Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2005., 03:24   #1
Antioksidanti i vitamini za lice

jucer sam bila na jednom rockasu i upoznala zenu koja se bavi kozmetikpm,al ne u smislu mazanja i make upa opcenito,nego kozmetikom u smislu ocuvanja "mladenackog izgleda(lica)".dakle,zena radi za jednu od poznatih svjetski firmi ciji prozivodi dosezu jako visoke cijene za mini ambalazu a time i malo prozivoda upakiranog u toj ambalazi...ali koliko sam sama upoznata sa tom linijom,znam da je sve super i da sve"radi"za cijenu koju postrosis na bilo koji od njihovih kremica,losioncica i sl.
zena u stvari radi u laboratoriju u kome se prave te skupocjene kreme kojima se maze holivudska krema.
dakle,ta ista zena mi je rekla da je ustvari glupo davati toliku lovu za recimo jednu malecku kremu za oko ociju(koja kosta oko 300$)medutim,kaze ona,mnogo ljudi nije upoznato da ce mozda cak i vise od te kreme,biti vidnog ucinka od obicnog vitamina c-jer on je za bore i borice i uopce "lifting"koze dakako najbolji.obican vitamin c u gelcaps(oko 10$)gdje se moze nabaviti.ona samo to upotrebljava(i zbilja,ima tako super lice,ni malo bora...)a osim toga,rekla mi je da ako zbilja hocu jos jedan ucinkovit produkat koji zaista osjetis da radi,kao ni jedan super skup koji je koristila i uopce probala ikada,onda je to ROC-ANTI WRINKLE NIGHT TREATMENT(u plavoj kuitiji-oko 20$)koji se moze koristiti cak i svaku noc,medutim ona koristi jednom tjedno.zena kaze da je toliko dobar,da kad se ujutro dignes,da osjetis i vidis da ti je zapravo koza zategnuta i da je odbacila sve skupe da bi ostala na roc-ovom.jedino sa njim moras po danu koristiti zastitni faktor od 15 spf.i tjedan dana nakon koriscenja tog tretmana.cjeli tretman (da bude vidljiv i osjetan)traje oko 3 tjedna.

dakle cure-nabavite goli vitamin c(u uljenim gelcapsima)za ispod ociju,i roc nite treatment(anti wrinkle)i to je sve sto vam treba-kaze ona.
mala tajna za one koji to jos nisu probali!

ps.ja sam danas kupila oboje.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 07:29   #2
Re: vitamin c

Quote:
AFRODITA69 kaže:
jucer sam bila na jednom rockasu i upoznala zenu koja se bavi kozmetikpm,al ne u smislu mazanja i make upa opcenito,nego kozmetikom u smislu ocuvanja "mladenackog izgleda(lica)".dakle,zena radi za jednu od poznatih svjetski firmi ciji prozivodi dosezu jako visoke cijene za mini ambalazu a time i malo prozivoda upakiranog u toj ambalazi...ali koliko sam sama upoznata sa tom linijom,znam da je sve super i da sve"radi"za cijenu koju postrosis na bilo koji od njihovih kremica,losioncica i sl.
zena u stvari radi u laboratoriju u kome se prave te skupocjene kreme kojima se maze holivudska krema.
dakle,ta ista zena mi je rekla da je ustvari glupo davati toliku lovu za recimo jednu malecku kremu za oko ociju(koja kosta oko 300$)medutim,kaze ona,mnogo ljudi nije upoznato da ce mozda cak i vise od te kreme,biti vidnog ucinka od obicnog vitamina c-jer on je za bore i borice i uopce "lifting"koze dakako najbolji.obican vitamin c u gelcaps(oko 10$)gdje se moze nabaviti.ona samo to upotrebljava(i zbilja,ima tako super lice,ni malo bora...)a osim toga,rekla mi je da ako zbilja hocu jos jedan ucinkovit produkat koji zaista osjetis da radi,kao ni jedan super skup koji je koristila i uopce probala ikada,onda je to ROC-ANTI WRINKLE NIGHT TREATMENT(u plavoj kuitiji-oko 20$)koji se moze koristiti cak i svaku noc,medutim ona koristi jednom tjedno.zena kaze da je toliko dobar,da kad se ujutro dignes,da osjetis i vidis da ti je zapravo koza zategnuta i da je odbacila sve skupe da bi ostala na roc-ovom.jedino sa njim moras po danu koristiti zastitni faktor od 15 spf.i tjedan dana nakon koriscenja tog tretmana.cjeli tretman (da bude vidljiv i osjetan)traje oko 3 tjedna.

