Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 13:41   #201
Quote:
laurina kaže: Pogledaj post
1. Može li me izbaciti iz stana? Ako me izbaci što trebam napraviti?
2. Ako je razvod sporazumni, on tvrdi da je dijete njegovo do odluke suda?
3. Dijeli li se imovina na pola koja je stečena u braku bez obzira što je on vlasnik stana?
4. Treba li sudu priložiti da me fizički zlostavljao?

Hvala vam
1. ne može. dok god niste pravomoćno razvedeni nema šanse.
u slučaju prijetnje izbacivanjem, zoveš policiju.

2. dijete je "zajedničko" do odluke suda. oboje ista prava a bogami i dužnosti.
bilo kakve pizdarije u vezi toga, pojasniš u czzs. neke prijetnje ili slično tamo prijaviš, neka to zavedu i na sudu imaš papir koji je prilično bitan za dalje.

3. apsolutno sve stečeno u braku ide na pola. i servis šalica.
osim nečega što je netko dobio darovnicom. darovanje se ne dijeli.
kad je on dobio stan i kako? otac mu darovao u tijeku braka ili ga je kupio?
jeste li ti i mala navedene u rješenju ?
dok si u braku, nema van pa da i nisi u rješenju.

4. obavezno. plus papir iz centra da ti prijeti oduzimanjem djeteta, bacanjem van iz stana i sl...
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:39   #202
Quote:
laurina kaže: Pogledaj post
1. Može li me izbaciti iz stana? Ako me izbaci što trebam napraviti?
2. Ako je razvod sporazumni, on tvrdi da je dijete njegovo do odluke suda?
3. Dijeli li se imovina na pola koja je stečena u braku bez obzira što je on vlasnik stana?
4. Treba li sudu priložiti da me fizički zlostavljao?

Hvala vam
1. Može
2. Sporazumni znači da ste se dogovorili kod koga će biti dijete
3. Dijeli. Ili proda, pa se novac dijeli na pola
4. Trebaš priložiti medicinsku dokumentaciju ili policijski zapisnik
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 20:11   #203
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
1. Može
2. Sporazumni znači da ste se dogovorili kod koga će biti dijete
3. Dijeli. Ili proda, pa se novac dijeli na pola
4. Trebaš priložiti medicinsku dokumentaciju ili policijski zapisnik

ne lupetaj.
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 21:05   #204
Quote:
dada500 kaže: Pogledaj post

ne lupetaj.
Po kojoj točki lupetam? :zbunj:
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 21:29   #205
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Po kojoj točki lupetam? :zbunj:
sve 4 si fulao.
ajde...2. je ok..

već sam objasnila u pretjodnom postu sve sa zakonske strane.

ako je on vlasnik stana koji je dobio darovnicom od oca npr...ne spada u bračnu stečevinu i ne dijeli ga ni sa kim. ona seli nakon pravomoćne presude...vjerojatno i prije ali ne mora.

bračnog partnera nemaš pravo baciti van bez obzira čiji je stan, dok se ne riješi rastava...bez obzira što je proces u tijeku.
pogotovo nema šanse ako je u rješenju stana ona i dijete.
može pokušati, ali zovu se policija ili odvjetnik /ako ga ima/ u bilo koje doba.

na sudu je vrlo važan papir da je bila u czss i tamo prijavila prijetnje. nije nužan policijski zapisnik niti medicinska dokumentacija.
ako ima pomažu, ali ponavljam, nisu nužni.
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:20   #206
ot
...sad gledam gornji post i pitam se tko je ove riječi posložio na ovakav način...
ha...šta sad
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:37   #207
Quote:
dada500 kaže: Pogledaj post
sve 4 si fulao.
ajde...2. je ok..

već sam objasnila u pretjodnom postu sve sa zakonske strane.

ako je on vlasnik stana koji je dobio darovnicom od oca npr...ne spada u bračnu stečevinu i ne dijeli ga ni sa kim. ona seli nakon pravomoćne presude...vjerojatno i prije ali ne mora.

bračnog partnera nemaš pravo baciti van bez obzira čiji je stan, dok se ne riješi rastava...bez obzira što je proces u tijeku.
pogotovo nema šanse ako je u rješenju stana ona i dijete.
može pokušati, ali zovu se policija ili odvjetnik /ako ga ima/ u bilo koje doba.

na sudu je vrlo važan papir da je bila u czss i tamo prijavila prijetnje. nije nužan policijski zapisnik niti medicinska dokumentacija.
ako ima pomažu, ali ponavljam, nisu nužni.
Postoji brdo nacina kako se moze nekoga "legalno" izbaciti ako je stan samo njegov. Da sad ne otkrivam svakome ideje

Sto je fulano u tome da se imovina dijeli? Ako se ne moze podijeliti, npr. stan, onda se prodaje ili isplacuje polovica vrijednosti. Iako to nema veze sa razvodom, bar trenutno.

