim svrsi
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 10:32   #10
Ovo je prekrasno.

Nije serija koju nakon odgledanog ugasiš i pomisliš: Ok, to je bilo to, ajmo dalje. Nego baš ostane knedla u grlu. I propitkivanje. (Koze?)

Iz premise koja je u mnogim filmovima i serijama postavljena kao pokretač radnje napravili su zaista nešto intrigantno i drugačije.
Najbolje od svega je što sama radnja, točnije pitanje "kriv ili ne" na kraju krajeva uopće nije ono što me vodi kroz ovo.
Nego psihološki profil likova. Nevezan za bilo što osim za njih same. Uživam u tome.

Ne sjećam se kada je nekome uspjelo u tako malo epizoda toliko dobro i višeslojno prikazati likove. Ne samo Daniela. Gotovo sve. Stvarno dobar posao.

Tu mi je Tawney posebno zanimljiva.

Posljednja epizoda, ajme meni.

Nagledala sam se premlaćivanja i cipelarenja na ekranu, ali je ovo prvi puta da mi nije bilo zlo samo figurativno, nego i doslovno. Baš fizički zlo. Bilo je toliko uvjerljivo.

Ma kako su samo uspjeli odvoziti cijelu ovu stvar na ovakav način, a da ne ode u patetiku? Čak niti scene u zatvoru (Death row, crnac), gdje se itekako moglo zaglibiti.

U svakom slučaju, jako, jako dobro.

Nego, htjela sam pogledati ocjenu na IMDb, pa mi nije jasno zašto piše "Not yet released" ako je završilo u 5. mjesecu? I ne može se ocjenjivati.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:19   #11
Evo i mojih 5 centi

odmah da kažem- nisam još sve pogledala

Načelno mi se serija svidjela - atmosfera, kasting, fotografija, južnjački ambijent, amantha stalno s čikom u američkoj seriji - to mi je i najbolji detalj na špici! iako da, cigarete fuj

dobro je prikazana njegova dihotomna psiha 18/37 g

no neke stvari su me zasmetale jako - spojler! ponajviše scena s tawny i teddyem u kupaoni, pretjerano i neuvjerljivo - umjesto da su diskretno pokazali kak se ona udaljuje od njega oni bubnu doslovne gluposti tipa da se gola pred njim skriva odjećom, ispisana faca kak ne gušta u seksu , njegova izričita izjava da se nisu seksali otkad se daniel vratio, malo mi je to bilo in your face, ko da uopće ne pripada ovoj seriji
stvarno nisam od onih koji traže dokumentarac u fikciji, al kaj je preveć je preveć

al gledam dalje, osvježavajuće je, uistinu
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 18:07   #12
Quote:
larlar kaže: Pogledaj post
no neke stvari su me zasmetale jako - spojler! ponajviše scena s tawny i teddyem u kupaoni, pretjerano i neuvjerljivo - umjesto da su diskretno pokazali kak se ona udaljuje od njega oni bubnu doslovne gluposti tipa da se gola pred njim skriva odjećom, ispisana faca kak ne gušta u seksu , njegova izričita izjava da se nisu seksali otkad se daniel vratio, malo mi je to bilo in your face, ko da uopće ne pripada ovoj seriji
stvarno nisam od onih koji traže dokumentarac u fikciji, al kaj je preveć je preveć
Meni je ta scena u kupaonici baš briljantna. Režirana je tako da ima tu neku uznemirujuću voajerističku vibru. Njih dvoje ne izgledaju kao bračni par, nego kao predator i žrtva koja nije svjesna da je netko gleda kroz odškrinuta vrata. Onda on ulazi unutra i sve postaje još neugodnije... Mislim da je namjera bila da se pokaže da on ima posesivno/nasilničku crtu koja u budućnosti može eskalirati u nešto gore od zahtjeva da mu pokaže golo tijelo.

Misterij mi je kako su njih dvoje uopće završili u braku. Imaju potpuno različite karaktere. Čini mi se da nije stvar u tome da se ona udaljava od njega, nego da njih dvoje nikad nisu ni bili jako bliski... Ona očito žudi za nekim s kim bi se mogla povezati na 'duhovnoj' razini, a Teddy svakako nije taj. On je skloniji 'prizemnijim' stvarima. Recimo redovnom seksu... U svakom slučaju, Danielov povratak ih oboje stavlja na kušnju. Kao uostalom i sve ostale, na različite načine...

Quote:
kaya714 kaže:
Posljednja epizoda, ajme meni.