dakle cure-nabavite goli vitamin c(u uljenim gelcapsima)za ispod ociju,i roc nite treatment(anti wrinkle)i to je sve sto vam treba-kaze ona.
mala tajna za one koji to jos nisu probali!

ps.ja sam danas kupila oboje.
Ne znam to za vit C, kazu da je efektivan samo u jako skupim linijama jer je jako osjetljiv na svjetlost i lako se kompromitira.
A tehnike koje ga cine postojanim nisu bas najjeftinije.
Osim toga ne znam kolike su molekule vit C, moze li to kozaa uopce upiti ili to samo djeluje povrsinski kao kemijski peeling?


Uglavnom javi kako je proslo.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 08:24   #3
ma svako malo se pojave kremice sa vitaminom c,,, meni je prva losa krema bila upravo sinerzi c ( ne znam kako se to pise,, mislim cynergie,,, tako nekako),, moje mlado lice se tad prvi put moralo lijeciti,,, al ipak, razmisljam da probam onu novu novu,, mislim da je vichyijeva ,, sa vit c
nikad necu nauciti,,,,
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 10:16   #4
Pa da, dobro jutro. + to još treba i piti vitamin C u tabletama, za napad iznutra

Ja dosta dugo koristim Vitamin C serum iz Body shopa - u gelu za cijelo lice i u ampulama za oko očiju i to je super izum

Dok mi ponestane tog, stavim od Natural wealtha C serum kaj ima kod nas u apotekama i isto je ( samo nekak smrdi) . Onak je lice svježije i mlađe. - zbilja se vidi.

Synergie kremu - zaboravite: smeće.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 15:04   #5
Quote:
Crow Jane kaže:
Pa da, dobro jutro. + to još treba i piti vitamin C u tabletama, za napad iznutra

Ja dosta dugo koristim Vitamin C serum iz Body shopa - u gelu za cijelo lice i u ampulama za oko očiju i to je super izum
ovaj u kapsulama...ima ih 28 kom. jel da?

koristis li tih 28 dana,pa pauza il non stop?

stavlja li se samo navecer il i danju?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 10:33   #6
Prva krema sa C vitaminoim je, mislim, bila HR, ima od toga i 10 godina.
U kozmetickoj industriji inovacije se relativno brzo sire, pa bi bilo veoma cudno da je tehnologija zastite vitamina C od oksidacije privilegovana, tim prije sto je on kao sirovina veoma jeftin.
Nivea C krema, recimo, nije losa,a nije ni skupa.
Sinergie C sam koristila prije par godina:tamna fleka koju sam imala ispod donje usne je jako brzo nestala, ali mi je cijelo lice bilo pod nekim sitnim osipom.
barbalala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 11:12   #7
Nisam do sada koristila kreme s vitaminom c ali sam isrobala dosta drugih. Jedine koje su imale vidljivog efekta su kreme s glikolnom kiselinom. Namjeravam isprobati još environ c boost kremu koju je već netko hvalio i serum s vitaminom c.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 14:36   #8
Quote:
anya kaže:
Nisam do sada koristila kreme s vitaminom c ali sam isrobala dosta drugih. Jedine koje su imale vidljivog efekta su kreme s glikolnom kiselinom. Namjeravam isprobati još environ c boost kremu koju je već netko hvalio i serum s vitaminom c.
Environova krema s C vitaminom je savršena
I skupa, 230 kn je 25 ml.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 15:56   #9
Re: Re: vitamin c

Quote:
Karmela kaže:
Ne znam to za vit C, kazu da je efektivan samo u jako skupim linijama jer je jako osjetljiv na svjetlost i lako se kompromitira.
A tehnike koje ga cine postojanim nisu bas najjeftinije.
Osim toga ne znam kolike su molekule vit C, moze li to kozaa uopce upiti ili to samo djeluje povrsinski kao kemijski peeling?