U CZSS moze svatko otici i prijaviti prijetnje i nasilje. Pa se u centru ili na sudu odredjuje tko je bolji glumac.
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:02   #208
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Postoji brdo nacina kako se moze nekoga "legalno" izbaciti ako je stan samo njegov. Da sad ne otkrivam svakome ideje

Sto je fulano u tome da se imovina dijeli? Ako se ne moze podijeliti, npr. stan, onda se prodaje ili isplacuje polovica vrijednosti. Iako to nema veze sa razvodom, bar trenutno.

U CZSS moze svatko otici i prijaviti prijetnje i nasilje. Pa se u centru ili na sudu odredjuje tko je bolji glumac.
oh brdo načina o "legalnom" izbacivanju ovisi o tome tko je izbacivač a tko izbacivani. točnije, koja me uloga dopadne
moja izjava je bazirana na pravnoj osnovi a ne na doskočicama.

što se tiče podjele, dolazi u obzir dijeljenje novca od rasprodaje ili stvari... samo onih zajedno stečenih. dakle ako je stan darovan darovnicom, on nije zajednički stečen nego pripada jednome i ne dijeli se.

u praksi, ovdje kod nas, prijava iz centra ima itekakvu vrijednost na sudu.
pogotovo ako je u pitanju žena s malodobnim djetetom. taj adut je na strani autorice i treba ga iskoristiti.
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 17:21   #209
Kako se nositi s uzasnim osjecajem krivice mada je za los brak potrebno dvoje, ali je ipak kulminiralo mojim povodom? I zasto, nakon nezadovoljstva koje mi se kupi zadnje 3 godine, sad iskljucivo razmisljam samo o dobrim stvarima koje smo imali, a imali smo ih puno manje nego losih momenata? I uzasna mi je pomisao da ce upoznati neku drugu koja ce u njemu znati probuditi ponovo sve ono što sam ja pokusavala zadnje godine, a jednostavno mi nije dopustao....
betty boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 17:45   #210
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Ti najbolje znaš,iako si odustao od razvoda,kada se konačno odlučiš,imati ćeš reprizu "predstave"...