Nagledala sam se premlaćivanja i cipelarenja na ekranu, ali je ovo prvi puta da mi nije bilo zlo samo figurativno, nego i doslovno. Baš fizički zlo. Bilo je toliko uvjerljivo.
Sve ti je u kontekstu. Takvu scenu u seriji u kojoj se ljudi premlaćuju i ubijaju lijevo i desno ne bi ni opazila... U ovoj, koja je sva u psihološkom nijansiranju, takva erupcija nasilja ostavlja istinski mučan dojam. Što je najzanimljivije, ja sam od trenutka kad je pušten iz zatvora očekivao da će se to dogoditi. Čitavo vrijeme se u zraku osjećala neka zla kob... očita nesimpatija ljudi prema čovjeku za kojeg vjeruju da je ubojica, senatorovo huškanje, prijetnje njegovoj sestri, eksplozija u dvorištu, sve je vodilo tome... Kad sam vidio da sjedi na curinom grobu, pomislio sam da je to loša ideja i da će se nešto loše dogoditi. I svejedno scena zbog toga nije bila ništa manje šokantna. Svaki udarac je zabolio.

Quote:
kaya714 kaže:
Ma kako su samo uspjeli odvoziti cijelu ovu stvar na ovakav način, a da ne ode u patetiku? Čak niti scene u zatvoru (Death row, crnac), gdje se itekako moglo zaglibiti.
Posljednja epizoda je fenomenalna. Scena kad Kerwina odvode na pogubljenje, a on policajce zamoli da 'porazgovara s prijateljem' i onda kaže Danielu da 'zna da je on nevin' je nešto najdirljivije što sam vidio na ekranu u dugo, dugo vremena. Tu sam se nekako suzdržao da ne zaplačem, ali zadnja scena, kad čuvar iz Kerwinove ćelije odnosi njegove stvari, kamera se polako diže, i vide se dvije ćelije, jedna u kojoj Daniel sklupčan leži na krevetu i druga u kojoj više nema ni traga od Kerwina, kao da nije ni postojao... skroz me je dotukla. Serija koja jednim jedinim kratkim kadrom može tako dočarati ljudski očaj i izolaciju je čisto remek-djelo.
S o l y a r i s is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:35   #13
Quote:
S o l y a r i s kaže: Pogledaj post
Sve ti je u kontekstu. Takvu scenu u seriji u kojoj se ljudi premlaćuju i ubijaju lijevo i desno ne bi ni opazila... U ovoj, koja je sva u psihološkom nijansiranju, takva erupcija nasilja ostavlja istinski mučan dojam.
Istina, ali mora se priznati da je unatoč tome napravljena nevjerojatno realno. U većini on screen šora vidi se iz aviona da je u pitanju koreografija u kojoj ničija ruka zapravo nije niti dotakla ničiju bradu, a kamoli čizma bubrege, ali ovo...

Osjetila sam svaki udarac.


Quote:
S o l y a r i s kaže: Pogledaj post
Serija koja jednim jedinim kratkim kadrom može tako dočarati ljudski očaj i izolaciju je čisto remek-djelo.
A učiniti to u tako malo vremena još je veća majstorija.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 21:08   #14
Brzo će to

Quote:
Season 2 of SundanceTV‘s original drama series Rectify will premiere on Thursday, June 19 at 9/8c.
Link
__________________
When someone accuses you of being “childish,” I think you should take it as a compliment.
Megs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 15:42   #15
Evo upravo sad ja i frend pogledali seriju i ostali u čudu, jadno žalosno jako dosadno radnja užasno spora,kraj serije izuzetno glup ili kako je moj frend rekao ovakvu seriju samo glupi amerikanci mogu napravit. Osobno dugo nisam ništa gledao gluplje....
pegchuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 18:54   #16
Quote:
pegchuk kaže: Pogledaj post
Evo upravo sad ja i frend pogledali seriju i ostali u čudu, jadno žalosno jako dosadno radnja užasno spora,kraj serije izuzetno glup ili kako je moj frend rekao ovakvu seriju samo glupi amerikanci mogu napravit. Osobno dugo nisam ništa gledao gluplje....
Osobno, dugo nisam ni ja pročitala gluplji komentar.

Btw. taman mogu ponovit gradivo do 19.06, ionako sam pozaboravljala sve, sad mi i drago.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 19:01   #17
Otvorim temu, pomislim nova serija, kad tamo od prosle godine... citam same hvalospjeve i onda ovakav zadnji komentar???
Sad jednostavno moram pogledati "and see for myself"!
Rijesena dilema sto prvo gledam sad kad mi je sve zavrsilo, tnx!!!
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 19:08   #18
Ok, ne zadnji komentar neg predzadnji, onaj sa negativnim ocjenama. Miss Gavela dok sam ja pisala stigao i tvoj post, tako da se moj komentar ne odnosi na tebe
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 11:39   #19
Prva epizoda nove sezone je na torentima, za onih dvoje-troje koji gledaju.

Šteta što serija nije gledanija, izvrsna je. Mislim da je ovo prvi put, nakon epizode Fly u Breaking bad, da ovako uživam u odsutstvu gotovo ikakve radnje. Serija jednostavno biva. I sjajna je u tome.
klodet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 01:48   #20
Evo, ja sam jedan od 'posljednjih Mohikanaca' koji ovo gleda i uživa u tome a da recimo uopće ne gledam Game of Thrones. Uvijek su me više zanimale serije gdje mogu naći dosta toga životnog a Rectify to definitivno nudi.
whataboutyoual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.