Uglavnom javi kako je proslo.
da,napomenula je tu istu stvar,medutim kao laborant glavni kaze da taj vitamin c u gel capsima je dovoljno jak da ude u kozu(kroz nju zapravo)i da stvara cuda.nije da ga ona samo koristi,nego i njena stara -veli od 30-e...sad je oko 60 i fakat nema nijednu boru.ok,moras razumjeti da ako si genetski nasljedio dobro lice,onda ti zapravo i ne treba nista osim neke obicne jeftine kreme...ako si pak nasljedio shar pei facu onda ti ni sto kavijarskih krema(ujedno najbolje sto postoji za bore)nece pomoci ispeglati te falde.dakle...sa vitaminom c mozes samo odrzavati ono bogom dato.
moja stara se fakat palila na suncu,bas kao i ja..a nema uopce bora.kao ni ja.a zbilja do prije god,dvje sa sminkom sam cesto otisla spavati jer sam dosla kasno i nije mi se dalo to skidati...ali zbilja mi se godine ne vide ni najmanje.moja baka se samo sa "albus"sapunom prala ,imala je sa 88 god jednu tanku boru na celu..i tako cjela i mamina i tatina familija.ali jebiga-ja sam ipak isprobala tu kremu i taj vitamin-i nebi cure vjerovale kako mi faca super izgleda danas ujutro.al ono-ni malo umorno,cak i zategnutije...zbilja ako mozete nabaviti taj roc proizvod-nabavite ga!bit ce iznimka naravno...ali kod mene radi isto kak je baba opisala.
ta cynergie nije ni meni bila dobra...zapravo puno skupljih krema koje sam imala su mi bile uzasne,a najbolja koju redovno trosim,s kojom sam najzadovoljnija mi je neutrogena retinol krema...super je. i jeftina je.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 16:06   #10
Re: Re: vitamin c

Quote:
Karmela kaže:
Ne znam to za vit C, kazu da je efektivan samo u jako skupim linijama jer je jako osjetljiv na svjetlost i lako se kompromitira.
A tehnike koje ga cine postojanim nisu bas najjeftinije.
Osim toga ne znam kolike su molekule vit C, moze li to kozaa uopce upiti ili to samo djeluje povrsinski kao kemijski peeling?


Uglavnom javi kako je proslo.
EVO NOVI PROIZVOD KOJI CUVA MOLEKULE
http://www.jclcompanies.com/plaisirc.htm
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 12:45   #11
Quote:
barbalala kaže:
Prva krema sa C vitaminoim je, mislim, bila HR, ima od toga i 10 godina.
U kozmetickoj industriji inovacije se relativno brzo sire, pa bi bilo veoma cudno da je tehnologija zastite vitamina C od oksidacije privilegovana, tim prije sto je on kao sirovina veoma jeftin.
Nivea C krema, recimo, nije losa,a nije ni skupa.
Sinergie C sam koristila prije par godina:tamna fleka koju sam imala ispod donje usne je jako brzo nestala, ali mi je cijelo lice bilo pod nekim sitnim osipom.
je, HR je imala prva kremu s vit c.
a kad tehnologija pojeftini, onda se ista može koristiti i za jeftinije brandove (tipa syn c).
no, iako HR i synergie pripadaju istoj grupaciji (loreal), nikako se ne može reći da su to dvije iste kreme - različita je koncentracija aktivnih sastojaka i formula je ipak promijenjena.

hvala na savjetu, arfo ja ću si potražit vit c u gel caps kod nas.
s time što me nekako ipak vuče da si onda kupim serum s vit c (baš zbog očuvanjasastojaka i veličline molekula, ali i lakše primjene, da se ne maltretiram s kapsulicama, lakše mi je stisnut pumpicu).


a roc je stvano zakon, ne sjećam se samo jesu li oni ili lancaster prvi izbacili kremu s retinolom...

