Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2008., 12:46   #61
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
za Potvrdu glavnog projekta treba obična geodetska podloga
Možeš li mi opisati kako to treba izgledati (format itd.) i da li arhić može po tome crtati tek kad mi geodet to dostavi (ili dostavlja direktno arhiću) kad bude ovjereno od katastra te se takvo ovjereno uvezuje u gl. projekt ?
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 18:02   #62
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
Od više ljudi sam dobio različite informacije. Arhitekt mi kaže da mu treba posebna g. podloga da bi mogao izraditi glavni projekt, da je to po novom, a jedan geodet mi kaže da mi to nije potrebno jer sam dobio lokacijsku dozvolu e sad ga ti znaj.
Hvala !
Vidio sam u praksi sramotne geodetske podloge, siromašne podacima, koje prihvaćaju uredi za izdavanje dozvola. Možda tvoj arhitekt jednostavno pristojno želi reć da je to obično smeće i da mu treba bolji snimak terena.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 22:50   #63
gotovo je sa šarolikim podlogama
danas sam čula od geodeta da su dobili dopis od Ministarstva šta sve podloga mora sadržavati
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 22:52   #64
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
Možeš li mi opisati kako to treba izgledati (format itd.) i da li arhić može po tome crtati tek kad mi geodet to dostavi (ili dostavlja direktno arhiću) kad bude ovjereno od katastra te se takvo ovjereno uvezuje u gl. projekt ?
obično je u mjerilu 1:200,1:250,1:300..
geodeti nam daju digitalnu podlogu na koju mi stavljamo kuću, parkinge i uređenmje parcele

ovjerenje od katastra je potrebno samo kod Riješenja o uvjetima gradnje i prilaže se u Idejni projekt
za ostale je dovoljna obična podloga sa visinskim kotama
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 15:05   #65
Problem sa pokazivanjem međe - susjed se ne slaže

Moja situacija:

U procesu sam parcelacije zemljišta nakon ishođene pravomoćne lokacijske dozvole. Međutim, susjed je na stražnjoj strani dok je orao i kosio nekoliko puta pomjerio stupiće pa se više ne zna točno prava granica. Angažirao sam geodeta koji je radio parcelaciju prije nego sam ja kupio zemljište (parcelirano je jedno veliko zemljište na tri manja - jedno od ta tri manja je moje) kako bi se to lakše riješilo. On je premjerio i prednje dvije međe se slažu s njegovim elaboratom, ali zadnja lijeva treba biti prema njegovom elaborati dubine 22,5, a trenutna međa pokazuje 21,90 m , a stražnja desna treba biti prema njegovom elaboratu 28,64, a trenutna pokazuje 27,5 m (zemljište je trapezastog oblika. Dakle, ispada da je susjed ušao u moje. Na te nove međe je geodet privremeno zabio željezne stupiće i pozvao susjede da se izjasne. Geodet je poslao susjedima poštom pozive. Susjed s lijeve strane se odazvao i potpisao da se slaže. Ovi desno su primili i vratila se povratnica, ali se nisu odazvali, pa se smatra kao da se slažu. Ovaj iza je primio, vratila se povratnica, ali na očevidu nije htjela potpisati da se slaže. Inače žive u Njemačkoj, ali su baš tad bili u RH. S obzirom da se radi o starijim ljudima, pa im je teže objasniti da je njihovo zaista veličine kako oni i tvrde (oni tvrde da i njihovo iza mora biti točno pola, a po geodetovim izmjerama ispada da je njihovo čak malo šire (22,87 m, a moje 22,50 m).

Geodet je iskolčio te nove dimenzije, ali oni ne potpisuju, a meni papiri stoje.

Sad će oni angažirati svog geodeta da on njima izmjeri njihovo. Nešto briju da je bivši gazda mog zemljišta sam sebi proširivao cestu i time smanjio svoje zemljište , a sad iza ako se izmjeri na pola, misle da je onda ušao u njihovo.
Moje je pitanje što mi je sad činiti. Kad oni angažiraju geodeta, on će nama morati poslati pozive. Ako je potpišem njegove nove dimenzije od tog geodeta s tim sam si srušio lokacijsku dozvolu jer se dimenzije zemljišta onda mijenjaju ili to nije bitno ako bude nekoliko centimetara?