Teško se odlučiti na rastavu,kad se odlučiš,guraj dalje,....
Svaki pokušaj krpanja braka je samo još jedan neuspjeh.
U vrijeme rastave moraš sebe imati na prvom mjestu,ako si sa sobom dobro,lakše će ići i sa ostalima...
Slažem se sa svakom napisanom riječi. Iza mene je 12 godina braka i barem toliko pokušaja krpanja i predomišljanja. I zaista, svaki put se događa repriza predstave..svađe, ružne riječi, optužbe, isprike, mirenja, obećanja...neko vrijeme idila, dođe ti skoro da zaboraviš koji su te problemi natjerali uopće na pomisao o rastavi, onda se uljuljaš u svakodnevicu, pa malo žmiriš,pa opet repriza.... ali nismo svi isti i nismo svi u stanju napraviti rez onda kad treba. Nekome treba puno duže, ali svi kad tad ojačamo, postanemo hrabriji i napokon sazrijemo za konačnu odluku.
kathara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 09:50   #211
Quote:
kathara kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svakom napisanom riječi. Iza mene je 12 godina braka i barem toliko pokušaja krpanja i predomišljanja. I zaista, svaki put se događa repriza predstave..svađe, ružne riječi, optužbe, isprike, mirenja, obećanja...neko vrijeme idila, dođe ti skoro da zaboraviš koji su te problemi natjerali uopće na pomisao o rastavi, onda se uljuljaš u svakodnevicu, pa malo žmiriš,pa opet repriza.... ali nismo svi isti i nismo svi u stanju napraviti rez onda kad treba. Nekome treba puno duže, ali svi kad tad ojačamo, postanemo hrabriji i napokon sazrijemo za konačnu odluku.
A ja se sad u ovim trenucima hvatam za slamku i onu najmanju mogućnost da postoji nada da se rupe u našem braku pokušaju zakrpati. Ne mogu da se pomirim još uvijek s činjenicom da je gotovo, jer znam da ljubavi imamo... Samo nažalost smo kroz godine zanemarili sve ostalo, a onda je ljubav u nekom trenutku ostala zanemarena...
betty boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:58   #212
Dok god imaš u sebi ljubavi i dokle god se ne miriš s činjenicom da je gotovo, mislim da ne treba niti završiti priču.
U meni je priči trebalo da sazrije sigurno 5 godina (lošeg braka) i nakon toga mi je nešto kliknulo u glavi, shvatiš da nema više nikakvog smisla oživljavati mrtvaca i kreneš u rješavanje situacije.
Mislim da samo tako i možeš sve riješiti obzirom na sporost naših sudova...jer su toliko spori i daju ti slučajno ili namjerno puno prostora da se stigneš predomisliti, tako da samo čvrsta odluka dovodi rješenju.
Moj brak je trajao 15 godina, od toga 5 "pod prijetnjom rastave" nezadovoljstvo, otuđivanje, sve manje smijeha, ravnodušnost...žalosno, ali ljudski je da se ne može donjeti odluka preko noći i onda prođu godine u negiranju pravog stanja stvari.
jukiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 20:23   #213
U pravu si, upravo ta, pa makar i minimalna količina ljubavi, održava brak na životu, i radi nje i nakon najgorih svađa i problema opet se trudimo i trudimo, i tako u krug. Spominješ pojam "pod prijetnjom rastave". Kod mene se on verbalno pojavio samo jednom prije 6 godina kad sam zaista otišla od njega, ali čitava 3 dana, koliko je trajalo mirenje, nakon toga bilo je i većih kriza, ali tu riječ sam sama sebi zabranila izustiti dok konačna odluka ne bude 100% sigurna, premda je uvijek nekako prešutno visjela u zraku, kao da je se oboje bojimo. Istina je da se odluka o odlasku ne donosi preko noći, premda i takvih slučajeva ima, ali ja mislim da sve ima svoj razlog, meni su godine trebale da mentalno sazrijem za tako tešku odluku, da potpuno iščeznu svi osjećaji koji su me činili slabom na njegove molitve i suze.
kathara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:53   #214
Uh, kakve molitve i suze? Kod mene nikad nije bilo tako nesto... Zaista sam naletila na zaj**** osobu kojoj je tesko pokazati emocije. Zadnji nas ozbiljan razgovor u kojem je rekao da želi razvod, ja sam mu spomenula zasto me je ignorirao kad sam mu zadnje dvije godine trubila koliko sam nesretna i nezadovoljna brakom, a on mi je rekao ne znam, te na moje rijeci da sam cesto razmisljala o razvodu on je rekao da sam trebala to reci jer bi mi ga odmah dao. I ostala sam u šoku jer mi je rekao da se u tom trenu ne bi borio za nas. Ali sve razmisljam da nije bio iskren i da je to rekao samo da me povrijedi jer je imao potrebu za tim, a to je bio jedini nacin. Povrijedjen je, ali mene uzasno iritira to što on ne priznaje svoje pogreške...iritira me to što zna da me je zanemario, ali ne vidi koliko je to utjecalo na mene. Pa, kvragu, to je muškarac koji je dok sam vise od 120 dana čuvala trudnoću, u kojoj mi je bilo zabranjeno i sjedenje, i koje sam provela kod svojih jer su mi oni s obzirom da ne rade mogli pruziti odgovarajuću njegu, on je tada pored mene proveo svega 5 noći...za svaku ostalu je bila isprika da je umoran ili da mora rano ustati na posao... I on ne vidi da je i to kod mene uzrokovalo da zaista postanem jadna pored njega...