__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 15:48   #12
Quote:
Yazz kaže:
je, HR je imala prva kremu s vit c.
a kad tehnologija pojeftini, onda se ista može koristiti i za jeftinije brandove (tipa syn c).
no, iako HR i synergie pripadaju istoj grupaciji (loreal), nikako se ne može reći da su to dvije iste kreme - različita je koncentracija aktivnih sastojaka i formula je ipak promijenjena.

hvala na savjetu, arfo ja ću si potražit vit c u gel caps kod nas.
s time što me nekako ipak vuče da si onda kupim serum s vit c (baš zbog očuvanjasastojaka i veličline molekula, ali i lakše primjene, da se ne maltretiram s kapsulicama, lakše mi je stisnut pumpicu).


a roc je stvano zakon, ne sjećam se samo jesu li oni ili lancaster prvi izbacili kremu s retinolom...

a gdje kod nas ima vit. c seruma za kupiti?kak se zove i kolko kosta?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 16:07   #13
Quote:
AFRODITA69 kaže:
a gdje kod nas ima vit. c seruma za kupiti?kak se zove i kolko kosta?
Pa imas Body shop. Ako tog nema u USA, onda imas Philosophy
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 16:47   #14
Quote:
AFRODITA69 kaže:
a gdje kod nas ima vit. c seruma za kupiti?kak se zove i kolko kosta?

ima serum od HR, isat cijena ko i svugdje, ali ne znam više koliko jer dugo nisam koristila HR (točnije, koristila sam kremu čim je izašla).
i ima serum od natural weltha, ali ja od n jih ni vitamine ne pijem, a ne da ću kozmetiku kupovat (uvijek od specijalista tj. ne kupujem kremu za lice ako je proizvođač br. jedan u kremama za stopala i sl.).

iako, vidim da ga ovdje hvale, možda i probam...
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 16:50   #15
Quote:
Crow Jane kaže:
Pa imas Body shop. Ako tog nema u USA, onda imas Philosophy
body shop ima samo onaj kaj prodaje sapune i potrepstine za kupanje...a philosophy(ako mislimo na isto)je preskupo!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 16:52   #16
Quote:
Yazz kaže:
ima serum od HR, isat cijena ko i svugdje, ali ne znam više koliko jer dugo nisam koristila HR (točnije, koristila sam kremu čim je izašla).
i ima serum od natural weltha, ali ja od n jih ni vitamine ne pijem, a ne da ću kozmetiku kupovat (uvijek od specijalista tj. ne kupujem kremu za lice ako je proizvođač br. jedan u kremama za stopala i sl.).

iako, vidim da ga ovdje hvale, možda i probam...
ja nisam u zagrebu,tak da mi trebas pojasniti kaj je HR i gdje se to moze nabaviti-ulica recimo,ime firme?!jel to serum ili krema?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 16:56   #17
Quote:
AFRODITA69 kaže:
ja nisam u zagrebu,tak da mi trebas pojasniti kaj je HR i gdje se to moze nabaviti-ulica recimo,ime firme?!jel to serum ili krema?
HR = Helena Rubinstein, ima i kremu i serum i okoloočnu - ima čak i pjenu za tijelo
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 17:16   #18
Quote:
Yazz kaže:
HR = Helena Rubinstein, ima i kremu i serum i okoloočnu - ima čak i pjenu za tijelo
al znaci to nije neki pure vitamin c,nego koncentrirani serum?
krema i seruma na toj bazi ima i ovde..ali ja bi "pure c vit"kao u gelcapsima ..kao kak vitamin e dolazi...no to nije to.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 17:18   #19
Quote:
Crow Jane kaže:
Pa da, dobro jutro. + to još treba i piti vitamin C u tabletama, za napad iznutra

Ja dosta dugo koristim Vitamin C serum iz Body shopa - u gelu za cijelo lice i u ampulama za oko očiju i to je super izum

Dok mi ponestane tog, stavim od Natural wealtha C serum kaj ima kod nas u apotekama i isto je ( samo nekak smrdi) . Onak je lice svježije i mlađe. - zbilja se vidi.

Synergie kremu - zaboravite: smeće.
kolko kosta taj vit c serum u body shopu?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 17:23   #20
da, to je serum.
a sta je čisto, šta koncentrirano, šta bolje prodire u kožu... sto životnih pitanja

cuj, ja si sad mislim, da kupi i ja gel caps, pa ako mi ne pašu za lice, uvijek ih mogu popiti
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.