Što se događa ako se ja ne složim s njegovim izmjerama (vjerojatno sud. ali tko onda koga tuži )

HITNO bih molio pomoć, ako je netko imao sličan slučaj. Inače, geodet kojeg sam angažirao je i sudski vještak pa ako bi do čega došlo angažirao bih opet njega.

Da li bi bilo dobro na neki način povezati njih dvojicu geodeta. Vjerojatno će se lakše dogovoriti i naći neko kompromisno rješenje nego bilo koji od njih s strankama.

unaprijed hvala na savjetima i pomoći
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:48   #66
Mislim da ti je najbolje da tvoj geodet bude prisutan kad će "njihov" vršit izmjeru. Bolje da se njih dvoje usaglase nek da se vi prepucavate prek plota. Koji god geodet da radi izmjeru trebalo bi bit isto. Nije da jedan ima kraću metar, a izvadak iz katastra na kojiem oba moraju radit je isti.
Osim toga, ak si dobio lokacijsku onda je u tom procesu i taj dotični susjed bio stranka u postupku i morao se izjasnit da li ima primjedbe na tvoj idejni projekt. Između ostalog tam su morale bit navedene i mjere objekta sa udaljenostima od međa. Ak su se s tim složili kaj onda sad hoće
Ja sam od svakog suseda za lokacijsku tražil da potpiše izjavu kojim veli da je dobio projekt na uvid i da nema primjedbi. Parcelacija je onda bila u principu samo provedba već ranije dogovorenog. I meni je jedan sused poslije rekel kak je mislil da je međa pol metra dalje (da oni ma pol metra više jer je on godinama tu "rezal brazdu više"), ali nije radil probleme jer ak je tak izmjereno onda je to valjda to.
Sretno i bez straha, ak je tvoj geodeta obavil izmjeru kak treba ovaj drugi će samo to potvrdit
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 23:27   #67
A geodeti se svi poznaju , pa vjerovatno i ta dva. Lijepo ih tajno spoji , odite nešto fino pojest , pa popijte par litara dobrog vina i siguran sam da će se njih dva sporazumjet oko svega . Nakon određene litre vina . I naročito ako će obojica zaraditi ( a vidimo da hoće )

btw. samo nemoj da susjed sazna za to.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 00:34   #68
Hvala ljudi na podršci. Nadam se da će se sve riješiti. Danas sam zvao geodeta i prenio mu što mi je susjeda rekla o angažmanu svoga geodeta. On je samo rekao: "Odlično, vi ćete morati dobiti poziv od njega, pa ćete mene obavijestiti kako bi ja mogao također doći". Nadam se da će se dogovoriti. Ja sam susjedi rekao da meni nije do pola metra zemlje i kad joj već nitko nije mogao dokazati, ponudio sam joj da pokaže do kud je njezino pa da to tako prihvatimo, al ne želi ona to ni tako već baš zajebava . Inače, potpisala je suglasnost za lokacijsku nakon što je dobila na uvid idejno rješenje.

Nadam se da će biti sve ok i da ćemo se dogovoriti, samo vrijeme mi jako curi i mjeseci prolaze...
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 15:32   #69
Evo i ja bi molila savjet. Ovako, kupujem rusevnu kucu u nizu. Prva u nizu je kuca na tri kata gdje ljudi zive, pa ide rusevina koju ja kupujem pa ide druga rusevina. Taj teren sa rusevinom je po papirima 350m2, 70m2 napred dvorista, 70m2 rusevine (ima zidove, fali krov) , 210 m2 iza vrta. Ali sve to je podijeljeno na 4 zk uloska, na jednom stoji vrt od 210m2, na drugom ...m2 stala + dvoriste, na trecem ....m2 rusevina sa dvoristem i na cetvrtom ....m2 kuca sa dvoristem.

Posto ja mislim to renovirati i dizati kat da li to stvara problem kod dobivanja gradjevinske dozvole??? Prodavatelj mi je reko da to moze rijesiti geodet kad iskolci da moze napraviti i elaborat i sve staviti kao jednu cesticu. Doslo bi kostati 4000kn.