betty boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 12:30   #215
O, znam draga itekako što je zanemarivanje, to je ono što me je dovelo do potpunog emocionalnog tupila...zašto misliš da je meni ovako svejedno i zašto sam ovako hladna. Opraštala sam, nadala se i trudila sve dok nisu iščezli svi osjećaji prema njemu. Tijekom trudnoće me je varao, kao i cijelo vrijeme braka, a njegove suze i molitve su bile način da me zadrži, i uspjevao je uvjeriti me kako sam mu ja i naša djeca sve na svijetu, i to pokušava i sad, ali ja nisam ničiji psihijatar niti ga uopće žalim, jer tko je mene žalio sve ove godine, nisam se nikad nikom požalila, već sam sve držala u tajnosti, kako nas ne bih "sramotila"
kathara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 17:24   #216
Ah, koliko god zvuci blesavo ja bih voljela da mogu reci da me je prevario pa bih mozda kroz mrznju lakse prosla sve ovo. Ovako mi je on nabio uzasan osjećaj krivnje, jer po njegovom vidjenju samo sam ja kriva... jos uvijek mi je tesko pomiriti se da nismo zajedno i da MI vise ne postojimo... Bolan i uzasno tezak period je ispred mene, nadam se da ću izvuci veliku pouku i biti iskusnija...
betty boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 18:37   #217
Quote:
kathara kaže: Pogledaj post
Tijekom trudnoće me je varao, kao i cijelo vrijeme braka, a njegove suze i molitve su bile način da me zadrži, i uspjevao je uvjeriti me kako sam mu ja i naša djeca sve na svijetu, i to pokušava i sad, ali ja nisam ničiji psihijatar niti ga uopće žalim, jer tko je mene žalio sve ove godine, nisam se nikad nikom požalila, već sam sve držala u tajnosti, kako nas ne bih "sramotila"
Nikad ne vjeruj muškarcu kad olako pusti suzu...a posebno ako je u svemu ostalom macho man...
Prave muške suze su teške,gorke i njemu samom toliko ponizujuće da ih teško može pokazati...i nikako nisu manipulirajuće...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 18:55   #218
Quote:
betty boo kaže: Pogledaj post
A ja se sad u ovim trenucima hvatam za slamku i onu najmanju mogućnost da postoji nada da se rupe u našem braku pokušaju zakrpati. Ne mogu da se pomirim još uvijek s činjenicom da je gotovo, jer znam da ljubavi imamo... Samo nažalost smo kroz godine zanemarili sve ostalo, a onda je ljubav u nekom trenutku ostala zanemarena...
Quote:
betty boo kaže: Pogledaj post
Ah, koliko god zvuci blesavo ja bih voljela da mogu reci da me je prevario pa bih mozda kroz mrznju lakse prosla sve ovo. Ovako mi je on nabio uzasan osjećaj krivnje, jer po njegovom vidjenju samo sam ja kriva... jos uvijek mi je tesko pomiriti se da nismo zajedno i da MI vise ne postojimo... Bolan i uzasno tezak period je ispred mene, nadam se da ću izvuci veliku pouku i biti iskusnija...
draga betty,
kako slične ili iste osjećaje dijelimo, samo su mene tresnuli 6 mjeseci prije otkad živim rastavljeno. boljet će betty, strašno će boljeti i dugo, ali stvarno, jednog dana, disat ćeš malo lakše, pa još lakše, pa će se izmjenjivati loše i dobre faze, loši i dobri dani. borit ćeš se sa suzama dok ćeš hodati ulicom ili biti u tramvaju okružena masom nepoznatih ljudi.
kad sam otvorila svoju temu na kojoj mi je puno dobrih ljudi napisalo prekrasne postove podrške, stvarno nisam vjerovala da ću preživjeti rastavu. ja sam još i depresivac i možeš pretpostaviti kako je to utjecalo na moju bolest, moja mi je dr rekla da oporavak prema statistikama traje do 18 mjeseci,ali da je nakon 6 mjeseci već lakše. naravno da je to individualno. ako imaš snage i volje, posjeti moju temu upravo zbog postova ljudi koji su si dali truda i pokazali empatiju. od srca ti želim lakši i brži oporavak.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=608313&page=10

Zadnje uređivanje ray of light : 17.05.2011. at 19:00.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 22:36   #219
Hvala ti punooooooo....zaista mi jako puno znaci pročitati sve ove postove podrske i tudjih iskustava...i voljela bih kad bih mogla prekinuti bilo kakav kontakt, jer mislim da bi oporavak tada bio vjerovatno kraći, ali to je zbog djeteta nemoguće

Ma, ne znam vise ni sama...trgam se izmedju razuma i srca...a nisam ni slutila da bol u srcu moze biti ovako stvarna...
betty boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 14:13   #220
Quote:
betty boo kaže: Pogledaj post
Ah, koliko god zvuci blesavo ja bih voljela da mogu reci da me je prevario pa bih mozda kroz mrznju lakse prosla sve ovo. Ovako mi je on nabio uzasan osjećaj krivnje, jer po njegovom vidjenju samo sam ja kriva... jos uvijek mi je tesko pomiriti se da nismo zajedno i da MI vise ne postojimo... Bolan i uzasno tezak period je ispred mene, nadam se da ću izvuci veliku pouku i biti iskusnija...
Neki ljudi okrivljuju, ali u biti ako ne ide ne ide. Stvar je zrelosti priznati si istinu i krenuti dalje.
Tina101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.