Vase misljenje?
apica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 20:49   #70
Geodet ženi po džepu....

Kaj da velim... 12 zabijenih kolaca + elaborat = 4000kn.... Ženidba! Nisam siguran jel bi mu uopće platili ili da tražim drugog nekog.... Nije htjel unaprijed reči cjenu, samo se nacrtal na gruntu i oderal...
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 21:55   #71
hm. a kad odradiš kuću , opet 4000 kn (bez PDV) . a nema čak ni kolaca ...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:43   #72
Nama bi trebao iskolčiti i napraviti elaborat ovih dana i rekao je 1400 kn.
Prije nam je situacioni plan naplatio 1500 kn a parcelaciju 4000 kn.
Jedino ak se nismo krivo razumjeli!?
A nadam se da nismo.
dstefanek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:27   #73
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Kaj da velim... 12 zabijenih kolaca + elaborat = 4000kn.... Ženidba! Nisam siguran jel bi mu uopće platili ili da tražim drugog nekog.... Nije htjel unaprijed reči cjenu, samo se nacrtal na gruntu i oderal...
i još mnogi će tako. Npr. neki dan kod mene dođe tip, baci oko na bojler i napiše atest bojlera i ode 600kn. Stvarno se osjećam ko zadnja budala što svaki dan idem na posao i radim...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:21   #74
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
i još mnogi će tako. Npr. neki dan kod mene dođe tip, baci oko na bojler i napiše atest bojlera i ode 600kn. Stvarno se osjećam ko zadnja budala što svaki dan idem na posao i radim...
Eh da, to je realnost....
Ja isto, na svakom ćošku: gospon, upravna pristrojba, to bute platili fino i donjeli potvrdu. Tak po 500-600kn sam zbacal već tonu.... Code, kaj si ti po struci? Ja sam u ICT vodama...
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:35   #75
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Code, kaj si ti po struci? Ja sam u ICT vodama...
programiram u Javi, uglavnom mobilne uređaje, PDA i sl.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:52   #76
Kaj ste se vi obrusili na te geodete, zavrsite i vi 5 godina faks i jos 5 godina rintajte za nekoga, pa polozite komorski ispit i uclanite se u komoru, kupite instrumentarij od 100k+ kuna i derite i vi koliko hocete za mjerenja.

Kaj je sa odvjetnicima, prije nego uopce vam otvore vrata svoga ureda morate ispod njih gurnuti jednog "Marulića" da vam se ta ista vrata otvore da se dogovorite koliko će te platiti tih par suvislih recenica i kaj vam da pravnih savjeta.

Da uopce i ne spominjem parazite na Markovom trgu i njihovim satnicama...
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:54   #77
Quote:
Branimir_ZG kaže: Pogledaj post
Kaj ste se vi obrusili na te geodete, zavrsite i vi 5 godina faks i jos 5 godina rintajte za nekoga, pa polozite komorski ispit i uclanite se u komoru, kupite instrumentarij od 100k+ kuna i derite i vi koliko hocete za mjerenja.

Kaj je sa odvjetnicima, prije nego uopce vam otvore vrata svoga ureda morate ispod njih gurnuti jednog "Marulića" da vam se ta ista vrata otvore da se dogovorite koliko će te platiti tih par suvislih recenica i kaj vam da pravnih savjeta.

Da uopce i ne spominjem parazite na Markovom trgu i njihovim satnicama...
pa to ti ja i govorim, svi se prave pametni i deru a ja moram raditi za plaću
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:50   #78
Ajde recite vi meni koliko će me odokativno doć premjera dvaju parcela ukupno 3500m2 od kojih treba napraviti 3 za tri vlasnika od kojih sam ja jedan , te koliko košta geodetska podloga s visinskim kotama, parcelacija i ostalo što se tiče geodeta.
vicko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 22:17   #79
ukupno ispod 10000kn nema sanse
xxxxyyyy1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 14:42   #80
Pitao sam geodeta zašto toliko naplaćuju svoje usluge.Meni nije ništa radio nego smo onako kao lege na cugi potegnuli to pitanje.Pa kad je nabrojio sve svoje troškove vidio sam dato nije puno.Utrošeno vrijeme, skupa oprema,dnevnica pomoćniku...
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.